REKLAMA

264 oprawy w ciągu 15 lat działalności NS-ów

Bodziach, źródło: Legionisci.com

Nieznani Sprawcy już na początku roku zapowiedzieli huczne obchody 15-lecia swojej ultradziałalności. Pierwszym elementem obchodów miał być koncert charytatywny w Małej Warszawie, który jednak z powodu epidemii koronawirusa nie doszedł do skutku w planowanym terminie (marcowa przerwa na mecze reprezentacji). Korzystając z nadmiaru wolnego czasu, Nieznani Sprawcy przygotowali podsumowanie swojej 15-letniej działalności.

"Jeden raz, kiedy na meczu pojawiło się coś, co zorganizowaliśmy my, trafiło do naszego podsumowania. Przekopywanie się przez wszystkie galerie, zbiory, foldery itp. chwilę zajęło i pozwoliło nam ustalić, iż przez te 15 lat 264 razy robiliśmy swoje. Przez te półtorej dekady, kiedy to Legia Warszawa jest dla nas sensem życia, miłością, obsesją, radością i uśmiechem na ryju, 264 razy mieliśmy zaszczyt zrobić coś właśnie dla niej. Oczywiście wliczamy w to „zwykłe” odpalenie rac, które stało się symbolem walki z przeróżnej maści idiotami. Odpaliliśmy pirotechnikę od Lizbony, po Gaziantep i Rustawi ;) Robiliśmy oprawy, o których informowały główne wydania wiadomości, które trafiały na pierwsze strony gazet. Oprawy, za które ścigali nas kretyni z policji, za które otrzymywaliśmy zakazy. Oprawy, które wpływały na historię naszego ruchu kibicowskiego. Oprawy, które wyszły daleko poza stadion. Prezentacje, które w taki czy inny sposób umożliwiały nam walkę o nasz kibicowski byt podczas konfliktu z iti. Oprawy, które bez fałszywej skromności wynosiły ultrasowanie na zupełnie inny poziom. Dobra starczy, tego szamotania pympka, bo można tak wymieniać jeszcze długo. Dziękujemy Wam, że jesteście z nami przez tyle czasu. To dzięki Wam wszystkim mogliśmy 264 razy działać razem w imię wspólnych wartości. To, co zrobiliśmy, będzie żyło już zawsze. Jeszcze raz dziękujemy i dalej cierpliwie czekamy, kiedy będziemy mogli wrócić i zrobić to, co tak kochamy po raz 265" - poinformowali Nieznani Sprawcy na swoim fanpage.

Przez 15 lat, Nieznani Sprawcy przygotowali 264 oprawy, zaprezentowane na 196 meczach, w 36 miastach i 20 państwach. Pirotechnikę odpalili 181 razy, namalowali 110 sektorówek i przygotowali 31 kartoniad.


REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (39)

+dodaj komentarz
tater - 28.04.2020 / 20:30, *.chello.pl

przerobcie ta nowa reklame lecha jakos

odpowiedz
Marketingowiec - 30.04.2020 / 14:48, *.smgr.pl

@tater: Tą reklamę źródło Lechend? A po co przerabiać i tracić godziny przed komputerem, skoro wystarczy wstawić spację między LECH a END ;)

odpowiedz
/// - 27.04.2020 / 06:35, *.play-internet.pl

Dziękuje za te wspaniałe momenty za ciarki na plecach i wiele innych miłych rzeczy ale najbardziej dziękuje za piro jakie odpalcie bo to jak orgazm .
Zróbcie z tego książkę a za zysk kupcie sobie wakacje i jedzcie cała paka NS. Za ten czas i poświęcenie .
Wiem ze robicie to z zajawki ale miło jak byśmy mogli się Wam odwdzięczyć .
Wiem zaraz będą gadali ze tak nie można i wogole niech gadają . Piro tez nie można .
Wielki szacun

odpowiedz
Kris - 26.04.2020 / 21:53, *.chello.pl

Im dalej w las... tym słabiej

odpowiedz
News⚽️Legia and Friends Forever - 26.04.2020 / 20:14, *.94.116

Brawo!Brawo!Brawo! Należy pomátować wszystkie oprawy i zrobić film domuméntalny o kibicach najspanialszego klubu nad wisłá....

odpowiedz
Bródno - 26.04.2020 / 17:28, *.chello.pl

Jesteście najlepsi

odpowiedz
(L) - 26.04.2020 / 14:45, *.ilabs.pl

A może fajnie by było wrócić do starych opraw na nowym stadionie?
Witamy w piekle

Deyna

Oczy lizbonksie....

Dla mnie oprawa z kartonami plus piro = cud miód i orzeszki.

No i chaos z piro ;)

odpowiedz
grzeziek - 27.04.2020 / 12:16, *.centertel.pl

@(L): po powrocie widzewa do ekstraklasy jestem jak najbardziej na tak :)

odpowiedz
Pawciu - 25.04.2020 / 16:26, *.orange.pl

"Kazdego dnia dziekuje Bogu ze jestem Legionista" -

odpowiedz
nuda - 25.04.2020 / 15:48, *.kth.pl

z tego można zrobić książkę ! nawet z samych zdjęć ! piękna by była pamiątka. Szacun za oprawy !

odpowiedz
oLaf - 25.04.2020 / 13:23, *.vectranet.pl

NIeprawdopodobna liczba się nazbierała!!! : )

Szacun.

Oprawy świetne, tylko ostatnio kilka było niezrozumiałych dla 99% kibiców Legii, w stylu jakiś gość z bajki dla dzieci i łacińskie przysłowie : O

odpowiedz
grzesiek - 25.04.2020 / 20:20, *.centertel.pl

@oLaf: o ktora ci chodzi , mozezz podac link z gory dzieki

odpowiedz
Autor - 25.04.2020 / 13:04, *.chello.pl

A ojcem chrzestnym całego ruchu był niezapomniany Wiesiek Giler...

odpowiedz
grzesiek - 25.04.2020 / 12:54, *.centertel.pl

Moge sie mylić ale jak na moją pamieć te pierwsze zaprezentowane oprawy to jest jeszcze dzialalnosc Cyberfanów....;)

odpowiedz
Kolarz - 25.04.2020 / 17:02, *.232.71

@grzesiek: pierwsze oprawy organizowala Nasza Legia, jeszcze Cyberfanow nie bylo, np czerwono zielone szarfy sprandi, Wielka Flaga, tysiac choragiewek NL, kartoniada LEGIA na final pucharu ligi z ksp w 2000r

odpowiedz
Kolarz - 25.04.2020 / 17:03, *.232.71

@grzesiek: cyberfani od meczu i oprawy z Valencja zaczeli dzialac, 2001r

odpowiedz
(L)istek - 25.04.2020 / 21:28, *.play-internet.pl

@Kolarz: Pamiętam macz z Valencia super oprawa(jak na tamte czasy kosmos)i doping tylko sędzia był mocno lewy(trzy ręki w polu karnym Valenci).Byłem wtedy w wojsku i na książeczke wojskową bez biletu wpuścili mnie na zakole od kanałku:)

odpowiedz
grzesiek - 26.04.2020 / 11:14, *.centertel.pl

@Kolarz: byc może. Ale chodzilo mi o te miniaturki pierwsze zaprezentowane. No to np ten orzeł (chyba orzeł) z meczu z austriá wieden u siebie to jest za wczeznie zeby mowic o NS. Wiadomo ze pewnie dużo NS to sa osoby z CyberFanów ale jak mowimy o NS to NS wiec te pierwsze oprawy z miniatore nie sa NS. Oczywiscie moge sie mylic. Ale raczej nie.

A co do info że pierwsze oprawy na Łazienkowskiej sa autorstwa NL to dzieki za info, bo akurat rocznikiem takim jestem ze pamietam wielka flage itp aczkolwiek z racji lecących lat jakby mnie zapytali kto rozpoczal oprawy na Legii to bym moze i chlapnął cyberfani a faktycznie to dzieki NL i Ś.P. Wiesławowi Gilerowi powstały pierwsze oprawy. No tak i nawet panorama powstala chyba jeszcze za czasów NL. Piekne czasy chociaz bylem gowniarzem wtedy.

odpowiedz
grzesiek - 26.04.2020 / 11:19, *.centertel.pl

@Kolarz: NS powstali po odejściu albo w trakcie ITI z tego co pamiętam, więc troche nie slusznie przypisuja sobie niektore oprawy. O to mi chodzilo :)

odpowiedz
asdsa - 26.04.2020 / 22:57, *.156.44

@grzesiek: W tekście wyraźnie napisane jest, że Nieznani Sprawcy obchodzą 15 lecie, jeśli tego nie rozumiesz to wytłumaczę, otóż oznacza to, że powstali 15 lat temu. Jeśli znasz podstawy matematyki to powinieneś też wiedzieć, że 15 lat temu mieliśmy rok 2005, więc powstali na długo przed odejściem ITI. Jeśli nie wiesz to również ci przypomnę, że nowy stadion został otwarty w 2010 roku, czyli NS mieli sporo czasu od 2005 żeby robić oprawy na starym stadionie. Także nie siej fermentu, Cyberfani robili swoje oprawy, a te załączone powyżej to dzieła NS.
PS. Jeśli jesteś niedowiarkiem to poszukaj w necie kiedy została rozwiązana grupa Cyberfani i poprzeglądaj sobie galerie z meczów to zobaczysz, że wszystkie oprawy z obrazka powstały już po zakończeniu działalności tej grupy.

odpowiedz
Kolarz - 27.04.2020 / 00:00, *.237.173

@grzesiek: przeciez Masz napisane ze to 15lecie dzialalnosci, wiec powstali NS w 2005, konflikt/odejscie ITI byl kilka lat pozniej 2008-2009 jakos tak, a oprawa z orlem jest z drugiego meczu z Austria Wieden a wiec 2006r, NS nic sobie nie przywlaszczyli, poprostu pomieszales fakty;) zdarza sie

odpowiedz
grzesiek - 27.04.2020 / 09:43, *.centertel.pl

@asdsa: zgadza sie. Faktycznie tak było jak piszesz. Byc moze myslalem inaczej bo w czasie ITI długo dzialalnosc grupy byla zawieszona. Sadzilem ze powstali po protescie a okazuje sie ze przed :)

odpowiedz
OBOP - 28.04.2020 / 07:32, *.t-mobile.pl

@Kolarz: na wielką flagę składali się kibice a jeśli mnie pamięć nie myli debiut miała na meczu z wisla.

odpowiedz
OP - 28.04.2020 / 18:22, *.chello.pl

@Kolarz: Pouczasz a sam jesteś trochę w błędzie. CF to 6 lat działalności od 1999. Pierwsza samodzielna oprawa to serpentyniada na meczu z Górnikiem w 2000. Ostatnia to mecz z Wisła w 2005. A konflikt z ITI rozpoczął się w 2004.
http://www.cyberfani.net/index.php

odpowiedz
Alan - 25.04.2020 / 12:44, *.t-mobile.pl

Bravo dla najlepszej grupy ultras w kraju.
PS. Jest kilka opraw które myślę nie tylko Ja zapamiętam do końca życia, wielkie dzięki za to.

odpowiedz
Zawieja - 25.04.2020 / 12:39, *.t-mobile.pl

Numer 1 to Boże Chroń Fanatyków.

odpowiedz
Japa - 25.04.2020 / 16:52, *.chello.pl

@Zawieja : a ty jesteś numerem 2

odpowiedz
Mit - 25.04.2020 / 17:18, *.232.71

@Zawieja : zalezy co kto lubi, mnie sie srednio podobala i to nie tylko ze wzgledu na wizerunek krola zydowskiego a poprostu wykonanie, dla mnie nr1 to oprawa na finale PP w bydgoszczy 2011, prosta,czytelna,estetyczna

odpowiedz
bum - 25.04.2020 / 19:38, *.virginm.net

@Zawieja : Zdecydowanie!

odpowiedz
Adek - 25.04.2020 / 20:21, *.tpnet.pl

@Zawieja :Dla mnie osobiście oprawa jak oprawa, tylko z przekazem religijnym dla Wojtka i całej Legii. Natomiast szczerze nie lubię gdy sport a w zasadzie kibicowanie miesza się z religią bądź polityką.

Moje top 1 to habemus campione na koniec sezonu że Śląskiem, do dzisiaj jak to wspominam to ciary :)

odpowiedz
Japa - 26.04.2020 / 00:06, *.centertel.pl

@Adek: tylko numer 1 !!! Witamy w piekle !!!

odpowiedz
Mit - 26.04.2020 / 01:11, *.232.94

@Adek: racja,dobra byla i z rozmachem, ta biel na calym stadionie robila piorunujace wrazenie, dla mnie lepsza niz B-CH-F,

odpowiedz
Zdzicho - 26.04.2020 / 07:51, *.tpnet.pl

@Zawieja : ja najbardziej pamietam witamy w piekle, Boze chron fanatykow, slynny juz hitlerowiec na meczu chyba z Astana. To moj top 3

odpowiedz
Cary - 26.04.2020 / 09:51, *.chello.pl

@Adek: ta też poniekąd związana z kościołem ???? obie rewelacyjne!

odpowiedz
jarekk - 26.04.2020 / 11:23, *.metrointernet.pl

@Adek: Chcielibyśmy żeby sport był tylko sportem. Ale sport to także polityka i to duża. Wystarczy zauważyć jakie znaczenia dla rządów ma zorganizowanie mistrzostw świata i jacy prezydenci przyjeżdżają na mecze.
A kibole klubów już od dawna,może już przed wojną byli prawicowi i lewaccy. I mam nadzieję że na Legii zawsze będą prawicowi i patriotyczni.

odpowiedz
grzesiek - 26.04.2020 / 11:25, *.centertel.pl

@Adek: Ultra Extreme Fanatical Atmosphere tez byla piekna :)

odpowiedz
MIODUSKI OUT !!!!! - 26.04.2020 / 13:41, *.btcentralplus.com

@Adek: Jestes debilem !!!! '.....szczerze nie lubię gdy sport a w zasadzie kibicowanie miesza się z religią bądź polityką......' .........'Moje top 1 to habemus campione'........Powtarzam. Jestes debilem.

odpowiedz
Matt - 26.04.2020 / 16:14, *.tpnet.pl

@Adek: A habemus campione to przypadkiem nie motyw religijny? :P

odpowiedz
On L - 28.04.2020 / 13:12, *.25.51

@MIODUSKI OUT !!!!!: pajacu nie wyzywaj braci po szalu...bo sam jestes g....no warty (zamierzone bluzgi)

odpowiedz