Dariusz Mioduski - fot. Woytek / Legionisci.com
REKLAMA

Legia SA przejmuje Legia Holding

Woytek, źródło: Legionisci.com

Właściciel Legii Warszawa dokona w najbliższym czasie uproszczenia w strukturze własnościowej klubu.

W 2014 roku Legię od ITI wykupiła spółka Legia Holding sp. z.o.o., w której od początku większość akcji posiadał Dariusz Mioduski, a mniejszościowymi współwłaścicielami byli Bogusław Leśnodorski i Maciej Wandzel. W 2017 roku Mioduski wykupił wszystkie udziały Leśnodorskiego (20%) i Wandzla (20%) i posiada 100% udziałów w Legia Holding, która pod względem formalnym jest 100% właścicielem Legii Warszawa.



Połączenie nastąpi poprzez przeniesienie całego majątku spółki przejmowanej (Legia Holding sp. z o.o.) na spółkę przejmującą (Legia Warszawa SA) za akcje, które spółka przejmująca wyda wspólnikom spółki przejmowanej. Jedynym wspólnikiem Legia Holding sp. z o.o. jest Dariusz Mioduski, a kapitał zakładowy tej spółki wynosi 8 mln zł.

Decyzja o przejęciu spółki matki przez spółkę córkę została podjęta 30 marca 2020 roku. Kapitał zakładowy Legia Warszawa SA, który wynosi 12 mln zł, nie zostanie podniesiony.

Po połączeniu spółki Dariusz Mioduski otrzyma dodatkowe uprawnienia osobiste w spółce przejmującej takie jak: uprawnienie do powoływania i odwoływania członków zarządu w dowolnym momencie, wskazywania prezesa i wiceprezesów, zatwierdzanie regulaminu zarządu, ustalanie wynagrodzeń członków zarządu, a także powoływanie i odwoływanie członków rady nadzorczej spółki.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (46)

+dodaj komentarz
mG - 26.06.2020 / 15:27, *.101.17

Mioduski jak Mioduski, jak to z Dario tyle wiadomo, że z nimi nic nie wiadomo ;)

Teraz obierają dobry azymut, młodzi grają , transfery z ligi wyróżniających się graczy, akademia na ukończeniu, trener może nie z mega doświadczeniem ale swój, nie jakieś wynalazki...od piłki kobiecej czy dyrektorzy sportowi...
Pytanie czy ten dobry kurs zostanie utrzymany ? No właśnie...ciężko odp.

Dwa, Miodek niby rekin biznesu, ale inwestora/ sponsorów też jakoś słabo szuka i nie może znaleźć takich, żebyśmy wskoczyli na inny poziom finansowo...rozwojowo,piłkarsko w Polsce(na dłuższą metę) i Europie(np.regularne granie w grupie LE).

Z drugiej strony..prawda, dla niektórych bolesna, to że utrzymuję klub i nie jesteśmy w sytuacji Wisły, Arki czy jakieś tam Korony...

Pytanie do forumowych rekinów ekonomii i biznesu, czy w Polsce jest ktoś firma/inwestor który wykupi Legię , utrzyma i pozwoli na większy rozwój piłkarski i finansowy ?
Ja takiej odp. na ten moment nie mam....

odpowiedz
Eloeloelo - 26.06.2020 / 11:26, *.mm.pl

chciałbym żeby Leśny zarządzał klubem

odpowiedz
olew - 26.06.2020 / 12:58, *.vectranet.pl

@Eloeloelo: po numerze z Celtic-iem, powinien dziesięć lat karencji mieć... lubię go , ale niefartowny...

odpowiedz
olew - 25.06.2020 / 23:02, *.vectranet.pl

geniusze finansów wkurzeni sytuacją, ze mamy od sześciu lat bogatego, łebskiego i coraz bardziej kumatego właściciela, poza tym wszystko wiedzą, skąd u nas tylu bafetów !

odpowiedz
Avatar - 26.06.2020 / 09:36, *.chello.pl

@olew: Poza tym wspaniałym właścicielem mamy Mega Długi i problem z awansem do LE, co jeszcze parę lat temu było formalnością. Łubudubu.....

odpowiedz
eLka - 26.06.2020 / 09:57, *.tpnet.pl

@Avatar: Jasne formalnością męczarnie z Dundalk.

odpowiedz
tomiacab - 26.06.2020 / 12:03, *.virginm.net

@eLka: z dudalk nie graliśmy o LE

odpowiedz
olew - 26.06.2020 / 12:55, *.vectranet.pl

@Avatar: długi ma każdy , nawet Barca, awansowaliśmy do LM, dwa razy do LE , mistrzostwa Polski seriami, cała liga nas się boi, najlepsze centrum treningowe w Polsce, wszystkie grajki z naszej ligii chcą grać u nas, no nie wygląda to źle

odpowiedz
Avatar - 26.06.2020 / 14:15, *.chello.pl

@olew: Awansowaliśmy do LM i LE zgoda, ale za prezesury Leśniodorskiego. Mioduski spalił w piecu wiele milionów złotych przez kretyńskie decyzję o zatrudnianiu Jozaków i innych geniuszów wszelakich myśli szkoleniowych.

odpowiedz
olew - 26.06.2020 / 22:14, *.vectranet.pl

@Avatar: właścicielem ( 50%) i finansującym (100 %) był Mioduski, inna sprawa, że wówczas jak nigdy przedtem i potem, Legia generowała mnóstwo przychodów, Leśnodorski był prezesem, jedną LM z Celtic-iem spieprzył, szanuję go , ale on niefartowny, no i strasznie nadęty ...

odpowiedz
Kibic - 27.06.2020 / 02:28, *.icpnet.pl

@olew: Jak to niefartowny? Przecież Leśny ostro grał na,rynku transferowym, no i bardzo ryzykownie. W razie niepowodzenia mogło być niebezpiecznie z finansami Legii.

odpowiedz
olew - 27.06.2020 / 05:56, *.vectranet.pl

@Kibic: finanse zabezpieczał Mioduski, więc tak ryzykownie bardzo, to nie było, niefartowny bo zawalił Celtic, no panienka zawaliła, ale on szef, najważniejszy mecz sezonu, więc wina jego, choć niefart

odpowiedz
jo - 25.06.2020 / 21:24, *.tpnet.pl

Brakuje jeszcze tylko żeby w ramach nowych uprawnień przysługiwała mu aureola... Jak Bruce wszechmogący :-/

odpowiedz
tomiacab - 25.06.2020 / 15:59, *.virginm.net

pisałem kilka miesiecy temu, że podniesie eartosc klubu po przez wybudowanie akademii za pieniadze z dotacji i sprzeda.

odpowiedz
tomiacab - 25.06.2020 / 16:02, *.virginm.net

PS. nie twierdze ze tak bedzie na pewno ale tak się to wydarzenie zgrywa z ukończeniem szkółki, ktora podnosi potencjalną cenę za Legię.

odpowiedz
Kuba - 26.06.2020 / 15:09, *.t-mobile.pl

@tomiacab: Żeby sprzedać trzeba mieć kupca, a nikt nie chce kupować klubu, który jest co prawda częstym mistrzem kraju, ale już na arenie europejskiej dostaje od kilku lat lanie od amatorów.
Niewiele tu pomaga Centrum Treningowe pod Warszawą, gdy pod samym stadionem Legia nie może wybudować boisk treningowych.

odpowiedz
Lux - 25.06.2020 / 12:19, *.chello.pl

Widzę, że tutaj sami znawcy tematu. Pewnie gdybyście chcieli, to sami byście klubem zarządzali, a za najniższą krajową to tylko dla hobby robicie..

odpowiedz
Jano - 26.06.2020 / 08:59, *.orange.pl

@Lux: w Krakowie kibice(kibole) klubem zarządzali,ale nie naśmiewaj się z tych którzy mało zarabiają bo nigdy nie wiesz co cię czeka,znam takiego co obracał milionami a teraz jest cieciem,różnie bywa.....

odpowiedz
Lopez nie Carlos - 26.06.2020 / 09:59, *.tpnet.pl

@Jano: Może teraz jest cieciem a obraca milionami?
Pieniądze lubią ciszę a zwłaszcza przed fiskusem :)

odpowiedz
Felek - 25.06.2020 / 10:36, *.netfala.pl

W kodeksie handlowym pisze, że to jest normalne i nie sprzeda Legii chińskim inwestorom na razie. Uspokajam tych, co się nie znają na prawie spółek handlowych.

odpowiedz
purysta językowy - 25.06.2020 / 15:03, *.t-mobile.pl

@Felek: jest napisane a nie "pisze"...piszę to teraz długopisem albo w tym momencie na klawiaturze, w książce, w poradniku, w gazecie jest napisane że np. Legia będzie mistrzem Polski, pozdrawiam

odpowiedz
(L)awyer - 25.06.2020 / 15:34, *.aster.pl

@Felek: mordo ale kodeks handlowy utracił moc prawną kilkanaście lat temu, teraz jest kodeks spółek handlowych xD

odpowiedz
ADH - 25.06.2020 / 09:02, *.t-mobile.pl

Czyli będzie sprzedawał.

odpowiedz
tomiacab - 25.06.2020 / 16:01, *.virginm.net

@ADH: oczywiście nie mowię ze tak bedzie na 100% ale jakoś tak zgrywa się to wydarzenie z ukończeniem obiektu podnoszącego wartosć rynkową klubu.

odpowiedz
Szymon - 25.06.2020 / 00:39, *.chello.pl

Dawno Pudla na antenie nie było i co wynikło..... ble ble ble jak w tvp3 info, gdy te cwane ryje ubiegające się o tron w Polsce dają głos. Info te powinno lecieć na pasku na tym forum. Ot rzeczywistość z którą Janusze i Grażyny nie nic wspólnego

odpowiedz
Greg81 - 25.06.2020 / 11:22, *.t-mobile.pl

@Szymon: rozumiem że kolega popiera politykę ITi

odpowiedz
Piotr - 25.06.2020 / 12:14, *.centertel.pl

@Szymon: pomyliłem strony wejdź na stronę TVN i tam się poć a teraz oddychaj

odpowiedz
Szymon - 26.06.2020 / 18:28, *.chello.pl

@Piotr: napisałem z przymrużeniem oka A koledzy już się denerwuję. Spokojnie, leci z Nami pilot....

odpowiedz
Rafał - 25.06.2020 / 00:34, *.chello.pl

Pogmatwana sprawa. Cały kapitalizm jest zagmatwany i robi takie właśnie numery, żeby ktoś zarobił a inni nie kumali.

odpowiedz
bubba - 25.06.2020 / 08:37, *.hawetelekom.pl

@Rafał: kolego nikt Ci nie broni kupić kodeks spółek handlowych, zapisać się ma szkolenie, do szkoły, zrobić kursy, poczytać w Internecie i zaczniesz kumać, nikt nikomu jeszcze w kapitalizmie nie zabronił się uczyć

odpowiedz
News⚽️Legia - 25.06.2020 / 00:34, *.17.125

To znaczy że wreście pogoni tych co go krécâ na kase udajác że lubiâ Legie.

odpowiedz
Ciecia osoba w Państwie - 25.06.2020 / 01:24, *.chello.pl

@News⚽️Legia: On też udaje, że lubi, a chodzi tylko o kasę!!! Kiedyś wylądujemy przez niego z ręką w nocniku.

odpowiedz
Wojtek - 25.06.2020 / 09:01, *.play-internet.pl

@Ciecia osoba w Państwie: Dlatego debilu przepie...ala w Legie swoje hajsy. No tak :D

Ah idiotów nie sieją.

odpowiedz
666 - 25.06.2020 / 10:29, *.chello.pl

@Wojtek: Ani złotówki własnej nielocie w dupę bity jeszcze DM nie włożył!!!!

odpowiedz
zduneq - 25.06.2020 / 10:32, *.inetia.pl

@Ciecia osoba w Państwie: a myślisz że Ronaldo, Messi gra dla przyjemności czy dla pieniędzy?

odpowiedz
Yeti - 25.06.2020 / 00:14, *.vectranet.pl

To znaczy, że kudłaty teraz będzie dyktatorem w Legii?

odpowiedz
Kuba - 24.06.2020 / 23:43, *.t-mobile.pl

Czy to oznacza, że wreszcie powstaną boiska treningowe pod stadionem?

odpowiedz
Czwarty Pasek Na Dresie - 25.06.2020 / 20:10, *.vectranet.pl

@Kuba: Nad Stadionem.

odpowiedz
Janusz z żylety - 24.06.2020 / 23:02, *.chello.pl

Co z naszym klubem kumaci działajcie prosze was nie pozwólcie zniszczyć Nasz klub !!!

odpowiedz
Juri - 24.06.2020 / 22:47, *.inetia.pl

Jak będzie z tego siano na wzmocnienia to super.

odpowiedz
Milan - 25.06.2020 / 01:30, *.chello.pl

@Juri: Będzie siano dla pana Dariusza.

odpowiedz
Jac3d - 24.06.2020 / 22:42, *.centertel.pl

Czyli wymyślił albo doradzili jak wyciagnac kasę. Kiedyś zapłacili iti pieniędzmi klubu, pozniej handlowali między sobą pieniędzmi z klubu. Dwaj zarobili teraz i trzeci coś wyciągnie. A to co dołożył wisi jako zadłużenie i kiedyś też odzyska.

odpowiedz
777 - 25.06.2020 / 01:35, *.chello.pl

@Jac3d: Już odzyskał. Tacy ludzie powinni trzymać się od Legii jak najdalej. Im nie chodzi o sukces sportowy tylko własny, finansowy. Nic w nią nie włożyli, a tylko doją. A te decyzje personalne to istna porażka. Wystarczy spojrzeć na ubiegły sezon. Zero sukcesów, pierwszy raz od wielu lat.

odpowiedz
Ziggy - 25.06.2020 / 09:03, *.chello.pl

@Jac3d: A dlaczego mialby nie odzyskac? Skoro zainwestowal wlasne pieniadze to dlaczego ma ich nie odzyskac? No chyba ze Ty tez tak masz ze inwestujesz wlasna kase ale nie oczekujesz jej zwrotu. Jak tak to ja chetnie sie na to pisze.
Wlasnie tak jak piszesz dzialalo to kiedys w Wisle i jaki jest efekt widac dzis.

odpowiedz
Zły Krasnolud - 25.06.2020 / 15:57, *.virginm.net

@Ziggy: a nie odzyskał? A w co idą od tylu lat profity z transferow

odpowiedz
XXX - 25.06.2020 / 20:48, *.182.46

@Zły Krasnolud: Klub sportowy to co prawda bardzo specyficzny biznes, ale wciąż biznes. Naturalnym jest, że właściciel chce na tym biznesie zarobić.

odpowiedz