fot. Bodziach / Legionisci.com
REKLAMA

Legia otworzyła bazę żeglarską w Zegrzu Południowym

Bodziach, źródło: Legionisci.com

W sobotę o godzinie 11:00 w Zegrzu Południowym miało miejsce historyczne wydarzenie, a mianowicie otwarcie nowej bazy sekcji żeglarskiej Legii Warszawa. Sekcja została reaktywowana przed czterema laty, na stulecie naszego klubu i od tamtej pory rozwija się bardzo prężnie (w międzyczasie zmieniły się władze sekcji), zdobywając medale na arenie krajowej i międzynarodowej w różnych klasach żeglarskich. Do tej pory sporym problemem logistycznym sekcji był brak własnej bazy, w której można by trzymać sprzęt i prowadzić regularne treningi. W końcu jednak udało się zrealizować i ten cel. Od 10 października 2020 roku baza sekcji żeglarskiej Legii znajduje się w Zegrzu Południowym, na wysokości Hotelu 500.

Fotoreportaż z Zegrza - 60 zdjęć Bodziacha

Przypomnijmy, że przed laty baza legijnej sekcji żeglarskiej oraz motorowodnej znajdowała się nieopodal, a mianowicie w Zegrzu Północnym. Tam legioniści zakotwiczyli w roku 1963, czyli zaraz po powstaniu sztucznego zbiornika, jakim jest Zalew Zegrzyński. Przez wiele lat tam też znajdowała się baza legijnej sekcji żeglarskiej.Podczas otwarcia bazy żeglarskiej Legii miało miejsce oficjalne wciągnięcie flagi na maszt, co uczynił utalentowany 12-letni zawodnik naszej sekcji, August II "Mocny" Sobczak. Wszystkich zebranych powitał Dariusz Urbanowicz, a następnie wraz z Jakubem Pawlukiem (prezesem sekcji) wręczyli klubowe cegiełki czołowym zawodnikom naszej sekcji, jak również osobom najbardziej zaangażowanym w jej rozwój. Najmłodsi zawodnicy kilkanaście minut później ruszyli na wodę, gdzie wzięli udział w zawodach na łódkach klasy Optimist. Legionista, August II "Mocny" zajął w nich drugie miejsce (remis punktowy z zawodnikiem, który zajął miejsce pierwsze). Bardzo dobrze w rywalizacji w klasie Finn, odbywającej się równolegle w innej części Zalewu, radził sobie Bartosz Szydłowski, który kilka tygodni wcześniej rywalizował na Mistrzostwach Europy.

Żeglarska Legia w ciągu ostatnich tygodni uprzątnęła większość terenu pomiędzy Legionowskim WOPR-em i Hotelem 500, gdzie znajduje się ich baza. Plany żeglarskiej Legii co do tego terenu są bardzo ambitne. Na przyszły rok zaplanowano m.in. zbudowanie dwóch kolejnych, 25-metrowych pomostów oraz dodatkowego budynku. Legijna sekcja jest otwarta na nowych członków klubu. Co należy zrobić, aby dołączyć do żeglarskiej Legii i w jej barwach walczyć o medale? Wystarczy wejść na stronę i wypełnić deklarację członkowską. Do czego zachęcamy, a o kolejnych startach naszej sekcji, jak również pracach nt. poprawy infrastruktury powstałej bazy w Zegrzu, informować będziemy na bieżąco.

Fotoreportaż z Zegrza - 60 zdjęć Bodziacha

fot. Bodziach / Legionisci.com
fot. Bodziach / Legionisci.com
fot. Bodziach / Legionisci.com
fot. Bodziach / Legionisci.com
fot. Bodziach / Legionisci.com

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (7)

+dodaj komentarz
Kibolek - 13.10.2020 / 08:55, *.orange.pl

TRZYMAC BAZE JAK NAJDALEJ OD OSZUSTA ZLODZIEJA LICHWIARZA MIODUSKIEGI , bo KULCZYK przyplynie swoim egipskim jachtem A MIIDUSKI SPRZEDA I ZNISZCZY jak wszystkiego czego się dotknie . MIODUSKI TY WIESZ CO KIBICE CIE NIENAWIDZA JAK CHORZYSTY TRENERA

odpowiedz
Legia Żegluga nad wisłá - 12.10.2020 / 21:47, *.amazonaws.com

Brawo!a teraz Moduski buduj w porcie praskim Akademie wodná!

odpowiedz
M-Ochota - 12.10.2020 / 17:51, *.chello.pl

Ciekawy wzór koszulek, ktoś się orientuje gdzie można takie kupić, bo na stronie sklep chyba jeszcze nie działa...

odpowiedz
Mops - 12.10.2020 / 20:32, *.com.pl

@M-Ochota: z tego co wiem trochę zostało i dostępne są tutaj: https://forms.gle/gmYPG6Lq5dEEir6U8 oraz w sklepie https://panel.legiasailingschools.pl po logowaniu

odpowiedz
Zgred - 12.10.2020 / 17:18, *.as9105.com

Trzymajcie się z, dała od Miodka bo zepsuje

odpowiedz
Endi - 12.10.2020 / 15:26, *.centertel.pl

Pięknie!!! Wiatru w żagle ????

odpowiedz
George - 12.10.2020 / 13:42, *.chello.pl

Brawo!!!

odpowiedz
Serwis Legionisci.com nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje.
Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.
© 1999-2020 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.