Maciej Rosołek - fot. Woytek / Legionisci.com
REKLAMA

Transfery

Rosołek wypożyczony do Arki

Woytek, źródło: Legia Warszawa

Piąty zawodnik odszedł z kadry pierwszej drużyny Legii tej zimy. Tym razem Maciej Rosołek został wypożyczony do Arki Gdynia do końca sezonu 2020/21.





W trwającym sezonie napastnik 11 razy pojawił się na boisku, ale tylko czterokrotnie od pierwszej minuty. Początek sezonu miał bardzo udany, kiedy to w meczu Pucharu Polski z GKS-em Bełchatów zdobył 3 bramki, ale potem ani razu nie pokonał bramkarzy rywali. W sumie 19-latek ma na swoim koncie 28 meczów w barwach Legii i 6 goli. Jego kontrakt z Legią obowiązywał do 30 czerwca 2022 roku, ale został przedłużony do 31 grudnia 2022 roku.

- Ostatnia runda była dla niego niestety stracona. Rozmawiałem już z Maćkiem, być może właśnie wypożyczenie będzie dla niego najlepszym rozwiązaniem. Być może takie rozwiązanie na rundę wiosenną będzie dla niego i dla klubu optymalne - mówił przed świętami Czesław Michniewicz.

Szczegółowe statystyki Macieja Rosołka


REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (35)

+dodaj komentarz
Praga - 04.01.2021 / 11:32, *.chello.pl

Pojechał nad może dupę moczyć bo ma odciski od ławki.

odpowiedz
Wspaniale - 04.01.2021 / 01:21, *.as9105.com

Młodzież zamiast się ogrywać, to jest wypożyczana. Od lat to samo-przyglądamy się planom, które i tak legną...

odpowiedz
oLaf - 01.01.2021 / 13:03, *.vectranet.pl

dobry pomysł, dostanie w d.... w innym klubie to zobaczy jak w Legii miał "ptasie mleczko" (tzn. wszystko poukładane, podane na tacy).

odpowiedz
robus - 31.12.2020 / 23:43, *.t-mobile.pl

Tylko żeby tam grał....

odpowiedz
smyk - 31.12.2020 / 16:05, *.plus.pl

zamiast rosołka to Lopes albo Kantę

odpowiedz
MIODUSKI OUT !!!!! - 31.12.2020 / 15:44, *.btcentralplus.com

Przeciez Michniewicz to kibic Arki. Wiem bo kolega moj z Gdynii dobrze go zna. Jeszcze nie jeden bedzie wypozyczony do Arki !!

odpowiedz
MatWij - 18.01.2021 / 07:10, *.orange.pl

@MIODUSKI OUT !!!!!: pomyliłeś się.
Jak coś to jest kibicem WARKI. Ale tego też nie jestem pewien, obstawiam raczej trunki min
40%

odpowiedz
Ewelina - 31.12.2020 / 14:46, *.play-internet.pl

Rozsądny ruch. Konkurencji z Pekhardem nie wygra więc lepiej żeby się ogrywał niż notorycznie grzał ławkę.

odpowiedz
bolo - 31.12.2020 / 12:47, *.inetia.pl

Piszecie że nie zrobił postępów i jest w tym trochę prawdy.Ale tylko trochę.Od kogo miałby się czegos nauczyć? Pekhart,Kante,Valencja? Gdy w Legii był Daniel Ljuboja to młodzież mogła zobaczyć na treningu zawodowca.I jeszcze Ci trenerzy(?) Pinto,Vuko,Michniewicz,czego oni mogli nauczyć tych młodych adeptów .Wypychają młodych bo jakiś menago zaoferował swojaka i kasę. Przykład Praszelika się kłania.

odpowiedz
Marcin - 31.12.2020 / 12:05, *.plus.pl

Z jego techniką,ta 1 liga to i tak może okazać się za wysokie progi.Nie wiem czy zauważyliście,ale z Legii odchodzą młodzi przereklamowani zawodnicy którzy i tak wracają tam gdzie ich miejsce czyli do Ekstraklapy.Roznica jest tylko taka że na jednych udało się zarobić(Furman,Borysiuk,Wolski,Zyro,Majecki),a na drugich nie(Łukasik,Kopczyński,Rosołek).

odpowiedz
zaba285 - 01.01.2021 / 22:38, *.116.118

@Marcin : zgadzam się w 100%

odpowiedz
Władeczek - 31.12.2020 / 10:47, *.netfala.pl

Gnać darmozjadów z Legii faken! A jakże.

odpowiedz
Lipa - 31.12.2020 / 09:48, *.chello.pl

Wróci z Arki nauczony walki o awans ,nie o mistrzostwo.

odpowiedz
Qyick - 31.12.2020 / 09:40, *.chello.pl

Ja proponuję aby jeszcze Mioduski odszedł do Arki. Przyda im się taki genialny wizjoner.

odpowiedz
1909 - 31.12.2020 / 08:18, *.plus.pl

Jędrzejczyk, Wieteska, Valencia, Michniewicz, Gwillia, Petchart, Kante do Wieczystej Kraków

odpowiedz
Ryj - 31.12.2020 / 01:59, *.47.175

Wróci jako czerstwy 20-letni!

odpowiedz
Legionista - 31.12.2020 / 00:46, *.com.pl

Bardzo dobry ruch. Legia jest zbyt silną drużyną, żeby młodzi z marszu wchodzili do pierwszego składu. Nawet Lewy ogrywał się w Zniczu zanim trafił do Ekstraklasy. Arka jest drużyną walczącą o awans, więc według mnie to bardzo dobry ruch. Więcej młodych z Akademii należałoby wypożyczyć do zespołów z czołówki 1 ligi

odpowiedz
Legionista - 31.12.2020 / 00:56, *.com.pl

@Legionista: Według mnie na dzień dzisiejszy nadają się na wypożyczenie 1 ligi m.in. Rosołek, Skibicki, Mosór, Włodarczyk i jeszcze z dwóch by się znalazło. Podpisać umowę wypożyczenia na przykład na pół roku z opcją przedłużenia o kolejne pół roku jeżeli piłkarze zagrają minimum w połowie meczy tej drużyny do której zostali wypożyczeni. Wróciliby na pewno silniejsi i rozwinięci jeżeli by pograli na poziomie 1 ligi. A jeżeli któryś sie nie sprawdzi w 1 lidze, to czyli do Legii też się nie nadaje. Nie można patrzeć przez pryzmat wyników rezerw grających w 3 lidze. Tam nie nabiorą takiego doświadczenia jak w 1 lidze

odpowiedz
Zdzicho - 31.12.2020 / 06:50, *.tpnet.pl

@Legionista: wiesz dlaczego Lewy ogrywał się w Zniczu? Nasi specjaliści ocenili, że się nie nadaje. Nie, że jeszcze nie czas, tylko że sie w ogóle nie nadaje

odpowiedz
Hmm - 31.12.2020 / 10:06, *.vectranet.pl

@Legionista: Załóżmy,że w legii są najlepsi i jest się od kogo uczyć ,tam chyba nie do końca ,.Oczywiście czas pokaże .

odpowiedz
zaba285 - 01.01.2021 / 22:41, *.116.118

@Zdzicho: i być może ma to wpływ na to, że teraz za bardzo patrzą w drugą stronę i trzymają za długo tych, którzy naprawdę się nie nadają

odpowiedz
atmosferic - 30.12.2020 / 23:19, *.orange.pl

On nie zrobil zadnego postepu przez te pol roku, nawet sie cofnal. Jezeli wchodzi taki skibicki to o czyms to swiadczy.

odpowiedz
Stifman - 30.12.2020 / 23:51, *.inetia.pl

@atmosferic: o tym świadczy że mylisz pozycję zawodników i O tym że ludzie w Naszej Legi nie potrafią oszacować potencjału zawodników jak np Walukiewicz czy ten nasz złoty Robercik L.

odpowiedz
atmosferic - 31.12.2020 / 12:10, *.orange.pl

@Stifman: Wcale nie bo Rosolek moze grac na roznych pozycjach i zreszta juz gral i nic to nie dalo - wpakowal hattrick 3 ligowcowi i tyle.

odpowiedz
PAWEŁ - 30.12.2020 / 23:00, *.centertel.pl

Ja proponuję żeby odesłać do arki cm711, a nie Rosołka

odpowiedz
N0r3kPL - 31.12.2020 / 00:04, *.chello.pl

@PAWEŁ: A ja proponuję odesłać ciebie...

odpowiedz
Pawciu - 30.12.2020 / 21:13, *.net.pl

Dobry ruch. Wroci silniejszy i gotowy do czestszej gry w pierwszym skladzie

odpowiedz
Wolfik - 30.12.2020 / 21:05, *.mm.pl

Słuszna decyzja o ile będzie tam grał. Mam nadzieję, że okrzepnie w 1-ligowej młocce i wróci silniejszy.

odpowiedz
Mk - 30.12.2020 / 20:36, *.com.pl

Dobry ruch bo bedzie mial szanse pograc i zdobywac doswiadczenie, a przy okazji zrozumie ze zeby byc napastnikiem w Legii trzeba w kazdym meczu udowadniać swoja jakosc.

odpowiedz
Mateusz z Gór - 30.12.2020 / 20:29, *.orange.pl

W czym jest gorszy od Valencii?

odpowiedz
Fiu fiu fiu - 30.12.2020 / 23:12, *.centertel.pl

@Mateusz z Gór: ma jasną karnację

odpowiedz
1234 - 30.12.2020 / 20:24, *.150.124

Super.Brawo dla trenera z piznania.
Chórzysto nigdy nie bedziesz Legionistą.

odpowiedz
Do 1234 - 30.12.2020 / 20:41, *.chello.pl

@1234: puknij się w łeb czopie

odpowiedz
Majkel - 30.12.2020 / 21:07, *.mm.pl

@1234: puknij się mocno w czoło. Mieszkam w Gdyni i wiem, że trener Michniewicz ma bdb. kontakt ze sztabem Arki bo też jest z okolicy. Oprócz InStata i powtórek meczów będzie miał zawsze świeże info jak Rosołek daje radę w treningu itp. Poza tym spójrz na tabelę 1 ligi i zobacz, że to najsilniejsza 1 liga przynajmniej od dekady

odpowiedz
4321 - 30.12.2020 / 21:22, *.chello.pl

@Majkel: Nie zmienia to faktu, że chórzysta nigdy nie będzie Legionistą a śpiewać to sobie może z poznańskimi słowikami. Wygląda na miłośnika słowiczków ten właściciel rozlicznych kontaktów (dużo rozmawia z nimi przez telefon! Fachowiec!) w świecie piłki nożnej

odpowiedz