REKLAMA

Boisko Lucjana Brychczego - projekt z budżetu obywatelskiego na rok 2022

Bodziach, źródło: Legionisci.com

Nowa inicjatywa jednego z kibiców Legii z Ochoty - "Bobicza", w ramach budżetu obywatelskiego na rok 2022 dla m.st. Warszawy, związana jest z żywą legendą naszego klubu, Lucjanem Brychczym. Głównym punktem inicjatywy jest wybudowanie Boiska Lucjana Brychczego przy Zespole Szkół przy ulicy Urbanistów 3 na warszawskiej Ochocie. Zgodnie z przygotowanym, szczegółowym projektem, planowane jest wybudowanie boiska ze sztuczną nawierzchnią, wraz z masztami oświetleniowymi, piłkochwytami, jak również napisem wzdłuż linii bocznej "Boisko Lucjana Brychczego". Przy wejściu na teren, znajdować się będzie odcisk dłoni pana Lucjana (podobnie jak ma to miejsce przy wyjściu z tunelu przy Ł3), a wzdłuż murawy, znajdować się będą tabliczki z opisem osiągnięć legendy Legii Warszawa.

Drugi punkt tego samego projektu, zakłada powstanie muralu przedstawiającego Lucjana Brychczego, na ścianie sali gimnastycznej, na podstawie fotografii Eugeniusza Warmińskiego. Praca ma podkreślać niezwykłą technikę, z której słynął popularny "Kici". Ponadto zgodnie z przygotowanym projektem, planowany jest zakup 1916 piłek dla warszawskich szkół i przedszkoli. "Dzięki temu akcja swoim zasięgiem obejmie całe miasto. W praktyczny sposób przyczyni się do rozwoju sportu wśród dzieci i młodzieży oraz godnie upamiętni jedną z najwybitniejszych postaci w historii polskiej piłki" - informuje pomysłodawca całej inicjatywy.

Projekt "Boisko Lucjana Brychczego" będzie zgłoszony w obszarze ogólnomiejskim budżetu obywatelskiego m.st. Warszawy na rok 2022, w związku z czym, każdy mieszkaniec Warszawy będzie mógł oddać na niego głos, niezależnie od projektów w swojej dzielnicy. Weryfikacja przygotowanego projektu będzie miała miejsce w najbliższych miesiącach, zaś samo głosowanie powinno się odbyć w czerwcu tego roku.

Łączny koszt projektu szacowany jest na ok. milion złotych.

Przypomnijmy, że wcześniej, również z inicjatywy Bobicza, z budżetu partycypacyjnego dla m.st. Warszawy za rok 2020, przy boisku szkolnym przy ulicy Gorlickiej 3 na warszawskiej Ochocie, powstał mural przedstawiający inną legendę Legii Warszawa, Kazimierza Deynę. Aby zachować spójność, mural Lucjana Brychczego zachowany będzie w podobnej stylistyce, a jego ostateczny projekt będzie przygotowany przy okazji realizacji.









Stan obecny:

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (25)

+dodaj komentarz
LP7 - 26.01.2021 / 01:11, *.play-internet.pl

Super, glosowac!!!
bo inaczej Robert Buciak bedzie nam stawial tęczowe lawki napychajac sobie kabze za nasze

odpowiedz
B - 26.01.2021 / 11:11, *.com.pl

@LP7: prośba - skupmy się na sobie, nie przystoi nawet pisać o takich rzeczach przy okazji Pana Lucjana

odpowiedz
Tony⚽️Montana - 25.01.2021 / 18:53, *.amazonaws.com

Każda dzielnica, każda szkoła w Warszawie powinni mieć boisko Kings⚽️ ,Deyny,,Lewandowski I wielu innych,A Ochota Brawo!✨⚽️✨

odpowiedz
Olomanolo - 25.01.2021 / 17:29, *.play-internet.pl

SZACZUNEK robisz suuper robotę ????????????

odpowiedz
Korda - 25.01.2021 / 16:41, *.centertel.pl

A nie można zgłosić do budżetu obywatelskiego przebudowę zarządu Legii razem z prezesem?

odpowiedz
odp - 25.01.2021 / 17:45, *.vectranet.pl

@Korda: nie mieszajmy takiego projektu z personami naszego klubu których za kilka lat nie będzie. Nie warto

odpowiedz
WarszawskaOchota - 25.01.2021 / 16:33, *.orange.pl

Świetna inicjatywa !

odpowiedz
Czwarty Pasek Na Dresie - 25.01.2021 / 15:58, *.chello.pl

niezła marża na projekcie :D

odpowiedz
Bobicz - 26.01.2021 / 11:17, *.com.pl

@Czwarty Pasek Na Dresie:

Zapraszam na legijne forum do kontaktu PRIV - wyjaśnie Ci wszelkie wątpliwości.
Nad projektem pracowała mnóstwo ludzi poswięcając swój czas, zawalając prace i życie rodzinne.
Zwyczajnie nie pozwolę na pisanie takich rzeczy z szacunku do nich i naszej Legendy i zaangażowanej w projekt rodziny Pana Lucjana.

odpowiedz
Czwarty Pasek Na Dresie - 26.01.2021 / 19:35, *.chello.pl

@Bobicz: Luzik, projekt super :) Nie miałem NIC złego na myśli, po prostu koszty podwykonawców są obecnie ostre. Powodzenia!

odpowiedz
Szacunek - 25.01.2021 / 15:47, *.play-internet.pl

Wyobraźcie sobie co musi czuć Pan Lucjan i jego rodzina. Piękna sprawa :)

odpowiedz
Rocznik 81 - 25.01.2021 / 15:43, *.play-internet.pl

Ale jazda, moje Technikum haha, mam sentyment choć z tego co widzę to niezły syf tam teraz jest. Chętnie przyjadę z rodziną jak uda się to wygrać, jeszcze ten mural. Ciary...

odpowiedz
olew - 25.01.2021 / 15:34, *.vectranet.pl

fajne to ! bardzo !!! kocham Bobicza ! wraca wiara w Piękno i Rozum . LEGIA TO POTĘGA !!!

odpowiedz
Grudziądz - 25.01.2021 / 15:28, *.smgr.pl

Też grałem z chłopakami na tym boisku, mam sentyment do tego boiska... powodzenia w głosowaniu.

odpowiedz
Szczęśliwice - 25.01.2021 / 14:46, *.t-mobile.pl

Nie policzę, ile tam kilometrów wybiegałem i bramek strzeliłem oraz jak fajnie się po płytach wślizgiem jeździło gdy popadało.
Brawo Bobicz, fantastyczna inicjatywa, łezka się kręci.

odpowiedz
Tbox - 25.01.2021 / 14:34, *.centertel.pl

Bobicz Kozak, wielkie LEGIJNE serce. Czasem słychać głosy - co ja mogę zrobić dla Legii...? Tutaj nie ma gadania jest działanie. Gratulacje. Zbijemy pionę przy megafonie.
Super projekt.

odpowiedz
floyd - 25.01.2021 / 14:23, *.t-mobile.pl

Bobicz fajny typ, na koszykówce nigdy nie byłem ale kiedyś prowadził doping na prostej na jakims sparingu i było bardzo wesoło:) nie widziałem ze do tego inicjuje tak wartościowe rzeczy, pomysł świetny, brawo!

odpowiedz
oLaf - 25.01.2021 / 13:38, *.vectranet.pl

świetny pomysł!!!

odpowiedz
Piasek - 25.01.2021 / 13:20, *.inetia.pl

To ma mieć wymiary typowego orlika? Bo na tych animacjach wydaje się trochę małe.

odpowiedz
Gosc - 25.01.2021 / 15:06, *.play-internet.pl

@Piasek: na stronie miasto moje a w nim masz dokładne wymiary. 40x25m jak dobrze pamiętam czyli taki mini orlik.

odpowiedz
sztos - 25.01.2021 / 12:44, *.play-internet.pl

ktoś miał łeb żeby coś takiego złożyć! brawo

odpowiedz
Pacz - 25.01.2021 / 14:53, *.t-mobile.pl

@sztos: A konkretnie Bobicz, kibic Legii z Ochoty. Wspaniały pomysł, oby doszedł do skutku.

odpowiedz
Remino - 25.01.2021 / 12:41, *.orange.pl

TAK !

odpowiedz
Witam - 25.01.2021 / 12:39, *.inetia.pl

KOZAK !!!!!

odpowiedz
Obi - 25.01.2021 / 12:19, *.chello.pl

Super pomysł. Głosuję w tym roku ZA!!!

odpowiedz