fot. Bobicz
REKLAMA

Nowy mural Deyny powstał na Ochocie (akt.)

Bodziach, źródło: Legionisci.com

Na budynku szkolnym przy ulicy Gorlickiej 3 na warszawskiej Ochocie powstał mural przedstawiający legendę Legii Warszawa, Kazimierza Deynę. Jego powstanie sfinansowane zostało z budżetu partycypacyjnego dla m.st. Warszawy za rok 2020. Pomysłodawcą zgłoszenia projektu był kibic Legii, "Bobicz". W październiku 2019 roku ogłoszono wyniki głosowania warszawiaków na projekty miejskie i dzielnicowe i za powstaniem muralu głosowało 1557 osób. Projekt zgłoszony kibica Legii wygrał na Ochocie w kategorii sport, a w sumie w tej dzielnicy zajął 6. miejsce.

Ze względu na pandemię koronawirusa wykonanie projektu zostało przesunięte na jesień. W międzyczasie nieznacznej modyfikacji poddany został projekt. Po uzyskaniu wszelkich zgód w kwestii wykorzystania archiwalnego zdjęcia przedstawiającego "Kakę", w połowie września tego roku rozpoczęto prace malarskie i te potrwały ok. dwa tygodnie.

Przypomnijmy, że 1 września tego roku na Ursynowie powstał inny mural upamiętniający Kazimierza Deynę. Ten z kolei powstał z inicjatywy Janusza Dorosiewicza, prezesa Fundacji im. Kazimierza Deyny.

Poniżej kilka słów od pomysłodawcy całego przedsięwzięcia, "Bobicza":

"Z ogromną dumą i radością informuję, że mural dla naszej Legendy na warszawskiej Ochocie jest już gotowy. Prace wykończeniowe trwały dosyć długo, ale zależało mi na dopracowaniu absolutnie wszystkich szczegółów. Z całego legijnego serca chciałem Wam wszystkim podziękować za wsparcie, zaufanie, promocję pomysłu i oczywiście oddane na Kazika głosy. Mural możecie oglądać na ścianie Szkoły Podstawowej nr 280 przy ulicy Gorlickiej 3. Obok znajduje się duże boisko na którym ćwiczą szkolne dzieciaki, a po południu trenuje młodzież z okolicznych szkółek piłkarskich. Bardzo zależało mi, aby stworzyć im wyjątkowy klimat do uprawiania sportu. Aby dzieciaki z epoki "Lewandowskiego" poznały piłkarskiego geniusza z dawnych lat związanego z Legią, a dla starszych kibiców był to miły powrót do przeszłości. Na wykorzystanym do pracy zdjęciu autorstwa Eugeniusza Warmińskiego, znanego fotografa sportowego, widać prawdziwą miłość do futbolu. To zdjęcie było moim pierwszym wyborem i cieszę się, że dostałem zgodę na jego wykorzystanie. Główne prace malarskie trwały dwa tygodnie. Wszystko tworzone było ręcznie z wykorzystaniem sporych rozmiarów szablonów. Szacunek dla chłopaków z ASP, którzy wykonali swoją pracę perfekcyjnie! Głównym elementem przyciągającym wzrok jest wyciągnięta na pierwszy plan piłka "biedronka". Dzięki zastosowanej technice sprawia wrażenie wystającej z obrazu. Odcieniem podkreślającym historyczny charakter pracy jest szarość i czerń. Mimo obostrzeń związanych z regulaminem Budżetu Obywatelskiego, w pracy nie zabrakło legijnej symboliki w postaci zastosowanych w odpowiednich miejscach barw. Napisy na górze są czerwone, w środku pracy sporo bieli, a dół zamknięty został ciemnym, zielonym pasem. Jeszcze raz dziękuję wszystkim zaangażowanym w projekt osobom! Mam nadzieję, że efekt końcowy Wam się podoba. Ja zacząłem już prace nad kolejnym legijnym przedsięwzięciem, dzięki któremu w niedalekiej przyszłości uda się być może wychować następną (L)egendę".





fot. Bobicz

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (28)

+dodaj komentarz
lopez - 20.10.2020 / 14:41, *.com.pl

taki mural powinien być w LTC...panienki by zobaczyły prawdziwych Piłkarzy.

odpowiedz
King⚽️Legia - 20.10.2020 / 20:44, *.47.15

@lopez: Właśnie cała akademia powinna być w muralach piłkarzy historii Legii sukcesów,sami najlepsi, wzorce do naśladowania!

odpowiedz
mG - 20.10.2020 / 13:50, *.101.17

Brawo!!!

odpowiedz
Kacper - 20.10.2020 / 09:24, *.com.pl

a JA tam wczoraj miałem trening :)

odpowiedz
Bobek lewatywa - 20.10.2020 / 11:18, *.236.9

@Kacper: brawo TY!

odpowiedz
155 - 19.10.2020 / 23:00, *.orange.pl

Wow! Super! Gratulacje!!!

odpowiedz
WarszawskaOchota - 19.10.2020 / 23:00, *.orange.pl

Prezentuje się imponująco.
Świetna robota !

odpowiedz
Legia⚽️King - 19.10.2020 / 22:58, *.amazonaws.com

Brawo!a kiedy mural pojawi sie w centrum Stolicy!Polski!wstyd I czerwona kartka dla władzy!

odpowiedz
dejne3 - 19.10.2020 / 22:15, *.plus.pl

100% jak żywy, Deyna Kazimierz nie rusz Kazika bo zginiesz Wspaniały mural dla Legendy Legii Kazimierza Deyny

odpowiedz
chemik71 - 19.10.2020 / 22:03, *.chello.pl

Przepiękny projekt i wykonanie!

odpowiedz
oLaf - 19.10.2020 / 21:31, *.vectranet.pl

super projekt!!

odpowiedz
Deyna na zawsze - 19.10.2020 / 21:30, *.centertel.pl

Dobrze ze młodzież bedzie miała taki wzór. Bardzo ładnie to wyglada

odpowiedz
Kuba - 19.10.2020 / 20:41, *.t-mobile.pl

Świetny! Ten zielony pas na fundamencie budynku robi robotę, tak że praca jest w barwach Legii. Szacunek.

odpowiedz
Jan - 19.10.2020 / 23:41, *.vectranet.pl

@Kuba: jak dobrze zrozumiałem te kolory nie byly planowane a jednak sie znalazly zgadza sie? Sprytna robota przyznaje - szacun za inwencje

odpowiedz
Elo - 21.10.2020 / 10:08, *.com.pl

@Jan: dziś na stronce miasto moje a w nim bobicz dalej coś malował haha, niezły wariat z niego ale pozywtywny

odpowiedz
pnk - 19.10.2020 / 20:28, *.chello.pl

Zajebisty!

odpowiedz
Witam - 19.10.2020 / 20:27, *.inetia.pl

Pięknie namalowane. Gratulacje dla twórców i ukłony dla pomysłodawcy.
To jest sztuka przez duże S.!

odpowiedz
Wooooooo - 19.10.2020 / 20:17, *.play-internet.pl

Ale sztos!!! Ja pierdziele mistrzostwo świata bez kitu

odpowiedz
Marynarz - 30.09.2020 / 08:49, *.com.pl

Piotrek, szacunek... Tacy jak Ty czy Wojtek robią różnicę...

odpowiedz
MAC25 - 30.09.2020 / 08:13, *.207.120

Coś cudownego

odpowiedz
Pawciu - 30.09.2020 / 07:54, *.net.pl

Bajka!

odpowiedz
Rafał - 29.09.2020 / 22:45, *.t-mobile.pl

Witam. Mam do oddania kod zniżkowy -70 zł na zakup koszulki meczowej. Kod ważny tylko do jutra, ale może ktoś jeszcze skorzysta. Jeśli jest jakiś chętny to proszę o kontakt na rafal.praga@wp.pl

odpowiedz
Legia NDM - 30.09.2020 / 00:12, *.centertel.pl

@Rafał: Bracie, aktualna jeszcze?

odpowiedz
dejne3 - 29.09.2020 / 22:18, *.plus.pl

Wspaniały mural dla Kazia,szacun za pomysL

odpowiedz
( L ) - 29.09.2020 / 22:18, *.plus.pl

ogromny szacunek dla artysty

odpowiedz
BRL - 29.09.2020 / 20:47, *.play-internet.pl

Piękny!

odpowiedz
L. W. 1916 - 29.09.2020 / 20:00, *.chello.pl

Brawo Bobicz
Szacun
Robson Ochota

odpowiedz
grzesiek - 29.09.2020 / 19:24, *.centertel.pl

Szacun Bobicz za pomysł . Piekny mural

odpowiedz