Ernest Muci na pierwszym treningu - fot. Woytek / Legionisci.com
REKLAMA

Sparing: Legia 3-0 Legia II. Trzy bramki nowych

Woytek, źródło: Legionisci.com

W ramach popołudniowego treningu pierwsza drużyna Legii zagrała sparing z drużyną rezerw. Na boisku zobaczyliśmy tych, którzy ostatnio grali mniej i trzech nowych graczy. Nie trenował Tomas Pekhart, który jest nadal pod obserwacją lekarzy i jego występ w najbliższym meczu stoi jeszcze pod znakiem zapytania.



Fotoreportaż ze sparingu - 27 zdjęć Woytka

Pierwsze niezłe wrażenie zrobił przede wszystkim Ernest Muci, który grał w środku pola. Zaprezentował dobry drybling i przegląd pola. Zagrywał ciekawe prostopadłe piłki. Wydaje się, że jest zawodnikiem, który jak Artem Szabanow od razu gotowym do gry. Z kolei Nazarij Rusyn, który wystąpił na lewym skrzydle, starał się często schodzić do środka i uderzać na bramkę, ale raczej były to niezbyt udane próby. W ataku wystąpił Jasur Yaxshiboyev - nasze wrażenie na start jest takie, że będzie potrzebował jeszcze kilka tygodni, by dojść do pełnej dyspozycji fizycznej.

TRENER LEGII O NOWYCH ZAWODNIKACH

- Mecz rozgrywany w dobrym tempie. Widać, że młodzi chcieli się pokazać. U nas myślę, że Hołownia jest w dobrej formie, Kisiel też. To będzie kiedyś środkowy obrońca na reprezentację. Miał dziś rozgrywać, wchodzić między naszych stoperów. Kisiel bardzo ładnie czyta grę i robi największe postępy spośród młodych. Do Dubaju przyjechał taki przestraszony, ale bardzo szybko się adaptuje. Duży talent. - ocenił Michniewicz.

Szybka i zacięta gierka

Mecz z drugą drużyną był bardzo interesujący. Nie brakowało wielu sytuacji w ofensywie - także ze strony trzecioligowców, szeregach których wystąpili Kacper Skibicki i Szymon Włodarczyk. W pierwszej części najgroźniejszą sytuację dla jedynki stworzył duet Mateusz Cholewiak - Kacper Kostorz. Ten drugi uderzył z główki, ale trafił w poprzeczkę. W odpowiedzi Ariel Mosór w ostatniej chwili zablokował uderzenie Patryka Pierzaka. Sporo strzałów na bramkę oddał Nazarij Rusyn, ale nie sprawiły one zbyt wielu problemów Kacprowi Tobiaszowi.

W drugiej części bardziej doświadczeni zawodnicy udokumentowali swoją przewagę trzema bramkami. Pierwszą zdobył z główki Ernest Muci, który wyskoczył najwyżej po dośrodkowaniu Waleriana Gwilii z rzutu rożnego. Chwilę później na 2-0 podwyższył Jasur Yaxshiboyev, pokonując w sytuacji sam na sam Kacpra Tobiasza. W 57. minucie wynik ustalił trzeci nowy nabytek Legii Nazarij Rusyn. Ukrainiec skutecznie wykończył główką dośrodkowanie Pawła Wszołka. Zwycięstwo mogło być okazalsze, ale w samej końcówce piłka po uderzeniu Muciego trafiła w poprzeczkę.

Sparing: Legia Warszawa 3-0 (0-0) Legia II Warszawa
1-0 - 48' Ernest Muci
2-0 - 50' Jasur Yaxshiboyev
3-0 - 57' Nazarij Rusyn

Legia: Cierzniak - Wszołek, Mosór, Hołownia, Cholewiak - Muci, Gwilia, Kisiel, Rusyn - Kostorz, Yaxshiboyev

Legia II: Tobiasz - Wojtysiak (35' Cichocki), Astiz, Pruchnik, Konik - Barnowski (35' Niedźwiedzki), Gościniarek (35' Ciepiela), Kwietniewski (35' Kurowski), Pierzak (35' Cielemęcki), Skibicki (46' Skwierczyński) - Włodarczyk (46' Kamiński)

Grano 2 x 35 minut.

fot. Woytek / Legionisci.com
fot. Woytek / Legionisci.com
fot. Woytek / Legionisci.com
fot. Woytek / Legionisci.com

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (25)

+dodaj komentarz
dzl - 25.02.2021 / 10:33, *.mm.pl

Sporo strzałów na bramkę oddał Nazarij Rusyn, ale nie sprawiły one zbyt wielu problemów Radosławowi Cierzniakowi-przecież grali w jednej ekipie jak wynika z składów coś nie halo?

odpowiedz
Cult⚽️Legia⚽️Mistrz - 24.02.2021 / 22:01, *.20.120

Walczyć!trenować!Legia!musi!panować!

odpowiedz
Twoja stara - 24.02.2021 / 20:32, *.chello.pl

Nuda

odpowiedz
alach jebbar - 24.02.2021 / 20:26, *.net.pl

no i dobrze to ta tapeta czy kolega ze Szkocji podesłał na ostatnią chwilę ? bo nie chce mi sie wierzyć że to nasi cudowni skauci Polscy coś ogarneli ...

odpowiedz
Darek - 24.02.2021 / 19:58, *.t-ipconnect.de

Obecne transfery zweryfikują eliminacje do europejskich pucharów.To jest nasz cel.Dupoklase wygrać to nasz zasrany obowiązek.Za to mają piłkarzyki płacone najwiecej w Polsce.

odpowiedz
Hubi40 - 25.02.2021 / 10:11, *.com.pl

@Darek : 100% racja (L)

odpowiedz
atmosferic - 25.02.2021 / 12:11, *.orange.pl

@Darek : Poprzednie kwalifikacje przegralismy jedrzejczykiem i spolka. Nie widze jakis powaznych wzmocnien w obronie. Jedrzejczyk wciaz sie kompromituje w obronie a mimo to ma pewne miejsce - to samo wieteska, najgorszy obronca Legii.

odpowiedz
Sss - 26.02.2021 / 14:33, *.t-mobile.pl

@atmosferic: podpisuje sie pod tym rękami i nogami.... Dziwne że prezes i trener tego nie widzą...

odpowiedz
Wolfik - 24.02.2021 / 19:50, *.mm.pl

Jak się nie ma co się lubi....to lepiej mieć zawodników, którzy wysiadają z samolotu i są gotowi do grania niż takich którzy "odbudowują się" pół rundy a drugie pół leczą kontuzje po odbudowie. Czas pokaże, jakiego pokroju są to wzmocnienia. Ważne, że są gotowi do gry.

odpowiedz
Leśny Dziadek - 25.02.2021 / 00:41, *.centertel.pl

@Wolfik: Dodam jeszcze jedno: mozna Miszke lubic lub nie,mozna mu zarzucsc czeste strzyzenie wlosow, ale na pewno jest to po Magierze wreszcie logiczny trener a nie kolejna imitacja lub gosc, ktorego nikt nie chce.

odpowiedz
keti - 24.02.2021 / 18:54, *.tpnet.pl

Ha ha tam nie grali na ławach siedzieli ,po kontuzjach ,nikt ich nie chciał,dobrze,że mają swojego trenera,ostatnio płakał ,że mu graczy brakuje a sprowadził słabych powinni w 2 lidze grac,podlizują się,trener z nimi rozmawiać nie bierze mlodych u19

odpowiedz
Nie ćpaj tyle - 24.02.2021 / 19:08, *.plus.pl

@keti: to jest jedno zdanie? Spację stawia się po przecinku, a nie przed.

odpowiedz
Maniek - 24.02.2021 / 19:37, *.chello.pl

@Nie ćpaj tyle : Stary, on ciągiem leci,on nie zna takich znaków.

odpowiedz
Maniek - 24.02.2021 / 19:53, *.chello.pl

@keti: Jaki Ty znawca jesteś, trzeba było doradzić sztabu, kogo mają sprowadzić. Jeśli tak się znasz, mógłbyś doradzić lepszych, najlepszych piłkarzy. A nie, teraz, marudzisz.

odpowiedz
Raf - 24.02.2021 / 20:21, *.mm.pl

@Maniek: Nie ciągiem, a kreską:-)

odpowiedz
Pacan - 26.02.2021 / 00:34, *.47.188

@Maniek: Któremu sztabu? Jakiemu Misiu?

odpowiedz
Maniek - 26.02.2021 / 06:37, *.centertel.pl

@Pacan: Oj tam, sztabowi.

odpowiedz
KibicL - 24.02.2021 / 18:36, *.vectranet.pl

Wygląda na to, że mamy trzech tenorów, żeby tylko nie okazało się, że spiewają baranim głosem.

odpowiedz
Semper Fi - 24.02.2021 / 18:21, *.112.94

Noooooo!!!
Ciekawe kto pierwszy bedzie przepraszal Kuchara za udane transfery...

odpowiedz
bum - 24.02.2021 / 18:28, *.234.119

@Semper Fi: chyba ty

odpowiedz
Rytm - 24.02.2021 / 19:03, *.centertel.pl

@Semper Fi:
Po gierce wewnętrznej stwierdziłeś, że to udane transfery?
Może z oceną należy poczekać do meczów o coś?

odpowiedz
Maniek - 24.02.2021 / 19:44, *.chello.pl

@Rytm: Dajcie im szanse, są młodzi, jak mówią "głodni gry", na oceny przyjdzie czas.

odpowiedz
dino - 25.02.2021 / 03:34, *.plus.pl

@Semper Fi:
Po 4ech sezonach bez pucharów mam go przepraszać bo w sparingu z trzecioligowymi rezerwami nowi strzelili po golu? Jak awansujemy do pucharów 4x z rzędu w tym raz do Ligi Mistrzów jak za Leśnego to go przeprosze chyba zagotowalo ci się pod kopułą

odpowiedz
kkk - 24.02.2021 / 18:20, *.vectranet.pl

Nie chce obrażać chłopaków z zaplecza Legii ale tam na ten moment nie ma nikogo kto by się wyróżniał i zasługiwał minimum na grę w jakiejś arce czy innym górniku,strasznie biednie to wygląda

odpowiedz
Leśny Dziadek - 24.02.2021 / 18:20, *.centertel.pl

Wejscie trzech smokow...

odpowiedz