Tomas Pekhart po meczu z Zagłębiem - fot. Piotr Kucza / FotoPyK

Pekhart: Mogłem strzelić więcej

Redakcja, źródło: Legionisci.com

Tomas Pekhart: Jeszcze mi się nie udało strzelić 4 bramek w jednym meczu. Dokonałem tego tylko w przedsezonowym sparingowym spotkaniu w Dubaju. Ostatnio nie grałem jakiś czas z powodu kontuzji, miałem więc ochotę strzelić jak najwięcej bramek. Rozmawiałem potem na ławce z Andre Martinsem o tym, że dwie pierwsze bramki to były prezenty. Nie ma jednak znaczenia, jak zdobywa się gole. Ważne, żeby być w odpowiednim miejscu w odpowiednim czasie. Uważam, że powinien być drugi rzut karny dla nas. Dla mnie to był oczywisty karny - nawet obrońca Zagłębia to przyznał. Mogłem strzelić więcej bramek. Miałem sytuacje zarówno w pierwszej, jak i drugiej połowie. Najważniejsze jednak, że wygraliśmy 4-0.

Jestem szczęśliwy, że wszystko poszło dobrze i zdobyliśmy trzy punkty. To był dla mnie specjalny mecz. Obiecałem córce, że przyniosę jej piłkę z meczu, więc na pewno będzie zadowolona. Wraz z żoną czeka zresztą na mnie przed stadionem, bo zaraz po meczu udaję się na zgrupowanie reprezentacji narodowej.

Nie pamiętam, kiedy ostatni raz strzeliłem hat-tricka, ale myślę, że mogło to być w meczu kadry do lat 21. Chociaż... mogło to wydarzyć się również podczas mojej gry w czeskiej ekstraklasie.