Tomas Pekhart po meczu z Zagłębiem - fot. Piotr Kucza / FotoPyK
REKLAMA

Pekhart: Mogłem strzelić więcej

Redakcja, źródło: Legionisci.com

Tomas Pekhart: Jeszcze mi się nie udało strzelić 4 bramek w jednym meczu. Dokonałem tego tylko w przedsezonowym sparingowym spotkaniu w Dubaju. Ostatnio nie grałem jakiś czas z powodu kontuzji, miałem więc ochotę strzelić jak najwięcej bramek. Rozmawiałem potem na ławce z Andre Martinsem o tym, że dwie pierwsze bramki to były prezenty. Nie ma jednak znaczenia, jak zdobywa się gole. Ważne, żeby być w odpowiednim miejscu w odpowiednim czasie. Uważam, że powinien być drugi rzut karny dla nas. Dla mnie to był oczywisty karny - nawet obrońca Zagłębia to przyznał. Mogłem strzelić więcej bramek. Miałem sytuacje zarówno w pierwszej, jak i drugiej połowie. Najważniejsze jednak, że wygraliśmy 4-0.

Jestem szczęśliwy, że wszystko poszło dobrze i zdobyliśmy trzy punkty. To był dla mnie specjalny mecz. Obiecałem córce, że przyniosę jej piłkę z meczu, więc na pewno będzie zadowolona. Wraz z żoną czeka zresztą na mnie przed stadionem, bo zaraz po meczu udaję się na zgrupowanie reprezentacji narodowej.

Nie pamiętam, kiedy ostatni raz strzeliłem hat-tricka, ale myślę, że mogło to być w meczu kadry do lat 21. Chociaż... mogło to wydarzyć się również podczas mojej gry w czeskiej ekstraklasie.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (40)

+dodaj komentarz
atmosferic - 24.03.2021 / 10:57, *.orange.pl

Juz ma wiecej goli niz Lewandowski gdy byl krolem strzelcow w lechu a jeszcze masa kolejek do konca.

odpowiedz
filand - 22.03.2021 / 21:57, *.t-mobile.pl

Jesteś tak dobry jak Twój ostatni mecz. Generał Pekhart.

odpowiedz
Semper Fi - 22.03.2021 / 17:02, *.112.63

Troche drewniane te bramki, ale dla mnie moze je strzelac tak nawet Realowi.
Aby do przodu.
No nic, konczmy ten sezon, faza eliminacji zweryfikuje Pana Michniewicza...
Pekharta i cala reszte...
Gdyby Gruziński Messi odpalil, to z Pekhartem i Luqiniasem mogli by namieszac kazdej druzynie.
Powodzonka. Polsko Do Boju!

odpowiedz
(L) uz - 23.03.2021 / 00:00, *.inetia.pl

@Semper Fi: A który to jest ten gruziński Messi?

odpowiedz
Matematyk-filozof - 22.03.2021 / 14:18, *.elartnet.pl

I tak Tomas jest słaby, inni [pozostali] legioniści strzelili więcej, bo 22 gole, nie licząc "trafienia" Juranovića [co prawda dla Lecha, ale gol to gol].

odpowiedz
kibic lecha - 23.03.2021 / 16:07, *.play-internet.pl

@Matematyk-filozof: Do bramki i waszej. Współczuję

odpowiedz
ZGL - 22.03.2021 / 08:40, *.tpnet.pl

Po przerwie nastepnym rywalom strzelaj duzo goli - bo powoli sezon zbliza sie do konca !!!

odpowiedz
esa - 22.03.2021 / 08:33, *.tpnet.pl

Wyszedl z motywacja strzelenia goli ale tyle to raczej sie nie spodziewal a zaskoczeniem brak goli z glowki niepodwazalny lider strzelcow goli i pewnie nim zostanie na koniec sezonu ! Brawo !!!

odpowiedz
exsa - 22.03.2021 / 08:22, *.tpnet.pl

Nie spodziewal sie ze

odpowiedz
obiektywny - 22.03.2021 / 07:03, *.play-internet.pl

Echhhh.... byliście lepsi. Ale może zwolnią Sevelę

odpowiedz
Lupus - 21.03.2021 / 23:57, *.centertel.pl

Policzcie ile bramek dziś padło z "główki"
Tak trzymać

odpowiedz
Stabur - 21.03.2021 / 22:21, *.plus.pl

z hattrickow dobre były 3 brameczki Dziekana w meczu z Olimpia Poznań w 1988 - 4 minuty od 0:1 do 3:1 i tytuł w prasie „Tajfun Darek”

odpowiedz
Janusz - 22.03.2021 / 03:09, *.com.mx

@Stabur: ta masz pojęcie wes nie siej plotek

odpowiedz
Obiektywny - 22.03.2021 / 06:58, *.110.103

@Stabur: pamietam ten mecz????

odpowiedz
chrisSiekierki - 22.03.2021 / 07:16, *.play-internet.pl

@Obiektywny: Ja pamiętam. Byłem na tym meczu

odpowiedz
Andygier - 22.03.2021 / 08:59, *.centertel.pl

@Janusz: ogarnij się Stanie ma racje

odpowiedz
ben - 21.03.2021 / 22:02, *.inetia.pl

Tak trzymaj Tomas !!!

odpowiedz
M-Ochota - 21.03.2021 / 21:56, *.net.ae

Mamy farta i Pekharta, tylko Legia :)

odpowiedz
R - 21.03.2021 / 21:47, *.mm.pl

To 15. raz w historii, gdy zawodnik Legii strzelił co najmniej 4 gole w meczu ligowym.

odpowiedz
R - 21.03.2021 / 21:45, *.mm.pl

3 gole Pekharta w 19 minut to 2. najszybszy hattrick w historii Ekstraklasy.
Szybciej 3 gole (już w 16. minucie) ustrzelił tylko Mieczysław Gracz, 29 maja 1949r. w barwach Wisły Kraków, przeciw Lechii.

odpowiedz
Alex Bielany - 22.03.2021 / 01:19, *.chello.pl

@R: moim zdaniem, to pierwszy taki wyczyn, bo w49 nie bylo ekstraklapy tylko 1 liga

odpowiedz
Ding - 22.03.2021 / 06:36, *.chello.pl

@Alex Bielany : Ekstraklasa to synonim najwyższej klasy rozgrywkowej. Ekstraklasa jest I ligą, bez względu na to, co spece od marketingu będą Ci chcieli wmówić.

odpowiedz
chrisSiekierki - 22.03.2021 / 07:14, *.play-internet.pl

@R: Pamiętam jak Darek Dziekanowski z Olimpią strzelił 3 bramki i nie potrzebował chyba nawet 10 minut

odpowiedz
Jasio - 22.03.2021 / 07:56, *.telkab.pl

@chrisSiekierki: tu chodzi o minutę zdobycia 3 bramki, a nie odstęp od 1 do 3 trafienia.

odpowiedz
Michal - 22.03.2021 / 11:20, *.tmodns.net

@Jasio: jesli chodzi o odstep to Klatt z belchatowem chyba najszybszy

odpowiedz
Singspiel - 23.03.2021 / 19:02, *.plus.pl

@Michal: Dziekan z Olimpią 3 gole w 4 minuty. Maj 88

odpowiedz
R - 21.03.2021 / 21:44, *.mm.pl

Najwyższa wyjazdowa wygrana Legii w lidze od 11 grudnia 2016r. (5:1 z Piastem w Gliwicach).

odpowiedz
XYZ - 23.03.2021 / 06:58, *.tpnet.pl

@R: ale już minęło czasu! Btw. z tego co pamietam wynik wtedy był zupełnie nieadekwatny do gry, bo chyba długie fragmenty Piast mocno atakował.

odpowiedz
R - 21.03.2021 / 21:39, *.mm.pl

Tomáš Pekhart to dopiero 3. zawodnik w historii Legii, który strzelił 4 gole w ligowym meczu wyjazdowym.

Wcześniej ta sztuka udała się Marianowi Łańce i Lucjanowi Brychczemu (2-krotnie).

odpowiedz
do Redakcji - 21.03.2021 / 21:17, *.chello.pl

Redakcjo, sprawdźcie, proszę, kiedy legionista ostatnio:
a) strzelił hat-tricka,
b) strzelił hat-tricka klasycznego,
c) strzelił 4 gole w jednym meczu.

odpowiedz
zaba285 - 21.03.2021 / 20:54, *.116.118

a jak przyszedł nazywałem go czeskim Rasiakiem... dzisiaj cieszę się, że się tak bardzo pomyliłem :) pan Piłkarz

odpowiedz
Zduneq - 21.03.2021 / 21:00, *.play-internet.pl

@zaba285: a gdzie hau hau?

odpowiedz
zaba285 - 21.03.2021 / 21:45, *.116.118

@Zduneq: z przyjemnością odszczekuje :)

odpowiedz
Michal - 21.03.2021 / 23:58, *.tmodns.net

@zaba285: balem sie ze bedzie jak z Necidem. A wiec hau hau ;) i z przyjemnoscia zaszczekam jeszcze pare razy jak bedzie trzeba lol

odpowiedz
Arek - 21.03.2021 / 20:34, *.tpnet.pl

Pekhart kozak. Powodzenia w kadrze.

odpowiedz
Siwy Częstochowa - 21.03.2021 / 20:31, *.centertel.pl

Do1213 Dobre????

odpowiedz
1213 - 21.03.2021 / 20:28, *.chello.pl

A mieliśmy kiedyś Arubarrene

odpowiedz
r - 21.03.2021 / 20:26, *.mm.pl

Ostatni raz 4 gole w meczu ligowym dla Legii strzelił Kazimierz Deyna 16 czerwca 1968r. w meczu z ŁKS-em.

odpowiedz
Darek - 21.03.2021 / 20:42, *.t-ipconnect.de

@r: Kiedyś 4 gole strzelił jak się nie mylę Nędza(Włodarczyk) ale to było w pucharze Polski.W lidze to nie pamiętam takiej sytuacji.Za krótko żyje na tym świecie.

odpowiedz
Fan.Grotyńskiego - 21.03.2021 / 20:19, *.chello.pl

Świetny mecz i jeszcze to podejście,mogłem wiecej Szacunek Tomas!

odpowiedz