Oktawia Nowacka
REKLAMA

Pięciobój

Nowacka 28., Gutkowski 34. w PŚ w Sofii

Bodziach, źródło: Legionisci.com

Pięcioboistka Legii, Oktawia Nowacka zajęła 28. miejsce w finale Pucharu Świata w Sofii. Legionistka tym razem najlepiej spisała się w pływaniu, w którym była 15. z czasem 2:19.16 min. W szermierce z bilansem 16/19 uplasowała się na miejscu 25., a w jeździectwie na 24. Łącznie legionistka uzyskała 1247 pkt. W kwalifikacjach Nowacka była 11. w grupie A, ale dostała się do 36-osobowego finału dzięki wynikowi w czołowej szóstce zawodniczek z miejsc od 11 w dół.

"Pewnie, że mogło być lepiej. Pewnie, że nie wszystko wyszło tak jak założyłam. Pewnie, że są rzeczy, z których jestem dumna. Pewnie, że nie na wszystko miałam wpływ. Ale jak to się mówi, złej baletnicy przeszkadza nawet rąbek u spódnicy, dlatego nie będę się tłumaczyć. Z pokorą przyjmuję na klatę błędy, które dziś popełniłam" - skomentowała legionistka swój występ w dzisiejszym finale PŚ.

Łukasz Gutkowski w kwalifikacjach zajął ostatnie premiowane awansem do finału miejsce (36), a o tym, że właśnie on wystąpi w finale w stolicy Bułgarii zdecydował jeden punkt. Niestety w finale nie zobaczyliśmy Daniela Ławrynowicza, który odpadł w kwalifikacjach.

Łukasz Gutkowski w finale zajął odległe, 34. miejsce - już od pierwszej konkurencji był daleko w stawce. Legionista w pływaniu uzyskał czas 2:10,75 min., o było 29. wynikiem. Po szermierce, w której zadał 12 zwycięskich trafień (175 pkt.) spadł na 35. pozycję w klasyfikacji i do końca rywalizacji poprawił się tylko o jedną lokatę.

Nasi zawodnicy zostają w Sofii na kolejny tydzień, bowiem już od 14 kwietnia rozegrany zostanie tutaj kolejna edycja Pucharu Świata - trzecia w obecnym sezonie.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (1)

+dodaj komentarz
zp - 09.04.2021 / 20:45, *.centertel.pl

Walczyć, trenować Oktawia, trzymam za Ciebie kciuki !!

odpowiedz
Serwis Legionisci.com nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje.
Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.
© 1999-2021 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.