fot. Hagi

Relacja z trybun: Legia i Radomiak, Radomiak i Legia [VIDEO]

Woytek, źródło: Legionisci.com

W sobotę po 36 latach przerwy Radom doczekał się meczu Radomiaka w najwyższej klasie rozgrywkowej. Domowa inauguracja w Ekstraklasie wywoływała dodatkowe zainteresowanie, bo beniaminkowi przyszło zmierzyć się z aktualnym mistrzem Polski.

Bilety na to spotkanie rozeszły się błyskawicznie. Chętnych było zdecydowanie więcej niż dostępnych wejściówek, dlatego też wielu kibiców zdecydowało się na oglądanie sobotniego widowiska zza płotu otaczającego miejski obiekt.

Bardzo liczną grupą do oddalonego o 100 km od Warszawy Radomia wybrali się fani Legii Warszawa, którzy przyjaźnią się z kibicami Radomiaka. Obie ekipy zajęły miejsca na jednej trybunie i wspólnie przez całe spotkanie dopingowały obie drużyny. "Legia i Radomiak, Radomiak i Legia" - niosło się na wiele różnych melodii. Do wspólnych śpiewów kilka razy włączała się także druga trybuna.

Fani Legii wywiesili cztery flagi: Warriors, Teddy 95 Boys, UZL i Legia. Tuż po rozpoczęciu spotkania rozpoczęło się wielkie odliczanie od 10 do 0, a następnie na całej trybunie odpalone zostały race oraz stroboskopy, a dłoniach kibiców powiewało mnóstwo biało-zielonych i kilka czerwono-biało-zielonych flag.


Jeśli chodzi o wydarzenia boiskowe, to zdecydowanie więcej powodów do radości mieli gospodarze, którzy trzykrotnie cieszyli się po trafieniach swoich zawodników. Legioniści odpowiedzieli jedynie bramką Maika Nawrockiego. Po zupełnie nieudanym spotkaniu zawodnicy szybko uciekli do szatni, nie podchodząc nawet do licznej grupy wyjazdowej. Z kolei gracze Radomiaka długo świętowali sukces ze swoimi kibicami.

W związku z tym, że Legia zapewniła sobie grę w fazie grupowej europejskich pucharów, jesienią czeka nas bardzo napięty kalendarz meczów. Najbliższe spotkanie podopieczni Czesława Michniewicza rozegrają w najbliższą środę o godzinie 20 w Zagrzebiu. Na ten mecz kibice Legii jednak nie wejdą, bo UEFA zakazała przyjmowania zorganizowanych grup kibicowskich do końca eliminacji. Ponadto działacze miejscowych planują mocno ograniczyć widownię tego dnia na stadionie Maksimira.

Fotoreportaż z meczu - 64 zdjęcia Woytka
Fotoreportaż z meczu - 52 zdjęcia Hagiego

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (17)

+dodaj komentarz
Ale grunt że jest fajnie czas płynie wesoło - 03.08.2021 / 19:16, *.tpnet.pl

Wszystko ekstra , oprócz wyniku . Aaa , lepiej przegrać z przyjaciółmi niż z jakimiś kartoflami z Wronek . Wiosną gra będzie już inaczej wyglądać , będzie rytm i piąty bieg . Te początki sezonu od lat są takie same : stoi na stacji ( L )okomotywa , tu punkty straci , tam głupio przegrywa ... do czasu . Bo już , gdzieś tak od września Legia robi porządki w naszej ekstraklasie - i już za bardzo z Nią ( L ) wygrać nie da się . Także , Radomiak skorzystał , nie ma tragedii , sami swoi . ( Tyle , że scysje między piłkarzami niepotrzebne ) . A w ogóle Trener Banasik robi to , co Marek Papszun w Rakowie , niesamowite . Jakoś się podzielimy podium na koniec sezonu . 1) Legia , 2) Radomiak , 3) Pogoń - tak to może być . Pozdro wszyscy bracia i jedziemy dalej . A spotkanie i atmosfera ekstra , nawet jak się kibicowało zza płotu . Poozdro wszystkich ! ( L )

odpowiedz
Ornitolog - 02.08.2021 / 10:05, *.centertel.pl

jakie tu jest bagno w komentarzach XD "bilety tylko dla kumatych!" "powinni rozdawać bilety na Legię i koszulki za darmo!" "cenzura na stronie!"
LL zróbcie jakąś formę weryfikacji w komentarzach bo robi się forum dla pryszczatych gimnazjalistów.

odpowiedz
Kibic L - 02.08.2021 / 10:40, *.t-mobile.pl

@Ornitolog :
Wolność słowa.

odpowiedz
Ornitolog - 02.08.2021 / 12:33, *.centertel.pl

@Kibic L: Nie żadna wolność słowa tylko sianie fermentu na stronie przez szczury z poznania i k6 ewentualnie 10 latków którym się wydaje że są kibolami bo byli raz na meczu na wycieczce szkolnej.

odpowiedz
Kp - 01.08.2021 / 19:14, *.plus.pl

Jaka liczba Legii

odpowiedz
Czwarty Pasek Na Dresie - 03.08.2021 / 17:07, *.chello.pl

@Kp: Naturalna dodatnia.

odpowiedz
roben66 - 01.08.2021 / 18:39, *.207.180

Atmosfera na stadionie świetna , lecz brak upamiętnienia przez kibiców Legii podczas meczu to wstyd , żadnego choć płótna....

odpowiedz
FOREVER LEGIA - 01.08.2021 / 16:39, *.play-internet.pl

Zagadka.Co to jest,niby już go nie ma,a dalej działa?........Licznik wstydu Mioduskiego.

odpowiedz
bum - 01.08.2021 / 17:24, *.236.179

@FOREVER LEGIA: tak łatwo sobie może ustawiać Mioduski te swoje pachołki że teraz cisza na stronach haaaa. Po kiełbie dał i po karnecie i cenzura jest prima sort

odpowiedz
Cyniek - 01.08.2021 / 14:51, *.play-internet.pl

Cenzura panuje wszędzie nswed na oficjalnej stronie dałem komentarz pod postem sprzedasz biletów na Zagłębie że za wczoraj powinni kibica rozdawać za darmo bilety przynajmniej tym co byli na Wiśle do tego koszulkę i dostałem bana brawo klub tak się szanuje karneciarzy

odpowiedz
Kibic L - 01.08.2021 / 13:43, *.tpnet.pl

Bilety jak zwykle tylko dla znajomych...

odpowiedz
L - 01.08.2021 / 13:52, *.tpnet.pl

@Kibic L: Kumaci zabijają w ten sposób ruch kibicowski...

odpowiedz
łysy - 02.08.2021 / 02:14, *.centertel.pl

@L: już dawno zabili

odpowiedz
Emreli - 02.08.2021 / 10:02, *.t-mobile.pl

@łysy: zgadzam się, efekty mamy jakie mamy, wyjazdy w liczbach zbliżonych do ksp ale za to sami swoi... co kto lubi ale wyglądamy bardzo słabo na wyjazdach aktualnie...

odpowiedz
Luk - 03.08.2021 / 18:39, *.timplus.net

@Kibic L: Ale piedzielita za przeproszeniem, ja byłem, biletu nie dostałem, a jestem z "kumatych". W sumie zabawa pod stadionem też była przednia, ale jak ktoś jest piknik to dupy nie ruszy jak mu ktoś biletu pod nos nie podsunie.
Co poradzić, na stadion chodzą najróżniejsi ludzie, nie raz jak nie kupowałem karnetu i dlatego, że zbieram papierowe bilety kupowałem w kasach to nie raz widziałem nawalonych pikoli pokrzykujących "bilety online"... dlatego gamonie nawet jak są zapisy na wyjazdy to, że online się nie da zapisać będzie płacz o "kumatych". A prawda jest taka, że to Ci którym się chce. Pozdro dla "kumatych" (L)

odpowiedz
Kibolek - 01.08.2021 / 13:00, *.it-home.pl

MIODUSKI LICHWIARZU zrobiłeś sobie z LEGII pralnie pieniędzy. Zyski są korposzczura A długi LEGII. A wy dalej chodzicie i przyklaskujecie temu , jesteście współwinni tego teatru pośmiewiska kp mioduski lichwa

odpowiedz
Kibolek - 01.08.2021 / 12:58, *.it-home.pl

Cześć i Chwała BOHATEROM Powstania Warszawskiego. MIODUSKI złodzieju LICHWIARZU WSTYDŹ się że tych parodystów , produkt piłkarsko podobny , parodianci piłki nożnej. MIODUSKI BIEDAKU GDZIE SĄ TRANSFERY.

odpowiedz