Łukasz Gutkowski - fot. Instagram
REKLAMA

Gutkowski: Kluczową konkurencją będzie szermierka

Bodziach, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

W czwartek w Tokio startować będzie na Igrzyskach Olimpijskich nasz pięcioboista, Łukasz Gutkowski. - Obecnie czuję się dobrze przygotowany. Jestem jednym z dwóch najmłodszych zawodników w stawce, więc też nie mogę nazwać się faworytem. Kluczową konkurencją będzie szermierka, dobry wynik w turnieju na miarę moich możliwości pozwoli mi walczyć o wysoką pozycję. Kto wie, może nawet o medal - mówi legionista w rozmowie z SBC Portalem sportowym.

Nasz zawodnik, który w 2017 roku został najmłodszym mistrzem Polski seniorów w historii, starty poprzedzające start w Tokio dobierał tak, by jak najlepiej przygotować się właśnie na najważniejszą imprezę dla każdego sportowca. - Zrezygnowałem z czerwcowych Mistrzostw Świata aby realizować trening, natomiast Mistrzostwa Europy posłużyły jako przetarcie przed IO. W tym sezonie cel jest tylko jeden i są to Igrzyska - mówi Gutkowski w rozmowie z SBC Portalem sportowym.

Jak doszło w ogóle do trenowania pięcioboju? - Większość zawodników pięcioboju nowoczesnego wywodzi się z pływania, ja natomiast mogę śmiało stwierdzić, że było to bieganie. W zasadzie lekkoatletyka, którą uprawiałem na warszawskim AWF-ie. W tym okresie chodziłem też do klasy sportowej o profilu pływackim, choć nie można było powiedzieć, że mam zadatki na dobrego pływaka. Pomimo ambicji większość zawodów pływackich kończyłem na dole tabeli. I tu pojawił się pierwszy krok w stronę pięcioboju, a dokładnie dwubój, czyli bieg i pływanie - opowiada Łukasz.

Jako, że do pięcioboju trafił z lekkoatletyki, najpewniej czuje się w ostatniej konkurencji pięciobojowej. - Zdecydowanie najpewniej czuję się w biegu ze strzelaniem. Jest to konkurencja rozgrywana jako ostatnia podczas zawodów pięcioboju nowoczesnego i to ona decyduje o ostatecznym miejscu. Jak już wspomniałem, wywodzę się niejako z biegania, dodatkowo dobrze radzę sobie ze strzelaniem na zmęczeniu i to właśnie ta konkurencja sprawia mi najwięcej przyjemności - mówi zawodnik, który w marcu 2019 roku zaczął reprezentować barwy Legii Warszawa, a wcześniej związany był z UKS-em G-8 Bielany.

REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2024 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.