Oktawia Nowacka wicemistrzynią Polski w pięcioboju

Pięciobój

Nowacka wicemistrzynią Polski

Dzisiaj w Drzonkowie srebrny medal mistrzostw Polski seniorek w pięcioboju nowoczesnym zdobyła zawodniczka Legii Warszawa, Oktawia Nowacka. Legionistka miała spore szanse na mistrzostwo kraju, bowiem po trzech konkurencjach miała 19 punktów przewagi nad rywalkami. Nowacka była najlepsza w szermierce (18 wygranych, 273 pkt.), uzyskała najlepszy czas w pływaniu (2:18.69 min., 293 pkt.), w jeździe konnej była piąta (531 pkt.).

W laser runie Oktawia miała trzeci wynik - 12:49.24 min., o ponad 30 sekund gorszy od Anny Maliszewskiej, która w klasyfikacji generalnej wyprzedziła legionistkę o sześć punktów. Oktawia uzyskała ich w końcowej klasyfikacji 1347.

"Jestem niezwykle dumna z tego startu. W pełni zrealizowałam wszystkie założenia, które ustaliłam z trenerem przed zawodami. Małymi krokami wracam do siebie. Jak to się mówi - step by step. Forma biegowa pnie się w górę - bieg wyglądał już całkiem dobrze, a na strzelnicy w końcu szybko strzelałam. Praca, którą wykonuję przynosi efekty. Czuję ogromną satysfakcję. Za dwa tygodnie ostatnie starty tego sezonu na Wojskowych Mistrzostwach Świata. Szykuję formę" - skomentowała legionistka.

Michalina Wierzba z wynikiem 1181 pkt. była 10. w klasyfikacji open oraz dziewiąta wśród seniorek. Wiktoria Wierzba uplasowała się na miejscu 14. W klasyfikacji mistrzostw Polski U-23, Michalina Wierzba była piąta, Wiktoria Wierzba - 8.

W zawodach kontrolnych U-17, zwyciężyła legionistka - Małgorzata Karbownik, która była najlepsza w pływaniu (2:12.51 min.) oraz uzyskała piąty wynik w laser run. Brązowy medal zdobyła Katarzyna Dębska, piąta była Hanna Jakubowska, szósta Pola Wolska, a dziewiąta Hanna Matusik.