Polska - Anglia - fot. Kamil Marciniak

Polska 1-1 Anglia

Wiśnia, źródło: Legionisci.com

Reprezentacja Polski zremisowała na Stadionie Narodowym z Anglikami w spotkaniu eliminacji mistrzostw świata. Gole strzelił w drugiej połowie Harry Kane i Damian Szymański, który wpisał się na listę strzelców w doliczonym czasie gry. Bartosz Slisz cały mecz spędził na ławce rezerwowych.

Pierwszy kwadrans był wyrównany. Jako pierwsi na bramkę przeciwnika uderzyli Polacy, kiedy golkipera Anglików z ostrego kąta starał się zaskoczyć Jakub Moder. Jordan Pickford był jednak czujny nie dał się pokonać. Niebawem odpowiedzieli goście. Po wrzutce Raheema Sterlinga główkował Harry Kane, ale na szczęście zgrał wprost do zawodnika w "biało-czerwonych" barwach. W 28. minucie bliski szczęścia był Robert Lewandowski. Napastnik Bayernu doszedł do podania od Karola Linettego i niestety przegrał pojedynek sam na sam z bramkarzem Evertonu. Kolejne minuty to dobra gra gospodarzy, którzy udanie oddalali grę od własnego pola karnego. Ostatecznie do końca pierwszej połowy nie zobaczyliśmy już żadnej ciekawej sytuacji pod jedną lub drugą bramkę i obydwie jedenastki zeszły do szatni przy bezbramkowym remisie. Trzeba jednak przyznać, że przez pierwsze 45 minut polscy piłkarze zagrali bardzo solidnie.

Zaraz po zmianie stron na lewej stronie pokazał się Jack Grealish, który spróbował płaskiego uderzenia, ale nieznacznie przestrzelił obok słupka. W 53. minucie z dystansu piłkę kopnął jeden z Anglików i po raz pierwszy do interwencji został zmuszony Wojciech Szczęsny. Śmiało można powiedzieć, że to nasi rywale po przerwie prezentowali się początkowo lepiej. Dopiero nieco po ponad godzinie gry zagroził Tymoteusz Puchacz. Obrońca przedarł się środkiem pola, wpadł w pole karne, jednak tam nieco się pogubił.

W 70. minucie odważnie z piłką pobiegł Robert Lewandowski, napastnik spróbował mocnego strzału po ziemi z dystansu, lecz Pickford zachował się bardzo pewnie. Chwilę później w bliźniaczej sytuacji po drugiej stronie boiska na prowadzenie Anglików wyprowadził Harry Kane. Napastnik Tottenhamu huknął z okolic 30 metra i zrobił to na tyle zaskakująco, że Szczęsnemu nie zostało nic innego niż wyciągnięcie piłki z siatki. Powtórki pokazały jednak, że bramkarz Juventusu był nieco spóźniony w swojej interwencji. Przez kolejne minuty Polacy nie potrafili się odgryźć. Kiedy wydawało się, że będą musieli uznać wyższość rywali, do siatki trafił Damian Szymański! Pomocnik wykorzystał dośrodkowanie Lewandowskiego i głową pokonał Pickforda.

Polska 1-1 Anglia
0-1 Kane 71
1-1 Szymański 90

Polska: 1. Wojciech Szczęsny - 3. Paweł Dawidowicz, 15. Kamil Glik (80, 6. Michał Helik), 5. Jan Bednarek - 7. Kamil Jóźwiak (80, 21. Przemysław Frankowski), 8. Karol Linetty, 10. Grzegorz Krychowiak (68, 17. Damian Szymański), 16. Jakub Moder, 23. Tymoteusz Puchacz (80, 13. Maciej Rybus) - 14. Adam Buksa (63, 11. Karol Świderski), 9. Robert Lewandowski.

Anglia: 1. Jordan Pickford - 2. Kyle Walker, 5. John Stones, 6. Harry Maguire, 3. Luke Shaw - 10. Raheem Sterling, 8. Kalvin Phillips, 4. Declan Rice, 11. Mason Mount, 7. Jack Grealish - 9. Harry Kane.

żółte kartki: Glik, Krychowiak, Puchacz, Linetty, Szymańśki - Phillips, Maguire.

sędziował: Daniel Siebert (Niemcy).
widzów: 56 212.

fot. Kamil Marciniak
fot. Kamil Marciniak
fot. Kamil Marciniak
fot. Kamil Marciniak
fot. Kamil Marciniak
fot. Kamil Marciniak

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (65)

+dodaj komentarz
matus007 - 09.09.2021 / 20:54, *.play-internet.pl

BRAWOO POLSKA DO BOJU

odpowiedz
Pusi - 09.09.2021 / 17:02, *.207.163

I tak nie awansują, wiec tylkooo Legiiaaaaaaaa!!!

odpowiedz
edd85 - 09.09.2021 / 12:10, *.plus.pl

Flaki z olejem, tylko L

odpowiedz
RobL - 09.09.2021 / 11:49, *.chello.pl

super mecz!Dajcie spokój z tą Amica grali dla Polski!My mamy piękną jesień w LE a repra naprawdę dała mi mnóstwo radości

odpowiedz
Wieczny fan Mioduskiego - 09.09.2021 / 11:16, *.plus.pl

Jak na to że w składzie naszej kadry zagrało 6 grajków z Amiki to wynik nie jest zły.

odpowiedz
Mareczek - 09.09.2021 / 11:24, *.chello.pl

@Wieczny fan Mioduskiego : gdyby nie oni to kadra była by znowu na poziome 10-15 lat wstecz

odpowiedz
Wieczny fan Mioduskiego - 09.09.2021 / 11:29, *.plus.pl

@Mareczek: Zagrali bo nie miał kto zbyt dużo kontuzji było w linii pomocy.

odpowiedz
M.A. - 09.09.2021 / 12:18, *.jmdi.pl

@Wieczny fan Mioduskiego : Bo niestety, ale w porównaniu do nas zdecydowanie lepiej potrafią trenować młodzież.

odpowiedz
Wieczny fan Mioduskiego - 09.09.2021 / 13:48, *.plus.pl

@M.A.: Niestety taka jest prawda masz racje.Akurat w tym temacie nas przebijają.

odpowiedz
Bigos - 11.09.2021 / 03:52, *.optonline.net

@Wieczny fan Mioduskiego : Przebijaja ?
I co ta mlodziez im wygrala ?
W gablotach nadal pustki, a kibice juz kilka lat musza siw wstydzić.

odpowiedz
ehehe - 11.09.2021 / 12:00, *.chello.pl

@Bigos: a co z pełnej gabloty, też nic. Wszystko pordzewieje a oni przynajmniej teraz widza efekty swojej pracy.

odpowiedz
Kuchy King - 09.09.2021 / 10:36, *.vectranet.pl

1500 kiboli z doświadczeniem ligowym pociągnęłoby taką atmosferę na Narodowym, że większość rywali i sędziów robiłoby pod siebie. 56000 samych pikników robi jedynie jako taką atmosferę dopiero po strzelonych bramkach.

odpowiedz
Alan - 09.09.2021 / 11:34, *.t-mobile.pl

@Kuchy King:
A kto kazał olewać mecze reprezentacji ? Wiem że tak pod wieloma względami lepiej i wygodniej ale nie narzekaj na zwykłych kibiców bo oni przynajmniej potrafią zapełnić trybuny.

odpowiedz
Stefan1916 - 10.09.2021 / 16:38, *.chello.pl

@Alan: i klaskać jak małpy w cyrku. Nic nie byłoby odpuszczane gdyby było trochę inaczej. Gdybys się orientował o co w tym chodzi to byś się tu głupio nie mądrzył…

odpowiedz
Kris - 09.09.2021 / 10:09, *.centertel.pl

Boli że połowa zawodników jest z Lecha . Od nas tylko Rybus a Szczęsny i Lewandowski się nie nagrali u nas

odpowiedz
MJ_64 - 09.09.2021 / 10:18, *.aster.pl

@Kris : I pomyśleć, że według niektórych,Lewy był za słaby żeby grać w Legii. Mam nadzieję, że tamci decydenci miewają często sraczkę na zmianę z zatwardzeniem.

odpowiedz
SNS - 09.09.2021 / 11:34, *..

@TumuLec : Ale zarówno Bielik jak i Bereszyński przyszli do nas z młodzieżowych drużyn Lecha. Bereszyński to jeszcze u nas pograł, ale Bielik to kilka występów.

odpowiedz
jezus - 09.09.2021 / 12:18, *.vectranet.pl

@MJ_64: raczej maja to gleboko w dupsku

odpowiedz
jezus - 09.09.2021 / 12:19, *.vectranet.pl

@Kris : kogo boli tego boli, ja tam na to sram

odpowiedz
kami(L)PRAGA - 09.09.2021 / 08:26, *.vectranet.pl

NOTY od 1 do 10
szczesny 5 Dawidowicz 7 Glik 7 Bednarek 6 Puchacz 7 Juzwiak 6
krychowiak 6 Linetty 7 Moder 6 Buksa 6 Lewandowski 6
Rybus 7 Swiderski 5 Frankowski ? Helik ? Szymanski 6
plus meczu Dawidowicz szkoda ze zle wyprowadzal pilke Lewandowski mial kilka sytuacji mogl sie lepiej zachowac chociaz w 1 z nich moder dobre podania ale gra do tylu potem krychowiak do tylu obrona wybija pilke przejmuja anglicy duzo takich sytuacji brak ryzyka modera konczylo sie zle raz zaryzykowal i poszla akcja bramkowa puchacz juzwiak slabe dosrodkowania dogrania ogolnie mecz na plus bednarek nizej bo kilka wybic nie potrzebnych na aut gdzie mozna bylo lepiej sie zachowac przy bramce tez sie uchylil

odpowiedz
kami(L)PRAGA - 09.09.2021 / 08:10, *.vectranet.pl

wynik dobry szkoda ze w reprezentacji niema zawodnikow z najLePSZego klubu w Polsce i nie bedzie chyba ze bedziemy podkupywac zawodnikow innym kluba akademia zatrudnianie slabych trenerow do rezerw i akademi i slaby sztab do przygotowania fizycznego motorycznego to tyLko przeciagnie nie powodzenia polskich klubow na europejskich salonach a Krajowy ranking uefa nigdy sie nie zmieni taki KLUB JAK LEGIA WARSZAWA powinna isc jak kluby portugalskie rezerwy powinny ogrywac sie lige nizej a nie w 4 lidze gdzie prezentuje sie 76 druzyn a rezerwy zasilajace pierwszy sklad nie odstaja poziomem od 4ligowcow WSTYD tak sie nie buduje wielkiego klubu a pilkarze sztab powinni ponosic konsekwencje za osiagniecie wygranej po nizej 3 bramek co sezon powinny byc awanse na zapleczu ekstraklapy miejsce w tabeli minimum 1-3 kazdy inny to porazka jak to jest ze pilkarze 4 ligowego przeciatniaka zasilaja pierwsza druzyne MISTRZA POLSKI

odpowiedz
Dd - 09.09.2021 / 08:09, *.kabsi.at

Takie pytanko. Czyja to noga?

https://bi.im-g.pl/im/f1/45/1a/z27549425IH.jpg

odpowiedz
Po(L)ubiony - 09.09.2021 / 07:19, *.aster.pl

Wynik niezły, ale gołym okiem widać, że niektórzy gracze, są po prostu za słabi na kadrę. Stary Rybus w parę minut pokazał jak kiepski jest Puchacz. Jóźwiak, Moder, Linetty - mocno przeciętni. Lewy - jak zwykle klasa. Liczę, że będzie lepiej, gdy wrócą kontuzjowani Zielu i Szymi. A co do Szczęsnego - to strzał który przepuścił, obroniłby chyba każdy bramkarz z ekstraklasy.

odpowiedz
FBK - 09.09.2021 / 08:24, *.mm.pl

@Po(L)ubiony: Moder bardziej dobry mecz zagrał tak samo jak Linetty.

odpowiedz
Wieczny fan Mioduskiego - 09.09.2021 / 11:21, *.plus.pl

@Po(L)ubiony: Przecież wiadomo że wszyscy ci z Amiki są kiepscy nie tylko Puchacz:) gdyby byli Klich Kozłowski Zieliński i S Szymański to nawet nie wiem czy na ławkę by się załapali.Sam Zołza powiedział w wywiadzie którymś ze brakowało mu 14 graczy wiec musieli zagrać ci Amikorze.

odpowiedz
dejne3 - 09.09.2021 / 06:57, *.plus.pl

Ten remis im się po prostu należał

odpowiedz
Jerry - 09.09.2021 / 08:50, *.centertel.pl

@dejne3: Przez 8 ostatnich lat... nie przegrali na Narodowym.

odpowiedz
dejne3 - 09.09.2021 / 18:57, *.plus.pl

@Jerry: Pierwszy poważny partner Anglia,to co grali to ok

odpowiedz
Arek - 09.09.2021 / 00:45, *.tpnet.pl

Całkiem dobry mecz dziś. Jestem w szoku, że Dawidowicz fajnie zagrał. Zagrali do końca i za to brawa. I tylko znowu to kretyńskie klaskanie andrzejów przy hymnie angielskim.

odpowiedz
Mamut - 09.09.2021 / 00:31, *.t-mobile.pl

Martwiłem się że Janusze zaczną klaskać jak te głupole klękną, chodź Madziarzy to zrobili głośniej

odpowiedz
DRAMAT - 09.09.2021 / 00:18, *.com.pl

Bramka dla Polski , a TVP zamiast pokazać fetujących Piłkarzy Polski to w tym czasie kamera idzie na KURSKIEGO -

odpowiedz
Mamut - 09.09.2021 / 00:33, *.t-mobile.pl

@DRAMAT: i jeszcze Laskowski podniecony klękaniem

odpowiedz
(L)ychu - 09.09.2021 / 00:35, *.182.219

@DRAMAT: może to irytujące a ciekawe co na polsat sport premium wtedy pokazali co oglądali płacący za pakiet polsatu?

odpowiedz
L56 - 08.09.2021 / 23:37, *.t-mobile.pl

Ciekawe jak długo Szczęsny będzie pajacował w bramce i niweczył nadludzki wysiłek reszty?

odpowiedz
(L)ychu - 09.09.2021 / 00:03, *.182.219

@L56: co masz do Szczęsnego ?

odpowiedz
Marek - 09.09.2021 / 00:42, *.orange.pl

@(L)ychu: choćby to że puścił kolejną szmatę, to był strzał z prawie 30 metrów...litości...

odpowiedz
bum - 09.09.2021 / 00:43, *.234.1

@(L)ychu:
Pewnie to samo centrum ja.... I wielu innych.
Lepak zwykły z niego i przegraliśmy ten mecz przez niego. Coś jeszcze?

odpowiedz
(L)ychu - 09.09.2021 / 00:48, *.182.219

@Marek: nie uważasz że strzał z tak dużej odległości i zasłonięty bramkarz to szmata. Kane to niebyle zawodnik . Ja uważam że ta bramka tzn ten strzał powinien byc zablokowany

odpowiedz
(L)ychu - 09.09.2021 / 00:53, *.182.219

@bum : jeśli remis to przegrana dla ciebie to współczuję ci

odpowiedz
Marek - 09.09.2021 / 01:07, *.orange.pl

@(L)ychu: to był strzał absolutnie do wyjęcia; może i Szczęsny był trochę zasłonięty ale mógł krzyknąć do Bednarka "moja", według mnie bramkarz był po prostu źle ustawiony; ktoś w formie i z lepszym refleksem wyjąłby to bez problemu; Kane nie jest żadnym fachowcem od bramek z dystansu więc to tym bardziej obciąża konto naszego bramkarza
niektórzy powiedzą, że to pech, inni że brak umiejętności, ale fakt jest taki że w kolejnym ważnym meczu Szczęsny puszcza piłkę którą mógł wyjąć, a dodatkowo w meczu z Anglią była to właściwie jedyna okazja gdy mógł się wykazać

odpowiedz
Waldekmort - 09.09.2021 / 02:09, *.tpnet.pl

@Marek: Wszyscy trzej zawalili , a Moder dwukrotnie , bo najpierw źle podał , a potem on i Bednarek nie poszli na Kejna (zbyt późno) i Kana miał dość szeroki korytarzyk do strzału , zanim go , ten korytarz znaczy się (zbyt późno) obaj zamknęli . Szczęsny mógł to obronić , mimo że był zasłonięty faktycznie . Odrobinę za późno się rzucił , a strzał ten był jednak dość trudny , bo z fałsza . Co do Modera , cały mecz zagrał dobrze , jedynie w tej sytuacji całkowicie spie....lł .

odpowiedz
jezus - 09.09.2021 / 02:11, *.vectranet.pl

@(L)ychu: to ze w tym sezonie jest chu...wy? :)

odpowiedz
Gonzo z żylety - 09.09.2021 / 04:05, *.orange.pl

@L56: szczęsny niech ochłonie po rogach od .....

odpowiedz
Pawełek - 08.09.2021 / 23:28, *.vectranet.pl

Widzieliście? Ślisz nie zagrał i od razu nasi składniej zagrali.

odpowiedz
Odp - 09.09.2021 / 07:14, *.lunet.eu

@Odp: z tym „Śliszem” to stajesz się największym kretynem tego forum

odpowiedz
Korda - 09.09.2021 / 12:36, *.centertel.pl

@Pawełek : żaden Ślisz nawet tam nie miał grać. Naucz się pisać i zapewne wymawiać jego nazwisko a potem się udzielaj

odpowiedz
WSL - 08.09.2021 / 23:14, *.tpnet.pl

Sredni mecz a momentami nie wiedzieli co zrobic z pilka !!!

odpowiedz
j24 - 08.09.2021 / 23:12, *.play-internet.pl

Bardzo dobry mecz Polaków. Świetnie w obronie, Anglicy nie stworzyli sobie chyba żadnej stuprocentowej okazji. Z przodu Buksa sobie trochę nie radził, Świderski znacznie bardziej pożyteczny. Brawo za walkę do końca.

odpowiedz
AAA - 08.09.2021 / 23:06, *.chello.pl

Do exsa:durniu nie prowokujesz tylko z siebie robisz idiotę.
Wojtuś,wypadasz i z Juve i z reprezentacji.Niedaleko pada jabłko od sprzedajnej jabłoni....

odpowiedz
RP - 08.09.2021 / 22:55, *.tpnet.pl

Jaka byla reakcja P.Szczesnego ! Zadna !!!

odpowiedz
SS - 08.09.2021 / 22:53, *.getfiber.pl

Szczęsny nieszczęsny

odpowiedz
exsa - 08.09.2021 / 22:49, *.tpnet.pl

Najlepszy LEGIONISTA Szymanski ktory uratowal punkt ! Brawo !!!

odpowiedz
Plaskacz - 08.09.2021 / 22:54, *.chello.pl

@exsa: To nie ten Szymański. Ten jest z jagi. Weź się ogarnij.

odpowiedz
wukashi - 08.09.2021 / 22:48, *.play-internet.pl

Fanowski mecz

odpowiedz
wukashi - 08.09.2021 / 22:47, *.play-internet.pl

Fanowski mecz

odpowiedz
Plaskacz - 08.09.2021 / 22:47, *.chello.pl

Pan Piłkarz Robert Lewandowski i grupka trampkarzy.

odpowiedz
L - 08.09.2021 / 23:19, *.otenet.gr

@Plaskacz: chłop dźwiga całą naszą reprezentacje na swoich barkach. Smutny to będzie dla nas dzień gdy skończy karierę. Chwała mu za to co robi.

odpowiedz