Pięciobój

Złote medale Gutkowskiego i Nowackiej w sztafetach Wojskowych MŚ

Bodziach, źródło: Legionisci.com

W Drzonkowie rozgrywane są 48. Wojskowe Mistrzostwa Świata w pięcioboju nowoczesnym, w których pierwszego dnia rywalizacji startował Łukasz Gutkowski z Legii Warszawa. Nasz pięcioboista, który parę tygodni temu startował na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio, w rywalizacji sztafet, wywalczył wraz z Sebastianem Stasiakiem złoty medal CISM 2021.

Polski zespół zdobył w sumie 1971 punktów i miał bardzo dużą przewagę nad drugimi w klasyfikacji Węgrami - Robert Kasza i Bence Demeter zdobyli 1929 pkt. Polacy po pływaniu zajmowali 5. miejsce w klasyfikacji, a po szermierce awansowali o jedną pozycję. Świetny rezultat w jeździe konnej Łukasza i Sebastiana sprawił, że do biegu ze strzelaniem startowali z 20-sekundową przewagą nad rywalami.

Dobre strzelanie i szybki bieg obu Polaków sprawiły, że nasi reprezentanci z ogromną przewagą zapewnili sobie triumf w rywalizacji sztafet Wojskowych Mistrzostw Świata.

Dzień później złoty medal w sztafecie zdobyła legionistka, Oktawia Nowacka wraz z Anną Maliszewską. W pływaniu (2x100 metrów) Polki uzyskały czwarty czas - 2:09,17 min. W szermierce były bezkonkurencyjne - zadały 28 trafień, przegrywając tylko 8 walk i notując 268 punktów w tej konkurencji. Po dwóch konkurencjach Polki były na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej. W jeździe konnej Nowacka i Maliszewska uzyskały trzeci wynik, a do biegu ze strzelaniem przystępowały z przewagą 35 sekund nad drugimi Rosjankami. Oktawia bardzo dobrze spisała się w biegu ze strzelaniem, podobnie zresztą jak Maliszewska i Polski ze sporą przewagą triumfowały, odbierając złote medale.REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

+dodaj komentarz
Serwis Legionisci.com nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje.
Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.
© 1999-2021 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.