Dominika Włodarczyk,Amelia Moneta,Hanna Sablińska,Zofia Dec do niedawna reprezentowały barwy sekcji gimnastyki artystycznej Legii

Gimnastyka

Legia rozstała się z sekcją gimnastyki artystycznej

Bodziach, źródło: Legionisci.com

Legia zakończyła współpracę z sekcją gimnastyki artystycznej, która w tej formie trwała przez ostatnie trzy lata. Ostatnia reaktywacja legijnej sekcji miała miejsce w połowie 2018 roku, kiedy przy Łazienkowskiej podpisano umowę z UKS Grishina (klubem powstałym w 2013 roku), który miał działać pod szyldem Legii. Przez te trzy lata gimnastyczki Legii zdobywały mnóstwo medali na różnych zawodach w Polsce i zagranicą.

Jeszcze na początku lipca tego roku, gimnastyczki Legii zdobyły trzy medale w ogólnopolskim turnieju, który odbył się w Białej Podlaskiej. Później jednak drogi Legii i dotychczasowej sekcji Legii rozeszły się.

Wcześniej gimnastyka artystyczna Legii była zarządzana przez Stowarzyszenie Gimnastyczne Legia - tak było do marca 2014 roku. W ostatnich tygodniach rozwiązana została umowa z klubem, który dotychczas zarządzał legijną sekcją. Dotychczasowa legijna gimnastyka artystyczna, od paru tygodni (od czasu zakończenia współpracy z Legią) funkcjonuje jako Uczniowski Klub Sportowy RG Warszawa, a w jej składzie pozostały dotychczasowe trenerki i zawodniczki Legii.
Sekcja gimnastyki artystycznej Legii Warszawa powstała w 1988 roku.

Cały czas niezależnie funkcjonuje sekcja gimnastyki sportowej Legii, która prowadzi zajęcia przy ulicy 29 Listopada 1, a ma swoją siedzibę przy ul. Sempołowskiej 4. Więcej informacji nt. sekcji gimnastyki sportowej Legii znaleźć można tutaj. Sekcja gimnastyki sportowej ma o wiele dłuższe tradycje w naszym klubie - działa z wieloma sukcesami od 1946 roku.

Kilka tygodni temu, Legia zakończyła współpracę z sekcją judo, mającą w swoich szeregach medalistów mistrzostw Polski i reprezentantów kraju na międzynarodowe zawody. Sekcja tenisa po rozwiązaniu współpracy z WSG, budowana jest od zera. Kilkanaście miesięcy temu upadła niezwykle utytułowana sekcja piłki wodnej Legii Warszawa.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (25)

+dodaj komentarz
Mioduski! - 06.09.2021 / 10:27, *.171.7

Co?
Ty już wiesz co!

odpowiedz
Judoka - 05.09.2021 / 20:29, *.centertel.pl

Co się dzieje? Dlaczego Legia pozbywa się sekcji? Brak pieniędzy czy brak wizji prowadzenia klubu? A może prezes Mioduski, wycina sekcję bo pomysł na klub wielosekcyjny, taki jak kiedyś, to pomysł prezesa Leśnodorskiego

odpowiedz
c u L t - 04.09.2021 / 22:00, *..

A CO NA TO MINISTER SPORTU?!CZY WOGLE MA POJĘCIE O SWOJEJ FUNKCJI?NO TAK MODA NA POSADE SDN,,..ALE ŻEBY ,MIEĆ POJĘCIE O RATOWANIU GRUP,KLUBÓW CO UMIERAJĄ Z BRAKU FUNDUSZY TO NIE ISTONE...ECH CO ZA CZASY NAPEWNO NIE MA CULTU SPORTU W POLSCE....

odpowiedz
dejne3 - 04.09.2021 / 21:35, *.vectranet.pl

Pilka wodna, hokej na lodzie,tenis ziemny, judo ,gimnastyka artystyczna, to kosztuje Panie Dariuszu .M ,nie ma nic za darmo ,jaką sekcja podzieli losy poprzednich których już nie ma

odpowiedz
cuLt - 04.09.2021 / 21:30, *..

SZKODA I TO BARDZO, GIMNASTYKA BEZ KTÓREJ NIE ISTNIEJE SPORT WYCZYNOWY, TERAZ WSZYSCY PIŁKARZE POWINNI ZRZUTE ZROBIĆ DLA SEKCJI A DAREK TO NIECH SPADA BO OBCIACH ZROBIŁ , TYLE LAT I WSZYSTKO POSZŁO W PIZD.. NAJBARDZIEJ SZKODA MŁODYCH GIMNASTYCZEK , CO NIE MOGĄ ZROZUMIEĆ PEWNIE DO TEJ PORY DLACZEGO LEGIA NIE MA PIENIĄŻKÓW DLA NICH, DLA ZDROWIA ,SPORTU,PASJI..ECH MIODUSSSKIII

odpowiedz
akrobat - 04.09.2021 / 15:42, *.comcast.net

Teraz to juz wiem skad mamy pieniadze na Kasratiego.

odpowiedz
Arek - 03.09.2021 / 23:20, *.tpnet.pl

Oszczędzamy, oszczędzamy. Jedzmy łyżeczką, a nie łyżką.

odpowiedz
Legland1916 - 03.09.2021 / 22:57, *.plus.pl

Sekcja z miernymi wynikami. W Polsce to druga liga gimnastyki artystycznej. Typowo komercyjne podejście do tematu.

odpowiedz
Bebeto - 03.09.2021 / 22:30, *.t-mobile.pl

Smutne, osobiście bardzo żałuje zakończenia działalności waterpolo - piękna dyscyplina, jednak nie za bardzo u Nas leniuchów popularna. Jestem kibicem kopanej, ale jako miłośnik sportu nie rozumiem aż takiej dysproporcji w finansowaniu kopana - inne sporty.

odpowiedz
Horhe - 03.09.2021 / 19:19, *.sekocin.pl

To straszna informacja. Tak się cieszyłem, że Legia znowu staje się częścią mojej Warszawy. Wstyd, co złego jest w tym, że dzieciaki trenują z herbem Legii? Gdzie upowszechnianie szeroko pojętej kultury fizycznej?

odpowiedz
KLanik - 03.09.2021 / 18:47, *.chello.pl

Jaki wstyd, Dawajcie te pieniądze zaoszczędzone na ukraińskich i albańskich kopaczy, no i z izraela trzeba ściągnąć dziadów.

odpowiedz
PLK - 04.09.2021 / 01:04, *.cyfrowypolsat.pl

@KLanik: ostatnio kopnąłeś się w głowę?!!!

odpowiedz
(L)eve(L)64 - 03.09.2021 / 17:45, *.plus.pl

Tak myślę że jeżeli mieli do czynienia z piłką lekarską to może brać ich do pierwszego składu kopanej.Gorzej nie będzie ale będzie śmieszniej.

odpowiedz
oLaf - 03.09.2021 / 15:50, *.vectranet.pl

kurcze, co za paranoja - już 4-ta sekcja upadła, a przecież chodzi o to: "cała Legia zawsze razem" !!!!

Miodek, nie sęp kasę za wszystko, tylko wypożycz im logo niech dzieciaki jako Legia - gimnastyka sobie trenują, nie musisz każdego obdzierać z portfela !!!!!

odpowiedz
Józef - 03.09.2021 / 15:45, *.centertel.pl

Piłka nożna, ręczna, koszykówka, hokej i siatkówka. Ależ by było pięknie…

odpowiedz
Stanley - 03.09.2021 / 16:21, *.chello.pl

@Józef :
piłki ręcznej nigdy nie było w Legii
lepiej drużyna kolarska lub żużel

odpowiedz
Grzegorz Karpiński - 04.09.2021 / 07:13, *.play-internet.pl

Zdziwisz się ale piłka ręczna w Legii oczywiście była i to już grano w nią już przed wojną. W ramach gier sportowych była drużyna męskiej piłki ręcznej w jednej sekcji razem z siatkówką i koszykówką. Co więcej, w Legii była przed wojna również żeńska drużyna hazeny, czeskiej odmiany piłki ręcznej.
Co do gimnastyki to początki miała już w 1925 roku kiedy pierwszy nabór dziewcząt do tzw. sekcji żeńskiej trenował Józef Ciszewski, piłkarz Legii i powojenny trener. Oczywiście była to głównie forma krzewienia kultury fizycznej poprzez gimnastykę a nie gimnastyki artystycznej czy sportowej ale tak było.
Kolarska sekcja to duży kawał historii Legii zarówno przed jak i po wojnie a żużel to właśnie Legia wprowadzała do Warszawy po raz pierwszy w 1930 roku. Byliśmy pionierami tego sportu w Stolicy.

odpowiedz
Mrok - 03.09.2021 / 15:20, *.play-internet.pl

W 2016 roku odbudowywaliśmy imperium, ówczesne władze Legii składały z okruchów to co udało się pozbierać po dewastacji wolnorynkowej dawnego klubu. Wydawało się, że scalając sekcje pod wspólną nazwa i godłem Legia piłkarska działa perspektywicznie bo sukcesy jednych działają pośrednio na korzyść innych.
Dziś polityka się odwróciła. Mioduski widzi tylko swój chudy portfelik i tradycyjnie już nie inwestuje w nic, bo nie umie tego robić. Potem oczywiście będzie zdziwiony, kiedy znów wyjdzie na durnia tak jak to było przy okazji sukcesu Igi.

odpowiedz
Kaktus - 03.09.2021 / 15:14, *.160.218

Kolejny sukces.. swoją drogą, ktoś wie dlaczego te sekcje upadają pomimo sukcesów? W jaki sposób sekcja może upaść?

odpowiedz
siewca plotek - 03.09.2021 / 14:56, *.futuro.pl

Potem upadnie jeszcze to, śmo oraz owo – aż finalnie w końcu mioduch i piłkę nożną rozwali.

odpowiedz
janusz - 03.09.2021 / 14:35, *.38.17

za Bogusia była reaktywacja wszystkich sekcji , za loka rozstania...

odpowiedz
Max - 03.09.2021 / 15:29, *.142.156

@janusz : Bo gimnastyczki nie da się sprzedać za 3 miliony.

odpowiedz
Kozioł - 03.09.2021 / 18:14, *.centertel.pl

@Max: Da się.

odpowiedz
Bartek - 03.09.2021 / 20:01, *.123.240

Sami mądrzy. Cudze pieniądze łatwo wydawać.

odpowiedz
PLK - 04.09.2021 / 01:18, *.cyfrowypolsat.pl

@Bartek: Dokładnie... Ciekawe ile te sukcesy gimnastyczek wniosły do kasy tej sekcji?! Takie czasy, że jeżeli sekcja nie jest w stanie sama się utrzymać tylko ciągle trzeba dosypywać grosza na jakiekolwiek funkcjonowanie to nie ma ona żadnej przyszłości... Ktoś może podać po takiej reaktywacji rękę ale z czasem muszą one zacząć same się utrzymywać!!!

odpowiedz