fot. Mishka / Legionisci.com

Motor 1-2 Legia

Wyszarpany awans

Wiśnia, źródło: Legionisci.com

Legia po trudnej przerwie w Lublinie awansowała do ćwierćfinału Pucharu Polski, pokonując Motor 2-1. Jako pierwsi do siatki trafili gospodarze, którzy prowadzenie utrzymali do przerwy. Druga połowa należała jednak do mistrzów Polski, dla których gole strzelili Luquinhas i Szymon Włodarczyk.

Zaraz po rozpoczęciu gry groźnie było w polu karnym Motoru. Po rzucie różnym do dobrej sytuacji doszedł Mateusz Hołownia, ale w ostatniej chwili został zablokowany. Za chwil parę odpowiedzieli gospodarze. W porę niebezpieczeństwo we własnej szesnastce zdołał zażegnać jednak Mateusz Wieteska. W 10. minucie powinno być 1-0 dla graczy Marka Gołębiewskiego. Po świetnym podaniu z głębi pola w bardzo dobrej sytuacji znalazł się Andre Martins, lecz niestety przeniósł piłkę nad poprzeczką. Ta niewykorzystana szansa zemściła się na legionistach już niebawem. Składna akcja Motoru na skrzydle, skąd futbolówka została dośrodkowana w kierunku Michała Fidziukiewicza. Napastnik drugoligowca po przyjęciu podania nie zastanawiał się długo, tylko huknął mocno lewą nogą. Wydawało się, że Artur Boruc był lekko zaskoczony odważną decyzją rywala i po chwili musiał skapitulować. Powtórki pokazały jednak, że były reprezentant Polski został zmylony rykoszetem od Mateusza Hołowni. Zimny prysznic podziałał motywująco na mistrzów Polski, lecz Motor umiejętnie się bronił i nie dawał rywalom wielu okazji na doprowadzenie do remisu.

Dwa kwadranse po pierwszym gwizdku sędziego spotkanie zostało przerwane na kilkanaście minut. Stadion w Lublinie został w mocnym stopniu zadymione przez race odpalone przez kibiców. Paradoksalnie taka przerwa mogła pomóc "Wojskowym", którzy mieli czas na przeanalizowanie swojej gry i konsultacje z trenerem Gołębiewskim. Po powrocie na boisko szybko do dobrej sytuacji doszedł Josue. Próba Portugalczyka z dystansu poszybowała jednak wysoko ponad poprzeczką. W 44. minucie bardzo bliski doprowadzenia do remisu był Tomas Pekhart. Czeski napastnik dostał dobrą piłkę ze środka pola i znalazł się sam na sam z Sebastianem Madejskim, ale... niemal z podziemi wyrósł Paweł Moskwik, który czysto wygarnął napastnikowi futbolówkę. Za moment celne uderzenie z rzutu wolnego zanotował Josue. Bramkarz Motoru nie miał jednak żadnych kłopotów ze skuteczną interwencją.

fot. Mishka / Legionisci.comfot. Mishka / Legionisci.com

Po przerwie Gołębiewski dokonał dwóch ofensywnych zmian, wprowadzając na boisko Mahira Emreliego oraz Filipa Mladenovicia. Mieli oni za zadanie rozruszać ofensywne zapędy mistrzów Polski. Pierwszy kwadrans upłynął bez dogodnych okazji bramkowych. Po niespełna godzinie gry Legii wreszcie udało się jednak doprowadzić do remisu! Luquinhas popędził środkiem pola, a zupełnie nieatakowany świetnie przymierzył z dystansu, pakując piłkę niemal w okienku bramki Madejskiego. Można było mieć tylko nadzieję, że to trafienie będzie początkiem kolejnych w drużynie "Wojskowych". Niebawem zobaczyliśmy dwie dobrej sytuacje pod jedną i drugą bramką. Najpierw ładnie z dystansu strzelił Slisz, jednak niestety zabrakło mu precyzji. Jeszcze bliżej trafienia chwilę potem był Damian Sędzikowski. Prawy pomocnik chciał technicznym uderzeniem zaskoczyć Boruca i chybił tuż obok słupka.

W 73. minucie Legia w końcu zdobyła drugą bramkę. Po dobrej wrzutce z rzutu rożnego Josue błąd na przedpolu popełnił Madejski, który nie trafił w lecącą piłkę. Na to tylko czyhał Szymon Włodarczyk, głową zdobywając swojego pierwszego gola w stołecznych barwach. Za moment młody napastnik raz jeszcze wpisał się na listę strzelców, jednak tym razem arbiter dopatrzył się u niego pozycji spalonej. Legioniści czekali na przeprowadzenie kolejnej zabójczej kontry. Taka nadeszła w 88. minucie. Mahir Emreli urwał się obrońcom, stanął niemal oko w oko z Madejskim, który zdołał wybić piłkę na rzut rożny. W doliczonym czasie gry było o krok od remisu! Vitinho kopnął piłkę z linii pola karnego, która sunąc po ziemi potoczyła się w niedużej odległości od słupka bramki Artura Boruca.

Puchar Polski
1/8 finału
#MOTLEG
14914
Lublin
1.12.2021
20:00
Motor Lublin
Legia Warszawa
Motor Lublin
1-2
Legia Warszawa
14' Fidziukiewicz
(1-0)
Luquinhas 56'
Włodarczyk 73'
15 Sebastian Madejski
4 Wojciech Błyszko
6 Tomasz Swędrowski 83'
11 Paweł Moskwik
14 Maksymilian Cichocki
17 Filip Wójcik
20 Damian Sędzikowski 71'
21 Tomasz Kołbon 37'
27 Piotr Kusiński
77 Piotr Ceglarz 83'
8 Michał Fidziukiewicz 71'
87 Seweryn Kiełpin
3 Kamil Rozmus
7 Maciej Firlej 71'
9 Krzysztof Ropski
10 Rafał Król 83'
33 Vitinho 37'
45 Adam Ryczkowski 83'
79 Bartłomiej Kafel
80 Sebastian Rak 71'
Artur Boruc 1
Maik Nawrocki 17
Mateusz Wieteska 4
46' Mateusz Hołownia 3
Yuri Ribeiro 5
89' Kacper Skibicki 22
Bartosz Slisz 99
46' Andre Martins 8
Josue 27
94' Luquinhas 82
64' Tomas Pekhart 9
Kacper Tobiasz 59
46' Mahir Emreli 11
Jurgen Celhaka 16
46' Filip Mladenović 25
64' Szymon Włodarczyk 28
89' Tomasz Nawotka 61
94' Jakub Kisiel 63
Bartłomiej Ciepiela 92
Karol Noiszewski 62
Trener: Marek Saganowski
Asystent trenera: Ariel Jakubowski
Kierownik drużyny: Radosław Chmielewski
Masażyści: Paweł Cichocki
Trener: Marek Gołębiewski
Asystent trenera: Inaki Astiz
Kierownik drużyny: Konrad Paśniewski
Lekarz: Filip Latawiec
Masażyści: Przemysław Wielebski, Sebastian Karst
Sędziowie
Główny: Łukasz Kuźma
Asystent: Dawid Golis
Asystent: Piotr Podbielski
Techniczny: Wojciech Myć
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (84)

+dodaj komentarz
Obserwator - 03.12.2021 / 06:47, *.centertel.pl

No to może potypujmy kogo Legii wylosować i dlaczego Olimpie Grudziądz? :)

odpowiedz
Micha - 03.12.2021 / 12:22, *.interwan.pl

@Obserwator: Dlatego, żeby nie wpier...lić Lechowi już w 1/4 finału

odpowiedz
Basior - 02.12.2021 / 23:44, *.shawcable.net

Ja troche z innej beczki. Otoz, interesuje mnie ocena przedluzania meczu, (kto to ustala i jak to wylicza?) wskutek roznego rodzaju zawirowan. Wroce do srodowego meczu Legii z Motorem. Pierwsza polowe meczu sedzia przedluzyl o 8 minut gdzie oficjalny komunikat glosil ze przerwa w grze z powodu zadymienia boiska wynosila okolo(prawie) 20 minut. Pytam sie wiec, co sie stalo z 12 minutami?, dlaczego nie przedluzono tej polowy o 20 minut? Mysle, ze powinien obowiazywac faktyczny czas grania, wtedy nie byloby grania na czas i poleganiu na rzetelnej ocenie czasu przez sedziego. Po prostu; nikt nikomu by laski nie robil.

odpowiedz
L - 03.12.2021 / 12:58, *.tpnet.pl

@Basior: Masz rację, niestety polscy sędziowie to jest dramat i robią co chcą. Jak ma dobry humor doliczy więcej a jak zły to mniej. Konsekwencji w tym nie ma żadnej.

odpowiedz
JACUNHO - 02.12.2021 / 18:41, *.kampinostelco.pl

A teraz na poważnie:

Praca w Legii? W obecnej sytuacji jak najbardziej. [...] Gdyby byłaby to oferta do końca roku kalendarzowego to mógłbym ją odrzucić, jednak gdybym miał pracować do końca sezonu to podjąłbym się tej pracy - powiedział Leszek Ojrzyński na łamach "Przeglądu Sportowego"

Co wy na to?

odpowiedz
Arek - 02.12.2021 / 16:29, *.tpnet.pl

3 słowa do ojca prowadzącego.

Brawo młody Włodar!

odpowiedz
MK - 02.12.2021 / 13:57, *.187.2

Dodałbym tylko, że Luquinhas przy akcji bramkowej nie był nieatakowany, tylko balansem ciała zwiódł dwóch obrońców i zrobił sobie miejsce do oddania strzału.

odpowiedz
dino - 02.12.2021 / 12:30, *.vtelecom.pl

Oglądałem ten mecz z sektorów neutralnych wszystko pięknie tylko błagam o jedno
Remisujemy 1-1 z drugoligowcem, a Legioniści: NIE PODDAWAJ SIĘ UKOCHANA MA
Ta pieśń powinna być śpiewana tylko w europejskich pucharach przy słabym wyniku

odpowiedz
ss - 02.12.2021 / 13:51, *.160.108

@dino: racja

odpowiedz
Neutralny - 02.12.2021 / 14:24, *.t-mobile.pl

@dino: Masz rację ta pieśń powinna być ewentualnie śpiewana jak Legia przegrywa a często remisuje wcześniej jak wygrywała :) idzie z Żylety Nie poddawaj się!!! Przecież to bez sensu i nie ma żadnej logiki!!!! Zresztą ostatnio w kółko i to samo aż do zrzygu!!!!

odpowiedz
JACUNHO - 02.12.2021 / 11:45, *.kampinostelco.pl

Rafa Benitez jest na wylocie. Może zgodziłby się na tymczasowego u nas.
Oczywiście żartuję, ale może zostało jeszcze coś w kasie do roztrwonienia

odpowiedz
Przemo - 02.12.2021 / 11:28, *.201.80

WYJŚCIE W KOSZULKACH Z KONTUZJOWANYMI PIŁKARZAMI BYŁO ŻAŁOSNE ,TYLKO MIODUSKI MÓGŁ TO WYMYŚLIĆ.UPADEK.

odpowiedz
Micha(L) - 02.12.2021 / 18:51, *.chello.pl

@Przemo: a dlaczego? Ograliśmy was, to siejesz zamęt na naszych stronach i to jest UPADEK

odpowiedz
Nick - 02.12.2021 / 11:10, *.186.20

Mała rzecz, a cieszy: "niemal z podziemi wyrósł"

odpowiedz
konglax - 02.12.2021 / 15:44, *.t-mobile.pl

@Nick: Tak, piękne :) Zrobiło mi to kawałek popołudnia :). Cieszę się, że ktoś jeszcze to zauważył.

odpowiedz
Ja - 03.12.2021 / 09:35, *.centertel.pl

@konglax: tak. Zauważyłem, doskonałe! Autor ma talent do podobnych ;)

odpowiedz
Legion - 02.12.2021 / 11:07, *.chello.pl

Co w Legii robi jeszcze Skibicki, to ja nie mam pojęcia. Przecież on jest tragiczny. Co mecz to dramat. Jedno wielkie nic. Przepychany jak jakieś dziecko grające z dorosłymi. On nie ma nic, a najlepsze są jego próby strzałów, gdy z reguły pokracznie kiksuje. I to jest nasz największy "talent" z młodych Polaków??!! Ręce opadają. Gdzie jego rówieśnik Muci, a gdzie on...

odpowiedz
:o) - 02.12.2021 / 11:37, *.chello.pl

@Legion: Oj, gdyby ręce ci opadły tak nisko, żebyś nie mógł już ich unieść do klawiatury...

odpowiedz
t - 02.12.2021 / 10:51, *.edu.pl

Mecz ze strony Legii słaby. Zresztą widziałem kilka meczów Motoru w tej rundzie i naprawdę jest to przeciętny zespół w drugiej lidze. A niektórzy podniecają się awansem. 3 ostatnie meczy ligowe w tym roku pokażą, w którym miejscu Legia jest....

odpowiedz
AAA - 02.12.2021 / 10:36, *.play-internet.pl

Do Pawlo,Grzesiek: ręcznikożercom môwimy stanowcze nie.

odpowiedz
Pawlo - 02.12.2021 / 10:15, *.mm.pl

@grzesiek :Masz racje z ręcznikiem Misztą już byśmy byli poza burtą !!! Mam nadzieję że już do końca rundy ława a zimą niech pakuje mandżur i z Legii out ręcznik w bramce nam nie potrzebny nie pamiętam tak słabego bramkarza w Legii , a do Legii godny następca Boruca !!!

odpowiedz
Yeti - 02.12.2021 / 09:55, *.netfala.pl

Gra dalej słaba ale liczy się awans. Za to dzięki.

odpowiedz
grzesiek - 02.12.2021 / 08:28, *.centertel.pl

Boruc w bramce to i zwyciestwo jsst. Oby ze spartakiem rowniez zwycestwo

odpowiedz
lucho_83 - 02.12.2021 / 08:18, *.81.66

Bardzo wyrównany mecz. Podobno Mistrz Polski grał z 2 ligową drużyną....

odpowiedz
Paź Króla Woli - 02.12.2021 / 08:17, *.centertel.pl

Wlodar Gol Alez Alez... mam nadzieje ze ta piosnka powroci jeszcze kiedys...powodzenia chlopaku.

odpowiedz
Łukasz Sz - 02.12.2021 / 08:07, *.chello.pl

Jaki wyszarpany co wy piszecie!!! Ten Pan łysy co chodził przy bocznej lini mówi że Legia zdominowała 2 połowę meczu!!! Nie na tym samym meczu byliśmy!!!

odpowiedz
Szpic - 02.12.2021 / 07:25, *.chello.pl

Wczorajszy mecz dowiódł po raz kolejny, że Pekhart w tym sezonie to jakaś marna atrapa tego zawodnika z poprzedniego. Martins i Skibicki dostosowali się do jego poziomu gry (też nie po raz pierwszy). Za to młody "Włodar" pokazał, że warto stawiać na chłopaków, którym się chce coś dla tego klubu zrobić, bo najemnicy tylko kaskę mają w swoich dyniach.

odpowiedz
grzesiek - 02.12.2021 / 07:57, *.centertel.pl

@Szpic: a fo tu porownywac . Chlolie jak za michniewicza treningow wcale nie bylo moze to dopiero pod koniec rundy bedzie widac reke golebiewskiegoalbo az w nowej rundzie

odpowiedz
Siwy - 02.12.2021 / 07:03, *.193.122

porównując grę Skibickiego i Sędzikowskiego (którego brutalnie pozbyto sie z Legii) to noc i dzień.Ile bardziej wartosciowym zawodnikiem byłby w Legii Sedzikowski?

odpowiedz
Olo - 02.12.2021 / 00:25, *.chello.pl

Jak nisko upadła Legia, skoro widzę tu zbiorowy orgazm w komentarzach, że Legia ledwo wygrała z zespołem grającym na co dzień dwie ligi niżej i zajmującym w niej miejsce w środku tabeli. Ludzie, ogarnijcie się!

odpowiedz
NARODZINY NOWEJ LEGII! - 02.12.2021 / 00:07, *.37.80

BRAWO!ZMIENNICY!BRAWO!NAJLEPSI!

odpowiedz
Johny Ony - 02.12.2021 / 00:31, *.vectranet.pl

@NARODZINY NOWEJ LEGII!: jeszcze raz poproszę o numer do dilera.

odpowiedz
Je(L) onki - 01.12.2021 / 23:59, *.orange.pl

Na powrocie komentarz edytowany przez braci po szalu;-)gramy jak równy z równym ekipą o dwie ligi niżej , która też średnio przędzie w swoje lidze względem oczekiwań......nwm czy to pozytyw.....ale awans jest.....aaa i ps.kibicowsko motor to ekipa na poziomie ekstraklasy szkoda że od wielu lat w takim mieście i taka ekipa gra na takim gównianym poziomie .....

odpowiedz
Wolfik - 01.12.2021 / 23:31, *.play-internet.pl

Wygraliśmy po ładnych bramkach. Motorkowi zabrakło w drugiej połowie paliwka. Pierwsza częśc do zapomnienia.

Wreszcie odrobiliśmy straty, może bedzie to jakis dobry prognostyk.

odpowiedz
Po(L)ubiony - 02.12.2021 / 07:00, *.aster.pl

@Wolfik: Duży plus za zaanagażowanie większości zespołu. Coraz lepiej też widać, kto chce grać w tej drużynie. Będzie dobrze, ale to potrwa, bo budowa od fundamentów.

odpowiedz
floyd - 01.12.2021 / 23:31, *.aster.pl

Tym, co piszą i myślą: „ważne, ze awans” powiem tylko tyle: myślcie tak dalej, a za chwile będziecie mówić: „ a dobrze, ze tylko 3:0 w plecy”.

odpowiedz
Wolfik - 01.12.2021 / 23:40, *.play-internet.pl

@floyd: Wiesz, Kolego - zawsze są jakieś pozytywy.... :) Kwestia jak wysoko wisi poprzeczka. U nas w tej chwili lezy na ziemi....

odpowiedz
Matt - 02.12.2021 / 01:51, *.tpnet.pl

@floyd: Dobrze, to oświeć nas, co Ty robisz takiego właściwego żebyśmy mogli pójść Twoimi śladami? Jak Ty budujesz tę świetlaną przyszłość Legii, na której drodze stoimy my - przesadni optymiści?

Nikt się tu nie egzaltuje, każdy wie w jakiej sytuacji jest teraz Legia i po największej serii porażek od przedwojny, cieszymy się nawet z tak nędznego osiągnięcia jakim jest awans do kolejnej rundy PP. Mielibyśmy się cieszyć jakby Legia dziś odpadła, tego chcą prawdziwi kibice, bo wyszłoby na ich? Oczywiście, że wolałbym 7:0 z rezerwowymi w składzie, ale tego nie ma. Jest wymęczone 2:1, ale wolę to niż 0:1, bo tak też mogłoby się skończyć. Dzisiejszy mecz splendoru nam nie przysporzył, ale wstyd to mógł dopiero być.

odpowiedz
floyd - 02.12.2021 / 08:19, *.aster.pl

@Matt: No dobrze, zatem jaśniej: Legia zagrała ponownie tragicznie, bez jakiekolwiek pomysłu w ataku i dramatycznie w obronie. Myślisz, ze coś zmieni się po przerwie zimowej? Mioduski dozna olśnienia i sprowadzi porządnych zawodników, a ci zechcą grać za czapkę gruszek w zespole z dołu tabeli? No oświeć Ty mnie na jakiej podstawie wymęczone fartem zwycięstwo z drugoligowcem ma być powodem do optymizmu?

odpowiedz
floyd - 02.12.2021 / 10:58, *.t-mobile.pl

@Matt: i ja naprawdę nie mam pomysłu co tu dalej robić ( poza tym, ze Mioduski sprzedaje Klub petrodolarom albo Michałowi Świerczewskiemu ;) ) ale widzę ze Legia coraz bardziej się stacza i kompromituje, a ten figurant w lokach ma zamiar płacić Papszunowi 3mln rocznie… zatem za chwile będziemy mieli na liście płac 4 trenerów a Papszun wyleci przy najbliższym kryzysie. Do tego naprawdę nie trzeba być Nostradamusem, to się dzieje od 5 lat na naszych oczach.

odpowiedz
Luk - 02.12.2021 / 11:09, *.timplus.net

@floyd: Oczywiście, że Legia gra poniżej oczekiwań, a kiedy w tym sezonie zagrała na miarę oczekiwań pomijając wyjątki w LE? To zwycięstwo nie było fartowne, wymęczone owszem ale PP rządzi się swoimi prawami i zawsze z zespołami niższych lig gra się tak aby przejść i się za mocno nie zmęczyć. Sprawdzian czy ten zespół wraca na właściwy tor będzie w niedzielę i nie licz na cudowne odrodzenie, polot w grze czy kombinacyjne miłe dla oka akcje. Będzie to kolejny mecz z serii wymęczonych i oby wygranych.

odpowiedz
Wolfik - 02.12.2021 / 13:05, *.play-internet.pl

@floyd: Cóż, masz oczywiscie sporo racji. Pozostaje wierzyć, że w końcu cokolwiek to mózgu własciciela Legii dotrze. Że trzeba komuś zaufac, komuś kto się zna na rzeczy. Zatrudnienie p. Pawła Tomczyka (człowieka Papszuna) jest /byc może/ krokiem w tym włascicwym kierunku.

Nic innego nam nie pozostaje - wiara. Bo tak naprawde nikt z nas nie ma innego wyjscia. A opowiesci "petrodolarach" (rozumiem, że to żart) traktujemy jako bajkę - bo nikt nie zainwestuje powaznego kapitału w 30 ligę europejską. A rodzimy biznes jest za słaby. Zresztą ma teraz inne zmartwienia...

odpowiedz
floyd - 02.12.2021 / 16:22, *.t-mobile.pl

@Wolfik: Racja, zakładając ze Mioduski nie popełnia błędów umyślnie. Poza tym, czy naprawdę Papszun za 3mln zl rocznie to jest taki dobry pomysł? Skąd pewność, ze nawet z zaufaniem i błogosławieństwem mioduskiego, Marek da radę w Legii? Niejeden już, gdzie indziej wspaniały, od Stolicy odbił się jak kamyczek :)

odpowiedz
Neutralny - 02.12.2021 / 17:14, *.t-mobile.pl

@floyd: Ja nie jestem fanem właściciela klubu jak większość z was!! Panowie nie liczcie nie swoich pieniędzy i się nie martwcie ilu trenerów będzie opłacał właściciel klubu!!! Nie macie wpływu co dalej zrobi!!!! A to tak nie ładnie zaglądać komuś w kieszeń.

odpowiedz
Wolfik - 02.12.2021 / 17:30, *.play-internet.pl

@floyd: Czy to dobry pomysł, zweryfikuje życie. Faktem jest, że sposród rodzimych trenerów to raczej najlepszy wybór. W każdym razie Raków ogląda się z przyjemnością w przeciwieństwie do drużyn prowadzonych przez róznych Fornalików, Probierzy czy Stokowców wykreowanych swojego czasu przez media na wielkie gwiazdy trenerskie.

odpowiedz
Leon - 02.12.2021 / 17:53, *.vectranet.pl

@floyd: Vuko powiedział że od nowego roku idzie do nowej pracy to zejdzie z listy płac.

odpowiedz
floyd - 02.12.2021 / 21:52, *.aster.pl

@Leon: No to zaoszczędzimy całe 6 mcy z jego kontraktu, faktycznie ulga.

odpowiedz
floyd - 02.12.2021 / 21:54, *.aster.pl

@Neutralny : To nie jest jego kieszeń i to nie jest jego Klub. Reszta wypowiedzi jest tak głupia ze nie chce mi się odnosić.

odpowiedz
floyd - 02.12.2021 / 21:58, *.aster.pl

@Wolfik: To, ze z Polaków jest najlepszy, to oczywiste. Probierzy i stokowcow nawet nie wspominajmy. Ja uważam jednak, ze za takie pieniądze możemy mieć bardzo dobrego trenera obcokrajowca, sprawdzonego, doświadczonego i z sukcesami. Takiego, którego Legia i Warszawa nie pozbawi potencjału i umiejętności.
Cały czas uważam, ze najlepsza piłkę od czasów Leszka Pisza i Jerzego Podbroznego Legia grała za Berga ( oprócz późnego Berga, ale to już temat na inny post).

odpowiedz
Darek - 01.12.2021 / 23:23, *.chello.pl

Poziom zbliżony do Motoru.

odpowiedz
Trener Bramkarzy - 01.12.2021 / 23:19, *.play-internet.pl

Padaka, tylko wynik zadowala, chciało się Josue, Lukiemu i Włodarowi... Slisz i Skibicki to dni dna.... Znów wygraliśmy na farcie, gdyby Motor w 92 minucie strzelił... byłoby ciężko... Jest niby trener, niby obrońcy , niby pomoc i niby napastnicy.. dramat zjechaliśmy do poziomu 3 ligi.............. Tylko trener zamordysta z autorytetem nas uratuje.. a nie wuefista na ławce

odpowiedz
Po(L)ubiony - 02.12.2021 / 10:01, *.aster.pl

@Trener Bramkarzy: Dnem dna, to są Mladen i przede wszystkim Emreli! Emreli "gra" dla siebie, nie dla Legii. Won z tym pajacem!

odpowiedz
Pawlo - 01.12.2021 / 23:16, *.mm.pl

Tak jak mówiłem nieudacznik ręcznik Miszta nie grał uffff to wygrana !!!

odpowiedz
Ben - 01.12.2021 / 23:47, *.inetia.pl

@Pawlo : masz racje grał nieudacznik ręcznik gruby (bramka bez reakcji, pusty przelot i asysta drugiego stopnia dla Motoru w jednej z ostatnich akcji) Miszta ma się od kogo uczyć.

odpowiedz
Farme(L) - 02.12.2021 / 06:03, *.virginm.net

@Ben: a niby jak miał zareagować na rykoszet na 5 metrze? Zresztą mam wrażenie, że gdyby nie stopa Nawrockiego to nie wiem czy by to w ogóle w światło bramki poszło. Co do Miszty to mam wrażenie, że od złamania nosa stracił pewność i tu psychika nie dojeżdża, ale mam nadzieję, że ktoś z nim popracuje i się ogarnie.

odpowiedz
Legia to My. - 01.12.2021 / 23:11, *.chello.pl

Wygranie tego meczu to najważniejsze spotkanie w tym półroczu. Z wiadomych względów. Wcale nie jakiś Spartak. Przedłużenie szans na puchary i jakikolwiek sukces. W marcu kiedy będzie 1/4 to może być inny klub,inna drużyna..

A ponadto Motor z Lublina to kawał jest sk...!!!!
Bracia dzięki też za mocny wyjazd jak na środek tygodnia..

odpowiedz
Single malt - 01.12.2021 / 22:57, *.wawtel.pl

Włodar zbliżony typ napastnika do Pekharta. Raczej bym naszego ogrywał, bo rozwojowy. Emreli to tragedia! Nie wiem co się z tym gościem porobiło? Nadaje się do drużyny rezerw. A patrząc na Motor, to tam w tej drugiej lidze ludzie trochę grają. Pod koniec już rękawami oddychali, to nasi złapali kontrolę jakąś. Ale generalnie to Legia słabizna okropna. Aż zęby bolą, jak się patrzy.

odpowiedz
Dedi - 01.12.2021 / 22:56, *.plus.pl

Mecz był słaby ale w sumie najważniejsze że jest awans, mam nadzieję że losowanie będzie dobre i w 1/4 Olimpia Grudziądz.
Najważniejszy mecz jest 9 grudnia mam nadzieję że poprawią gre bo z taką grą jak dziś nie ogramy Ruskich. Może tego Vitinho z Motoru do LEGII?? Niezły jest. Z Bogusiem można dogadać się po taniości. Emreli chłopie co sie z tobą stało?? Lepszą formę miał z barów lol. He he pozdrawiam L


odpowiedz
L - 01.12.2021 / 22:44, *.aster.pl

Bez przesady. Normalnie wygrany, tak jak nie raz wygrywa sie ze slabsza druzyna, ktora ci zapieprza caly mecz. W 2 polowie to juz raczej kontrola.

odpowiedz
Grys - 01.12.2021 / 22:43, *.orange.pl

Błagam. Niech Skibicki nie gra. Bede mniej nerwowy podczas oglądania. Cała rodzina podziękuje panu trenerowi. Ktokolwiek.

odpowiedz
Tony - 02.12.2021 / 00:17, *.cyfrowypolsat.pl

@Grys: święta prawda ????

odpowiedz
MIODUSKI OUT !!!! - 01.12.2021 / 22:40, *.btcentralplus.com

Pep Golebiewskiola zalatwil zwyciestwo !!!!

odpowiedz
Chyba Kiep - 01.12.2021 / 23:23, *.centertel.pl

@MIODUSKI OUT !!!!: a tak to sie zgadza ale oczy pekaja od ogladania aż strach myslec co zrobia z nimi ruskie...

odpowiedz
skreem - 01.12.2021 / 22:38, *.chello.pl

To teraz młodzieżowcem powinien być Włodar. Skibicki ława lub rezerwy i dłuuugie czekanie na kolejną szansę bo na jego grę nie da się patrzeć. Emreli na 3-4 tygodnie też ława, żeby przemyślał swoje zaangażowanie (na meczu i treningach, bo nie wygląda jak ktoś, kto się przykłada).

odpowiedz
L - 01.12.2021 / 22:45, *.aster.pl

@skreem: mogliby grac razem w ataku, a mlodziezowcem i tak jest i bedzie Nawrocki.

odpowiedz
j24 - 01.12.2021 / 22:33, *.209.148

Cieszy wyjście z 0:1 na 2:1. I to tyle z pozytywów. W 1 połowie Legia wyglądała gorzej niż źle. W drugiej trochę lepiej, ale i tak źle. Praktycznie brak sytuacji podbramkowych, atak nie istnieje (co się stało z Emrelim?). Zero pomysłu na ofensywę, tylko w kółko wrzutki w pole karne - gdyby tak policzyć celność tych wrzutek od początku sezonu to wyjdzie chyba nie więcej niż 10%. Ogólnie dramat.
Jedyne światełko w tunelu jakie widzę, to że w przerwie zimowej siłą rzeczy dojdzie do przewietrzenia szatni. Trzeba się jak najszybciej pozbyć większości tego zagranicznego zaciągu, na czele z Emrelim i Johansonem (zdaje się, że to dwie najbardziej toksyczne postacie w drużynie). Zostanie jeszcze kilku graczy o niezłych umiejętnościach, przy których może się ogrywać młodzież. Z tego co jest teraz chleba na pewno nie będzie.

odpowiedz
Ja - 01.12.2021 / 22:55, *.vectranet.pl

@j24: taaaak, przewietrzenie szatni lekiem na wszystko, ćwiczymy to co okienko. Jedyne, co trzeba w Legii póki co przewietrzyć to gabinety: prezesa, zarządu i tych wszystkich doradców i dyrektorów do spraw absolutnie niczego. Montowanie nowego składu co okienko to brak jakiejkokwiek stabilizacji i przede wszystkim, pomysłu na drużynę. A już pozbywanie się Emrelego (jedynego mobilnego napastnika w składzie, mimo że faktycznie jest pod formą) i jedynego prawego obrońcy stoi w hierarchii jeszcze niżej, niż ten wspomniany brak pomysłu.

odpowiedz
j24 - 01.12.2021 / 23:13, *.209.149

@Ja: Napisałem że przewietrzenie nastąpi siłą rzeczy - sądzę że większość z nich będzie chciała stąd jak najszybciej spie**olić.
Nie napisałem, że Emrelego i Johansona należy się pozbywać z uwagi na poziom sportowy.

odpowiedz
wkz - 01.12.2021 / 22:28, *.169.72

Emreli ale on to jest że heej

odpowiedz
Heh - 01.12.2021 / 22:24, *.smgr.pl

...dwie bramki Włodarczyk i dwie Lewandowski i Legia ma mistrza Polski!

odpowiedz
155 - 01.12.2021 / 22:24, *.207.73

wyszarpany, nie wyszarpany, drugie zwyciestwo z rzedu :) Brawo ! Tak trzymac (oczywiscie gre poprawic ;))

odpowiedz
Nn - 02.12.2021 / 16:58, *.t-mobile.pl

@155: powrót maszyny na mistrzowskie tory

odpowiedz
rob bandit - 01.12.2021 / 22:23, *.play-internet.pl

Dawaj Junior dawaj... FORZA LEGIA

odpowiedz
Cyz - 01.12.2021 / 22:19, *.orange.pl

Najważniejszy awans. Reszta w tej rundzie nie ma znaczenia. Ale jak Wlodar strzelił to człowiek się uśmiechnął na wspomnienie Nędzy. Niech gra - jest lepszy obecnie od konkurencji + rozumie Josue.

odpowiedz
Pino(L) - 01.12.2021 / 22:18, *.play-internet.pl

W obecnej sytuacji każde zwycięstwo będzie wyszarpane. Dobrze, powoli do przodu.

odpowiedz
Ale dziadostwo - 01.12.2021 / 22:17, *.centertel.pl

Pudel zabieraj cyrk i gaś światło , strach sie bać co dalej bedzie w lidze tu nawet nie pomoże duet trenerski Guardiola z Zidanem tu trzeba lać aż ruwo spuchną a potem won !

odpowiedz
Diagnosta - 01.12.2021 / 22:17, *.tpnet.pl

Motor na zimnym wszedł na obroty, zaciągnął olej, zadymił i nie dogonił Warszawy.

odpowiedz
K(L)AKIER - 01.12.2021 / 22:24, *.inetia.pl

@Diagnosta: i nastąpił samozaplon ;)

odpowiedz
(L) - 01.12.2021 / 22:17, *.mm.pl

Uważam, że Skibicki nie powinien już nigdy zagrać w Legii...

odpowiedz
K(L)AKIER - 01.12.2021 / 22:28, *.inetia.pl

@(L): Trudno się nie zgodzić z Tobą, chłopak mimo ,że jest młody w takich meczach z 2 ligowcami powinien pokazać polot, trochę techniki, A jego gra to same straty i źle podania, słabe dryblingi i jakieś wrzutki. Może jak przyjdzie nowy trener, to trochę go nakieruje i pomoże mu wskoczyć na wyższy level.

odpowiedz
Hehe - 01.12.2021 / 22:35, *.centertel.pl

@K(L)AKIER: Chłopaki spokojnie toż to jego drugi mecz z rzędu jak nie lepiej co 3 dni rozumiesz co 3 dni, to jak on ma mieć siły do giery i jeszcze może ma zapitalac za dwóch
Pamiętajcie co 3 dni
Nie da sie

odpowiedz
Marcinos - 01.12.2021 / 22:57, *.orange.pl

@Hehe: Panowie to jego 24ty mecz w Legii (tylko z WPŁ zagrał 7 minut + 2 minut doliczonego).
Chyba czas zacząć od niego wymagać czegoś więcej, chociaż dawałem mu wcześniej łatkę "młodego nowego w składzie", to teraz już powinien ogarniać. A nie ogarnia...

odpowiedz
JACUNHO - 02.12.2021 / 18:29, *.kampinostelco.pl

@K(L)AKIER:

A może dać mu szansę i przywrócić go na jego wyjściową pozycję LPO

odpowiedz
Farme(L) - 01.12.2021 / 22:15, *.virginm.net

Powodem do optymizmu jest Włodar… nie ważne jak, najważniejszy awans i w tym roku już tak zostanie… teraz wymęczyć w niedzielę…

odpowiedz