Legia Warszawa - Sepsi OSK Sfantu Gheorghe - fot. Woytek / Legionisci.com
REKLAMA

Legia 0-1 Sepsi

Sparing: Bezbarwny początek

Redakcja, źródło: Legionisci.com

W pierwszym sparingowym meczu podczas zgrupowania w Austrii Legia Warszawa przegrała z rumuńskim zespołem Sepsi Sfântu Gheorghe 0-1 (0-1). Jedyna bramka padła w 28. minucie z rzutu karnego. We wtorek legioniści zmierzą się z Red Bullem Salzburg.

Fotoreportaż z meczu - 63 zdjęcia Woytka



Pierwsza połowa nie zachwyciła. Legia szybko osiągnęła optyczną przewagę i utrzymała ją do końca. Zabrakło jednak dogodnych sytuacji do zdobycia bramki, poza dwoma rzutami wolnymi wykonywanymi przez Josue. Rywale mieli w zasadzie tylko jedną akcję. W 29. minucie stratę w środku pola zanotował Josue, a w polu karnym faulował Maik Nawrocki. Marius Stefanescu zamienił jedenastkę na gola. Legioniści raz trafili po dobrym zagraniu Josue w pole karne, ale choć Maciej Rosołek wpakował piłkę do siatki, to sędzia dopatrzył się spalonego po podaniu Maika Nawrockiego.

Początek drugiej połowy należał do gości, którzy przeprowadzili kilka akcji. Żadna jednak na poważnie nie zagroziła bramce strzeżonej przez Kacpra Tobiasza. W 65. minucie świetny strzał oddał Lirim Kastrati. Rywale wybili jednak piłkę na rzut rożny, a chwilę później obronił bramkarz. To była najlepsza akcja tego spotkania. Legia grała bezbarwnie i nie była w stanie stworzyć dogodnych sytuacji do zdobycia bramki. W końcówce jeszcze docisnęli rywale, którzy oddali kilka strzałów. W jednej z akcji dobrą interwencją nogą popisał się Tobiasz, po tym jak rywale wyszli z kontrą po stracie Kisiela. Dobrze uderzał George Dragomir. W 90. minucie Blaz Kramer popędził na bramkę, jednak oddał niecelny strzał.


Sparing
mecz towarzyski
#LEGSEP
50
St. Ulrich am Pillersee
24.06.2022
17:00
Legia Warszawa
Sepsi Sfântu Gheorghe
Legia Warszawa
0-1
Sepsi Sfântu Gheorghe
(0-1)
Stefanescu (k) 28'
31 Cezary Miszta 46'
55 Artur Jędrzejczyk 46'
29 Lindsay Rose 46'
17 Maik Nawrocki 46'
5 Yuri Ribeiro 46'
14 Ihor Charatin 46'
11 Robert Pich 46'
18 Patryk Sokołowski 46'
27 Josue 46'
28 Jasur Yaxshiboyev 46'
39 Maciej Rosołek 46'
59 Kacper Tobiasz 46'
36 Nikodem Niski 46'
23 Joel Abu Hanna 46'
63 Jakub Kisiel 46'
26 Mateusz Grudziński 46'
99 Bartosz Slisz 46'
16 Jurgen Celhaka 46'
20 Ernest Muci 46'
7 Lirim Kastrati 85' 46'
9 Blaz Kramer 46'
21 Rafael Lopes 76' 46'
86 Igor Strzałek 85'
88 Patryk Pierzak
22 Kacper Skibicki 76'
Began Razvan 12
Mihai Balasa 44
Radoslav Dimitrov 88
Ionut Paun 6
Vitalie Damascan 29
Marius Stefanescu 11
Catalin Golofca 90
Ispas Rares 27
Sergiu Serban 42
Denis Ciobotariu 45
Florin Renta 24
Bogdan Mitrea 3
Adnan Aganovic 77
Stefan Ashkovski 15
Cristian Barbut 21
Alexandru Tudorie 9
Matei Cosmin 13
George Dragomir 7
Andres Dumitrescu 20
Hunor Gedo 91
Roland Niczuly 33
Branislav Ninaj 82
Ion Gheorghe 8
Petar Bojić 91
Francisco Junior 22
Trener: Kosta Runjaić
Sędziowie
Główny: Serdar Celik
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (41)

+dodaj komentarz
PawLo - 25.06.2022 / 16:05, *.comunitel.net

Miszta jak zwykle ręcznik w bramce zanim rumun strzelił ręcznik już był w drugim rogu bozeee jaki ogór !!!

odpowiedz
artic - 25.06.2022 / 17:17, *.t-mobile.pl

@PawLo: on to na prezia loczka tr.dowhania i innych zarzadzajacych tym klubem ma jakies papiery bo tyle baboli co naodwalal o dalej jest nr1

odpowiedz
PawLo - 25.06.2022 / 21:40, *.comunitel.net

@artic: artic dokładnie albo któryś z wymienionych włodarzy Legii to jego wuja :) bo inaczej tego nie da się wytłumaczyć poracha z nim ja chu...chu...

odpowiedz
shai - 25.06.2022 / 09:21, *.centertel.pl

Czemu nie grał Bartek Kapustka?

odpowiedz
e(L)o - 25.06.2022 / 05:24, *.plus.pl

Przyjechał Kudłaty i od razu widać efekty - nic nie działa

odpowiedz
kreatywniLegioniści - 25.06.2022 / 03:17, *.120.47

No i proste, trener wie co boli drużyne...

odpowiedz
Jerz z Potoku - 25.06.2022 / 01:29, *.chello.pl

Pal licho wynik i grę legionistów w tym debiutanckim sparingu nowego trenera!
Na czołówkę redakcyjną zdecydowanie proponuję zajawkę informacyjną dot. najnowszego postanowienia "prezesa dekady" zamieszczoną przez "Polska Times" (przedruk z "Faktu"). Po usunięciu reklam i zbędnego tekstu brzmi ona następująco, cyt.:
"(...) Ostatni sezon zakończył się dla Legii Warszawa sportową katastrofą. Do tego doszły problemy finansowe oraz konflikt Dariusza Mioduskiego z kibicami. To wszystko skłoniło właściciela stołecznego klubu do pozbycia się większościowego pakietu akcji.
Legia Warszawa jako ustępujący mistrz skończyła dopiero na dziesiątym miejscu z siedemnastoma porażkami na koncie. Kibice winą za fatalne rezultaty obarczyli Dariusza Mioduskiego. Zresztą niejednokrotnie dawali mu o tym znać. Odejścia właściciela klubu żądali już w lutym. Akcję powtórzyli pod koniec sezonu. Co więcej, stołeczny klub zmaga się z problemami finansowymi. Zadłużenie Legii w połowie zeszłego roku wynosiło 192 mln zł.
Według informacji dziennika "Fakt" Mioduski stara się pozbyć pakietu większościowego Legii. Niedawno negocjował z jedną z zagranicznych firm działających na polskim rynku. Do porozumienia jednak nie doszło. Mioduski miał przedstawić zbyt wygórowane żądania finansowe.
Tymczasem wartość klubu cały czas spada. Legia nie gra w europejskich pucharach i nie jest już w ścisłym gronie kandydatów do mistrzostwa kraju.
Mioduski funkcję prezesa objął w marcu 2017 roku, kiedy wykupił udziały Bogusława Leśnodorskiego i Macieja Wandzla. Pod koniec lutego tego roku Mioduski usunął się w cień, a część kompetencji 58-latka przejął wiceprezes zarządzający Marcin Herra".
źródło: Fakt (...)"
Ps.: czyżby w Klubie przy Ł3 nastała swoista "Noc Kupały"...?
Ostrożnie optymistyczne kibicowskie serdeczności

odpowiedz
Gazik - 25.06.2022 / 06:08, *.156.98

@Jerz z Potoku: Frenzel...to byl miszcz.

odpowiedz
bum - 25.06.2022 / 09:02, *.235.148

@Jerz z Potoku:
Pytanie czy nastaje "świt" czy jednak "zmierzch"....
Bo ciemno to się zrobiło już parę lat temu. H wie co myśleć

odpowiedz
Jerz z Potoku' - 25.06.2022 / 23:30, *.chello.pl

@bum:
Sądzę, że ani ja ani nikt inny, oczywiście poza Mr Miodkiem, nie jest w stanie stwierdzić, co aktualnie siedzi w jego głowie.
W nieoczywistych sytuacjach warto czasami posiłkować się wiedzą wszelaką, np. filozoficzną i dramaturgiczną niejakiego Pirandello, który w takich przypadkach rzekł mawiać, cyt.: "Tak jest, jak się Państwu zdaje".
Sorry Kolego za dwuznaczność, ale bardziej szczerz nie potrafię.

odpowiedz
Jerz z Potoku'' - 26.06.2022 / 00:09, *.chello.pl

@Jerz z Potoku:
Tytułem uzupełnienia (rozszerzenia) pierwotnej informacji dot. DM niniejszym załączam komentarz do przedmiotowej kwestii autorstwa b. prezesa Legii BL opublikowany w Gazecie. pl, cyt.:
"(...) Bogusław Leśnodorski nie ma wątpliwości. Oto "przekleństwo" Dariusza Mioduskiego
Wiele osób związanych ze środowiskiem Legii niemal domaga się, aby Mioduski przestał zarządzać klubem i sprzedał go. Do pogłosek o takim scenariuszu odniósł się były prezes Legii Bogusław Leśnodorski, w programie "Dwa Fotele": - To jest przekleństwo Darka. Jak to działa? On lata po świecie i szuka ludzi, którzy odkupią Legię, albo mu dołożą do jej prowadzenia. W dziewięciu na dziesięć przypadków kończy się to tak, że ci ludzie przyjeżdżają na Łazienkowską i chcą się dowiedzieć czegoś więcej o klubie i ktoś ich tam umawia ze mną - stwierdził Leśnodorski.
- Ich celem nie jest namówienie mnie do odkupienia klubu. Oni zazwyczaj po prostu chcą pełen obraz sytuacji drużyny, także od strony prawnej. Przeważnie po tej rozmowie się pytają, czy jakby się zdecydowali, to bym nie pomógł. Nigdy nie mówię, żebym tak zrobił. Odpowiadam, że pogadamy jak się zdecydują - odparł. - Co do sprzedaży to wydaje mi się, że oczekiwania Mioduskiego są kosmiczne i oderwane od rzeczywistości. On chyba zawsze sprzedawał wizję następnego roku, gdy okazywało się, że kolejny rok był jeszcze gorszy, a on nadal próbował sprzedawać wizję. Przez to runęła wiarygodność jego, jak i całego klubu. Perspektyw się nie da sprzedać, każdy patrzy na stan obecny - zakończył Leśnodorski.
Źródło: Gazeta. pl (...)"

odpowiedz
Rikki - 24.06.2022 / 23:51, *.net.pl

Rozpacz od początku miało wylecieć ponad dziesięciu niegramotnych grajkow jak choćby Lopez a tu lipa pozostał trzon wielkiej klapy i ubiegłorocznej i wróży nam to ptasie mleczko ...na nowy zasrany sezon...

odpowiedz
PLK - 25.06.2022 / 01:14, *.cyfrowypolsat.pl

@Rikki: Tyle że podobny trzon w ubiegłym roku zdobywał mistrza... Rikki-kikki... Hehe...

odpowiedz
Trener Bramkarzy - 24.06.2022 / 22:52, *.play-internet.pl

Trochę zastanawiające, że na boisku, najlepszy był Jaszur, który tyle nie grał... i miał takie zaległości treningowe. Slisz i Sokołowski pomyłka a i tego speca z Zurichu widac nie było, .....

odpowiedz
Trampek - 25.06.2022 / 10:48, *.net.pl

@Trener Bramkarzy: Zgadzam się,że na boisku najlepszy był Jasur - grający w pierwszej połowie oraz w/g mnie grający w drugiej połowie Kacper Tobiasz, który nie tylko sprawnie się poruszał ale uchronił LEGIĘ od utraty drugiej bramki . Pozostałych widać nie było. Po tak "widowiskowym" sprawdzanie to trener ma ... pełną wiedzę o stanie drużyny - w jakim się znajduje. Nie zazdroszczę mu / trenerowi /

odpowiedz
WdW - 25.06.2022 / 17:36, *.com.pl

@Trener Bramkarzy: już nie przesadzajmy o tych zaległościach ,to sa zawodowi piłkarze ,tydzień intensywnego treningu stawia takiego typa z zaległościami do pionu,te tłumaczenia z zaległościami treningowymi to mit i dobra wymówka dla obiboków

odpowiedz
artic - 24.06.2022 / 22:30, *.t-mobile.pl

Ten trener K.R. to len smierdzacy 5lat w Polsce i jez.Polskiego sie nie nauczyl to ten bramkarzyna z Vive Kielce jego rodak chyba z nazwisko Wolff przy okazji finalu L.M.pilkarzy recznych udzielal wywiadu na Eurosporcie w naszym języku i wypadl diskonale .K.R.trenerze (L) wstyd jak tylko!

odpowiedz
1234 - 25.06.2022 / 04:42, *.t-mobile.pl

@artic: Dużo racji masz w tym co piszesz. W wielu szanujących się państwach europejskich takich jak Niemcy, Hiszpania, Włochy czy choćby Dania, to byłoby nie do pomyślenia, żeby człowiek przyjeżdżający tam do pracy nie mówił w ich języku. Tym bardziej po 5 latach pobytu! Dlaczego my tego nie wymagamy? Pisałem o tym już tu, ale zostałem skrytykowany...

odpowiedz
Obcy - 25.06.2022 / 07:45, *.t-mobile.pl

@artic: U nas długo nie zabawi. To sobie naukę e odpuścił.

odpowiedz
Urs72 - 25.06.2022 / 20:09, *.207.179

@1234: nasze kluby niczego nie wymagają tylko płaca i płacza że gówno zjedli i gówno zdobyli i gówno zarobili a Puchary Europejskie w dupę już na starcie co losowanie to płacz na kogo trafili ,to po co kur....zgłaszaja się do Pucharów ?

odpowiedz
RMFC - 24.06.2022 / 22:16, *.play-internet.pl

Dzisiaj kilka ciekawych zagrań w pierwszej połowie pokazał Jasur może odpali przy nowym trenerze ale jak dalej będzie miał te swoje muzułmańskie posty to k.rwa padnie w trakcie przygotowań albo w sezonie bo przecież pić nie może, jeść nie może i ruchać pewnie też

odpowiedz
Franco - 25.06.2022 / 18:22, *.plus.pl

@RMFC: trzeba mu polać wodeczki i na zagryche pajde ze smalcem i jakos sie odnajdzie...

odpowiedz
Atmosferić - 24.06.2022 / 21:42, *.orange.pl

Niby to sparing i nie ma co płakać - ale i tak optymizmu na nowy sezon to nie bedzie - najwazniejsze to nie spasc z ligi... to jedyne co tym skladem mozna ugrac,

odpowiedz
ZenekL3 - 24.06.2022 / 21:05, *.chello.pl

Muci, Rosołek, Lopez, Skibicki - takich meczów nie trzeba ogladać, żeby znać wynik. Jak to mówią pierwsze śliwki są tak samo robaczywe jak pozostałe. Czekamy na wykrystalizowanie się składu i dołączenie Wszołka i Makanakę Bakę.

odpowiedz
Mariot85 - 24.06.2022 / 20:46, *.play-internet.pl

W tam tym sezonie wygrywali wszystkie sparingi i co było w lidze?

odpowiedz
KrystekLegia - 24.06.2022 / 20:43, *.chello.pl

Uj z sparingami w lidze jesteśmy z wami.

odpowiedz
Franio - 24.06.2022 / 20:47, *.tpnet.pl

@KrystekLegia : no jestesmy tylko jakos czlowiek nie przywykl walczyc o utrzymanie....

odpowiedz
Zdzicho - 24.06.2022 / 20:36, *.tpnet.pl

Prezio oglądał? Zadowolony?

odpowiedz
dejne3 - 24.06.2022 / 20:06, *.chello.pl

A co się stało, że nie było Bartosza Kapustki?

odpowiedz
Karol - 24.06.2022 / 20:22, *.96.64

@dejne3: bigos gotował

odpowiedz
Ja - 24.06.2022 / 19:38, *.play-internet.pl

Na czym to polega, że jak tylko na zgrupowanie przyjeżdża ten lokowaty nieudacznik, to zawsze dostajemy z kimś w łeb? To samo jest w okresie wczesnojesiennym, zaczyna udzielać wywiadów, jak to super Legia nie jest przygotowana i jak optymalny skład ma, a potem w najbliższe weekendy od tej wypowiedzi tłucze nas każdy, ktokolwiek by to nie był. Siedź se Mioduski na Malediwach, albo zamknij się w szafie, tylko oddaj klucz Herrze lub komuś z zarządu i zostaw tę drużynę w spokoju...

odpowiedz
Zygi zygalski - 24.06.2022 / 19:48, *..

@Ja: Wiesz ktoś napisał ,że źle życzymy Legii jak właściciel się pojawia i jak by spotkał takiego typa to w min by sprawę załatwił ,są i tacy

odpowiedz
13 - 24.06.2022 / 21:55, *.205.14

@Zygi zygalski : doczytaj sobie co napisalem.
Z Toba w pol minuty.

odpowiedz
Miasto dupiarza Rafałka - 24.06.2022 / 19:14, *.play-internet.pl

Klątwa prezesa

odpowiedz
Big - 24.06.2022 / 19:05, *.plus.pl

Dobra ku...a jedziemy dalej to tylko sparing...jazda z k....mi

odpowiedz
Autor widmo - 24.06.2022 / 19:02, *.plus.pl

A pogoda dopisała?Czy nadal pada?

odpowiedz
LEGION - 24.06.2022 / 18:50, *.chello.pl

Zaczęło się.......................................

odpowiedz
Arek - 24.06.2022 / 19:11, *.tpnet.pl

@LEGION: ale, że co się zaczęło?

odpowiedz
LEGION - 25.06.2022 / 08:59, *.chello.pl

@Arek: oglądałem cały mecz na necie. Rumuni grali z nami jak w dziada jak z juniorami , a my nawet nie potrafiliśmy odebrać im piłki. Zero ładu , zero pomysłu , zero strzałów , etccccc.................... I nie chcę słyszeć , że to tylko sparing . Oni są na tym samym etapie przygotowań , a byli 5x lepsi !!!!!!!!
Jacyś średniacy ze środka rumuńskiej tabeli. Wygląda to TRAGICZNIE !!!!!!!!!!!!!!

odpowiedz
Jackson - 24.06.2022 / 18:49, *.chello.pl

I znowu piach

odpowiedz
WdW - 24.06.2022 / 18:47, *.com.pl

super mecz, oby tak dalej

odpowiedz