Wisła Płock na wyjazdowym meczu z Widzewem - fot. widzewtomy.net
REKLAMA

Na stadionach: Kontrabanda Pirotechniczna

Bodziach, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

Polskie ekipy zaliczyły bardzo dobre wyjazdy w IV rundzie kwalifikacyjnej do Ligi Konferencji. Raków wypełnił sektor gości na niedalekim wyjeździe do Pragi, prezentując - co rzadko się zdarza tej ekipie - racowisko. Fani z Częstochowy wybrali jednak najbezpieczniejszą formę wyjazdu - tj. bezpośrednio na samo spotkanie - na miejscu zameldowali się tuż przed meczem. Lechici w Luksemburgu stawili się w 489 osób, a po drodze przez Niemcy pokonali ekipę Eintrachtu. Dla Rakowa był to koniec europejskiej przygody w tym sezonie, choć nie koniec wyjazdowego maratonu - po wyjeździe do Wrocławia, przed nimi jeszcze wyjazd do Krakowa. Lech z kolei może szykować się na wyjazdy do Izraela, Wiednia i Walencji.

W naszej lidze najciekawiej na trybunach było na meczu Widzewa z Wisłą Płock. Po obu stronach bardzo dobra frekwencja, co szczególnie ekipie z Płocka nie zdarza się zbyt często. Warto dodać, że miasto dofinansowało kibicom wyjazd - to również dość rzadka sytuacja. Ponadto "Nafciarze" zaprezentowali na tym wyjeździe oprawę z wykorzystaniem pirotechniki. Fani Legii odbili się od bramy stadionu Stali Mielec, po tym jak kierownik ds. bezpieczeństwa na mieleckim stadionie nie wyraził zgody na wniesienie flag na kijach. A żeby było ciekawiej, Stal w drugiej połowie tego spotkania zaprezentowała flagowisko w asyście pirotechniki.

Pozostałe liczby wyjazdowe w ekstraklasie mocno przeciętne albo wręcz słabe, jak choćby liczba Piasta w Poznaniu (31). Pogoń po raz kolejny nie robiła problemów z wpuszczeniem przyjezdnych na swoje sektory - tym razem z gościnności szczecinian skorzystało Zagłębie Lubin, meldując się w 170 osób.

Opraw meczowych było bardzo niewiele. Na żużlu ciekawą, dłuższą prezentację zaprezentował Falubaz. W niższych ligach pirotechnikę odpalił również Glinik Gorlice. A w tym tygodniu wiele ekip będzie miało okazję wspierać swoje drużyny nie tylko na meczach ligowych, ale również w Pucharze Polski.

Ekstraklasa:

Widzew Łódź - Wisła Płock (907)
Bardzo dobry wyjazd Wisły do Łodzi, gdzie wypełnili sektor gości i dobrze go oflagowali. Zaprezentowali też oprawę - transparent "Płocka Kontrabanda Pirotechniczna", sektorówkę z zamaskowanym kibicem oraz kilkanaście rac. Gospodarze jak zwykle z wysoką frekwencją, na tym meczu 17 tysięcy widzów.

Stal Mielec - Legia Warszawa (350)
Komplet publiczności na meczu w Mielcu. Legioniści dotarli pod stadion w nadkomplecie (otrzymali 300 biletów). Na miejscu jednak kierownik ds. bezpieczeństwa nie wyraził zgody na wpuszczenie flag na kijach, jakoby te były niezgodne z regulaminem. W związku z tym fani Legii po dopingu do ok. 20. minuty spotkania ruszyli w drogę powrotną. Stal zaś w młynie zaprezentowała... flagi na kijach oraz odpaliła piro - stroboskopy, race i ognie wrocławskie. Wraz z nimi Czarni Jasło (55) i Sandecja (50).

Śląsk Wrocław - Raków Częstochowa (200)
Krótko po wyjazdowym meczu w Pradze, Raków czekał kolejny wyjazd - tym razem do Wrocławia. Ten nie cieszył się już tak dużym zainteresowaniem jak spotkanie w Czechach. Na stadionie Śląska obecnych było ok. 200 fanów RKS-u z trzema flagami. Na meczu ponad 11,7 tys. kibiców i przyzwoity młyn WKS-u. Wraz z nimi Motor (30).

Pogoń Szczecin - Zagłębie Lubin (170)
Pogoń po raz kolejny wpuściła grupę kibiców gości na swoje sektory. Lubinianie przybyli w 170 osób z flagą "Na wyprawie".

Miedź Legnica - Lechia Gdańsk (130)
4,2 tys. kibiców na meczu przyjaźnie do siebie nastawionych drużyn - wszak obie ekipy łączy przyjaźń ze Śląskiem. Lechiści w sektorze gości stawili się w ok. 130 osób i z trzema flagami.

Górnik Zabrze - Jagiellonia Białystok (105)
Na stadionie ponad 12,6 tys. kibiców. Jagiellonia na tym wyjeździe pojawiła się w 105 osób i z jedną flagą.

Lech Poznań - Piast Gliwice (31)
Niewielkie zainteresowanie spotkaniem przy Bułgarskiej - na trybunach niewiele ponad 11,2 tys. kibiców i skromny młyn lechitów. Bardzo słaby wyjazd Piasta, który zawitał do Poznania w zaledwie 31 osób, bez flag.

Cracovia - Warta Poznań (12)
Niewiele ponad 6,5 tys. kibiców na trybunach i skromny młyn "Pasów". Kibice gości przyjechali w 12 osób i z jedną, niewielką flagą.

Radomiak Radom - Korona Kielce (-)
Ponad 4,4 tys. kibiców w niedzielne południe zebrało się na stadionie w Radomiu. Fanów Korony brak, z powodu braku otwartego sektora gości.

Niższe ligi:

GKS Katowice - Arka Gdynia (440)
Gospodarze bojkotują mecze domowe. Arkowcy przyjechali w 140 osób, wspierani przez Polonię Bytom (300).

Wieczysta Kraków - Stal Stalowa Wola (150)
Stalówka wspierana w Krakowie przez GKS Jastrzębie (50, Ładę (1) i Dynamo (1).

Śląsk II Wrocław - Motor Lublin (120)
Motorowcy przyjechali na spotkanie z rezerwami Śląska w 120 osób. Część z nich (30) została również na mecz Śląska z Rakowem.

Dąb Dąbrowa Białostocka - Wigry Suwałki (80)

Wyjazd tygodnia: 907 kibiców Wisły Płock w Łodzi
Oprawa tygodnia: Choreo Wisły Płock na wyjazdowym meczu z Widzewem

Poprzednie kibicowskie relacje ze stadionów Polski i świata w dziale Na stadionach.

Legia Warszawa na wyjazdowym meczu ze Stalą Mielec:


Stal Mielec na meczu z Legią Warszawa:Raków Częstochowa na wyjazdowym meczu ze Slavią Praga:

Raków Częstochowa na wyjazdowym meczu ze Śląskiem Wrocław:


Śląsk Wrocław na meczu z Rakowem Częstochowa:


Widzew Łódź na meczu z Wisłą Płock:


Wisła Płock na wyjazdowym meczu z Widzewem Łódź:

Lech Poznań na meczu z Piastem Gliwice:


Piast Gliwice na wyjazdowym meczu z Lechem Poznań:


Radomiak Radom na meczu z Koroną Kielce:


Miedź Legnica na meczu z Lechią Gdańsk:


Lechia Gdańsk na wyjazdowym meczu z Miedzią Legnica:


Zagłębie Lubin na wyjazdowym meczu z Pogonią Szczecin:
Jagiellonia Białystok na wyjazdowym meczu z Górnikiem Zabrze:


Resovia na wyjazdowym meczu z GKS-em Tychy:


Stal Rzeszów na meczu z Podbeskidziem Bielsko-Biała:


Zastal Zielona Góra na meczu z Polonią Bydgoszcz:


Ruch Chorzów na meczu z Termaliką Nieciecza:


Zagłębie Sosnowiec na wyjazdowym meczu z Puszczą Niepołomice:
REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2024 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.