Cracovia na meczu z Jagiellonią
REKLAMA

Na stadionach: Nie wszystko złoto co się świeci

Bodziach, źródło: Legionisci.com

W minionym tygodniu na naszych stadionach opraw było co niemiara. Zdecydowana większość ekip zmobilizowała się na ostatnie mecze na swoim stadionie lub na ostatnie tegoroczne wyjazdy. Opravcy z okazji swojego 20-lecia zaprezentowali konkretny pokaz ultras na meczu z Jagiellonią.

Ultrasi Pasów przygotowali aż trzy choreografie, z czego jedną stojącą na bardzo dobrym poziomie. W Krakowie zapłonęły spore ilości pirotechniki, a tę odpalili również białostoczanie w sektorze gości. Kibice Jagiellonii stawili się w bardzo dobrej liczbie biorąc pod uwagę odległość i możliwości.

Bardzo dobry wyjazd do Szczecina zaliczył Górnik (z piro), sektor gości na Widzewie wypełnił Radomiak, również co nieco odpalając. Śląsk jeszcze liczniej pojawił się na meczu przyjaźni w Legnicy. Oprawę "Ultras Pogoń Szczecin" przygotowali Portowcy, a konkretną choreografię pokazał Widzew. Na meczu Legii z Lechią oprawy zaprezentowali zarówno gospodarze, jak i przyjezdni, którzy przygotowali halloweenowego psikusa.

Ultrasowali również fani Rakowa, GKS-u Tychy, Tarnovii i Ruchu Radzionków. Lech na meczu ligowym nie zachwycił frekwencją, ale zdecydowanie większą liczbę osób na stadionie odnotowano kilka dni wcześniej na spotkaniu z Villarrealem, na którym "Kolejorz" przygotował prezentację "One way ticket".

Ekstraklasa:

Miedź Legnica - Śląsk Wrocław (1500)
Na meczu przyjaźni w Legnicy ok. 5,4 tys. kibiców, w tym ok. 1500 kibiców Śląska. Wrocławianie zajęli miejsca w sektorze gości oraz na sektorach gospodarzy.

Pogoń Szczecin - Górnik Zabrze (922)
Zabrzanie w bardzo dobrej liczbie na dalekim wyjeździe. Zaprezentowali niewielką sektorówkę "Torcida" i odpalili ok. 30 rac na górze sektora. Portowcy wywiesili transparent "Ultras Pogoń Szczecin", nad którym odpalili race.

Widzew Łódź - Radomiak Radom (910)
Radomianie do Łodzi przyjechali w komplecie, pociągiem specjalnym. W sektorze gości odpalonych zostało trochę strobo. Widzewiacy zaprezentowali biało-czerwoną kartoniadę "11.11.1918". Przygotowali również malowaną sektorówkę, transparent "Nie wszystko złoto co się świeci" oraz konkretne racowisko na górze. Chwilę później transparent został zmieniony na "Nie wszystko zło, to co się świeci" oraz odpalili kolejną porcję piro.

Cracovia - Jagiellonia Białystok (720)
Na ostatnim tegorocznym meczu na swoim stadionie Cracovia zaprezentowała oprawę - transparent "Serce nie pozwala nam zostawić tego co widzieliśmy w setkach źrenic", malowaną sektorówkę i ponad 100 rac na całej trybunie. Około 30. minuty zaprezentowali transparenty na dwóch poziomach - "Opravcy Cracovia Ultras" i "Stale podnosimy sobie poprzeczkę" oraz odpalili białe i czerwone świece dymne. Kolejna prezentacja Pasów miała miejsce na kwadrans przed końcem meczu - wtedy wywiesili transparent "To urodzin czas, a więc zdrowia Cracovio", rozwinęli wycinane sektorówki przedstawiające trzech kibiców, sreberka w tle oraz odpalili fajerwerki i ognie wrocławskie. Całość zakończyło jeszcze jedno racowisko.
Jagiellonia w bardzo dobrej liczbie na tym wyjeździe - 720 osób, w tym Mazur Ełk (16). Zaprezentowali nową flagę "Jagiellonia na wyjeździe", a UJB świętowało 20-lecie swojej działalności, odpalając w sektorze gości kilkanaście rac w asyście flag na kijach.

Legia Warszawa - Lechia Gdańsk (670)
Lechiści przyjechali do Warszawy transportem kołowym, w 670 osób, w tym Stomil (33) i Śląsk (4). Wywiesili 9 flag i zaprezentowali oprawę - transparent "Psikus", z dynią wypełnioną racami, a także sektorówkę z goblinem ściskającym w dłoni dynię. Całość uzupełniły chorągiewki oraz piro - na dole pięć dużych wulkanów, a także sporo stroboskopów, a na koniec kilkadziesiąt konkretnych petard rzucanych na dolną część sektora gości. Na meczu blisko 21 tys. kibiców. Legioniści zaprezentowali konkretny pokaz pirotechniczny (race, ognie wrocławskie, strobo i fajerwerki) pośród flag na kijach.

Raków Częstochowa - Wisła Płock ()
Raków na meczu zaprezentował malowaną sektorówkę "Stara szkoła fanatyzmu", transparent "Wyjazdy, melanże, mordobicie - RKS Raków to całe nasze życie", a całość uzupełniło 40 rac, folie aluminiowe i świece dymne.

Lech Poznań - Korona Kielce (88)
Bardzo słaba liczba koroniarzy na wyjeździe do Poznania - w sektorze gości stawiło się tylko 88 osób z dwiema niewielkimi flagami. Na meczu 12,7 tys. widzów.

Piast Gliwice - Warta Poznań ()
Fani Warty na wyjeździe do Gliwic pojawili się z płótnem "Klub Sportowy Warta Poznań Since 1912" z flagami na kijach z "Since 1912".

Stal Mielec - Zagłębie Lubin ()
Gospodarze mieli powody do radości, a na ostatnim meczu na swoim stadionie w roku 2022 odpalili niewielkie ilości piro. W sektorze gości bardzo skromna, kilkunastoosobowa delegacja z Lubina.

Niższe ligi:

GKS Tychy - Ruch Chorzów (744)
Fani Ruchu pojawili się na derbach w 744 osoby. Gospodarze z malowanym transparentem "rym cym cym na stadionie dym", flagami na kijach i świecami dymnymi.

Drzewiarz Jasienica - ROW Rybnik (114)


Wyjazd tygodnia: 922 kibiców Górnika Zabrze w Szczecinie
Oprawa tygodnia: Choreo Cracovii na meczu z Jagiellonią i Widzewa na meczu z Radomiakiem

Poprzednie kibicowskie relacje ze stadionów Polski i świata w dziale Na stadionach.

Legia Warszawa na meczu z Lechią Gdańsk:Lechia Gdańsk na wyjazdowym meczu z Legią Warszawa:


Cracovia na meczu z Jagiellonią Białystok:Jagiellonia Białystok na wyjazdowym meczu z Cracovią:

Widzew Łódź na meczu z Radomiakiem Radom:

Radomiak Radom na wyjazdowym meczu z Widzewem Łódź:


Miedź Legnica na meczu ze Śląskiem Wrocław:


Śląsk Wrocław na wyjazdowym meczu z Miedzią Legnica:


Raków Częstochowa na meczu z Wisłą Płock:Wisła Płock na wyjazdowym meczu z Rakowem Częstochowa:


Lech Poznań na meczu z Koroną Kielce:


Korona Kielce na wyjazdowym meczu z Lechem Poznań:


Warta Poznań na wyjazdowym meczu z Piastem Gliwice:


Pogoń Szczecin na meczu z Górnikiem Zabrze:
Górnik Zabrze na wyjazdowym meczu z Pogonią Szczecin:
Stal Mielec na meczu z Zagłębiem Lubin:


Lech Poznań na meczu z Villarreal:GKS Tychy na meczu z Ruchem Chorzów:


Ruch Chorzów na wyjazdowym meczu z GKS-em Tychy:
Legia Chełmża na meczu z Piastem Łasin:


ŁKS Łódź na wyjazdowym meczu z Odrą Opole:


Tarnovia na meczu z Metalem Tarnów:


Ruch Radzionków na meczu z KS Myszków:

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (14)

+dodaj komentarz
Chwdp - 10.11.2022 / 19:52, *.kpn.net

Chemik z Rakowem w około 100 w Głuchołazach.

odpowiedz
Pawełek - 08.11.2022 / 14:26, *.netfala.pl

Była jakaś wymiana zdań? Kto miał więcej argumentów?

odpowiedz
ding - 08.11.2022 / 13:35, *.chello.pl

Mimo wszystko brawa dla Jagi za nową wyjazdową flagę, a jeszcze większe - za przyznanie się do błędu. Szkoda tylko, że potrzebowali kilku lat, by zrozumieć, że nie można "witać gospodarzy".

odpowiedz
Wyrwikufel - 08.11.2022 / 12:48, *.netfala.pl

Łach tradycyjnie się zeszmacił.

odpowiedz
Zenek - 08.11.2022 / 11:42, *.t-mobile.pl

Zagłębie było w Niepołomicach na sandeci jaka liczba kotwicy w Olsztynie

odpowiedz
Zzz - 08.11.2022 / 17:36, *.akamaitechnologies.com

@Zenek: 80

odpowiedz
Alan - 08.11.2022 / 11:38, *.t-mobile.pl

Oprawa Widzewa naprawdę konkret myślę że nr.1 nie tylko tej kolejki to będzie.

odpowiedz
Siara - 08.11.2022 / 12:32, *.52.135

@Alan:

Skrótu "numer" nie piszemy z kropką

odpowiedz
L - 08.11.2022 / 13:51, *.play-internet.pl

@Alan: no, no, zwlaszcza to wykonanie na poziomie 3 ligowym konkret :d

odpowiedz
Alan - 08.11.2022 / 14:39, *.t-mobile.pl

@L:
Wymień lepszą oprawę Legii w tym sezonie od tej co była na Widzewie która jest tu przedstawiona .

odpowiedz
LDZ - 08.11.2022 / 17:18, *.centertel.pl

@L: Ty robisz pewnie najlepsze oprawy :)))))) znowu jesteś najmądrzejszy na tym forum :))))))

odpowiedz
RR - 08.11.2022 / 11:38, *.plus.pl

Radomiak w Łodzi przyjechał autokarami,busami i samochodami.

odpowiedz
Mietek - 08.11.2022 / 11:31, *.t-mobile.pl

Jaka liczba Płocka w Częstochowie Olimpii w Polkowicach ŁKS w Opolu siarki w pruszkowie Lubina w Mielcu

odpowiedz
A - 08.11.2022 / 11:24, *.centertel.pl

U nas prawie co mecz pokaz piro a za to chyba pierwsza runda od lat gdzue nie było ani jednej choreografii chyba że liczymy gówno w wiodrze albo L G K M

odpowiedz
Serwis Legionisci.com nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje.
Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.
© 1999-2023 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.