Widzew Łódź na meczu z Pogonią - fot. widzewtomy.net
REKLAMA

Na stadionach: Pranie pieniędzy w Gdańsku

Bodziach, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

Za nami pierwsze mecze rundy rewanżowej sezonu 2022/23, które po raz pierwszy odbyły się w styczniu. Pełne sektory gości były w Łodzi, gdzie pojechała Pogoń, na Cracovii (gdzie udał się Górnik) i Mielcu (gdzie zawitali lechici).

Opraw na inaugurację wiosny było niewiele. Widzew przygotował prezentację składającą się z dwóch kartoniad, transparentu i racowiska, a całość przedstawiała hasło "Serce Łodzi bije właśnie tu". Portowcy w sektorze gości pokazali podświetlony pirotechniką foliowy napis "1948". Z kolei Lechia pokazując choreografię "Die Geldwäsche" uderzyła we właścicieli swojego klubu. Wielka szkoda, że derby Dolnego Śląska rozegrane zostały bez udziały kibiców z Lubina.

Niestety, w rundzie wiosennej Górnik Zabrze znacznie zmniejszył pulę biletów dla kibiców gości - oficjalnie przez budowę czwartej trybuny. Lechia wyprzedała bilety na wyjazd do Zabrza w 12 minut, po czym ogłosiła, że ruszy na Górny Śląsk w nadkomplecie.

Ekstraklasa:

Widzew Łódź - Pogoń Szczecin (907)
Kibice Pogoni w komplecie przyjechali do Łodzi, gdzie zaprezentowali podświetloną folię "1948". Widzewiacy zaprezentowali oprawę składającą się z kartoniady "Serce", zmienionej po chwili na "Łodzi". Całość uzupełnił transparent "bije właśnie tu" oraz konkretne racowisko w młynie.

Cracovia - Górnik Zabrze (794)
Niewiele ponad 7 tysięcy kibiców pojawiło się na poniedziałkowym meczu Cracovii. Fani Górnika licznie stawili się w sektorze gości - było ich 794, w tym Wisłoka (59), GKS Katowice (22) i Hajduk (17). Dobrze oflagowali klatkę i prowadzili głośny doping.

Stal Mielec - Lech Poznań (550)
Lechici na pierwszy w tym roku wyjazd do Mielca udali się w dobrej liczbie - 550 osób, w tym liczne wsparcie KSZO (69) i Cracovii (45). Stal wspierana przez Czarnych Jasło i Sandecję.

Legia Warszawa - Korona Kielce (336)
Przy Łazienkowskiej ponad 18 tysięcy kibiców. Koroniarze przyjechali pociągiem rejsowym w 336 osób i z trzema flagami.

Warta Poznań - Raków Częstochowa (200)
Raków przyjechał do Grodziska Wielkopolskiego w ok. 200 osób, z dwiema flagami i transparentem "Berza Hools Raków. Ćwierć wieku na kibicowskim szlaku".

Lechia Gdańsk - Wisła Płock (190)
Lechiści na meczu z Wisłą zaprezentowali oprawę uderzającą we właścicieli klubu. Składały się na nią transparent "Die Geldwäsche" (Pranie pieniędzy) oraz sektorówka przedstawiająca Mandziarę i jego świtę. Frekwencja na tym spotkaniu - fatalna, na poziomie 5,7 tys. widzów. Fani z Płocka przyjechali w ok. 190 osób, w tym Stomil (36). W sektorze gości wywiesili 4 flagi.

Piast Gliwice - Jagiellonia Białystok (185)
Białostoczanie na wyjazd do Gliwic przyjechali transportem kołowym w 185 osób, w tym Mazur Ełk (7). Nie mieli ze sobą żadnej flagi, co tłumaczą wygórowanymi cenami biletów na sektor gości, podyktowanymi przez gliwickich działaczy. Jagiellonia kupiła tańsze wejściówki na sektory gospodarzy i na ich podstawie weszła do klatki.

Miedź Legnica - Radomiak Radom (100)
Około setki fanów Radomiaka pojawiło się w piątek na wyjazdowym meczu z Miedzią Legnica.

Śląsk Wrocław - Zagłębie Lubin (-)
Dolnośląskie derby rozegrano niestety bez udziału kibiców gości, bowiem Zagłębie miało zakaz wyjazdowy za rzucenie rac na murawę. Ten fakt miał negatywny wpływ na kibolską atrakcyjność widowiska. Śląska na trybunach 9 tysięcy, z dopingiem przez całe spotkanie, pomimo bardzo niekorzystnego wyniku (0-3).


Wyjazd tygodnia: 907 kibiców Pogoni w Łodzi
Oprawa tygodnia: Choreo Widzewa na meczu z Pogonią

Poprzednie kibicowskie relacje ze stadionów Polski i świata w dziale Na stadionach>

Legia Warszawa na meczu z Koroną Kielce:


Korona Kielce na wyjazdowym meczu z Legią Warszawa:


Widzew Łódź na meczu z Pogonią Szczecin:

Pogoń Szczecin na wyjazdowym meczu z Widzewem Łódź:


Lechia Gdańsk na meczu z Wisłą Płock:
Wisła Płock na wyjazdowym meczu z Lechią Gdańsk:


Warta Poznań na meczu z Rakowem Częstochowa (w Grodzisku Wlkp.):


Raków Częstochowa na wyjazdowym meczu z Wartą Poznań (w Grodzisku Wlkp.):


Miedź Legnica na meczu z Radomiakiem Radom:


Radomiak Radom na wyjazdowym meczu z Miedzią Legnica:


Stal Mielec na meczu z Lechem Poznań:


Lech Poznań na wyjazdowym meczu ze Stalą Mielec:


Śląsk Wrocław na meczu z Zagłębiem Lubin:
Jagiellonia Białystok na wyjazdowym meczu z Piastem Gliwice:


Cracovia na meczu z Górnikiem Zabrze:


Górnik Zabrze na wyjazdowym meczu z Cracovią:
REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2024 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.