Zawisza Bydgoszcz na meczu z Elaną - fot. zawiszafans.com
REKLAMA

Na stadionach: To co, pod palmy?

Bodziach, źródło: Legionisci.com

Najciekawsze kibicowsko spotkanie rozegrane w ostatni weekend to derby Łodzi, które niestety odbyły się bez udziału fanów ŁKS-u. A wszystko za sprawą poprzedniej wizyty "Rodowitych" na derbowym meczu jeszcze w I lidze, z 3 maja 2022 roku, po którym dostali zakaz. Widzewiacy zaprezentowali na trybunach dwie oprawy.

Niezłą prezentację pokazała również Korona z okazji 50-lecia swojego klubu. Tym razem wyraźnie słabsze były liczby wyjazdowe. W niższych ligach GKS Tychy nie wpuścił na swój stadion fanów Wisły, oficjalnie "w związku z ostatnimi ulewnymi opadami deszczu wykryto awarię systemu bezpieczeństwa w sektorze gości". Oczywiście wszyscy wiedzą, że chodzi o zachowanie wiślaków na turnieju Unii Tarnów, kiedy kolejny raz użyli sprzętu. Ciekawie kibicowsko było na derbowym meczu Zawiszy z Elaną (kolejne spotkanie obu drużyn w krótkim odstępie). Elanowcy z racowiskem, bydgoszczanie z kilkoma oprawami i naprawdę niezłym młynem. Na poniedziałkowym meczu w Grodzisku Wlkp. fani Ruchu stawili się w bardzo dobrej liczbie, ale mało kto spodziewał się, że na trybunach będzie tak ciekawie. W trakcie spotkania jeden z fanów Lecha w kamizelce ochrony próbował zerwać flagę chorzowian z FC Radlin - płótno zostało jednak po stronie HKS-u.

Polskie ekipy w europucharach tym razem bez opraw. Bardzo dobry wyjazd do Gandawy zaliczyła Pogoń, wspierana przez Kotwicę i Feyenoord. Spartak Trnava w przyzwoitej na swoje możliwości liczbie pokazał się w Poznaniu. Słabiutko z kolei wypadła Austria Wiedeń w Warszawie.

Ekstraklasa:

Korona Kielce - Górnik Zabrze (646)
Koroniarze świętują 50-lecie swojego klubu. Na meczu z Górnikiem zaprezentowali sporych rozmiarów malowaną sektorówkę "50 lat" w liściu laurowym, slajdy z kliszy fotograficznej i hasło "Bo to historia, bo to marzenia, bo to historia godna przypomnienia!". Zabrzanie zamówili na ten wyjazd 1000 biletów, z których ostatecznie wykorzystali 646. Wraz z nimi GieKSa (25).

Warta Poznań - Ruch Chorzów (599)
Chorzowianie do Grodziska Wielkopolskiego, gdzie swoje mecze rozgrywa Warta, przyjechali transportem kołowym, w bardzo dobrej liczbie jak na poniedziałkowy termin. W trakcie meczu bluzgali na Lecha, na co miejscowi odpowiedzieli gwizdami i skandowaniem "Lech, Lech, Kolejorz". Bluzgi nie były przypadkowe - otóż w trakcie meczu jeden z kibiców Lecha w koszulce ochrony próbował zaskoczyć przyjezdnych od strony bufora i zerwać wiszącą z boku klatki flagę "FC Radlin". Ostatecznie płótno nie zmieniło właściciela, a "przebieraniec" musiał się ulotnić. Na trybunach 3,5 tys. widzów.

Piast Gliwice - Raków Częstochowa (600)
Dobry wyjazd Rakowa do Gliwic. W sektorze gości stawiło się ok. 600 "Medalików" z dobrym oflagowaniem.

Puszcza Niepołomice - Legia Warszawa (486)
Legioniści do Krakowa, gdzie swoje mecze rozgrywa Puszcza, przyjechali samochodami w 486 osób. W sektorze gości wywiesili 8 flag i przez cały mecz prowadzili bardzo dobry doping.

Stal Mielec - Śląsk Wrocław (237)
Wrocławianie na wyjeździe zaprezentowali transparent "Stop noszeniu sprzętu na mecze domowe i wyjazdy, stop niehonorowym ku...m spod pięcioramiennej gwiazdy". Śląsk dotarł na miejsce ze sporym opóźnieniem, przez co cała grupa (237) stawiła się w sektorze gości dopiero na drugą połowę.

Cracovia - Zagłębie Lubin (90)
Cracovia z nie najgorszym młynem, z kolei Zagłębie przybyło do Krakowa w 90-osobowej grupie z jedną, niewielką flagą.

Pogoń Szczecin - Radomiak Radom (85)
Blisko 18 tys. fanów Portowców na trybunach. Radomiak przyjechał w 85 osób.

Widzew Łódź - ŁKS Łódź (-)
Derby Łodzi obejrzał komplet publiczności, ale niestety zabrakło na nich kibiców gości. Ełkaesiacy przed meczem mocno wspierali i mobilizowali swoich piłkarzy. RTS zaprezentował dwie oprawy - racowisko "600" plus transparent "Ex navicula navis" (motto widniejące na kilku wersjach pieczęci i herbów miasta Łodzi). Druga choreografia to transparent "Prezentacja Łodzi", malowana sektorówka i konkretny pokaz pirotechniczny, składający się z okazałego racowiska i fajerwerków.

Niższe ligi:

Termalica Nieciecza - Motor Lublin (207)
Radunia Stężyca - Polonia Bytom (180)

Broń Radom - GKS Bełchatów (118)
Bełchatowianie wspierani przez Wisłę Sandomierz (28). Gospodarze ze skromną oprawą, poniekąd nawiązującą do "wyprowadzki" Radomiaka na swój stadion.

ŁKS II Łódź - Stal Stalowa Wola (106)
Stalówka wspierana w Łodzi przez Stal Rzeszów (14) i GKS Jastrzębie (8).

Chojniczanka Chojnice - Kotwica Kołobrzeg (86)
GKS Jastrzębie - Hutnik Kraków (70)
Wisła Puławy - Stomil Olsztyn (54)

GKS Tychy - Wisła Kraków (-)
Mecz bez udziału kibiców gości - GKS zamknął celowo sektorów, ze względu na niehonorowe zachowanie krakusów. W młynie zaprezentowali sektorówkę "WTSK" z przekreśloną białą gwiazdą, transparent "Nie ma nowości, na Wiśle brak honoru i godności", a nad całą prezentacją odpalonych zostało 10 rac.

Wyjazd tygodnia: 1000 kibiców Pogoni w Gandawie
Oprawa tygodnia: Choreo Widzewa na meczu z ŁKS-em

Legia Warszawa na wyjazdowym meczu z Puszczą Niepołomice:
Puszcza Niepołomice na meczu z Legią Warszawa:Pogoń Szczecin na meczu z Radomiakiem Radom:
Radomiak Radom na wyjazdowym meczu z Pogonią Szczecin:


Legia Warszawa na meczu z Austrią Wiedeń:


Austria Wiedeń na wyjazdowym meczu z Legią Warszawa:


Pogoń Szczecin na wyjazdowym meczu z KAA Gent:

Raków Częstochowa na meczu z Arisem Limassol:


Aris Limassol na wyjazdowym meczu z Rakowem Częstochowa:


Lech Poznań na meczu ze Spartakiem Trnava:


Spartak Trnava na wyjazdowym meczu z Lechem Poznań:


Piast Gliwice na meczu z Rakowem Częstochowa:


Raków Częstochowa na wyjazdowym meczu z Piastem Gliwice:


Cracovia na meczu z Zagłębiem Lubin:


Widzew Łódź na meczu z ŁKS-em Łódź:
Ruch Chorzów na wyjazdowym meczu z Wartą Poznań (w Grodzisku Wlkp.):


Korona Kielce na meczu z Górnikiem Zabrze:
Górnik Zabrze na wyjazdowym meczu z Koroną Kielce:
Wisła Płock na wyjazdowym meczu z GKS-em Katowice:


Zawisza Bydgoszcz na meczu z Elaną Toruń:

Elana Toruń na wyjazdowym meczu z Zawiszą Bydgoszcz:


Motor Lublin na wyjazdowym meczu z Termaliką Nieciecza:


Polonia Bytom na wyjazdowym meczu z Radunią Stężyca:


Lechia Gdańsk na meczu ze Zniczem Pruszków:


GKS Tychy na meczu z Wisłą Kraków:
REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2024 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.