LEGIONISCI
.COM
MENU
Aktualności
Drużyna
Terminarz
Tabela
Galerie
Koszykówka
LEGIONISCI
.COM
#
ANALIZA
2356 artykułów
Pod lupą LL! - Ismael Blanco
4 kwi 2012
Puchar Polski jest dotychczas jedyną okazją dla Ismaela Blanco na grę w barwach Legii od pierwszej do ostatniej minuty. Nie inaczej było w środowy wieczór. W Gdyni Maciej Skorża dał kolejną szansę Argentyńczykowi i ten zagrał cały mecz przeciwko Arce. Lupa LL! obserwowała jak Blanco radził sobie na tle pierwszoligowców.
Plusy i minusy po Wiśle
2 kwi 2012
"Kiedyś w końcu musimy wygrać" – pod takim hasłem Legia jechała do Krakowa. Chodziło o te 15 lat, przez które nie wygraliśmy na Reymonta i o serię meczów bez zwycięstwa w Ekstraklasie. Nic z tego nie wyszło, a do tego "wojskowi", po dwóch czerwonych kartkach, zafundowali nam solidny horror w końcówce, gdy dramatycznie bronili remisu. Ostatecznie mecz skończył się podziałem punktów. Dzięki temu oraz splotowi ligowych okoliczności Legia szczęśliwie utrzymała pozycję lidera. A jak w tym meczu wypadli legioniści?
Statystyki w meczu z Wisłą
31 mar 2012
Legia zremisowała trzeci ligowy mecz z rzędu, ale cały czas pozostaje liderem rozgrywek. Choć do Krakowa "wojskowi" jechali po komplet punktów, nie dali rady wygrać. Spotkanie nie należało do porywających widowisk, co potwierdzają statystyki. Poniżej prezentujemy szczegółowe statystyki z piątkowego meczu. Zachęcamy również do oceny gry każdego z legionistów.
AD · aktualnosci-inline-1
Pod lupą LL! - Dickson Choto
31 mar 2012
Od 21 sierpnia 2011 r. czekał Dickson Choto, by znów zagrać w ligowym meczu Legii od pierwszej minuty. Kontuzja Inakiego Astiza spowodowała, że Maciej Skorża zdecydował się postawić na defensora z Zimbabwe. Lupa LL! obserwowała, jak "Dixi" radził sobie w meczu z Wisłą Kraków.
Plusy i minusy po meczu z GKS-em Bełchatów
26 mar 2012
Właściwie po takim spotkaniu wniosek może być jeden – nie umiemy grać w piłkę. Tak po prostu. Trener może się tłumaczyć, piłkarze szukać usprawiedliwień, ale kibiców się nie oszuka – Legia walczy, próbuje, ale nic z tego nie wychodzi, bo po prostu zapomniała jak to się robi. Miejmy nadzieję, że amnezja minie przez te parę dni, które zostały do meczu w Krakowie.
Pod lupą LL! - Michał Żyro
25 mar 2012
Rok 2012 Michał Żyro rozpoczął w pierwszym składzie Legii. Po rewanżowej porażce ze Sportingiem Lizbona "Żyrko" powędrował jednak na ławkę rezerwowych i musiał zadowolić się rolą zmiennika. Od pierwszej minuty 19-latek grał jednak w pierwszym meczu z Gryfem Wejherowo. Trzy gole strzelone rywalowi w dwumeczu w Pucharze Polski spowodowały, że Żyro wrócił do podstawowej jedenastki. Lupa LL! sprawdziła czy trener podjął dobrą decyzję.
Plusy i minusy po rewanżu z Gryfem Wejherowo
21 mar 2012
Nie ma co tu się rozpisywać. Remis 1-1 z ekipą z III ligi jest kompromitacją Legii i tyle. Nie ma jednak co drzeć szat, bo "wojskowi" wciąż są w grze o Puchar Polski, a do tego mają największe szanse na mistrzostwo kraju. Szansę na zmazanie plamy na honorze otrzymają już w sobotę, gdy podejmą GKS Bełchatów. Na razie jednak przyjrzyjmy się ich grze z rewanżu z wejherowianami.
Pod lupą LL! - Tomasz Kiełbowicz
21 mar 2012
Tomasz Kiełbowicz piłkarzem Legii jest od ponad dekady. W obecnym sezonie "Kiełbik" tylko raz zagrał w spotkaniu ligowym. Częściej pojawia się na boisku w meczach Pucharu Polski. Podczas rewanżowego spotkania z Gryfem Wejherowo Maciej Skorża wystawił 36-letniego defensora w pierwszym składzie. Lupa LL! obserwowała poczynania "Kiełbika" we wtorkowy wieczór.
AD · aktualnosci-inline-1
Plusy i minusy po meczu z Polonią
17 mar 2012
Legia notuje w lidze równię pochyłą – 4-0, 2-0, 1-0 i 0-0. Strach pomyśleć, co będzie za tydzień. Bo derbowe spotkanie z ekipą Józefa Wojciechowskiego potwierdziło obawy pesymistów, że coś się w tej drużynie zacięło. Owszem, byliśmy lepsi od gości, ale tak do 20–25 metra przed ich bramką. Potem nasi piłkarze zderzali się z murem, z którym nie potrafili sobie poradzić. Bo "troszkę zapomnieli o grze w piłkę".
Pod lupą LL! - Rafał Wolski
17 mar 2012
Ostatnie dni to ciągłe zamieszanie związane z Rafałem Wolskim. Młody legionista pokazał się z dobrej strony i Marek Jóźwiak pół żartem powiedział, że Legia wycenia go już na 15 mln euro. Wątpliwe pozostaje czy takie słowa służą "Wolakowi". W meczu z Polonią Warszawa 20-latek znów zagrał w pierwszym składzie Legii. Lupa LL! przyglądała się, jak Wolski radził sobie w tym spotkaniu. Zachęcamy do oceny gry legionistów.
Plusy i minusy po Gryfie Wejherowo
15 mar 2012
W pięknych okolicznościach kaszubskiej przyrody, choć niestety przy znacznie gorszej pogodzie, piłkarze Legii bez kłopotów ograli 3-0 drużynę rewelacji rozgrywek o Puchar Polski – Gryfa Wejherowo. Różnica klas była widoczna, ale gospodarzom należy oddać, że walczyli dzielnie. Jak na tle mimo wszystko słabego rywala prezentowali się nasi zawodnicy?
Pod lupą LL! - Wojciech Skaba
13 mar 2012
Wojciech Skaba niezbyt często występuje w obecnym sezonie w barwach Legii. W meczach rozgrywek o Puchar Polski Maciej Skorża regularnie stawia jednak na zmiennika Dusana Kuciaka. Nie inaczej było podczas spotkania z Gryfem Wejherowo. Skaba powędrował między słupki, a lupa LL! postanowiła przyjrzeć się, jak spisuje się rezerwowy bramkarz "wojskowych".
Plusy i minusy po Podbeskidziu
12 mar 2012
Podobno nie liczy się styl, a jedynie trzy punkty, które wywieźliśmy z Bielska-Białej. Rzeczywiście ten pierwszy był mizerny, ale już po zestawieniu personalnym drużyny trzeba było liczyć się z tym, że trener Skorża nastawił swoich podopiecznych na ciężką walkę z beniaminkiem. Wygrana sprawiła, że wyszło na jego, a po zdobyciu mistrzostwa nikt mu nie będzie wypominał tego, w jaki sposób zdobył komplet punktów w mieście Bolka i Lolka.
AD · aktualnosci-inline-1
Statystyki w meczu z Podbeskidziem
11 mar 2012
Po słabym meczu Legia wygrała z Podbeskidziem Bielsko-Biała i zachowała pozycję lidera ekstraklasy. Spotkanie nie było porywającym widowiskiem, co jest zasługą obu drużyn. Meczowe statystyki pokazują, że obie strony zamiast na strzelaniu goli, skupiły się na grze faul. Poniżej prezentujemy szczegółowe statystyki z sobotniego spotkania.
Pod lupą LL! - Michał Kucharczyk
10 mar 2012
Załapać się do pierwszego składu Legii jako zawodnik ofensywny to nie lada sztuka. Pewniakiem w wyjściowym składzie jest Danijel Ljuboja, a chętni do gry są jeszcze m.in. Nacho Novo i Ismael Blanco. Ostatnio coraz częściej na boisku pojawia się jednak Michał Kucharczyk. Podczas meczu z Podbeskidziem Bielsko-Biała lupa LL! obserwowała, jak "Kucharz" radzi sobie na murawie.
Plusy i minusy po ŁKS-ie
5 mar 2012
Przed spotkaniem wszyscy oczekiwali efektownej wygranej nad łódzką "Lambadą". Realiści jednak podpowiadali, że mecz może okazać się trudniejszy niż się wydaje. ŁKS to bowiem doświadczona i zdeterminowana drużyna. Wygrana 2-0 rzeczywiście nie przyszła łatwo i zewsząd rozległy się narzekania na styl gry Legii. Warto jednak pamiętać, że gdyby "wojskowi" i łodzianie wykorzystali połowę swych sytuacji, to skończyłoby się w okolicach 4-1.
Pod lupą LL! - Ismael Blanco
4 mar 2012
Maciej Skorża od dawna narzekał, że Legia potrzebuje bramkostrzelnego napastnika. Odpowiedzią na życzenia trenera ma być Ismael Blanco, który trafił do Warszawy z meksykańskiego San Luis FC. W meczu z ŁKS-em argentyński napastnik zadebiutował w barwach "wojskowych". Lupa LL! obserwowała jak w 29-letni zawodnik poradził sobie w pierwszym meczu z "eLką" na piersi.
Statystyki w meczu z ŁKS-em
3 mar 2012
Po wygranej z liderem z Wrocławia Legia z kwitkiem odprawiła także ostatni w tabeli ŁKS Łódź. Spotkanie z łodzianami nie stało jednak na tak wysokim poziomie, jak potyczka z wrocławianami. Potwierdzają to meczowe statystyki, które wskazują, że "wojskowi" męczyli się z drużyną z Łodzi. Poniżej prezentujemy szczegółowe statystyki sobotniego spotkania.
AD · aktualnosci-inline-1
Plusy i minusy po Śląsku Wrocław
27 lut 2012
O takiej Legii marzyliśmy. Nasi zawodnicy nie tyle wdeptali w ziemię pokracznych liderów Ekstraklasy, co po prostu brutalnie, precyzyjnie i skutecznie zgwałcili ich piłkarskie jestestwo. Dzieła zniszczenia i upokorzenia Śląska dokonało 14 zawodników i znów ciężko kogoś jednoznacznie skrytykować za to spotkanie. Oby tak jak najczęściej.
Pod lupą LL! - Nacho Novo
27 lut 2012
Spotkanie ze Śląskiem Wrocław było debiutem w barwach Legii dla Nacho Novo. Były zawodnik Glasgow Rangers ma w składzie "wojskowych" zastąpić Macieja Rybusa. We Wrocławiu 32-letni skrzydłowy zagrał od pierwszej minuty. Lupa LL! obserwowała jak Novo spisał się w pierwszym meczu z "eLką" na piersi.
Plusy i minusy po rewanżu ze Sportingiem
26 lut 2012
Po spotkaniu w Zabrzu z trudnością naciągnęliśmy plusy. Teraz, o dziwo, przyznanie minusów byłoby z krzywdą dla naszych piłkarzy. Legioniści zagrali bowiem na miarę swoich możliwości, które w ofensywie były więcej niż skromne. Legia pięknie walczyła, ale straciła podcinającego skrzydła gola w momencie, gdy powinna iść na całość i ruszyć całą ławą na rywali. Choć może powinni zrobić to wcześniej? Tak czy siak, zabrakło jakości w ataku. Powinno się to zmienić już we Wrocławiu.
Statystyki w meczu ze Sportingiem
24 lut 2012
Legia Warszawa nie sprostała Sportingowi Lizbona i pożegnała się z Ligą Europy. Legioniści nie byli jednak bez szans w rywalizacji z Portugalczykami. Potwierdzają to meczowe statystyki, które pokazują, że legioniści nie odstawali od rywali. Po raz kolejny za mało było jednak okazji do zdobycia gola, a dodatkowo zawiodła skuteczność. Poniżej prezentujemy szczegółowe statystyki czwartkowego meczu.
Pod lupą LL! - Marcin Komorowski
23 lut 2012
Spotkanie ze Sportingiem Lizbona było nie tylko pożegnaniem Legii z europejskimi pucharami, ale także pożegnaniem Marcina Komorowskiego z klubem z Łazienkowskiej. Grze byłego już legionisty przyglądała się lupa LL!. Choć "Komor" nie zagrał źle, to po meczu, podobnie jak cała drużyna, nie miał powodów do zadowolenia.
Plusy i minusy po Górniku
21 lut 2012
Na potrzeby chwili powinniśmy zmienić nazwę rubryki na "... i minusy po Górniku". Trudno bowiem doszukać się plusów w grze legionistów. Gdyby próbować znaleźć je na siłę, to może warto docenić, że nikomu z naszych pupili nie stało się nic złego w trakcie i po meczu, budowniczowie (nie ci z Petrobudowy) stadionu za darmo obejrzeli sobie wygraną tubylców, a Nacho Novo nie obejrzał tego "obiektu" i nie uciekł od razu do Hiszpanii.
Pod lupą LL! - Danijel Ljuboja
19 lut 2012
Danijel Ljuboja jesienią razem z Miroslavem Radoviciem stanowił o sile Legii. Obecnie "Rado" walczy z urazem i "Ljubo" na boisku może czuć się osamotniony. Mimo to podczas spotkania ze Sportingiem Lizbona Serb zaprezentował się z bardzo dobrej strony. Lupa LL! postanowiła obserwować Ljuboję również podczas meczu z Górnikiem Zabrze.
Plusy i minusy po Sportingu
18 lut 2012
"Wiosenny" debiut legioniści mają za sobą. Wydaje się, że wypadł przyzwoicie. Mimo potężnego osłabienia ofensywy, jakim był brak Miroslava Radovicia, zdobyliśmy dwa gole, a powinniśmy przynajmniej drugie tyle. Niestety, jesienne upiory nie pozwalają o sobie zapomnieć i wciąż szwankuje nasza gra defensywna, nawet w starciu z przeciwnikiem, który przypomina bezzębnego tygrysa. Niemniej, mecz ze Sportingiem możemy dopisać do listy udanych spotkań Legii w tym sezonie.
Pod lupą LL! - Maciej Rybus
17 lut 2012
Meczem ze Sportingiem Lizbona Maciej Rybus pożegnał się z kibicami przy Łazienkowskiej. Co prawda "Ryba" będzie piłkarzem Legii jeszcze przez kilka dni, ale w tym czasie legionistów czekają już tylko mecze wyjazdowe. Lupa LL! nie miała więc wyboru i została skierowana na przyszłego zawodnika klubu z Czeczenii.
Tak gra Sporting Lizbona
13 sty 2012
Gdy los na drodze Legii Warszawa w jej przygodzie w Lidze Europy postawił portugalski Sporting Lizbona, większość reakcji w Polsce była podobna - to zbyt trudny rywal jak dla stołecznej ekipy, a marzenia o awansie do dalszej fazy rozgrywek należy odłożyć w czasie. By się jednak przekonać o sile rywala naszego zespołu, postanowiłem obejrzeć portugalskie "clasico" - Sporting Lizbona podejmował u siebie FC Porto, zwycięzcę Ligi Europy oraz lidera Ligi Zon Sagres.
Analiza: Legia lepiej gra na wiosnę
30 gru 2011
Za nami runda jesienna ekstraklasy. Legia zajmuje 2. miejsce w tabeli i traci cztery punkty do prowadzącego Śląska Wrocław. Postanowiliśmy przyjrzeć się, jak było w latach poprzednich - które miejsca legioniści zajmowali jesienią i jak prezentowali się wiosną. Okazuje się, że Legia lepiej gra wiosną.
Plusy i minusy po Hapoelu
17 gru 2011
Mówi się, że koniec wieńczy dzieło, ale ta końcówka w wykonaniu Legii jest zdecydowanie do poprawki. Z pięciu ostatnich spotkań strzelaliśmy bramki tylko w jednym. Powodów do niepokoju na wiosnę zaczyna przybywać, a już na pewno nie ubyło ich po występie w Tel Awiwie. "Wojskowi" przegrali wyraźnie, ale większość z nich zagrała co najmniej przyzwoicie.
‹
1
…
76
77
78
79
›
Newsy
Terminarz
Tabela
Menu
MENU
Aktualności
Mecze
Drużyna
Historia
Klub
Multimedia
Kibice
Sporty
Redakcja
Polityka prywatności
Meczyki Lista Bukmacherów
Facebook
X / Twitter
Instagram
Telegram
TikTok
YouTube
RSS
Projekt i wykonanie:
24style.pl