LEGIONISCI
.COM
MENU
Aktualności
Drużyna
Terminarz
Tabela
Galerie
Koszykówka
LEGIONISCI
.COM
#
BADMINTON
50 artykułów
Badminton
Wyniki legionistów w Slovak Open
4 mar 2019
Zawodnicy Legii wzięli udział w międzynarodowym turnieju badmintona FZ Forza Slovak Open 2019, który odbył się w Trenczynie. Legioniści nie zdołali dotrzeć do ćwierćfinałów, rywalizując zarówno w singlu, deblu, jak i mikście. Poniżej wyniki naszych zawodników.
Badminton
Dwa brązowe medale na MP w Gnieźnie
4 lut 2019
Dwa brązowe medale wywalczyli badmintoniści Legii na Mistrzostwach Polski, które odbyły się w Gnieźnie. Brąz w singlu zdobyła Karolina Władzińska, zaś w deblu o krok od finału był Jan Rudziński, który walczył brązowy medal w parze z Pawłem Pietryją. Trener Legii, Jacek Kołumbajew również wywalczył brązowy medal - w deblu, tyle że reprezentując AZS UM Łódź. W mikście nasza para Jan Rudziński, Karolina Władzińska odpadła w walce o ćwierćfinał z reprezentantami Hubala Białystok. Poniżej wyniki naszych zawodników z Indywidualnych Mistrzostw Polski.
Badminton
Wyniki legionistów w Bieruniu
27 sty 2019
Badmintoniści Legii w sobotę w Bieruniu rozegrali trzy spotkania w ramach piątej rundy ekstraklasy. Legioniści w pierwszym meczu ze Stalą Nowa Dęba zwyciężyli 5-2 i zdobyli trzy punkty. Niestety w dwóch kolejnych meczach z UKS-em Pszczyna oraz Unią Bieruń nasz zespół przegrał 3-4, notując porażkę w ostatnich meczach. Po tym meczu legioniści nadal plasują się na 9. miejscu w tabeli ekstraklasy, z tym że jeszcze w niedzielę pozostałe zespoły rozegrają swoje spotkania. W barwach Legii grali tym razem Weronika Górniak, Wiktoria Rudzińska, Julia Bojarowska, Jan Rudziński, Mateusz Danielak i Zbigniew Jasiulewicz.
AD · aktualnosci-inline-1
Badminton
Legioniści zagrają w Bieruniu i Gnieźnie
23 sty 2019
Karolina Władzińska w singlu, Jan Rudziński w deblu (z Pawłem Pietryją) oraz Rudziński z Władzińską w mikście reprezentować będą Legię Warszawa na indywidualnych mistrzostwach Polski w badmintonie, które w dniach 31 stycznia - 2 lutego odbywać się będą w Gnieźnie. Władzińska rywalizację rozpocznie od drugiej rundy, w której zmierzy się ze zwyciężczynią pary Dominika Guzik-Płuchowska (AZS AGH Kraków) - Aleksandra Pająk (Orlicz Sucherniów). Wygrana zapewni legionistce awans do ćwierćfinału Mistrzostw Polski.
Badminton
Wyniki legionistów w RSL Swedish Open
18 sty 2019
W szwedzkim Lund odbywają się międzynarodowe zawody badmintona RSL Swedish Open 2019, w których wzięła udział dwójka zawodników Legii. Niestety Jan Rudziński zarówno w mikście z klubową koleżanką, Karoliną Władzińską, jak i w deblu z Pawłem Pietryją (Hubal Białystok), odpadł w pierwszej rundzie. Włądzińska w singlu przegrała w trzech setach w pierwszej rundzie elimininacyjnej z Dunką Singą Schulz.
Badminton
Wygrana i dwie porażki Legii w Głubczycach
14 sty 2019
Badmintoniści Legii wygrali jedno z trzech spotkań rozegranych w weekend w Głubczycach, w ramach 4. rundy ekstraklasy. Legioniści pewnie zwyciężyli najsłabszą w lidze, Sportową Politechnikę Gdańsk. Nasi gracze w każdym ze spotkań oddawali walkowera w jednym ze spotkań deblowych, ze względu na grę w osłabionym składzie. Najbardziej oddany punkt zableć musiał w rywalizacji z trzecim w tabeli Technikiem Głubczyce, bowiem spotkanie zostało przegrane 3:4 i w pełnym składzie legioniści mogli wywalczyć kolejne trzy punkty. Po dotychczasowych czterech rundach gier i 11. rozegranych spotkaniach, Legia z 10. punktami na koncie plasuje się na miejscu 9. Nasi gracze mają 26 wygranych małych spotkań przy 51 porażkach. Za dwa tygodnie nasz zespół uda się na zawody 5. rundy ekstralasy do Bierunia.
Badminton
Dwie wygrane Legii w 3. rundzie ekstraklasy
16 gru 2018
Badmintoniści Legii Warszawa byli gospodarzami trzeciej rundy ekstraklasy. W Wesołej legioniści wygrali dwa z trzech ligowych spotkań. Nasza drużyna słabo rozpoczęła sobotnią rywalizację, przegrywając z AZS-em AGH Kraków dość wyraźnie, 1:6. Zdecydowanie lepiej poszło naszym graczom w kolejnych dwóch meczach. W rywalizacji z AZS-em UM Łódź legioniści po pięciu pojedynkach wyszli na prowadzenie 4-1 i w ostatnich dwóch partiach wyniki nie miały większego znaczenia.
Trzecia runda ekstraklasy w sobotę w Wesołej
13 gru 2018
W najbliższą sobotę, 15 grudnia w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 385, przy ulicy Klimatycznej 1 w Wesołej, odbędzie się trzecia runda ekstraklasy badmintona, której gospodarzem będzie drużyna Legii Warszawa. Nasi zawodnicy rozegrają trzy mecze ligowe - o godzinie 10:00 rywalizować będą z Feniksem Kędzierzyn Koźle, o 14:00 z AZS-em UM Łódź, zaś o 18:00 z AZS-em AGH Kraków. Zachęcamy do wspierania naszych badmintonistów, wstęp wolny.
AD · aktualnosci-inline-1
Badminton
Wyniki Władzińskiej w el. ME
10 gru 2018
Reprezentacja Polski w badmintona, rozegrała w miniony weekend trzy mecze eliminacyjne do Mistrzostw Europy drużyn mieszanych, które w przyszłym roku odbędą się w Danii. Polacy, w składzie których występowała zawodniczka Legii, Karolina Władzińska, pokonali Czechów 3-2, Litwinów 5-0, ale w decydującym o awansie spotkaniu z Hiszpanią przegrali 1-4.
Badminton
Dwie porażki i jedna wygrana Legii w 2. rundzie ekstraklasy
25 lis 2018
Badmintoniści Legii przegrali dwa mecze i zwyciężyli jedno w drugim turnieju ekstraklasy w sezonie 2018/19. W sobotę na warszawskiej Białołęce, nasz zespół najpierw przegrał 1-6 z Hubalem Białystok, a następnie po niezwykle zaciętym spotkaniu pokonali 4-3 Chojnika Jelenia Góra. O wygranej legionistów zdecydował ostatni mecz deblowy, w którym Jan Rudziński z Karoliną Władzińską pokonali Dominikę Chojnacką i Piotra Gajdę 11-9, 9-11, 11-6, 11-10. Nasz zespół nieźle rozpoczął także niedzielny mecz z ABRM Warszawa - Michał Suski pokonał w pierwszej partii Miłosza Kaima. Niestety kolejnych sześć meczów wygrali organizatorzy turnieju, ABRM i legioniści przegrali 1-6.
Wyniki legionistów w MP młodzików
24 lis 2018
W Sianowie rozegrano mistrzostwa Polski młodzików w badmintona, w których wystartowało sześcioro zawodników Legii. W deblu obie nasze drużyny odpadły w drugiej rundzie. W mikście nasza para Julian Mioduszewski i Zofia Krawczyk dotarła do ćwierćfinału, ale od awansu do strefy medalowej zabrakło jednak sporo. W decydującym meczu z Michałem Szczypką i Julią Piwowar z Setu Mazańcowice legioniści przegrali 9-21, 8-21.
Badminton
W weekend druga runda ekstraklasy na Białołęce
20 lis 2018
Badmintoniści Legii Warszawa w najbliższy weekend rozegrają spotkania drugiej rundy ekstraklasy na warszawskiej Białołęce. Organizatorem turnieju jest Akademia Badmintona Roberta Mateusiaka (ABRM Warszawa), a wszystkie mecze odbędą się w hali Szkoły Podstawowej nr356 przy ulicy Głębockiej 66. Wstęp wolny. Legioniści zagrają trzy spotkania - z Hubalem Białystok, Chojnikiem Jelenia Góra oraz ABRM Warszawa. Przypomnijmy, że w pierwszej serii gier legioniści przegrali mecze z SKB Suwałki oraz OSSM-SMS Białystok.
Badminton
Dwie porażki Legii w 1. kolejce w Białymstoku
29 paź 2018
Od dwóch porażek 1-6 rozpoczęli sezon 2018/19 w ekstraklasie badmintoniści Legii. Wczoraj w Białymstoku legioniści przegrali z mistrzem Polski, SKB Litpol-Malow Suwałki oraz OSSM SMS Białystok. Jedyny punkt dla Legii w rywalizacji z mistrzami Polski wywalczył Michał Suski, który zwyciężył z Michałem Sobolewskim - zawodnik SKB w trzecim secie musiał opuścić kort z powodu kontuzji. W meczu z białostoczanami punkt dla Legii zdobył Mateusz Danielak. Kolejne mecze odbędą się 24-25 listopada w Warszawie.
AD · aktualnosci-inline-1
Badminton
Karolina Władzińska mistrzynią Polski młodzieżowców
8 paź 2018
Badmintonistka Legii, Karolina Władzińska została mistrzynią Polski młodzieżowców. W finale legionistka pokonała w 35 minut Wiktorię Dąbczyńską 21-13, 23-21. W drodze do finału Władzińska wyeliminowała trzy przeciwniczki. Przed startem rozgrywek ligowych w sezonie 2018/19, zawodniczka pojedzie do Malezji na Akademickie Mistrzostwa Świata.
Badminton
Wyniki legionistów w Li Ning Czech Open
30 wrz 2018
Czworo badmintonistów Legii wzięło udział w międzynarodowych zawodach Li Ning Czech Open 2018. W singlu Karolina Władzińska oraz Jacek Kołumbajew odpadli w pierwszej rundzie, podobnie jak Władzińska z Rudzińskim w mikście. Najlepiej legioniści zaprezentowali się w deblu - para Jan Rudziński/Paweł Pietryja pokonała Niemców, a następnie po bardzo zaciętym pojedynku, uległa Francuzom - Thomowi Gicquelowi i Ronanowi Labarowi.
Badminton
Wyniki legionistów na Mistrzostwach Europy
28 wrz 2018
Do trzeciej rundy Mistrzostw Europy seniorów dotarł badmintonista Legii, Kamil Turonek. Podczas zawodów rozgrywanych w hiszpańskiej Guadalajarze, Turonek stoczył trwający 57 minut pojedynek z Niemcem, Timo Dahlbuedingiem. W rundzie trzeciej przegrał ze Szwedem, Marcusem Janssonem. W deblu, w parze ze Zbigniewem Jasiulewiczem, legioniści odpadli w drugiej rundzie.
Badminton
Wyniki legionistów w Polish International 2018
22 wrz 2018
Badmintoniści Legii wzięli udział w międzynarodowym turnieju Polish International 2018, który odbył się w Bieruniu. Para naszych deblistów - Paweł Pietryja z Janem Rudzińskim odpadli w 1/8 finału z niemiecką parą Sandro Kulla/Peter Lang. W mikście, Jan Rudzinski z Karoliną Władzińską odpadli w pierwszej rundzie turnieju głównego.
Badminton
Wyniki legionistów w Belarus International 2018
9 wrz 2018
Troje badmintonistów Legii wzięło udział w międzynarodowych zawodach Belarus International 2018. Michał Suski i Karolina Władzińska przebrnęli przez eliminacje i dotarli do turnieju głównego, ale w nim odpadli w pierwszej rundzie. Lepiej poradzili sobie legioniści w deblu - Michał Suski z Janem Rudzińskim dotarli do ćwierćfinału.
AD · aktualnosci-inline-1
Badminton
Wyniki Karoliny Władzińskiej w Charków International 2018
2 wrz 2018
Badmintonistka Legii, Karolina Władzińska zakończyła zawody Charków International 2018 na drugiej rundzie. Legionistka przegrała z Finką, Airi Mikkelą 10-21, 8-21. W eliminacjach do turnieju głównego, Władzińska pokonała dwie Ukrainki - Julię Mirosznyczenko 21-18, 21-11 oraz Jelyzavetę Bahriantsewą 21-5, 21-7.
Badminton
Powstała sekcja badmintona Legii Warszawa
20 lip 2018
Legia podpisała umowę z warszawską Akademią Badmintona, która pełnić będzie rolę jednej z sekcji naszego klubu. W sekcji założonej i prowadzonej przez Jana i Wiktorię Rudzińskich trenują grupy młodzieżowe, ale także profesjonalna drużyna startująca w rozgrywkach ligowych na najwyższym szczeblu rozgrywkowym. "W tym sezonie drugi raz będziemy startować w rozgrywkach polskiej ekstraklasy.
‹
1
2
Newsy
Terminarz
Tabela
Menu
MENU
Aktualności
Mecze
Drużyna
Historia
Klub
Multimedia
Kibice
Sporty
Redakcja
Polityka prywatności
Meczyki Lista Bukmacherów
Facebook
X / Twitter
Instagram
Telegram
TikTok
YouTube
RSS
Projekt i wykonanie:
24style.pl