LEGIONISCI
.COM
MENU
Aktualności
Drużyna
Terminarz
Tabela
Galerie
Koszykówka
LEGIONISCI
.COM
#
FINAŁ
304 artykułów
Siejewicz posędziuje w finale Pucharu Polski
17 kwi 2012
Hubert Siejewicz został wyznaczony na arbitra finałowego meczu rozgrywek Pucharu Polski. W tym spotkaniu spotkają się warszawska Legia oraz Ruch Chorzów. Sprawiedliwemu z Białegostoku będą pomagać na liniach Konrad Sapela oraz Radosław Siejka. Natomiast sędzią technicznym będzie Tomasz Radkiewicz.
Kibicowski
Finał PP: Neutralne sektory nie dla legionistów
16 kwi 2012
19 kwietnia rozpocznie się sprzedaż biletów na finał Pucharu Polski na neutralne sektory stadionu w Kielcach. Jak informuje PZPN, wejściówek nie będą mogli jednak kupić kibice Legii Warszawa i Ruchu Chorzów. "Bilety będą mogli nabyć członkowie Klubu Kibica Reprezentacji Polski zarejestrowani w klubie do 31 marca, którzy jednocześnie nie są zarejestrowanymi kibicami Legii Warszawa i Ruchu Chorzów" - wyjaśnia związek na swojej stronie.
Kibicowski
3100 biletów na Puchar Polski
13 kwi 2012
Po 3100 biletów otrzymają zorganizowane grupy kibiców Legii i Ruchu Chorzów na finałowe spotkanie o Puchar Polski. Wejściówki kosztować będą 60 zł. 7800 biletów trafi do wolnej sprzedaży. Będą mogli je nabywać posiadacze Kart Klubu Kibica reprezentacji Polski.
AD · aktualnosci-inline-1
PP: Legia gospodarzem finału
12 kwi 2012
W siedzibie PZPN odbyło się dziś losowanie gospodarza finałowego meczu rozgrywek o Puchar Polski, w którym Legia Warszawa spotka się z Ruchem Chorzów. Gospodarzem spotkania będzie Legia. Mecz zostanie rozegrany 24 kwietnia o godz. 18:00 na Stadionie Miejskim w Kielcach.
Finał Pucharu Polski w Kielcach
2 kwi 2012
Planowany na 24 kwietnia 2012 r. finał rozgrywek Pucharu Polski odbędzie się na Stadionie Miejskim w Kielcach o godz. 18:00. Na temat miejsca rozegrania meczu finałowego przedstawiciele Polskiego Związku Piłki Nożnej prowadzili rozmowy z władzami kilku miast.
Finał PP na Łazienkowskiej?
29 mar 2012
Zgodnie z informacjami sprzed tygodnia PZPN miał dziś wybrać gospodarza finałowego meczu o Puchar Polski. Decyzja nie zapadła, ale wiadomo, że finałowa potyczka nie odbędzie się ani w Kielcach, ani w Gdańsku. "Mecz w Gdańsku nie może odbyć się na wniosek Komendy Głównej Policji. To oznaczałoby zaangażowanie zbyt dużych sił bezpieczeństwa. Z kolei w przypadku Kielc negatywną opinię wyraziła tamtejsza policja" - powiedział PAP członek zarządu PZPN Witold Dawidowski. Możliwe, że finał odbędzie się na stadionie Legii.
Kibicowski
Finał PP w Kielcach lub Gdańsku
23 mar 2012
W Gdańsku lub w Kielcach odbędzie się finałowe spotkanie rozgrywek o Puchar Polski. PZPN chciał zorganizować potyczkę na Stadionie Narodowym, ale - jak informuje związek - Narodowe Centrum Sportu nie odpowiada na jego pisma. W tej sytuacji PZPN upoważnił swoich partnerów do rozpoczęcia procedury występowania o zgodę na organizację imprezy masowej w Kielcach i Gdańsku.
Młodzież
Młodzież: Żacy i orliki Legii mistrzami Warszawy!
22 cze 2011
W rozegranych w środę finałowych turniejach o mistrzostwo Warszawy orlików (rocznik 2000) i żaków (rocznik 1999) młodzi legioniści okazali się najlepsi! Najpierw Młode Wilki 2000 pokonały w finale Szkołę Futbolu Wilanów 2-1, a kilkadziesiąt minut później MW 99 ograły KS Piaseczno 2-0.
AD · aktualnosci-inline-1
Kibicowski
Puchar Polski: Przeżyjmy to jeszcze raz (VIDEO)
8 cze 2011
Jedynym pozytywnym akcentem zakończonego kilkanaście dni temu sezonu było zdobycie Pucharu Polski przez Legię Warszawa. W finale rozegranym na stadionie w Bydgoszczy "wojskowi" pokonali zespół Lecha Poznań po rzutach karnych. Spotkanie to obserwowało na żywo aż 7 tysięcy legionistów. Zapraszamy do obejrzenia materiału filmowego z tego wydarzenia oraz... kolejnego rysunku Zbyszka Larwy :-)
Kibicowski
Zakaz wyjazdowy dla Legii i Lecha!
12 maj 2011
Kibice Legii Warszawa i Lecha Poznań nie będą mogli obejrzeć na żywo żadnego z wyjazdowych meczów Pucharu Polski w nadchodzącym sezonie. Taką decyzję ogłosił w czwartek na konferencji prasowej Artur Jędrych, szef wydziału dyscypliny PZPN.
Kibicowski
Policja zidentyfikowała 70 kibiców
9 maj 2011
Policja zidentyfikowała pierwsze osoby, które awanturowały się po meczu finału Pucharu Polski w Bydgoszczy. Jak podaje RMF FM, na razie rozpoznano 70 osób. W najbliższym czasie zostaną one zatrzymane i doprowadzone przed sąd.
Prawie milion osób obejrzało transmisję z finału PP
5 maj 2011
Wg badań Nielsen Audience Measurement finałowy mecz Pucharu Polski między Legią Warszawa a Lechem Poznań obejrzało w TVN Turbo i TVP Sport łącznie blisko 930 tys. widzów. Spotkanie na antenie TVP Sport obejrzało 464 tys. widzów, a w TVN Turbo 462 tys. Rok temu finałowy mecz Pucharu Polski pomiędzy Pogonią Szczecin i Jagiellonią Białystok obejrzał w TVP 2 1,03 mln widzów, dodatkowo 78 tys. osób śledziło spotkanie w TVP Sport.
Kibicowski
Film z oprawą w Bydgoszczy
4 maj 2011
Prawie 7000 kibiców dopingowało Legię we wtorek podczas finałowego meczu Pucharu Polski. Legioniści, licznie wspierani przez fanów zaprzyjaźnionych klubów, zaprezentowali efektowną oprawę - napis "ultras" ułożony z kartonów w barwach warszawskiego klubu. Zapraszamy do obejrzenia filmu video z oprawą.
AD · aktualnosci-inline-1
Kibicowski
Oświadczenie Zarządów Legii i Lecha (akt.)
4 maj 2011
Po wtorkowym finałowym meczu Pucharu Polski Zarząd Legii Warszawa wydał oświadczenie dotyczące zachowania kibiców stołecznego zespołu, pirotechniki oraz świętowania z piłkarzami na płycie boiska. Poniżej przedstawiamy jego treść. Oświadczenie wydał również Zarząd Lecha Poznań (treść poniżej).
Wyceniono straty, nie milkną komentarze
4 maj 2011
Po zakończeniu wtorkowego finałowego spotkania o Puchar Polski, kibice Legii zdobycie trofeum świętowali z piłkarzami na murawie. Fetę próbowali zakłócić fani Lecha, którzy najpierw wtargnęli na płytę boiska, gdzie starli się z ochroną i policją, a następnie zaczęli niszczyć wyposażenie stadionu. Straty wyceniono na ok. 40 000 zł.
Kibicowski
Relacja z trybun: Puchar jest nasz!
4 maj 2011
Wyjazd do Bydgoszczy będziemy wspominać latami, więc ci, którzy wybrali majówkę z rodzinką zamiast wspierania Legii, mają czego żałować. Fani Legii zaprezentowali się na trybunach naprawdę konkretnie - prezentując bardzo dobre oprawy, a po meczu świętując zdobycie trofeum na murawie. Z porażką nie mógł pogodzić się Lech, ale i tak nie zepsuło nam to fiesty. Relacja z trybun
Fotoreportaże z Bydgoszczy: Legioniści z pucharem!
4 maj 2011
Puuuuchar jest naaaaszz! W Bydgoszczy kibice Legii zaprezentowali dwie efektowne oprawy. Najpierw utworzyli wielki napis z kartonów ULTRAS, a w drugiej połowie odpalili dziesiątki rac i świec dymnych. Piłkarze z kolei po karnych pokonali Lecha i wszyscy razem na murawie świętowali zdobycie Pucharu! Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z finału Pucharu Polski: Fotoreportaż z meczu i fety - 213 zdjęć Mishki Fotoreportaż z trybun - 66 zdjęć Hagiego
Bramki, skrót, wypowiedzi piłkarzy z finału PP
4 maj 2011
"Puchar jest Nasz..." tak każdy kibic Legii mógł wykrzyczeć po ostatnim rzucie karnym wykonanym przez Wawrzyniaka. Legioniści wykonali wszystkie jedenastki bezbłędnie. W ekipie Lecha jedynym pechowcem okazał się kapitan – Bartosz Bosacki – którego strzał obronił Wojciech Skaba. Bramkę w regulaminowym czasie gry strzelił Manu. Zapraszamy do obejrzenia obszernego materiału video - bramek, skrótu meczu, wypowiedzi piłkarzy:
AD · aktualnosci-inline-1
Kibicowski
Wawrzyniak: To jest nagonka (akt.)
4 maj 2011
"Ostatnio dużo mówi się w prasie o tym jak zachowują się kibice w Polsce. Sam nie mam do nich zastrzeżeń. W całej Europie zdarzają się konflikty i złe zachowania fanów. Nie można cały czas przedstawiać polskich kibiców jako tych złych. Wydaje mi się, że to bardziej taka nagonka przed wielką imprezą, jaką będzie Euro 2012" - powiedział po wczorajszym meczu Jakub Wawrzyniak.
14. Puchar Polski w historii Legii Warszawa
3 maj 2011
Legia Warszawa sięgnęła po swój czternasty Puchar Polski w historii. Tym samym stołeczny zespół zapewnił sobie prawo do gry w europejskich pucharach. W finale krajowego pucharu Legia grała po raz dwudziesty.
Larwa: W górę serca!
3 maj 2011
Zapraszamy do obejrzenia rysunkowej prognozy Zbyszka Larwy przed dzisiejszym finałem Pucharu Polski, w którym zmierzą się Legia i Lech. Szerszy komentarz jest chyba zbędny :)
Przedstawiciele UEFA na finale PP
3 maj 2011
Wtorkowy mecz finałowy o Puchar Polski będą na żywo obserwować przedstawiciele UEFA. Mają bacznie przyglądać się organizacji spotkania, zabezpieczeniu imprezy oraz zachowaniu zgromadzonych na stadionie osób. W Bydgoszczy spodziewanych jest ok. 15 000 kibiców Legii i Lecha. Nad bezpieczeństwem fanów czuwać będą setki policjantów, ochroniarzy i strażników miejskich.
Bakero: Wiem wszystko o Legii
3 maj 2011
"To dla mnie pierwszy finał w roli trenera. Oczywiście jako piłkarz grałem w kilku finałach, ale to będzie najważniejszy mecz w mojej karierze trenerskiej" - mówi przed spotkaniem Lech - Legia trener poznańskiego zespołu, Jose Maria Bakero. "Mam pomysł na ten mecz, ale nie wypowiem się na temat pierwszej jedenastki.
Wołąkiewicz: Pójdziemy z Legią na noże
3 maj 2011
"Mam nadzieję, że będzie mi dane zagrać i przyczynić się do zwycięstwa Kolejorza" - mówi przed dzisiejszym spotkaniem o PP piłkarz Lecha, Hubert Wołąkiewicz. "Puchar zawsze rządzi się swoimi prawami. Tutaj nie ma kalkulacji. Wychodzisz na boisko i chcesz wygrać, bo inaczej można odpaść, a wtedy już nic nie da się naprawić.
Kibicowski
Policja w Toruniu gotowa na przejazd kibiców Legii
2 maj 2011
3 maja przez Toruń przejadą kibice warszawskiej Legii udający się czterema pociągami specjalnymi na finał Pucharu Polski do Bydgoszczy. Policjanci zapewniają, że jeżeli nie będą się zachowywali spokojnie, to są przygotowani na każdą ewentualność.
Vuko: Legia ma problemy, ale szanse są równe
2 maj 2011
Aleksandar Vuković doskonale pamięta radość, jaka towarzyszyła legionistom przy okazji zdobycia ostatniego Pucharu Polski w historii naszego klubu. Po serii rzutów karnych Legia pokonała w finale PP Wisłę i na murawie oraz trybunach stadionu w Bełchatowie zaczęła się wielka feta. "Wciąż pamiętam, jacy byliśmy wtedy szczęśliwi. Nadal mam w głowie obrazki z tego wydarzenia - wielką radość zawodników i kibiców.
Finał PP w telewizji
2 maj 2011
We wtorek o godz. 18:30 w Bydgoszczy rozegrany zostanie finał Pucharu Polski pomiędzy Lechem Poznań i Legią Warszawa. Bezpośrednią transmisję z tego spotkania przeprowadzą TVP Sport (od godz. 17:50) i TVN Turbo (od godz. 17:50).
7 obecnych legionistów grało w finale PP
1 maj 2011
Tylko siedmiu zawodników Legii z obecnego składu grało w przeszłości w finale Pucharu Polski (wszyscy w barwach Legii). Najbardziej doświadczony pod tym względem jest Dickson Choto, dla którego wtorkowy występ może być czwartym meczem finałowym. Należy jednak pamiętać, że Choto w 2004 roku grał w dwumeczu z Lechem, więc tegoroczny finał PP będzie dla niego trzecim.
Kibicowski
Ostatnie bilety na PP w klubie!
28 kwi 2011
Jak już informowaliśmy, ostatnie bilety na finał PP będzie można zakupić dzisiaj od godz. 16 w Źródełku. Także do kas klubowych przy ul. Łazienkowskiej 3 trafiła dodatkowa pula 300 wejściówek. Ich sprzedaż rozpocznie się dzisiaj o godz. 11.
Gil posędziuje finał
27 kwi 2011
Mecz finałowy Pucharu Polski poprowadzi sędzia Paweł Gil. Asystentami arbitra z Lublina będą Piotr Sadczuk i Marcin Borkowski. W tym sezonie Gil cztery razy prowadził spotkania Legii - legioniści raz wygrali i trzy razy przegrali.
‹
1
…
9
10
11
›
Newsy
Terminarz
Tabela
Menu
MENU
Aktualności
Mecze
Drużyna
Historia
Klub
Multimedia
Kibice
Sporty
Redakcja
Polityka prywatności
Meczyki Lista Bukmacherów
Facebook
X / Twitter
Instagram
Telegram
TikTok
YouTube
RSS
Projekt i wykonanie:
24style.pl