LEGIONISCI
.COM
MENU
Aktualności
Drużyna
Terminarz
Tabela
Galerie
Koszykówka
LEGIONISCI
.COM
#
FINAŁ
304 artykułów
Koszykówka
Zapowiedź 3. finałowego meczu ze Śląskiem
22 maj 2022
Po dwóch spotkaniach finałowych rozegranych we Wrocławiu, rywalizacja o tytuł mistrza Polski w sezonie 2021/22 przenosi się do stolicy. Legioniści, przy stanie 1:1, w serii do czterech wygranych, w niedzielę wieczorem po raz pierwszy podejmować będą w finale zespół Śląska w swojej twierdzy - hali przy Obrońców Tobruku na warszawskim Bemowie.
Finał play-off
Śląsk Wrocław 85-88 Legia Warszawa
19 maj 2022
W drugim finałowym meczu fazy play-off Legia Warszawa wygrała na wyjeździe ze Śląskiem Wrocław 88-85. Stan rywalizacji: 1-1, gra toczy się do czterech zwycięstw. Kolejne dwa spotkania odbędą się w Warszawie, 22 i 24 maja o godzinie 20:40, a piąte spotkanie 27 maja we Wrocłąwiu.
Finał play-off
Zapowiedź 2. finałowego meczu ze Śląskiem
19 maj 2022
W czwartek we Wrocławiu rozegrane zostanie drugie spotkanie finałowe play-off Energa Basket Ligi, w którym Śląsk podejmować będzie Legię. We wtorek po zaciętym meczu, górą byli gracze WKS-u, którzy wykorzystali swoją przewagę pod koszem i problemy kadrowe Legii.
AD · aktualnosci-inline-1
Finał play-off
Śląsk Wrocław 76-72 Legia Warszawa
17 maj 2022
W pierwszym meczu finału play-off o mistrzostwo Polski w koszykówce Legia Warszawa przegrała 72-76 na wyjeździe ze Śląskiem Wrocław. Drugie spotkanie odbędzie się już w czwartek, także we Wrocławiu, o godzinie 20:40.
To już dziś!
Zapowiedź 1. finałowego meczu ze Śląskiem
16 maj 2022
Po niesamowitych emocjach, jakie zgotowali kibicom koszykarze Legii w dwóch pierwszych rundach play-off, od wtorku będziemy emocjonowali się finałami z udziałem naszego zespołu. Legioniści mają zapewniony pierwszy medal od 1969 roku, ale jak sami zapewniają, zrobią wszystko, aby po sezonie na ich szyjach zawisły medale złote.
Koszykówka
Śląsk rywalem Legii w walce o mistrzostwo Polski
13 maj 2022
Śląsk Wrocław będzie przeciwnikiem Legii Warszawa z finale play-off. Legioniści walkę o złoto rozpoczną od dwóch wyjazdowych meczów, które odbędą się w przyszły wtorek i czwartek, 17 i 19 maja. Pierwszy z nich prawdopodobnie odbędzie się w hali Ludowej (Stulecia), drugi w mniejszej - Orbita. Sprzedaż biletów powinna ruszyć w sobotę o 16:00. Mecze w Warszawie, w hali OSiR Bemowo przy ul. Obrońców Tobruku 40 rozegrane zostaną w niedzielę, 22 maja o 15:00 oraz we wtorek, 24 maja o 17:30 - wszystkie bilety na oba mecze w Warszawie zostały wyprzedane błyskawicznie. Rywalizacja toczyć się będzie do czterech zwycięstw. Ewentualny mecz numer 5 zagramy na wyjeździe 27 maja (hala Ludowa), spotkanie szóste w Warszawie 29 maja i ew. mecz siódmy - 31 maja na wyjeździe.
Koszykówka
Bilety na finałowe mecze play-off
11 maj 2022
Dzisiaj o godzinie 15:00 rozpoczyna się sprzedaż biletów na finałowe spotkania fazy play-off mistrzostw Polski w sezonie 2021/22 z udziałem koszykarskiej Legii. Rywal legionistów nie jest jeszcze znany, ale wiadomo, że w rywalizacji do czterech wygranych, mecze na Bemowie odbędą się w niedzielę, 22 maja o 15:00 oraz we wtorek, 24 maja o 17:30. Sprzedaż prowadzona jest TUTAJ.
Raków zdobywcą Pucharu Polski
2 maj 2022
Raków Częstochowa pokonał 3-1 Lecha Poznań w finale Pucharu Polski, rozgrywanym na Stadionie Narodowym w Warszawie, i po raz drugi z rzędu zdobył trofeum. W półfinale Raków wyeliminował Legię Warszawa, z którą wygrał 1-0. Finałowego spotkania nie obejrzała zorganizowana grupa kibiców Lecha, którzy przyjechali do Warszawy, ale nie weszli na stadion, ze względu na brak zgody na wpuszczenie flag i oprawy.
AD · aktualnosci-inline-1
Finał Pucharu Polski na Narodowym
31 mar 2022
Po dwóch latach przerwy finał Pucharu Polski ponownie odbędzie się na Stadionie Narodowym. Decydujące spotkanie rozgrywek zostanie rozegrane w Warszawie 2 maja o godzinie 16:00. Legia Warszawa o udział w tym meczu będzie walczyła z Rakowem już w najbliższą środę, 6 kwietnia o godzinie 18:00 w Częstochowie. W drugiej parze zagra Olimpia Grudziądz z Lechem Poznań.
Szewczyk: To było siedem trudnych lat
7 maj 2021
Brzostek: Droga do wywalczenia awansu była bardzo długa
7 maj 2021
Akala: Tworzyliśmy superekipę
7 maj 2021
Godlewski: Czuję niesamowitą ulgę
6 maj 2021
AD · aktualnosci-inline-1
Tomczak: Warszawa zasłużyła na awans
6 maj 2021
Kraśniewski: Plan został wykonany
5 maj 2021
Gawryś: Nasz sukces jest trudny do opisania
5 maj 2021
Mielnik: Chcieliśmy zakończyć ten sezon kompletem zwycięstw we własnej hali
4 maj 2021
M. Stępień: Awans stanowi zwieńczenie naszej całorocznej pracy
2 maj 2021
AD · aktualnosci-inline-1
Sukces siatkarzy Legii
Mielnik: Do pierwszej ligi awansowaliśmy zasłużenie
2 maj 2021
- Towarzyszą mi same pozytywne uczucia, bo nie ukrywam, że przed tym sezonem postawiłem sobie jeden cel i konsekwentnie do niego dążyłem, tzn. awansować do wyższej klasy rozgrywkowej. Mimo rozmaitych trudności, jakie pojawiały się w trakcie rozgrywek, zaciskałem mocno zęby, bo widziałem, że zarówno moja wytrwałość, jak i konsekwentna praca przenoszą się na zespół. Oba te aspekty, a także zawziętość chłopaków spowodowały, że udało nam się zrealizować to niesamowicie trudne – zwłaszcza w dobie pandemii – zadanie. Pokonaliśmy bardzo wiele zespołów i niewątpliwie zapisaliśmy się na kartach historii klubu - powiedział tuż po awansie do I ligi trener siatkarskiej Legii Mateusz Mielnik.
Kącki: Zrobiliśmy drugi krok w kierunku awansu
1 maj 2021
Siatkówka
Siatkarska Legia zorganizuje turniej finałowy!
19 kwi 2021
Klub MUKS Wojskowi Warszawa, prowadzący Sekcję Siatkówki Legii Warszawa, zorganizuje w dniach 28 kwietnia – 2 maja Turniej Finałowy II ligi mężczyzn, w którym weźmie udział 6 najlepszych zespołów II ligi w sezonie 2020/2021. Dwie najlepsze drużyny awansują do TAURON 1.Ligi.
Finał Pucharu Polski ponownie w Lublinie?
2 mar 2021
W ubiegłym sezonie finałowe spotkanie Pucharu Polski rozegrane zostało na stadionie Arena Lublin. Ówczesna decyzja PZPN spowodowana była obostrzeniami, które funkcjonowały w całym kraju - wynajęcie Stadionu Narodowego dla mocno ograniczonej liczby publiczności nie miało sensów. Spotkanie Cracovii z Lechią obejrzało z trybun zaledwie 3,5 tysiąca kibiców.
Kartka z kalendarza: 18 czerwca
18 cze 2020
Co działo się 18 czerwca? 23 lata temu legioniści w pięć minut z nieba przenieśli się do piekła. Dwa lata wcześniej "Wojskowi" sięgnęli po Puchar Polski, ogrywając w słynnym decydującym meczu GKS Katowice. W 1994 roku Legia również triumfowała w krajowym pucharze, tym razem wygrywając w finale z ŁKS-em Łódź.
Kartka z kalendarza: 13 maja
13 maj 2020
Co działo się 13 maja? Dwa lata temu Nieznani Sprawcy pokazali, czym jest "wszystko bez mistrzostwa". 12 lat temu legioniści po raz trzynasty sięgnęli po Puchar Polski, a dwa lata wcześniej zostali krajowym mistrzem.
Wyniki sond
Finał w Bydgoszczy i oprawa Ludzie starej daty
11 maj 2020
Od weekendu majowego mogliście oddawać głosy w naszych dwóch sondach związanych z finałami Pucharu Polski. Wybieraliśmy najlepszą finałową oprawę i finał który najlepiej wspominacie.
Kartka z kalendarza: 9 maja
9 maj 2020
Co działo się 9 maja? Dwa lata temu przy Łazienkowskiej odbył się szalony mecz z Wisłą Płock. Sześć lat temu "Wojskowi" zdeklasowali Wisłę Kraków, a Nieznani Sprawcy zaprezentowali świetną oprawę. Dodatkowo tego dnia w 1980 roku legioniści sięgnęli po Puchar Polski wysoko wygrywając z Lechem.
Kartka z kalendarza: 8 maja
8 maj 2020
Co działo się 8 maja? Legioniści mocno przybliżyli się do mistrzostwa w sezonie 2015/16. Siedem lat temu sięgnęli po Puchar Polski, a trzy lata wcześniej Paweł Brożek pogrążył warszawiaków. Dodatkowo 93 lata temu "Wojskowi" wygrali pierwszy mecz w najwyższej klasie rozgrywkowej w historii klubu z Łazienkowskiej.
Kartka z kalendarza
Finał w Bydgoszczy
3 maj 2020
3 maja mija dokładnie dziewięć lat od pamiętnego finału w Bydgoszczy. Legioniści wygrali z Lechem Poznań po rzutach karnych. Na trybunach fenomenalna kartoniada oraz pirotechnika, na boisku emocje do samego końca, a na koniec awantura. Co Wam najlepiej zapadło w pamięci z tego spotkania o Puchar Polski?
Kartka z kalendarza
Narodowy po raz pierwszy!
2 maj 2020
W 2015 roku pierwszy raz "Wojskowi" rozegrali finał Pucharu Polski na Stadionie Narodowym. Ich rywalem był Lech Poznań, a emocji zdecydowanie nie brakowało.
Kartka z kalendarza
Pół pucharu we Wrocławiu
2 maj 2020
Pierwszy finał Legii rozegrany 2 maja należał do nietypowych. W 2013 roku był rozgrywany w formie dwumeczu, a pierwsze ze spotkań odbyło się we Wrocławiu. Legioniści wygrali 2-0 po dublecie Marka Saganowskiego.
‹
1
…
3
4
5
…
11
›
Newsy
Terminarz
Tabela
Menu
MENU
Aktualności
Mecze
Drużyna
Historia
Klub
Multimedia
Kibice
Sporty
Redakcja
Polityka prywatności
Meczyki Lista Bukmacherów
Facebook
X / Twitter
Instagram
Telegram
TikTok
YouTube
RSS
Projekt i wykonanie:
24style.pl