LEGIONISCI
.COM
MENU
Aktualności
Drużyna
Terminarz
Tabela
Galerie
Koszykówka
LEGIONISCI
.COM
#
FINAŁ
304 artykułów
Finał PP o 16:00. Bilety po 15 i 20 zł
22 mar 2016
Znana jest już godzina rozpoczęcia meczu finałowego obecnej edycji Pucharu Polski. Spotkanie rozpocznie się 2 maja o godzinie 16:00 na Stadionie Narodowym. O udział w tym spotkaniu walczą Legia z Zawiszą oraz Lech z Zagłębiem Sosnowiec. Legioniści mogą już być niemal pewni awansu, ponieważ wygrali w pierwszym półfinale na Łazienkowskiej aż 4-0.
Młodzież
CLJ: Legia Warszawa 3-0 Lech Poznań
17 cze 2015
W pierwszym finałowym meczu Centralnej Ligi Juniorów Legia Warszawa pokonała Lecha Poznań 3-0 i znacznie przybliżyła się do końcowego sukcesu! Do przerwy zgromadzeni licznie kibice nie zobaczyli bramek. W 65. minucie Rafał Makowski zdobył pierwszą bramkę dla "Wojskowych". Kilka minut później na 2-0 podwyższył Michał Trąbka, a wynik w doliczonym czasie ustalił Mateusz Hołownia. Rewanż odbędzie się we Wronkach w najbliższą sobotę o godzinie 17.
Legia II
PP: Ursus Warszawa 1-0 Legia II Warszawa
26 maj 2015
W finale mazowieckiego Pucharu Polski Ursus Warszawa pokonał rezerwy Legii 1-0. Jedyna i zarazem decydująca bramka padła w dogrywce po uderzeniu Jakuba Kabali.
AD · aktualnosci-inline-1
Punkty po finale Pucharu Polski z Lechem
4 maj 2015
Legia pokonała 2-1 Lecha i po raz 17. zdobyła Puchar Polski. Mecz nie był najwyższej klasy widowiskiem, ale też nie można narzekać. Były emocje, była dramaturgia i nieprzewidziany zwrot akcji. Był też trafiający do obu bramek Jodłowiec i przesądzający o wyniku niemal 37-letni Saganowski, a nade wszystko było szczęśliwe zakończenie.
Przeżyj to jeszcze raz: Przyszliśmy po swoje!
3 maj 2015
Unikalne ujęcia z drona, przemarsz, oprawy, doping, radość z zdobycia 17-go w historii Pucharu Polski... przeżyjmy to jeszcze raz! Serdecznie zapraszamy do obejrzenia ponad 12-minutowego filmu z sobotniego święta na Stadionie Narodowym! Fotoreportaż z przemarszu i meczu - 61 zdjęć
Boniek: Lech może mieć pretensje tylko do siebie
3 maj 2015
- Dzisiaj spotkały się ze sobą dwie najlepsze drużyny. Mecz był bardzo wyrównany i ciekawy. Muszę powiedzieć szczerze, że Lech może mieć pretensje tylko do siebie. Gdyby Sadajew i Kownacki wykorzystali swoje stuprocentowe szanse, to pewnie Legii byłoby dużo ciężej. Po zmianie stron mistrzowie Polski wyglądali już lepiej, chociaż nie stwarzali zbyt wielu okazji. Legia potrafiła jednak zdobyć gola i gratuluje jej z całego serca - mówi po finale Pucharu Polski Zbigniew Boniek.
100. mecz Jodłowca w Legii
3 maj 2015
Finałowe spotkanie o Puchar Polski było jednocześnie setnym występem Tomasza Jodłowca w barwach Legii. Środkowy pomocnik zagrał na emocjach kibiców jak mało kto. Najpierw zanotował samobójcze trafienie, żeby dziesięć minut później doprowadzić do wyrównania. Ostatecznie spędził na murawie pełne 90 minut i po spotkaniu cieszył się z drugiego Pucharu Polski zdobytego wraz z Legią.
Fotoreportaże z Narodowego
2 maj 2015
45322 osoby obejrzały na żywo na Stadionie Narodowym zwycięstwo Legii nad Lechem Poznań. Kibice obydwu zespołów przygotowali efektowne oprawy i fantastycznie dopingowali. Po meczu legioniści długo cieszyli się z kibicami. Zapraszamy do obejrzenia pierwszych zdjęć z finału Pucharu Polski: Fotoreportaż z Finału PP - 180 zdjęć Mishki i Woytka Fotoreportaż z Finału PP - 85 zdjęć Kamila Marciniaka Fotoreportaż z Finału PP - 172 zdjęcia Piotrka Galasa
AD · aktualnosci-inline-1
Mioduski: Pokazaliśmy charakter
2 maj 2015
- Muszę przyznać, że strasznie przeżywałem ten mecz, a w szczególnie pierwsze 30 minut. Później wiedziałem, że będzie dobrze. Pokazaliśmy charakter i to jest najważniejsze. Czasami można wygrać, czasami przegrać, ale chłopaki pokazali, że mają to "coś". Jestem bardzo szczęśliwy - powiedział po finałowym meczu Pucharu Polski współwłaściciel Legii Warszawa, Dariusz Mioduski.
Lechici o finale Pucharu Polski
2 maj 2015
Karol Linetty (Lech Poznań): W pierwszej połowie zagraliśmy bardzo dobrze, ale czasami zabrakło nam wykończenia. Szkoda, że nie zdobyliśmy drugiego gola. Drugą połowę zagraliśmy słabo. Straciliśmy gola po stałym fragmencie. Graliśmy do końca, szkoda że nam się nie udało. Drugi gol dla Legii był kontrowersyjny. Saganowski nie patrzył na piłkę i faulował naszego bramkarza. Siedzi w nas teraz sportowa złość. Za tydzień na Łazienkowską jedziemy bardzo zmotywowani.
Lech Poznań 1-2 Legia Warszawa
2 maj 2015
Legia Warszawa pokonała w sobotę w finale Pucharu Polski Lecha Poznań 2-1 i sięgnęła po trofeum. Gole dla mistrzów Polski zdobyli Tomasz Jodłowiec i Marek Saganowski. Legioniści zasłużyli na wygraną grą w drugiej połowie, w której prezentowali się o niebo lepiej od swoich rywali. Mamy nadzieję, że to nie ostatnie trofeum graczy Henninga Berga w tym sezonie!
Legia Warszawa zdobywcą Pucharu Polski 2014/15!
2 maj 2015
Legia Warszawa sięgnęła po swój siedemnasty w historii Puchar Polski. Tym samym stołeczny zespół już zapewnił sobie prawo do gry w europejskich pucharach. Legioniści pokonali w sobotę Lecha Poznań 2-1. Gole dla mistrzów Polski zdobyli Tomasz Jodłowiec i Marek Saganowski. "Puchar jest nasz, ten puchar do Legii należy!". Gratulujemy i świętujemy!
Relacja LIVE!: Lech Poznań - Legia Warszawa. Legioniści przemaszerowali na Narodowy! (FOTO i VIDEO)
2 maj 2015
O godzinie 16:00 rozpocznie się jeden z najważniejszych meczów sezonu. Na Stadionie Narodowym, w obecności ponad 40000 osób, Legia zmierzy się z Lechem w walce o 17. w historii Puchar Polski. Bezpośrednią transmisję z meczu przeprowadzą Polsat oraz Polsat Sport. Zapraszamy także do śledzenia naszej tekstowej RELACJI LIVE! prosto ze stadionu.
AD · aktualnosci-inline-1
Kibicowski
Stadion Narodowy gotowy na finał
2 maj 2015
Dziś o godzinie 16 rozegrany zostanie finał Pucharu Polski. Stadion Narodowy jest już gotowy na to wydarzenie. Sektory, które zajmą po 10-tysięczne zorganizowane grupy kibiców Legii i Lecha, zostały oddzielone od pozostałych specjalnie na to spotkanie zamontowanymi płotami. Dodatkowo utworzona zostanie strefa buforowa, na którą przeznaczono kilka tysięcy miejsc. Resztę stanowią sektory neutralne, ale wiadomo, że ich znaczną część zajmą kibice z Warszawy.
Zapowiedź: Narodowe święto
2 maj 2015
W sobotę Legia Warszawa zagra na Stadionie Narodowym finałowy mecz Pucharu Polski z Lechem Poznań. Spotkanie zapowiada się niezwykle emocjonująco, ponieważ będzie to pierwszy pojedynek pomiędzy tymi drużynami na tak dużym neutralnym obiekcie. Co więcej tego dnia naprzeciwko siebie staną mistrz i wicemistrz z poprzedniego sezonu oraz aktualny lider i wicelider tabeli ekstraklasy. Czy mogło być lepiej?
Fonfara: Finał wygra Legia
1 maj 2015
- Finał wygra Legia, ponieważ myślę, że jest lepszą drużyną. Przede wszystkim gramy na Stadionie Narodowym, czyli u siebie w Warszawie. Uważam, iż legioniści będą się tutaj bardzo dobrze czuli i pokażę, że są po prostu w lepszej dyspozycji - powiedział przed finałem Pucharu Polski Andrzej Fonfara. Kibic Legii Warszawa i posiadacz pasa WBC International wagi półciężkiej.
Skorża: Uwielbiam tę atmosferę, otoczkę i emocje
1 maj 2015
- Nie widzę nic złego w tym, że mecz jest rozgrywany w Warszawie, na najważniejszym stadionie w naszym kraju. Nie sądzę, żeby to miało większy wpływ na wynik. Obie drużyny będą dodatkowo zmotywowane i zmobilizowane, bo gra tutaj to wyżej zawieszona poprzeczka. To dodatkowy czynnik, który pomoże zawodnikom wykrzesać z siebie więcej - mówi przed finałem Pucharu Polski trener Lecha Maciej Skorża.
Kamiński: Możemy pokonać każdego
1 maj 2015
- Jeżeli chodzi o wszystko, co dzieje się wokół tego meczu, to na pewno będzie to zupełnie innego spotkanie. Stadion będzie wypełniony po brzegi. Mecz w Bydgoszczy też był co prawda finałem, ale na pewno nie można tych dwóch wydarzeń porównywać. To wszystko bardo nas nakręca. Każdy chce zagrać na takim obiekcie, tym bardziej, że będzie nas oglądać dużo ludzi - mówi przed finałem Pucharu Polski Marcin Kamiński.
AD · aktualnosci-inline-1
Trałka: Oby taka otoczka była co roku
1 maj 2015
- Z jednej strony chciałbym wygrać w obojętnie jakim stylu. Z drugiej strony jutro przyjdzie na stadion wielu ludzi, wielu zasiądzie także przed telewizorami, dlatego chcielibyśmy, aby to było dobre widowisko. To byłoby z pożytkiem dla wszystkich. Jeżeli zwyciężylibyśmy na przykład 4-3, to na pewno skorzystaliby na tym kibice na stadionie - twierdzi przed starciem z Legią Warszawa Łukasz Trałka z Lecha Poznań.
Berg: Wolelibyśmy grać przy Łazienkowskiej
1 maj 2015
- Nie sądzę, żeby krótka przerwa pomiędzy meczami była dla nas problemem. Po spotkaniu mamy cały tydzień, czyli więcej, niż jesteśmy przyzwyczajeni. Gdyby przerwa była dłuższa, mógłby być problem, ze względu na brak rytmu meczowego. Wiadomo, że nie mogę zdradzić, kto zagra, a kto nie. Nie byłoby to profesjonalne - mówi przed finałem Pucharu Polski trener Legii Henning Berg.
Bereszyński: Każdy wzniesie się na wyżyny
1 maj 2015
- Finał to dla nas... mecz, w którym można coś wygrać. To nie jest spotkanie tylko o trzy punkty. Można teraz zdobyć puchar i być zwycięzcą w całych rozgrywkach. Cieszymy się, że to mecz z Lechem. To wielkie wydarzenie - spotykają się obecnie najlepsze drużyny w Polsce, które walczą ze sobą o mistrzostwo. Obydwa kluby mają wspaniałych kibiców. Czekamy na widowisko i liczymy na wygraną - mówi przed finałem Pucharu Polski Bartosz Bereszyński.
Vrdoljak: Będziemy mieli przewagę na trybunach
1 maj 2015
- Każdy zawodnik chce wygrać ten mecz - my i piłkarze Lech. Szczególnie, że gramy w Warszawie. Walczymy z Lechem o mistrza i o zdobycie Pucharu Polski. Jutro mamy zamiar zdobyć pierwsze trofeum w tym sezonie. Sądzę, że zdążyliśmy odpocząć po pojedynku z Pogonią. Graliśmy już w tych rozgrywkach co trzy dni, dlatego jesteśmy do tego przyzwyczajeni. Nie mamy z z tym żadnego problemu - mówi przed finałowym meczem z Lechem Ivica Vrdoljak.
Piąty finał z Lechem
1 maj 2015
Sobotni finał Pucharu Polski będzie już piątym w historii, w którym zmierzą się drużyny Legii Warszawa i Lecha Poznań. Ostatni raz o wygranie krajowego trofeum obydwa kluby walczyły 3 maja 2011 roku. Wówczas to gracze ze stolicy okazali się lepsi, wygrywając po rzutach karnych 5-4. Wcześniej po puchar dwa razy sięgnęli poznaniacy i raz aktualni mistrzowie Polski. Zapraszamy do krótkiego rysu historycznego.
Trałka: Jedziemy do Warszawy po puchar
1 maj 2015
- To będzie zdecydowanie inne spotkanie niż wszystkie pozostałe. Przyznam szczerze, że już nie mogę się go doczekać. Gramy na Stadionie Narodowym, gdzie obie drużyny będzie dopingować mnóstwo kibiców. Dodatkowo gramy z Legią. Myślę, że nie można było tego lepiej poukładać - mówi piłkarz Lecha Poznań Łukasz Trałka. - Wygraliśmy ostanie dwa mecze, dlatego nasze morale poszły wysoko w górę. Wiemy, że jesteśmy w dobrej dyspozycji. Jedziemy tam, żeby wygrać i przejechać z pucharem do Poznania.
Hamalainen: Możemy pokonać Legię
1 maj 2015
- Po raz pierwszy od dłuższego czasu udało nam się pokonać Legię i uważam, że wcześniej mieli mentalną przewagę, bo wygrali ligę, byli przed nami. Jednak teraz, gdy tak wiele zyskaliśmy mentalnie i wiemy, że są do pokonania, sytuacja się jeszcze bardziej wyrównała - mówi przed finałowym meczem Pucharu Polski Kasper Hamalainen z Lecha Poznań, odwołując się jeszcze do ostatniego starcia pomiędzy drużynami.
Komunikat SKLW: Odbiór biletów i przemarsz
29 kwi 2015
Stowarzyszenie Kibiców Legii Warszawa informuje, że odbiór biletów i koszulek na sobotni finał Pucharu Polski będzie odbywał się w Sports Barze Łazienkowska 3 w czwartek w godzinach 15-22 oraz w piątek w godzinach 10:30-16:30. W dniu meczu nie nie będą wydawane żadne bilety i koszulki!
Kibicowski
Komunikat SKLW - finał Pucharu Polski
28 kwi 2015
Informujemy, że listy z danymi osób, które zakupiły bilety na finał PP zostały przesłane do PZPN, który obecnie jest w trakcie drukowania biletów imiennych na podstawie otrzymanych zamówień. Niezwłocznie po otrzymaniu gotowych biletów, przystąpimy do ich wydawania. Mamy nadzieję, że będzie to możliwie w najbliższy czwartek. Wszystkich zainteresowanych prosimy o śledzenie legijnych portali internetowych, gdzie zamieścimy stosowny komunikat.
Stefański sędzią finału Pucharu Polski
27 kwi 2015
Daniel Stefański poprowadzi finałowe spotkanie Pucharu Polski pomiędzy Lechem Poznań i Legią Warszawa, które odbędzie się 2 maja o godzinie 16:00 na Stadionie Narodowym w Warszawie. Pomagać mu będą na liniach Marcin Boniek oraz Dawid Golis. Na sędziego technicznego wyznaczono Bartosza Frankowskiego.
Kibicowski
Kolejne bilety na finał Pucharu Polski - informacja
20 kwi 2015
Legia Warszawa informuje, że udostępnia do zakupu niewykorzystaną w zamkniętej sprzedaży pulę biletów na finał Pucharu Polski. Sprzedaż biletów skierowana będzie do wszystkich osób, które zakupiły karnet na rundę zasadniczą sezonu 2014/2015, karnet na rundę rewanżową 2015 lub bilety na co najmniej 15 meczów Legii rozgrywanych na stadionie przy ul. Łazienkowskiej 3 w sezonie 2014/2015.
Kibicowski
Bilety na finał Pucharu Polski: Komunikat dla karneciarzy z Żylety
19 kwi 2015
Stowarzyszenie Kibiców Legii Warszawa informuje, że w poniedziałek w godzinach 17-19 w Sports Barze odbędą się zapisy dla zainteresowanych udziałem w finale kibiców posiadających karnety na Trybunę Północną naszego stadionu (Żyletę), którzy byli obecni na meczach ćwierćfinałowych i półfinałowych rozgrywek Pucharu Polski w obecnym sezonie.
‹
1
…
7
8
9
…
11
›
Newsy
Terminarz
Tabela
Menu
MENU
Aktualności
Mecze
Drużyna
Historia
Klub
Multimedia
Kibice
Sporty
Redakcja
Polityka prywatności
Meczyki Lista Bukmacherów
Facebook
X / Twitter
Instagram
Telegram
TikTok
YouTube
RSS
Projekt i wykonanie:
24style.pl