LEGIONISCI
.COM
MENU
Aktualności
Drużyna
Terminarz
Tabela
Galerie
Koszykówka
LEGIONISCI
.COM
#
KIBICE
1495 artykułów
Kibicowski
Wojewoda zdecydował: Żyleta tylko dla karneciarzy!
1 paź 2012
"Po wnikliwej analizie wystąpień klubu i policji, i wszystkich okoliczności, podjąłem decyzję o wydaniu, na podstawie art. 34 ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych, zakazu uczestnictwa publiczności w najbliższym meczu ligowym z Wisłą Kraków w dolnej części trybuny północnej" - poinformował wojewoda mazowiecki.
Kibicowski
Odpowiedź SKLW na oświadczenie Legii
26 wrz 2012
W poniedziałek Legia Warszawa SA podsumowała straty po piątkowym meczu. Natomiast wczoraj wieczorem klub poinformował o zawieszeniu współpracy ze Stowarzyszeniem Kibiców Legii Warszawa. Na reakcję SKLW nie trzeba było długo czekać. Poniżej prezentujemy komunikat przedstawicieli kibiców.
Kibicowski
Niebezpiecznie na rodzinnym?
24 wrz 2012
W trakcie i po meczu z Polonią doszło do co najmniej kilkunastu zatrzymań kibiców - nie tylko tych, którzy spotkanie oglądali z Żylety. Najbardziej pokrzywdzoną okazała się grupa osób, która... przyszła z dziećmi na sektor rodzinny. Po zatrzymaniu przez ochronę, noc spędzili "na dołku" i usiłowano wobec nich wyciągnąć odpowiedzialność w trybie przyspieszonym. Przedstawione zarzuty dotyczyły niewykonania poleceń służb porządkowych.
AD · aktualnosci-inline-1
Kibicowski
NS: Dziękujemy całej kibolskiej braci
23 wrz 2012
Grupa ultrasów Legii wystosowała komunikat, w którym dziękuje kibicom za "wkład w stworzenie na meczu pseudoderbowym wspaniałej atmosfery, pomoc ultrasom i obronę Żylety". Poniżej prezentujemy pełną treść komunikatu:
Kibicowski
Klub potępia akty chuligańskie
22 wrz 2012
Legia Warszawa wydała komunikat dotyczący wydarzeń, które miały miejsce w trakcie meczu derbowego z Polonią Warszawa: "Na trybunie północnej miały miejsce akty chuligańskie oraz starcia ze służbami porządkowymi. Zniszczone zostały krzesełka, toalety oraz punkty gastronomiczne. W chwili obecnej trwa analiza materiałów z monitoringu".
Kibicowski
Wojewoda: Nie zamknę Żylety chyba, że...
21 wrz 2012
W czwartek przeprowadziliśmy długi wywiad z wojewodą mazowieckim Jackiem Kozłowskim. "Nawet jeżeli jakiś wariat odpali racę na Żylecie, to z tego powodu nie będę jej zamykał na następny mecz pod jednym warunkiem: muszę widzieć, że klub wyeliminował wszystkie czynniki, które ułatwiają wniesienie pirotechniki i jej odpalenie" - mówi wojewoda. Co dalej z oprawami, sektorówkami, regulaminem, alkoholem? Zapraszamy do lektury całej rozmowy.
Kibicowski
Poległym i Pomordowanym na Wschodzie
19 wrz 2012
Wieczorem 17 września, w rocznicę sowieckiej agresji na Polskę, kibice Legii Warszawa tradycyjnie złożyli wieniec i zapalili znicze przy pomniku znajdującym się na skrzyżowaniu ulic Muranowskiej i Andersa. Znicze zapaliła również delegacja Pogoni Szczecin. "Dzień później wieniec został zniszczony, a znicze rozkopane przez kibiców klubu rozgrywającego mecze przy ul. Konwiktorskiej 6" - informuje zyleta.info.
Kibicowski
Kibicowskie akcje w Brwinowie i Szczecinku
15 wrz 2012
W środę legioniści z Brwinowa zorganizowali uroczystości z okazji Bitwy pod Brwinowem. Prawie 60 fanów zebrało się na mszy w kościele, następnie przemaszerowało przed pomnik upamiętniający bitwę. Fani wygłosili apel, złożyli wieniec, odśpiewali hymn Polski i odpalili race. Kolejnym punktem było udanie się na brwinowski cmentarz do kwater poległych żołnierzy.
AD · aktualnosci-inline-1
Kibicowski
Komunikat grup kibicowskich przed najbliższym meczem na Ł3
14 wrz 2012
"Po wypowiedziach uczestników niedawnego spotkania w sprawie bezpieczeństwa na naszym stadionie i przed meczem z klubem gościnnie rozgrywającym swoje mecze na stadionie miejskim przy ul. Konwiktorskiej 6 oraz wobec braku zgody klubu na prezentację przygotowanej na ten mecz oprawy nie zawierającej sektorówki, grupy kibicowskie Legii Warszawa zdecydowały się na komentarz do aktualnej sytuacji" - czytamy na zyleta.info.
Kibicowski
Mecz Górnika z Legią obejrzą 3 tys. widzów
13 wrz 2012
Niedzielny mecz pomiędzy Górnikiem Zabrze a Legią będą mogły obejrzeć tylko 3 tysiące widzów, bowiem stadion w Zabrzu jest w budowie i otwarta jest tylko jedna trybuna. Na razie sprzedano 2,5 tysiąca biletów, więc wątpliwe, by w dniu meczu wejściówki były jeszcze w sprzedaży.
Kibicowski
Legia nie chce wpuścić polonistów. Polonia interweniuje
13 wrz 2012
21 września Legia podejmie na własnym stadionie Polonię. Niedawno Piotr Zygo poinformował, że Klub chce przełożyć spotkanie, ponieważ obawia się jego organizacji. Do władz Ekstraklasy trafiło pismo z prośbą o zmianę terminu meczu. Ekstraklasa SA nie przychyliła się jednak do niej. Przy Łazienkowskiej wymyślono więc, że na stadionie nie zostaną przyjęci kibice gości, o czym poinformowano Polonię. Ta jednak twierdzi, że decyzja Legii jest niezgodna z obowiązującymi przepisami.
Kibicowski
Zarzeczny: Kibice nie są żadnym problemem!
12 wrz 2012
Paweł Zarzeczny jest jedną z niewielu osób, które po zamieszkach na mieście przy okazji meczu Polska - Rosja podczas Euro 2012 broniły kibiców. Sam zresztą na polskie stadiony chodzi od lat i ma z reguły pozytywne zdanie o polskich kibicach, których media uznają za największe zło tego kraju. "Pewnie wiele osób podzielało moje zdanie, część podważała, ale nadal uważam, że jeśli ktoś pluje nam na podłogę w domu, to takiego gościa należałoby wyprosić.
Fakt: Legia tonie w długach
9 wrz 2012
"Odpadnięcie z Ligi Europejskiej już w czwartej rundzie eliminacji będzie mieć opłakane skutki dla piłkarzy Legii Warszawa. Szybsze niż zakładano pożegnanie z Europą spowodowało, że prezesi klubu z Łazienkowskiej mają poważne problemy z domknięciem tegorocznego budżetu" - czytamy w Fakcie.
AD · aktualnosci-inline-1
Kibicowski
UEFA znów ukarała Legię
7 wrz 2012
Komitet Dyscyplinarny UEFA ukarał Legię karą 10000 euro za zachowanie kibiców podczas rewanżowego spotkania z Metalurgsem Lipawa, który został rozegrany w Warszawie 26 lipca. Kara jest konsekwencją odpalenia przez kibiców środków pirotechnicznych oraz rzucenia na boisko serpentyn, co spowodowało przerwę w grze.
Zygo: Konfrontacja przeniesie konflikt na ulice
4 wrz 2012
We wtorek na Łazienkowskiej odbyło się spotkanie przedstawicieli władz i klubu ws. zamknięcia Żylety. Poniżej prezentujemy wypowiedź wiceprezesa Legii Piotra Zygo: "Jeżeli w tym kraju obowiązuje prawo jedno dla wszystkich, to trzeba dążyć do tego, żeby wszędzie było tak samo respektowane. Nieprawdą jest to, że klub Legia daje przyzwolenie na wszystko, ale zachowanie 7 tysięcy ludzi na Żylecie w pewnych momentach jest nie do opanowania".
Kibicowski
UEFA ukarała Legię za mecz w Lipawie
31 sie 2012
Komitet Dyscyplinarny UEFA ukarał Legię Warszawa za zachowanie kibiców podczas meczu wyjazdowego z Metalurgsem Lipawa w dniu 19 lipca 2012 roku. Za użycie przez fanów Legii środków pirotechnicznych i rzucanie ich na okalającą boisko bieżnię Klub zapłaci karę w wysokości 15.000 euro.
Kibicowski
Policja wnioskuje o zamknięcie Żylety na całą rundę!
29 sie 2012
We wtorek odbyło się spotkanie przedstawicieli Klubu oraz Stowarzyszenia Kibiców Legii Warszawa. Na spotkaniu Klub przekazał SKLW kopię pisma Komendy Stołecznej Policji do Wojewody Mazowieckiego zawierającego wniosek o zamknięcie w rundzie jesiennej sezonu 2012/13 trybuny północnej oraz kopię pisma Wojewody Mazowieckiego do Klubu w tej sprawie.
Kibicowski
Podbeskidzie organizuje wyjazd na Łazienkowską
28 sie 2012
W najbliższy poniedziałek na stadionie przy Łazienkowskiej Legia podejmować będzie Podbeskidzie Bielsko-Biała. Fani TSP mobilizują się na ten wyjazd, m.in. na ostatnim meczu ligowym z Wisłą wywieszając transparent "Wszyscy do Warszawy". Stowarzyszenie kibiców Podbeskidzia organizuje autokarowy wyjazd na mecz, którego całkowity koszt, wraz z biletem, wyniesie 90 złotych.
AD · aktualnosci-inline-1
Erik Hoftun: Nie zmieniła się tylko atmosfera
23 sie 2012
17 lat temu piłkarze Legii Warszawa rywalizowali z Rosenborgiem Trondheim w fazie grupowej Ligi Mistrzów. Jednym z filarów norweskiej drużyny był Erik Hoftun, który obecnie pełni funkcję asystenta dyrektora w Rosenborgu. W czwartkowy wieczór ponownie zagościł więc na Łazienkowskiej. Po spotkaniu Hoftun podzielił się wrażeniami z dziennikarzami.
Kibicowski
Norweska policja obserwuje kibiców Legii
23 sie 2012
"Byłem na meczu z Koroną i atmosfera na trybunach była fantastyczna. Zdaję sobie sprawę, że jutro kibiców będzie jeszcze więcej. Zarówno ja, jak i moja drużyna niecierpliwie czekamy na tę gorącą atmosferę" - mówił na przedmeczowej konferencji trener Rosenborga Jan Jönsson. Inne zdanie o fanach Legii mają norwescy policjanci, którzy dzisiejszy mecz traktują jako przygotowanie do przyszłotygodniowego rewanżu w Norwegii.
Kibicowski
O Rosenborgu i o Trondheim
18 sie 2012
Założony w 1917 jako Odd, w 1927 zmienił nazwę na Rosenborg BK. Jest rekordzistą w seryjnym zdobywaniu mistrzostw Norwegii. Wygrywał ligę 13 sezonów z rzędu (1992-2004). Rosenborg, podobnie jak Legia, przed każdym sezonem na jeden cel. Mistrzostwo. Poprzedni sezon był dla niego nieudany, bo skończył go na 3. miejscu, ze stratą 9 punktów do mistrza z Molde.
Kibicowski
92. rocznica Bitwy Warszawskiej - kibice Legii w kwaterach Orląt
17 sie 2012
15 sierpnia, jak co roku, w rocznicę Bitwy Warszawskiej legioniści odwiedzili kwatery Orląt Warszawskich na Powązkach Wojskowych. Został złożony wieniec oraz zapalone znicze, m.in. znane z akcji "O Poległych pamiętaMY", której tegoroczne podsumowanie zostanie opublikowane w przyszłym tygodniu.
Kibicowski
Pomoc dla Ewy - damskie t-shirty. Pomoc dla Patryka
15 sie 2012
Trwają zapisy na dwa oryginalne gadżety kibicowskie. Po raz pierwszy kibice uhonorowali damy, których coraz więcej pojawia się na stadionie przy Łazienkowskiej, wypuszczając serię wyłącznie damskich t-shirtów z legijnym, specjalnie dla nich dedykowanym motywem. Całkowity dochód z tej akcji przeznaczony zostanie dla niepełnosprawnej dziewczynki - Ewie Dąbrowskiej, której od początku tego roku niosą pomoc kibice Legii, zbierając pieniądze na konieczną operację.
Kibicowski
Relacja z trybun: Mila - prawie jak idol
12 sie 2012
Sebastian Mila jeszcze kilka lat temu opowiadał w wywiadach, jak bardzo kocha Legię i że nawet grając w innych zespołach pod meczową koszulkę zakładał koszulkę naszego klubu. Po fecie z okazji zdobycia przez Śląsk mistrzostwa Polski, ten sam zawodnik był jedną z wiodących postaci przy wulgarnej pieśni o klubie z Łazienkowskiej. Nic więc dziwnego, że piłkarz został odpowiednio przywitany na naszym stadionie. Relacja z trybun
Kibicowski
Superpuchar bez flag i dopingu
10 sie 2012
W najbliższą niedzielę o 16:30 Legia zmierzy się na własnym stadionie ze Śląskiem Wrocław w meczu o Superpuchar. W związku z tym spotkaniem grupy kibicowskie Legii wydały krótkie oświadczenie. Jego treść prezentujemy poniżej.
Kibicowski
Relacja z trybun: Mistrzowska atmosfera
10 sie 2012
Od niespełna miesiąca wspieramy naszą drużynę w ramach rozgrywek kwalifikacyjnych do Ligi Europy. Abyśmy jednak nadal mogli podróżować po europejskich miastach i cieszyć się z awansu do kolejnej rundy wstępnej, nasi piłkarze musieli zwyciężyć przy Łazienkowskiej. Wszystko przez ich zeszłotygodniową wyjazdową przegraną 1-2 z zespołem SV Ried. Relacja z trybun
Kibicowski
Kosecki przeprosił kibiców
9 sie 2012
Choć Jakub Kosecki od powrotu z Lechii Gdańsk zdobywa zaufanie trenera Jana Urbana, o tyle trudniejsze relacje miał ze stołecznymi kibicami. Po wiosennej porażce warszawskiej ekipy w Gdańsku, która niemal przekreślała szanse na tytuł mistrzowski, piłkarz nie krył zadowolenia ze zwycięstwa swojej ówczesnej drużyny. Teraz przeprosił kibiców Legii i wyjaśnił sytuację.
Kibicowski
Fani SV Ried przyjadą do Warszawy autokarami
7 sie 2012
Fani SV Ried szykują się do meczu z Legią przy Łazienkowskiej, który rozegrany zostanie w najbliższy czwartek o godzinie 19. Austriacy do Warszawy przyjadą autokarami - cały czas prowadzone są zapisy na wyjazd. Koszt przejazdu w obie strony wynosi 100 euro. Fani z Ried w trasę ruszą w środę o godzinie 21.
Kibicowski
Odpowiedź na list otwarty burmistrza Mokotowa do kibiców Legii
7 sie 2012
W piątek 3 sierpnia, po godzinach pracy, na adres klubu oraz do skrzynek serwisów zyleta.info, legionisci.com oraz legia.net wpłynął list pana Bogdana Olesińskiego w sprawie wydarzeń, jakie miały miejsce na Kopcu Powstania Warszawskiego w trakcie uroczystych obchodów rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego.
Kibicowski
Austriacy chwalą kibiców Legii
6 sie 2012
Po czwartkowym meczu Legii z SV Ried Austriacy chwalą kibiców z Polski. "To był w stu procentach fantastyczny festiwal futbolu w pięknej scenerii i z wspaniałymi kibicami Legii Warszawa, o których wcześniej mówiono nam tyle złego. Fani z Polski pokazali, że negatywne opinie o nich nie są prawdą" – cytuje wypowiedź menadżera SV Ried Stefana Reitera serwis laola1.at.
‹
1
…
40
41
42
…
50
›
Newsy
Terminarz
Tabela
Menu
MENU
Aktualności
Mecze
Drużyna
Historia
Klub
Multimedia
Kibice
Sporty
Redakcja
Polityka prywatności
Meczyki Lista Bukmacherów
Facebook
X / Twitter
Instagram
Telegram
TikTok
YouTube
RSS
Projekt i wykonanie:
24style.pl