LEGIONISCI
.COM
MENU
Aktualności
Drużyna
Terminarz
Tabela
Galerie
Koszykówka
LEGIONISCI
.COM
#
KONFERENCJA PRASOWA
2124 artykułów
Góra: Mecz z Legią to duże wyzwanie
10 kwi 2021
- Mecz z Legią jest wielkim wydarzeniem nie tylko dla mnie, ale także dla całego klubu. Na pewno jest to duże wyzwanie i spotkanie, przed którym trzeba robić swoje i jak najlepiej przygotować zespół, żeby dobrze zagrał. Drużyna przez cały tydzień dobrze pracuje na treningach i jest odpowiednio zmotywowana przed tym spotkaniem - mówi przed niedzielnym meczem Janusz Góra, który poprowadzi zespół gospodarzy w miejsce zwolnionego Dariusza Żurawia.
Konferencja trenera
Michniewicz: Poprawić koncentrację w końcówkach połów
8 kwi 2021
- Spodziewam się Lecha grającego ambitnie, z poświęceniem, na miarę możliwości i swojego potencjału, który jest duży. Do składu wróci Tiba, który nie grał z Cracovią. Czeka więc nas ciekawe widowisko. Będzie to dobry mecz, stojący na wysokim poziomie. Chcemy pokazać swoje atuty. Nowy trener Lecha zasiądzie - jeśli nie na ławce - to na trybunach, co będzie mobilizujące dla wszystkich. Możliwe, że będzie miał jakiś wpływ na ustalanie taktyki i składu. Musimy być przygotowani na każdy wariant. Gra Lecha diametralnie się nie zmieni, Myślę, że ustawienie z czwórką z tyłu pozostanie takie jak jest. Musimy być przygotowani, że zagrają zdecydowanie lepiej niż w ostatnich spotkaniach. U siebie musimy poprawić niektóre elementy jeśli chodzi o koncentrację, bo przydarzają się takie momenty, gdy przeciwnik to za łatwo wykorzystuje - mówi Czesław Michniewicz przed niedzielnym spotkaniem w Poznaniu.
Konferencja pomeczowa
Runjaić: Legia wygrała zasłużenie
3 kwi 2021
Kosta Runjaić (trener Pogoni): Chciałbym pogratulować Legii zwycięstwa i dużego kroku w kierunku mistrzostwa. Bardzo dokładnie przygotowaliśmy się do tego meczu, analizowaliśmy grę Legii. Przez ostatnie 10 dni prezentowaliśmy się dobrze, ale mecz ułożył się tak, że po 13 minutach 3 akcje Legii dały im 3 gole. Bardzo trudno jest wygrać w takiej sytuacji z najlepszym przeciwnikiem ligi. Później straciliśmy czwartą bramkę, ale też strzeliliśmy bramkę kontaktową.
AD · aktualnosci-inline-1
Konferencja pomeczowa
Michniewicz: Daliśmy Pogoni tlen do szatni
3 kwi 2021
Czesław Michniewicz (trener Legii): Bardzo się cieszymy, że wygraliśmy po dobrym meczu, jak na Wielką Sobotę przystało. Pierwsza połowa do 45. minuty plus doliczony czas gry, gdzie straciliśmy bramkę na 4-1, była bardzo dobra w naszym wykonaniu. Wszystko nam wychodziło, strzeliliśmy piękne bramki. Pogoń sobie nie stwarzała okazji do strzelenia bramki, ale jak to my - potrafimy sprezentować przeciwnikowi, dać mu troszeczkę tlenu do szatni.
Konferencja trenera
Michniewicz: Bardzo ważny mecz, ale nie o 6 punktów
1 kwi 2021
- Przed nami bardzo ważne spotkanie w kontekście całego sezonu, ale traktujemy je normalnie - jak mecz o 3 punkty, a nie 6 punktów. Gramy u siebie i ostatnio idzie nam dobrze. Wiemy, że Pogoni trudno jest strzelić gola. W tym sezonie aż 14 razy na 22 mecze zagrali na zero z tyłu. Świetnie wykorzystują stałe fragmenty gry, są groźni w kontrataku. Ponadto Kowalczyk i Kozłowski wrócą ze zgrupowania reprezentacji i będą mieli szansę po kilku dniach ponownie zagrać przy Łazienkowskiej. Motywacji im nie zabraknie. U nas też jej nie brakuje. Każdy chce grać w tej najważniejszej części sezonu, więc na pewno czeka nas ciekawy mecz - mówi Czesław Michniewicz.
Konferencja pomeczowa
Michniewicz: Wracamy w dobrych nastrojach
21 mar 2021
Czesław Michniewicz (trener Legii): Bardzo dobrze rozpoczęliśmy spotkanie. Byliśmy dynamiczni, szybko stwarzaliśmy sobie sytuacje, byliśmy bardzo skuteczni i już po 20 minutach prowadziliśmy 3-0. Boisko było bardzo dobre. Popadało trochę przed meczem i piłka szybko się toczyła. To są idealne warunki dla naszej drużyny, bo potrafimy i lubimy grać w takich warunkach. Piłka szybko krążyła, stwarzaliśmy ładne akcje. Cieszy mnie, że coraz lepiej to wygląda. Widzimy plusy naszej pracy, ale są też momenty, w których tracimy koncentrację i przeciwnik ma swoje momenty.
Konferencja pomeczowa
Sevela: Jest ciężko
21 mar 2021
Martin Sevela (trener Zagłębia): Nastawienie, strategia, plan na mecz nie był taki jak to wyglądało na boisku. Od 19. minuty przegrywaliśmy 0-3. Na początku absolutnie nie robiliśmy tego co chcieliśmy. Nasze decyzje w trakcie całego meczu nie były dobre. Nie było dobrej reakcji z naszej strony podczas obrony w polu karnym, dając czas przeciwnikowi na to, żeby strzelił bramkę. Błędy popełniali zawodnicy, od których tego najmniej oczekiwaliśmy. W zespole nie było nikogo, kto by wziął odpowiedzialność na siebie. To był duży problem.
Konferencja trenera
Michniewicz: Zagłębie jest najgroźniejsze z kontrataków
19 mar 2021
- To że w niedzielę zabraknie Filipa Mladenovicia i że mamy kilka drobnych urazów, nie jest dla nas żadnym wytłumaczeniem. Jedziemy do drużyny, która potrafi grać w piłkę, ma wiele atutów i świetnie gra w kontrataku. Zagłębie jest najgroźniejsze wtedy, gdy przeciwnik zgubi piłkę i ma szansę na kontrę. Mają dobrze rozpracowane stałe fragmenty gry. Obchodzą też 75-lecie klubu i każdy mecz to pielęgnowanie historii. Sam jestem małą cząstką tego klubu i z przyjemnością pojadę do Lubina. Liczymy na dobry mecz, a wynik jest sprawą otwartą - mówi Czesław Michniewicz.
AD · aktualnosci-inline-1
Konferencja pomeczowa
Michniewicz: Dziękuję kibicom za doping
13 mar 2021
Czesław Michniewicz (trener Legii): Jesteśmy w dobrych humorach, ale do końca zostały one wystawione na duże nerwy. Zaczęło się bardzo dobrze, panowaliśmy, chcieliśmy zdobyć szybko bramkę, żeby mieć mecz pod kontrolą i zmusić przeciwnika, żeby odważniej zaatakował, żeby stworzyć więcej miejsca do grania. Tak się stało. Warta zagrała bardzo dobry mecz, to było dobre widowisko. Później mecz się wyrównał, padła bramka. Takie bramki zdarzają się raz na całe życie. Myślę, że piłkarz Warty nie strzelał na bramkę, tylko dośrodkowywał. Szybko odpowiedzieliśmy na tego gola po bardzo ładnej, składnej akcji, jakie trenowaliśmy.
Konferencja pomeczowa
Tworek: Jesteśmy smutni i źli
13 mar 2021
Piotr Tworek (trener Warty): Dzisiaj po ostatnim gwizdku jesteśmy smutni, źli na wynik, że straciliśmy 3 bramki i zdołaliśmy tylko odpowiedzieć dwiema. Zbyt prosto i łatwo, a Legia nie wybacza takich błędów. Musieliśmy gonić od początku, a po wyrównaniu szybko dostaliśmy drugą bramkę. W drugiej połowie przez 15 minut mieliśmy zrobić wszystko, żeby odmienić losy meczu, a dostaliśmy trzecią bramkę. Trochę nam zabrakło, ale byliśmy blisko, żeby zdobyć punkt na tym trudnym terenie. Pokazaliśmy, że walczymy o to, żeby nie przegrywać. Ta sportowa złość minie. Jestem dumny z chłopaków, z tego, co zaprezentowali i jak starali się do samego końca zmienić losy meczu. Dziękuję wam, panowie.
Tworek: Zawsze gramy o 3 punkty
12 mar 2021
- Spodziewamy się innego meczu niż jesienią. Czy z przewagą Legii, czy wyrównany, czy z przewagą naszą, okaże się dopiero jutro na boisku. Od wielu tygodni obserwuję rozwój swojej drużyny. Zrobimy wszystko, żeby to był inny mecz, bo na tym polega trenowanie i podnoszenie umiejętności. Na pewno widać różnicę w naszych spotkaniach. Zagramy inaczej niż jesienią, mamy też inne możliwości kadrowe. Musimy mieć jednak z tyłu głowy, że gramy z Legią, mistrzem Polski, zespołem naszpikowanym indywidualnościami, z ogromną jakością. Musimy być przygotowani na każdy wynik - mówi przed spotkaniem z Legią Warszawa trener Warty Poznań, Piotr Tworek.
Konferencja przedmeczowa
Michniewicz: To nie jest kluczowy moment sezonu
12 mar 2021
- Oczywiście mamy w głowie to, że przegraliśmy dwa spotkania z beniaminkami, ale to przykra historia, do której nie chcę wracać. Myślimy pozytywnie, staramy się przygotować jak najlepiej do meczu z Wartą. Liczymy na to, że zagramy dobre spotkanie – mówi Czesław Michniewicz przed spotkaniem z Wartą Poznań.
Konferencja pomeczowa
Lavicka: Trzeba oddać Legii szacunek
7 mar 2021
Vítezslav Lavicka (trener Śląska): Najważniejsze jest to jak chcemy, żeby funkcjonowała nasza drużyna, ale każdego przeciwnika analizujemy indywidualnie. Przeciwko nam zagrał lider Ekstraklasy. Drużyna, która strzeliła najwięcej goli i jest bardzo mocna zarówno indywidualnie jak i zespołowo, dlatego ważnym było odpowiednie ustawienie składu. Musimy nauczyć się wykorzystywać okazje, które nam się nadarzają. Przeciwko Pogoni to się udało, ale tym razem już nie. Trzeba pogratulować i oddać szacunek Legii.
AD · aktualnosci-inline-1
Konferencja pomeczowa
Michniewicz: Zatuszowaliśmy problemy kadrowe
7 mar 2021
Czesław Michniewicz (trener Legii): Cieszę się, że wygraliśmy. Przed przyjechaniem tutaj wiedzieliśmy, że czeka nas trudny mecz, bo Wrocław to trudny teren. Tydzień temu przegrała tutaj Pogoń. Mieliśmy swoje problemy kadrowe, ale udało się je zatuszować poprzez zmodyfikowanie ustawienia. Pokazaliśmy swoje atuty. Sam mecz był pod naszą kontrolą, ale Śląsk też miał swoje okazje, ale nie takich czystych stuprocentowych. Jedynie w pierwszej połowie Artur Boruc dobrze interweniował po strzale głową.
Lavicka: Dobra organizacja gry, pewność siebie i odwaga
5 mar 2021
- W takich meczach, jak z Legią ważne jest, aby być skoncentrowanym i dobrze wykonać swoją pracę. Trzeba zachować balans - nie można tylko się bronić. Potrzeba dobrej organizacji gry w momencie posiadania piłki, trzeba być aktywnym, nie dawać przeciwnikowi przestrzeni na szybkie przejście środkiem boiska. Wiemy, że Legia ma dobrze grających wahadłowych lub bocznych obrońców, jeśli gra czwórką obrońców. Są bardzo mocno nastawieni ofensywnie. Wiemy także, że Legia dobrze utrzymuje się przy piłce, potrafi ją kontrolować, ale my chcemy wykorzystać swoje sytuacje. Po przejęciu piłki będzie okazja do szybkiego ataku. Pracowaliśmy nad tym na treningach - mówi przed niedzielnym meczem trener Śląska Wrocław, Vitezslav Lavička.
Konferencja przedmeczowa
Michniewicz: Wynik z Piastem bardzo mnie martwi
5 mar 2021
- Błędy indywidualne się powtarzają odkąd tu jestem. Mamy specjalny plik, w którym magazynujemy te wszystkie stracone bramki i opisujemy w określony sposób. Dużo błędów jest podobnych. Dziś będziemy je wspólnie analizować z zawodnikami. Pokażemy, że przeciwnicy za łatwo dochodzą do sytuacji i za łatwo strzelają nam bramki. My musimy się wiele natrudzić, wymienić wiele podań, a zdobywamy tylko jedną bramkę. W środę przeciwnik stworzył jedną okazję, a zdobył dwie. Tego nie wolno nam robić - mówi Czesław Michniewicz przed meczem ze Śląskiem.
Konferencja pomeczowa
Michniewicz: Wydawało się, że wszystko jest pod kontrolą
4 mar 2021
Czesław Michniewicz (trener Legii): Mecz rozpoczęliśmy bardzo ospale i szybko straciliśmy pierwszą bramkę. Później nie stwarzaliśmy sobie zbyt wielu okazji żeby do przerwy wyrównać.
Konferencja pomeczowa
Fornalik: Mieliśmy dwie sytuacje i zdobyliśmy dwie bramki
3 mar 2021
Waldemar Fornalik (trener Piasta): Najważniejszy jest awans do półfinału. Byliśmy bardzo skuteczni. Można powiedzieć, że mieliśmy dwie sytuacje i zdobyliśmy dwie bramki, co oczywiście nas cieszy. Z drugiej gry poprzez organizację gry w defensywie doprowadziliśmy do tego, że Legia nie miała zbyt wielu okazji bramkowych, do czego przyzwyczaiła może swoich kibiców. Padła bramka, był też słupek, ale generalnie staraliśmy się neutralizować Legii, tym bardziej, że dobrze mecz nam się ułożył. Brawo dla drużyny za konsekwencję, za ambicję, za skuteczność oraz za to, że awansowaliśmy do półfinału.
AD · aktualnosci-inline-1
Konferencja prasowa
Michniewicz: Piast jest w dobrym momencie sezonu
2 mar 2021
- Gdy graliśmy z Piastem w listopadzie, był to czas, w którym drużyna z Gliwic zaczęła łapać wiatr w żagle. Wcześniej ten zespół nie funkcjonował tak dobrze, ale od momentu gdy wszyscy jego zawodnicy wrócili do gry, naprawdę przyjemnie patrzy się na ich poczynania. Piast w ostatnim czasie wygrał wiele spotkań i bardzo rzadko przegrywał. Zespół jest na pewno w dobrym momencie sezonu. W drużynie Waldemara Fornalika widać siłę, ale również stabilność. Jego zespół gra w określony i bardzo skuteczny sposób. Kuba Czerwiński dowodzi całą linią obrony, a w innych formacjach znajdziemy jeszcze wielu doświadczonych piłkarzy. Te wszystkie aspekty wpływają na dobre funkcjonowanie Piasta Gliwice - mówi przed meczem z Piastem trener Legii Warszawa, Czesław Michniewicz.
Konferencja pomeczowa
Brosz: Źle zaczęliśmy mecz
28 lut 2021
Marcin Brosz (trener Górnika): Początkowe minuty meczu powinniśmy rozwiązać inaczej. Dopiero od 15 minuty każda nasza akcja zaczęła dodawać nam pewności siebie. W końcówce pierwszej połowy udało nam się stworzyć kilka sytuacji i grać bardziej odpowiedzialnie z tyłu. W drugiej odsłonie, kiedy ważył się losy meczu, mieliśmy swoje okazje, których nie wykorzystaliśmy i w konsekwencji straciliśmy drugą bramkę.
Konferencja pomeczowa
Michniewicz: Było sporo niedokładności
28 lut 2021
Czesław Michniewicz (trener Legii): To był taki mecz, jakiego się spodziewaliśmy. Spotkanie było zacięte, a wynik decydował się do ostatniej minuty. Wygraliśmy i z tego bardzo się cieszymy, ale mamy świadomość, że dobre było pierwsze 15 minut, a potem oddaliśmy inicjatywę Górnikowi. Mieliśmy sporo niedokładności i podań, które były nieprzygotowane. Wybieraliśmy dużo trudnych rozwiązań, gra się nie kleiła, w efekcie czego przed przerwą Górnik doszedł do jednej groźnej sytuacji.
Brosz: Czeka nas bardzo interesujące spotkanie
26 lut 2021
- Utkwiło nam w głowach jesienne spotkanie z Legią Warszawa, ale już trochę czasu od niego minęło. Zespół z Warszawy zmienił się pod wieloma względami. Na pewno będą chcieli prowadzić grę, wymienić dużą liczbę podań, nie boją się wychodzić spod pressingu i atakują dużą liczbą zawodników. Samo to pokazuje, że czeka nas bardzo interesujące spotkanie i na to wszyscy liczymy. Dla nas najważniejsze jest jednak, żeby punkty zostały w Zabrzu - mówi przed sobotnim meczem trener Górnika Zabrze, Marcin Brosz.
Konferencja przedmeczowa
Michniewicz: Skuteczność w defensywie musi być lepsza
26 lut 2021
- W Górniku kluczowy jest trener Marcin Brosz, który już długo pracuje w tym klubie, bodajże od 2016 roku. Widać jego pracę, widać sposób gry tej drużyny i ewolucję, bo dziś grają w innym ustawieniu niż wcześniej. Widzę wiele pozytywnych elementów w grze tego zespołu, a to wszystko wynika doświadczenia i mądrości szkoleniowca - mówi Czesław Michniewicz przed sobotnim starciem ligowym.
Konferencja pomeczowa
Michniewicz: Na 5 minut zgasło nam światło
20 lut 2021
Czesław Michniewicz (trener Legii): Myślę, że wspólnie z Wisłą stworzyliśmy dobre widowisko przy kartoffelplatz przy Łazienkowskiej, bo tak to boisko trzeba określić. Było bardzo, bardzo złe. W wielu momentach przeszkadzało nam i zawodnikom Wisły Płock, ale nie mieliśmy na to wpływu. Nie mniej jednak, zdobyliśmy 5 bramek. Do 40. minuty wydawało się, że wszystko jest pod kontrolą. Na 5 minut zgasło nam światło i zrobiło się 3-2. W przerwie dokonaliśmy zmiany - wszedł Artem Szabanow, którego chcieliśmy na spokojnie włączyć do gry w przyszłym tygodniu.
Konferencja pomeczowa
Sobolewski: Razem wygrywamy, razem przegrywamy
20 lut 2021
Radosław Sobolewski (trener Wisły): Niestety, nie udało nam się podtrzymać naszej serii. Przegraliśmy dziś wyraźnie. Legia była bezapelacyjnie lepsza. Gratuluję zwycięstwa. Ten mecz tak naprawdę od początku nam się nie ułożył. W pierwszej połowie straciliśmy 3 bramki. Można powiedzieć, że później wróciliśmy do gry, przed przerwą zdobyliśmy dwie bramki i wyszliśmy na drugą połowę z dobrym nastawieniem, aby kontynuować naszą pracę. Próbowaliśmy strzelić bramkę na 3-3, ale się nie udało. Narażaliśmy się na kontry i Legia tylko podwyższała prowadzenie. Większość bramek wynikła z naszych błędów, które musiał wykorzystać tak jakościowy zespół, jak Legia.
Konferencja trenera
Michniewicz przed meczem z Wisłą Płock
19 lut 2021
- Na tę chwilę wszyscy zawodnicy są brani pod uwagę do gry w meczu z Wisłą Płock, poza tymi z przewlekłymi kontuzjami, jak Igor Lewczuk, Marko Vesović czy Mateusz Cholewiak. Nie jest wyjaśniona sytuacja z Arturem Borucem. Wczoraj trenował indywidualnie. Zobaczymy, jak będzie dzisiaj. Podobnie jest ze Skibickim, który w środowym meczu rezerw doznał bolesnego stłuczenia śródstopia. Lekarz dziś zdecyduje co dalej. Przez ostatnie dni trenował z nami Mateusz Hołownia. Grał w środę z Radomiakiem, zaprezentował się z dobrej strony na pewno znajdzie się w dwudziestce meczowej - mówi przed meczem trener Legii Czesław Michniewicz.
Konferencja pomeczowa
Zając: Piłkarze serduchem wywalczyli cenny punkt
14 lut 2021
Bogdan Zając (trener Jagiellonii): Wychodząc na boisko, mamy pewne założenia, automatyzmy w działaniu, ale po drugiej stronie jest zawsze przeciwnik. Nie zawsze pozwala on rozwinąć skrzydła. W tym meczu było wiele faz, kiedy musieliśmy się najpierw wybronić, żeby uchronić się przed stratą bramki, a potem próbować swoich szans. W pierwszej połowie na pewno było ich więcej. W drugiej połowie nie było ich za wiele, ale jak się ma taki wynik, to trzeba go pilnować. Wiedzieliśmy z kim gramy, jak ten mecz wyglądał. Nie można się było zbytnio otworzyć, żeby szybko nie dostać bramki.
Konferencja pomeczowa
Michniewicz: Nie widziałem potrzeby zmian
14 lut 2021
Czesław Michniewicz (trener Legii): Nie rozpoczęliśmy tego meczu tak, jak sobie wymarzyliśmy. Chcieliśmy od razu atakować, być na połowie przeciwnika i stwarzać sobie sytuacje. Tak się nie stało. Przeciwnik szybko wykorzystał nasz błąd, po którym został podyktowany rzut karny i zaczęliśmy ten mecz praktycznie od początku. Na szczęście szybko wróciliśmy do gry, zaczęliśmy grać składnie, kombinacyjnie i po rzucie rożnym wywalczyliśmy rzut karny, który Tomek Pekhart zamienił na gola.
Konferencja trenera Jagiellonii
Zając: Przed Legią nie muszę nikogo mobilizować
12 lut 2021
- Przed nami kolejne spotkanie, w którym chcemy walczyć o zwycięstwo. Do Krakowa też pojechaliśmy grać otwarty futbol, mimo trudnych warunków stwarzaliśmy sytuacje, podjęliśmy walkę. Nie udało nam się odrobić strat - taka jest piłka. Nie załamujemy się, a wręcz przeciwnie, bo przed nami mecz z rywalem, o którym nie muszę nic mówić na odprawie. Wystarczy tylko pokazać nazwę i wszyscy są zmobilizowani. Czekamy na to spotkanie - mówi Bogdan Zając, trener Jagiellonii.
Konferencja przedmeczowa
Michniewicz: Pogoda? Problemem nie są mecze, a treningi i kontuzje
12 lut 2021
- Obserwowałem kilka meczów Jagiellonii. Widać pracę Bogdana Zająca i jego sztabu. To dobrze zorganizowana drużyna, pojawia się dużo elementów, które występowały w reprezentacji Adama Nawałki. Mają dobrze zorganizowane stałe fragmenty gry i dużą płynność w grze. Mecze w Białymstoku były zawsze ciekawe. Mam nadzieję, że stworzymy dobre widowisko, a wynik jest sprawą otwartą - mówi Czesław Michniewicz.
‹
1
…
30
31
32
…
71
›
Newsy
Terminarz
Tabela
Menu
MENU
Aktualności
Mecze
Drużyna
Historia
Klub
Multimedia
Kibice
Sporty
Redakcja
Polityka prywatności
Meczyki Lista Bukmacherów
Facebook
X / Twitter
Instagram
Telegram
TikTok
YouTube
RSS
Projekt i wykonanie:
24style.pl