LEGIONISCI
.COM
MENU
Aktualności
Drużyna
Terminarz
Tabela
Galerie
Koszykówka
LEGIONISCI
.COM
#
MŚ
122 artykułów
Łyżwiarstwo
Marek Kania tuż za podium w sprincie drużynowym na MŚ
3 mar 2023
W czwartek wieczorem w holenderskim Heerenveen odbył się sprint drużynowy podczas Mistrzostw Świata w łyżwiarstwie szybkim. Polacy, w składzie Marek Kania, Piotr Michalski i Damian Żurek byli bardzo blisko wywalczenia brązowego medalu. Zabrakło do niego 0,4 sekundy.
Boks
Rośkowicz brązowym medalistą Mistrzostw Świata Juniorów!
23 lis 2022
Pięściarz Klubu Bokserskiego Legia, Bartłomiej Rośkowicz zdobył dziś w Hiszpanii brązowy medal Mistrzostw Świata Juniorów w kategorii do 63,5 kilograma. W półfinałowej walce legionista, przegrał zdaniem sędziów minimalnie na punkty z Gruzinem, Demirem Kayaią.
Boks
Rośkowicz coraz bliżej strefy medalowej Mistrzostw Świata Juniorów
19 lis 2022
W hiszpańskiej La Nucii trwają Mistrzostwa Świata Juniorów w boksie, w których wystartowało dwóch pięściarzy Klubu Bokserskiego Legia. Bartłomiej Rośkowicz w kat. -63,5 kg pokonał na punkty (4:1) w 1/32 finału Lee Hyeona Wooka z Korei Południowej. Sędziowie punktowali 29:28, 29:28, 28:29, 30:27 i 30:27. W kolejnej walce, która miała miejsce w czwartek, legionista pokonał Fina, Johannesa Suhonena przez nokaut w pierwszej rundzie (po prawym prostym) i awansował do 1/8 finału. W sobotę nasz zawodnik wykonał kolejny krok i w pełni zasłużenie zwyciężył (4-1) Belga, Ghayeniana Vaskena awansując do 1/4 finału. "Pełna kontrola przez cały pojedynek dały trzecie zwycięstwo na tych mistrzostwach. Bez spinki i utrzymanie ciśnienia" - podsumował tę walkę klubowy trener naszego zawodnika, Grzegorz Proksa.
AD · aktualnosci-inline-1
Strzelectwo
Wyniki legionistów na MŚ osób niepełnosprawnych
18 lis 2022
W Al Ain w Zjednoczonych Emiratach Arabskich zakończyły się Mistrzostwa Świata w Parastrzelectwie. W ostatniej konkurencji, R6 - karabinie dowolnym leżąc, Marek Dobrowolski awansował do drugiego etapu z miejsca szóstego (wynik w kwalifikacjach 616,8 pkt.), a Emilia Babska z dwunastej pozycji (610,2 pkt.).
Strzelectwo
Emilia Babska mistrzynią świata osób niepełnosprawnych!
12 lis 2022
W Al Ain w Zjednoczonych Emiratach Arabskich dwoje zawodników sekcji strzeleckiej Legii bierze udział w Mistrzostwach Świata w strzelectwie osób niepełnosprawnych. Emilia Babska w sobotę zaprezentowała się fenomenalnie w konkurencji R8, karabinu 50m 3 postawy kobiet. Legionistka, która już wcześniej zapewniła sobie kwalifikację na drugie z kolei Paraigrzyska Olimpijskie, zdobyła złoty medal w tej właśnie konkurencji. Emilia w porannych kwalifikacjach zajęła miejsce piąte, a wynik przez nią uzyskany - 1150 punktów, to nowy rekord Polski. Po południu nasza zawodniczka nie miała sobie równych i zdobyła złoto w konkurencji R8. Srebro zdobyła Iryna Shchetnik (Ukraina), brąz Veronika Vadovicova (Słowacja).
Boks
Dwóch legionistów leci na MŚJ do Hiszpanii!
11 lis 2022
Dwóch zawodników Klubu Bokserskiego Legia, otrzymało powołania na Mistrzostwa Świata Juniorów w boksie, które odbędą się w hiszpańskiej La Nucii. W niedzielę do Alicante polecą Artur Proksa (kat. -60 kilogramów) oraz Bartłomiej Rośkowicz (-63,5kg).
Wrotkarstwo
Marek Kania 9. na MŚ w Argentynie
8 lis 2022
W Argentynie zakończyły się zawody World Skate Games 2022, czyli Mistrzostwa Świata we wrotkarstwie szybkim, w których udział wzięło dwóch zawodników sekcji łyżwiarskiej Legii Warszawa. Mateusz Kania startował już na MŚ przed rokiem w Kolumbii. Tym razem, w Buenos Aires, nie udało się awansować do półfinału w żadnej konkurencji, a w wyścigu na 1000 metrów legionista zajął miejsce 37. z wynikiem 1:39.491 min.
Strzelectwo
Czwarty medal Bartnika na MŚ!
27 paź 2022
Zawodnik sekcji strzeleckiej Legii, Tomasz Bartnik nie zwalnia tempa - w czwartek około godziny 10:00, legionista zdobył czwarty medal podczas trwających Mistrzostw Świata w Kairze. Tym razem po wczorajszym udanym, indywidualnym występie w konkurencji karabinu leżąc z 300 metrów (legionista zdobył srebrny medal), nadarzyła się szansa, by Polacy w drużynie, w tej samej konkurencji powalczyli o brąz.
AD · aktualnosci-inline-1
Strzelectwo
Bartnik złotym medalistą MŚ w karabinie 3 postawy Mix 300m
26 paź 2022
Zawodnik sekcji strzeleckiej Legii Warszawa zdobył trzeci medal na mistrzostwach Świata w Kairze i drugi podczas środowej rywalizacji. W sesji popołudniowej, Tomasz Bartnik startował wraz z Karoliną Kowalczyk (Śląsk Wrocław) w konkurencji karabinu 3 postawy Mix z 300 metrów. Polacy byli zdecydowanie najlepsi i wygrywając w finale z Finami - Henną Viljanen i Aleksim Leppą 17:3 zapewnili sobie złoty medal!
Strzelectwo
Srebro Bartnika na MŚ w karabinie leżąc 300m
26 paź 2022
Dziś w Kairze rozegrano kolejną konkurencję podczas Mistrzostw Świata w strzelectwie sportowym. Zawodnik Legii Warszawa, Tomasz Bartnik zdobył na tej imprezie drugi srebrny medal. Dzisiaj legionista doskonale spisał się w konkurencji karabinu leżąc z 300 metrów.
Wrotkarstwo
Bracia Kania wystartują na MŚ w Argentynie
26 paź 2022
Dwóch zawodników sekcji łyżwiarskiej Legii Warszawa - bracia Marek Kania oraz Mateusz Kania wyleciało do Buenos Aires, gdzie w najbliższych dniach startować będą na Mistrzostwach Świata we wrotkarstwie szybkim (World Skate Games). Przed rokiem na MŚ w Kolumbii poleciał tylko Mateusz, zajmując miejsca w drugiej i trzeciej dziesiątce.
Strzelectwo
Brąz Klepacz na MŚ w pistolecie dowolnym Mix
25 paź 2022
Podczas strzeleckich Mistrzostwach Świata w Kairze, Katarzyna Klepacz z sekcji strzeleckiej Legii wraz z Szymonem Wojtyną (Śląsk Wrocław) zdobyli brązowy medal w konkurencji Pistolet Dowolny Miks. W rywalizacji o brązowy medal Polacy wygrali 16-14 z parą z Ukrainy - Oksaną Kowalczuk i Olechem Omełczukiem. Konkurencja ta polega na oddaniu 60 strzałów ocenianych w postawie stojącej do tarcz, których czarne pole ma średnicę 200 mm. Dziesiątka w środku tarczy ma średnicę 50 mm. Podobnie jak w konkurencjach karabinowych, pistolet musi być ładowany jednym nabojem, a dystans do tarczy wynosi 50 metrów.
Strzelectwo
Bartnik: Kwalifikacja oznacza przede wszystkim spokój
24 paź 2022
W sobotę przed południem zawodnik sekcji strzeleckiej Legii, Tomasz Bartnik wywalczył podczas trwających w Kairze Mistrzostw Świata, srebrny medal w konkurencji karabinu 3 postawy (50m). Wynik ten zapewnił legioniście kwalifikację na Igrzyska Olimpijskie w Paryżu w 2024 roku.
AD · aktualnosci-inline-1
Żeglarstwo
Klepacka 33. na MŚ w iQFoil
24 paź 2022
We francuskim Breście zakończyły się żeglarskie Mistrzostwa Świata w olimpijskiej klasie iQFoil. Zawodniczka Legii, Zofia Klepacka ukończyła rywalizację na miejscu 33., spośród 102. startujących. Legionistka w poszczególnych wyścigach zajmowała miejsca: 11, 11, 15, (22), 17, RDG, 12, 34, (40), 11, 9, 25, 25, 14, BFD (53).
Strzelectwo
Bartnik wicemistrzem świata! Legionista poleci na Igrzyska
22 paź 2022
Niesamowitych emocji w sobotnie przedpołudnie dostarczył zawodnik sekcji strzeleckiej Legii Warszawa, Tomasz Bartnik podczas finału konkurencji karabin 3 postawy. Legionista w piątek, z piątego miejsca w kwalifikacjach (z wynikiem 592 pkt.), zapewnił sobie awans do finałowej ósemki. Dziś z kolei Tomek spisywał się jeszcze lepiej i do samego końca walczył o złoto, ostatecznie kończąc rywalizację ze srebrnym medalem. Brawo!
Laser run
Gutkowski i W. Wierzba z medalami MŚ w laser run
12 paź 2022
W Lizbonie doskonale radzili sobie reprezentanci Legii Warszawa podczas Mistrzostw Świata seniorów Laser Run. Łukasz Gutkowski wywalczył złoty medal i tytuł mistrza świata indywidualnie, a Wiktoria Wierzba zdobyła brąz wśród kobiet. Gutkowski i W. Wierzba w sztafecie mix zdobyli tytuł mistrzów świata.
Pięciobój
Srebrny medal Karbownik na MŚ U-19 w drużynie
9 paź 2022
W sobotę w Zielonej Górze rozegrano finał kobiet podczas Młodzieżowych Mistrzostw Świata w pięcioboju nowoczesnym, w którym wystartowały dwie Polki - Ewa Pydyszewska i Adrianna Kapała. Ich dobry występ zapewnił Polkom srebrny medal MŚ w drużynie - po zsumowaniu punktów obu finalistek oraz trzeciej najlepszej z Polek na tych mistrzostwach - legionistki, Małgorzaty Karbownik. I właśnie te trzy Polki odznaczone zostały srebrnymi medalami.
K-1
Kamiński wicemistrzem Świata Juniorów w K-1!
8 paź 2022
Dziś we włoskim Jesolo odbył się finał kick-bokserskich Mistrzostw Świata Juniorów w formule K-1. Wicemistrzem w kat. -67 kg został zawodnik Legia Fight Club, Karol Łada, któremu podczas finałowej walki z Francuzem, sekundował klubowy trener, Karol Łada. "Dał z siebie wszystko co miał najlepsze w całym turnieju. To pierwsze tak ważne i cenne trofeum w naszym klubie, a Konrad jest pierwszym wychowankiem który po nie sięgnął. To efekt żmudnej, 4-letniej pracy. Jestem dumny" - powiedział po dzisiejszej walce trener Łada.
AD · aktualnosci-inline-1
Pięciobój
Wyniki legionistek na MŚ U-19
7 paź 2022
W Zielonej Górze odbyły się półfinały Mistrzostw Świata Juniorów (do lat 19) w pięcioboju nowoczesnym, w których rywalizowały dwie zawodniczki Legii. Maja Biernacka i Małgorzata Karbownik przeszły pierwszy etap kwalifikacji i z miejsc 15. w swoich grupach eliminacyjnych, awansowały do czołowej 36-tki, czyli znalazły się w półfinałach. W czwartek rywalizowano o miejsce w sobotnim finale.
Amp futbol
Występy legionistów na MŚ w Turcji
6 paź 2022
Dwóch zawodników sekcji amp futbolu Legii Warszawa wzięło udział w Mistrzostwach Świata, które odbywają się w Turcji. W kadrze trenera Dragosza znaleźli się Mariusz Adamczyk oraz nasz bramkarz, Jakub Popławski. W fazie grupowej Polacy przegrali z Uzbekistanem 1-3, następnie pokonali 3-0 Tanzanię i niespodziewanie, również 3-0 aktualnych wicemistrzów Europy, Hiszpanów.
Pięciobój
Karbownik wicemistrzynią Świata U-19 w sztafecie
3 paź 2022
Trzy pięcioboistki Legii Warszawa wystartowały w niedzielnych Młodzieżowych Mistrzostwach Świata (do lat 19) w pięcioboju nowoczesnym, w rywalizacji sztafet kobiecych. Nasza zawodniczka Małgorzata Karbownik w parze z Adrianną Kapałą zdobyły srebrne medale mistrzostw. Dwie legionistki startujące razem - Michalina Wierzba i Pola Wolska ukończyły rywalizację na miejscu piątym. Zawody odbyły się w Zielonej Górze, na obiektach WOSiR Drzonków.
Strzelectwo
Wyniki Yazykowa na MŚ w Osijeku
24 wrz 2022
W chorwackim Osijeku trwają Mistrzostwa Świata w strzelaniach do rzutków, na które pojechał jeden z zawodników Legii. Wołodymyr Yazykov zajął 37. miejsce w konkurencji Trap, uzyskując łącznie 106 punktów. W poszczególnych seriach zdobywał: 21, 22, 22, 20 i 21.
Zapasy
Porażka Rafała Krajewskiego w I rundzie MŚ
12 wrz 2022
Dziś przed południem w Belgradzie rozpoczęła się rywalizacja kat. wagowej -130 kilogramów na Mistrzostwach Świata seniorów w zapasach w stylu klasycznym. Zapaśnik Legii Warszawa i aktualny mistrz Polski, Rafał Krajewski niestety przegrał swoją pierwszą walkę o awans do 1/8 finału z Włochem, Danilą Sotnikovem.
Pięciobój
Karbownik ósma na MŚ U-19
12 wrz 2022
We Włoszech w niedzielę odbył się konkurs indywidualny Mistrzostw Świata w pięcioboju nowoczesnym kobiet do lat 19. W zawodach wystartowały dwie legionistki, które wcześniej zapewniły sobie awans do czołowej 18-tki. Rywalizację na miejscu ósmym zakończyła Małgorzata Karbownik, Maja Biernacka była 16.
Pięciobój
Radomyski 4. w sztafecie na MŚ U-17
11 wrz 2022
Wczoraj podczas Mistrzostw Świata do lat 17 w pięcioboju nowoczesnym, które odbywają się we Włoszech, rywalizowały sztafety męskie. Wśród nich startował zawodnik Legii, Igor Radomyski, który w parze z Adamem Machajem był bardzo blisko medalu.
Pięciobój
Karbownik wicemistrzynią Świata U-19 w sztafecie mieszanej
7 wrz 2022
Pięcioboistka Legii Warszawa, Małgorzata Karbownik zdobyła srebrny medal mistrzostw Świata do lat 19 w sztafecie mieszanej wraz z Michałem Jabłońskim. Wczoraj w Lignano Sabbiadoro do rywalizacji przystąpiło 17 sztafet mieszanych. Karbownik i Jabłoński już w pierwszej konkurencji - konkursie szermierczym zajęli trzecie miejsce (20 zwycięskich trafień, 238 pkt.).
Żeglarstwo
Wyniki Dembowskiej na MŚ w kl. Micro
2 sie 2022
Na jeziorze Trasimeno we włoskim miasteczku Castiglione del Lago koło Perugii odbyły się żeglarskie Mistrzostwa Świata w klasie Micro. Załoga dowodzona przez Maję Dembowską zajęła 20. miejsce. Legionistka w ośmiu wyścigach raz uplasowała się w czołowej dziesiątce. Startowały 32 załogi. W poszczególnych wyścigach Dembowska zajmowała następujące lokaty: 18, 14, 12, (DNF), 24, UFD, 9 i 11.
Pięciobój
Siódme miejsce Ławrynowicza na MŚ w sztafecie mix
1 sie 2022
Na zakończenie Mistrzostw Świata w pięcioboju nowoczesnym w Aleksandrii, zawodnik Legii, Daniel Ławrynowicz wystartował w parze z Natalią Dominiak w rywalizacji sztafet Mix. Spośród 19 zespołów, Polacy zajęli miejsce siódme. Daniel i Natalia bardzo dobrze rozpoczęli pierwszą konkurencję, uzyskując czwarty wynik w szermierce (225 pkt.), a następnie dodając do tego 4 punkty w rundzie bonusowej.
Pięciobój
Ławrynowicz o krok od finału MŚ
29 lip 2022
Bardzo przyzwoity start na Mistrzostwach Świata w pięcioboju nowoczesnym zaliczył Daniel Ławrynowicz z sekcji pięciobojowej Legii. Nasz zawodnik po bardzo udanym starcie w eliminacjach (dwunasty wynik w swojej grupie), zawodów rozgrywanych w Aleksandrii w Egipcie, wczoraj przystąpił do walki wśród najlepszych 36. pięcioboistów o miejsce w finałowej 18-tce.
Łyżwiarstwo
Bracia Kania rozpoczęli przygotowania do sezonu łyżwiarskiego 2022/23
17 lip 2022
Reprezentanci Polski w łyżwiarstwie szybkim, w tym dwaj zawodnicy Legii - Marek Kania oraz Mateusz Kania rozpoczęli przygotowania do kolejnego sezonu na lodzie - 2022/23. Legioniści wraz z pozostałymi kadrowiczami trenują w Arenie Lodowej w Tomaszowie Mazowieckim. W przerwach zaś od treningów na lodzie, mocno trenują na rolkach przed międzynarodowymi zawodami, które czekają ich tej jesieni.
‹
1
2
3
4
5
›
Newsy
Terminarz
Tabela
Menu
MENU
Aktualności
Mecze
Drużyna
Historia
Klub
Multimedia
Kibice
Sporty
Redakcja
Polityka prywatności
Meczyki Lista Bukmacherów
Facebook
X / Twitter
Instagram
Telegram
TikTok
YouTube
RSS
Projekt i wykonanie:
24style.pl