LEGIONISCI
.COM
MENU
Aktualności
Drużyna
Terminarz
Tabela
Galerie
Koszykówka
LEGIONISCI
.COM
#
OPRAWY
794 artykułów
Kibicowski
Na stadionach: Początek europejskiej przygody
19 lip 2010
Polskie kluby rozpoczęły rywalizację w europejskich pucharach, więc dla części fanów wakacje się już skończyły. W tym tygodniu rozegrane zostaną pierwsze mecze Pucharu Polski, a na 1 sierpnia w Płocku zaplanowano mecz o Superpuchar. Ciekawie zapowiada się rywalizacja polskich drużyn w kolejnych rundach europucharów. Fani Jagiellonii pojadą do Salonik, kibice Lecha do Pragi, zaś chorzowianie udadzą się w drogę do Wiednia lub do Bośni.
Kibicowski
Nieznani Sprawcy: Od początku wejścia ITI, byliśmy traktowani jako potencjalne zło
7 maj 2010
Nieznani Sprawcy od dłuższego czasu nie prezentowali na trybunach żadnej oprawy. Przedstawiciele grupy NS w rozmowie z LegiaLive! wyjaśniają dlaczego obecnie ultrasi nie przychodzą na stadion. "To w Kopenhadze nastąpił kres współpracy z Klubem, a nie jak stara się wmówić wszystkim obecny prezes Kosmala, z powodu zachowania kibiców na meczu z Ruchem 31. października 2009" - mówi w rozmowie z LL! legijna grupa ultras. Zachęcamy do lektury.
Kibicowski
Na stadionach: Świat według Kiepskich
4 maj 2010
W minionym tygodniu rozegrano dwie serie spotkań ekstraklasy. Znacznie ciekawsze były pojedynki, które odbyły się w tygodniu. To wtedy rozegrano dwa derbowe mecze: Zagłębie - Śląsk i Ruch - Polonia. Na nich odnotowano najlepsze liczby wyjazdowe i ciekawe oprawy. Nieźle było również na niedzielnym meczu Śląska z Lechem. Fani "Kolejorza" pomysłowo odpowiedzieli wrocławianom na ich wcześniejsze zaczepki.
AD · aktualnosci-inline-1
Kibicowski
Na stadionach: Po co mi wyjazd jak mam telewizję i Internet?
26 kwi 2010
Ani mecz Wisły z Lechem, ani Lechii z Ruchem kibicowsko nie zachwyciły. Zdecydowanie ciekawiej było w niższych ligach. Na szczególne wyróżnienie zasługują spotkania Zawiszy z Olimpią Grudziądz (II liga) oraz Chrobrego Głogów z Górnikiem Wałbrzych (III liga). "Niebiesko-czarne szatany" po zmianie prezesa w końcu ruszyli z dopingiem i pokazali ile traci widowisko bez fanatycznej publiczności. Ciekawą oprawę przygotowali fani GKS-u Tychy.
Kibicowski
Na stadionach: (Niby) dbają o nasze bezpieczeństwo. Fani przeciwko TVN-owi i GW
6 kwi 2010
Przed świętami rozegrano kolejną serię spotkań i na niektórych stadionach było ciekawie. Przy okazji wyszło na jaw, że o terminach wielu meczów decyduje policja, która ustala je tak, by mogło je obejrzeć... jak najmniej osób. Tak było w przypadku spotkań kilku zaprzyjaźnionych drużyn - gdy policja dowiedziała się, że fani zamierzają jednego dnia zobaczyć mecz swojej drużyny, a później wspierać zgodę, nakazano zmianę terminu spotkania.
Kibicowski
Na stadionach: Wynik derbów to rzecz święta
30 lis 2009
Runda jesienna za nami, ale przed nami jeszcze dwie serie spotkań awansem, więc i kolejne dwa notowania "Na stadionach". W minionym tygodniu rozegrano m.in. derby Trójmiasta, a parę dni później Arka pożegnała się ze swoim stadionem na kilkanaście miesięcy. Spotkanie ze Śląskiem zakończyło się interwencją policji na trybunach.
Kibicowski
Na stadionach: Ultrasi - artyści czy bandyci?
23 lis 2009
Drużyny z niższych klas rozgrywkowych rozegrały w minionym tygodniu ostatnie zaległe spotkania. Na placu boju pozostały jeszcze ekipy ekstraklasy. Zarówno na derby Warszawy, jak i Krakowa nie wpuszczono kibiców gości. W Sosnowcu, w przeciwieństwie do Łazienkowskiej, wiślacy zmobilizowali się na pojedynek z lokalnym rywalem i zaprezentowali niezły doping i oprawę. Pod względem wyjazdowym był to jeden z najsłabszych tygodni. Wystarczy powiedzieć, że najlepszą liczbę wyjazdową osiągnęli kibice Zawiszy na mecz... towarzyski.
Kibicowski
Na stadionach: Zabierając nam trybuny, nie zabierzecie mentalności
16 lis 2009
Z okazji 91. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, na polskich stadionach ponownie zaroiło się od opraw poświęconych walce o wolność ojczyzny. Jako że w tym tygodniu nie grały zespoły ekstraklasy (nie licząc jednego meczu PP), oprawy z symbolami narodowymi i biało-czerwonymi barwami pojawiły się na stadionach niższych lig. Na meczu reprezentacji Polski z Rumunią także nie zabrakło oprawy, przygotowanej przez legijną grupę ultras.
AD · aktualnosci-inline-1
Kibicowski
Na stadionach: Awantury na pierwszym planie
2 lis 2009
W minionym tygodniu na paru stadionach rozegrano bardzo ciekawe mecze. Był i głośny doping i ciekawe oprawy. Na pierwszy plan wybijają się jednak zajścia z Kielc i Zabrza, gdzie doszło do bójek kibiców oraz rzucania pirotechniki. Wydarzeniem bez precedensu było jednak zdjęcie prowadzącego doping na Legii w czasie meczu i wywiezienie go na komendę, do czego potrzebnych było kilkudziesięciu ochroniarzy z gazem. Po raz ostatni wodzireja Legii ze stadionu zawinięto ponad 10 lat temu, ale w zupełnie innych okolicznościach.
Kibicowski
Na stadionach: KSP zawiesza wyjazdy
12 paź 2009
Ekstraklasa w ten weekend nie grała. Uwaga kibiców zwrócona była więc na mecze niższych lig oraz reprezentacji Polski w Czechach. Do Pragi pojechało ponad 3 tysiące fanów, jednak kilkuset z nich na stadion nie zostało wpuszczonych, a około 300 osób zawrócono jeszcze przed miastem docelowym. Poważne "zmiany w organizacji ruchu kibicowskiego" zaszły tymczasem w Polonii Warszawa. Fani KSP postanowili m.in. zawiesić działalność wyjazdową. Fotoreportaż z Pragi - 27 zdjęć Ally
Kibicowski
Na stadionach: Ch... z wynikami, ważniejszy taniec z gwiazdami
5 paź 2009
Na większości stadionów w Polsce nie ustaje akcja protestacyjna przeciwko cenzurze na stadionach. W pierwszej połowie spotkań kibice nie prowadzą dopingu oraz wywieszają transparenty "Stop cenzurze". Tę ponownie zastosował delegat PZPN, nie wpuszczając w Bytomiu transparentu o IV rozbiorze Polski przywiezionego przez lechistów. Według wielu postronnych osób sam protest jest jak najbardziej uzasadniony, ale jego forma uderza przede wszystkim w piłkarzy, nie zaś Ekstraklasę, czy PZPN.
Kibicowski
Na stadionach: Delegat grozi i cenzuruje, a z historią na bakier
21 wrz 2009
Już w piątek jako pierwsi pisaliśmy o tym, że Komisja Ligi ukarała Lechię za wywieszenie transparentu odnoszącego się do historii naszego kraju. Wkrótce posypać powinny się kolejne kary, bowiem podobne hasła wywieszono m.in. na meczach Legii, Wisły, ŁKS-u i Pogoni. Nagrodę za największy debilizm powinien otrzymać delegat PZPN wyznaczony na mecz ŁKS-u z Flotą. Przed meczem groził spikerowi, że jeśli w wyjaśnieniu przyczyn minuty ciszy padną słowa "napaść", "agresja", czy "Rosja", łódzki klub zostanie surowo ukarany.
Kibicowski
Na stadionach: Na mobilizację - piłka lekarska
31 sie 2009
Tylko cztery dobre wyjazdy zaliczyli fani drużyn ekstraklasy w miniony weekend. Najlepszy, bez dwóch zdań, to dwutysięczna eskapada Śląska na mecz przyjaźni do Gdańska. Nadspodziewanie dobrze zaprezentowała się Arka w odległym Lubinie, gdzie świętowano 30-lecie zgody. Śladów po przyjaźni nie widać było natomiast w Kielcach. Cracovia rozpoczęła wrzuty na Koronę, z którą jeszcze niedawno łączyły ją przyjazne stosunki. Gospodarze nie pozostali dłużni.
AD · aktualnosci-inline-1
Kibicowski
Nieznani Sprawcy przerywają milczenie!
25 sie 2009
Jak miało wyglądać zgłaszanie do klubu opraw meczowych, jak w praktyce wygląda współpraca z Bogusławem Błędowskim oraz czy na Łazienkowskiej może jeszcze pojawić się pirotechnika - o tym wszystkim LL! rozmawiała z grupą Nieznani Sprawcy, która zajmuje się "ultraską" na Legii. "Bogusław Błędowski wydaje rozkazy utrudniające nam pracę. Oczywiście zasłania się przy tym wszelkimi ustawami, decyzjami PZPN, UEFA czy regulaminem stadionu. Kiedy spełnimy jedno żądanie Błędowskiego, wówczas pojawia się kolejny przepis, którego rzekomo nie spełniliśmy" - mówią w rozmowie z nami NS-i. Zachęcamy do lektury wywiadu:
Kibicowski
Na stadionach: Pucha pełna, oprawa pewna
25 sie 2009
Tylko dwa spotkania ekstraklasy w miniony weekend odbyły się bez udziału kibiców gości. To niezły wynik biorąc pod uwagę liczbę remontowanych stadionów. Najlepiej na wyjazdowym szlaku zaprezentowali się "Niebiescy". Fani Ruchu po raz kolejny świetnie pokazali się w Lubinie, gdzie głośno dopingowali swój zespół i zaprezentowali niezłą, jak na mecz wyjazdowy, oprawę.
Kibicowski
Na stadionach: Widzew tryska niesmacznym żartem
18 sie 2009
59. derby Łodzi zapowiadały się zdecydowanie najciekawiej ze wszystkich meczów zaplanowanych na ten weekend. Niestety, decyzja działaczy RTS-u o przyznaniu zaledwie 560 wejściówek dla kibiców gości sprawiła, że atrakcyjność tego meczu znacznie spadła. "Rodowici Łodzianie" zorganizowali wspólne oglądanie meczu na telebimie na terenie własnego stadionu, zaś 560 szczęśliwców udało się na stadion przy ulicy Piłsudskiego. Widzewiacy swojego lokalnego rywala przywitali w mało kulturalny sposób.
Kibicowski
Na stadionach świata: Zenit St. Petersburg 2008
13 sie 2009
Po raz kolejny na LL! macie okazję przyjrzeć się bliżej poczynaniom kibiców Zenita St. Petersburg. W dzisiejszym odcinku Na stadionach światach przedstawiamy oprawy, liczby wyjazdowe i inne ciekawostki ze wszystkich meczów rozegranych przez Zenit w zeszłym roku. A dzięki dobrej postawie piłkarzy, fani Zenita sporo podróżowali po Europie.
Kibicowski
Klub i kibice o oprawie i bębnach. W sobotę będzie oprawa!
13 sie 2009
Sześć dni po meczu z Broendby Legia wydała komunikat odnoszący się do zasad wnoszenia i eksponowania flag na meczach przy Łazienkowskiej. Klub wyjaśnił, że zgodnie z uchwałą Zarządu PZPN flagi, bannery i transparenty, które kibice chcą wnieść na stadion, muszą być wcześniej zgłaszane i weryfikowane w klubie. "Zgłoszeniu podlegają także używane przez prowadzących doping akcesoria takie jak megafon czy bębny" - czytamy w komunikacie, choć próżno szukać takich obostrzeń w uchwale związku.
AD · aktualnosci-inline-1
Kibicowski
Na stadionach: Fani Zawiszy na wojennej ścieżce
27 lip 2009
Za nami kolejne mecze polskich drużyn w europejskich pucharach. Fani Wisły, którzy wybierali się do Debreczyna, muszą zmienić plany urlopowe, bowiem "Biała Gwiazda" w Tallinie zakończyła swoją przygodę z europejskimi pucharami. Lepiej od piłkarzy, ale też bez rewelacji, zaprezentowali się fani Wisły w stolicy Estonii.
Kibicowski
Na stadionach: Pierwsze europejskie starcia
22 lip 2009
Przerwa pomiędzy sezonami była szczególnie krótka dla kibiców, których drużyny występują w europejskich pucharach. Najwcześniej z urlopów musieli wrócić poloniści, którzy udali się do Czarnogóry. Dzisiaj w "Na stadionach" prezentujemy relacje z dotychczasowych meczów w europejskich pucharach oraz zapowiedź zbliżającego się meczu o Superpuchar, a także kolejnych spotkań polskich drużyn w europucharach.
Kibicowski
Kibicowskie podsumowanie wiosny cz.I
7 lip 2009
Od zakończenia sezonu 2008/09 minęło już 5 tygodni. Do rozpoczęcia nowych rozgrywek pozostało niewiele czasu (pierwszy mecz w Lidze Europy już 16 lipca), a więc najwyższy czas na podsumowanie kibicowskie minionej rundy. Frekwencja na naszym stadionie była mocno niezadowalająca. Jedyne co może cieszyć, to powrót dopingu i opraw meczowych, choć akurat ta najbardziej efektowna, zaprezentowana na meczu z Ruchem, najmniej przypadła do gustu klubowym działaczom. Wykorzystanie przez legionistów środków pirotechnicznych rozwścieczyło działaczy na tyle, że na razie nie wiadomo, w którą stronę pójdą dyskusje obu stron, o ile nie znajdziemy się w punkcie wyjścia. Nadal obie strony nie podpisały porozumienia i na 10 dni przed pierwszym meczem nowego sezonu, nie wiemy czego można się spodziewać.
Kibicowski
Oprawy meczów Legia - Lech, czyli niezapomniane choreografie
25 kwi 2009
Na niedzielnym meczu nareszcie atmosfera będzie taka jak dawniej. Na trybuny, a właściwie trybunę, naszego stadionu wraca bowiem doping. Mecze z Lechem zawsze były traktowane przez fanów Legii wyjątkowo. To na nich zazwyczaj prezentowane były najbardziej okazałe choreografie przygotowane przez grupy ultras. Inaczej było w zeszłym sezonie, kiedy na Łazienkowskiej trwał protest i na trybunach prezentowano różne transparenty pod adresem klubowych działaczy. Na szczęście w niedzielę będzie zupełnie inaczej... Dziś, na dzień przed spotkaniem, którym żyje cała Polska, przypominamy oprawy meczów Legia - Lech w ostatnich latach. A kiedyś na naszym stadionie działo się naprawdę sporo.
Kibicowski
Na stadionach: Smutne mecze bez przyjezdnych
20 kwi 2009
Fani Legii mogli wspierać swoją drużynę pomimo zamkniętego sektora gości na stadionie Piasta. Gdyby inne kluby postępowały podobnie jak działacze z Gliwic, na trybunach naszych stadionów byłoby o wiele ciekawiej. A tak, połowa spotkań w ostatni weekend odbyła się bez udziału kibiców gości, co ma spory, ujemny wpływ na oprawy przygotowywane przez ultrasów. Podobne praktyki czynione są także w niższych ligach. Na ciekawie zapowiadające się derbowe spotkanie pomiędzy BKS-em Bolesławiec a Karkonoszami Jelenia Góra, nie zostali wpuszczeni przyjezdni. Sympatycy z Jeleniej Góry co prawda dotarli pod stadion, ale z autokaru zostali wypuszczeni tylko na kilkanaście minut.
Kibicowski
Na stadionach: Chłopaki z jajami
13 kwi 2009
Ze względu na święta Wielkanocne, spotkania w miniony weekend odbywały się od czwartku do soboty. Niektóre ekipy w swoich okrzykach i oprawach odniosły się do symboli świątecznych. Fani IV-ligowej Siarki Tarnobrzeg zaprezentowali choreografię składającą się z jajkowego napisu "Siarkowcy" i hasła "Chłopaki z jajami". W ekstraklasie kolejna ekipa wybrała się w dobrej liczbie do Gliwic, choć na stadion Piasta nie weszła. Bardzo dobrze we Wrocławiu zaprezentował się zabrzański Górnik. Warto dodać, że po raz pierwszy na stadion Wisły weszli przyjezdni.
Kibicowski
Na stadionach: Doping zza stadionu
6 kwi 2009
Tradycyjnie kilka spotkań ekstraklasy w miniony weekend miało się odbyć bez udziału kibiców gości. Ostatecznie przyjezdnych zabrakło na czterech z ośmiu stadionów. Fani Legii spotkanie w Gdyni zobaczyli tylko dzięki uprzejmości Arki. Kibice Górnika co prawda z Piastem nie dogadywali się, ale i tak ruszyli pod stadion w Gliwicach w całkiem licznej grupie. Obiekt, na którym zespół Piasta debiutował w ekstraklasie, nie jest przystosowany do przyjmowania przyjezdnych. O ile w wielu miastach zabrzanie w żaden sposób nie dotarliby w okolice stadionu, to w Gliwicach policja nie zamierzała prowokować tłumu i zgodziła się na oglądanie meczu przez KSG zza stadionu.
Kibicowski
Na stadionach: Awantury w Belfaście i Przemyślu
30 mar 2009
W miniony weekend pauzowały rozgrywki ekstraklasy. Na meczach PE było nudno - na wszystkich stadionach frekwencja była niska i zabrakło gości. Uwaga fanów skupiła się na meczu kadry w Belfaście, gdzie działo się wiele. Zamieszki rozpoczęły się długo przed meczem, a ich przebieg co kilka minut relacjonowały wszystkie media. Podobnie było przy okazji derbów Przemyśla, które na wniosek policji i prezydenta miasta rozegrano bez kibiców. Fani obu klubów na stadion chcieli się dostać, a agresywna postawa policji sprawiła, że o meczu będzie głośno jeszcze długo. Także bez kibiców, ale tylko gości, odbyły się derby Tczewa. Fanów Wisły nie wpuszczono na obiekt Unii ze względu na wniosek policji.
Kibicowski
Na stadionach: Działacze blokują oprawę
23 mar 2009
W miniony weekend na meczach ekstraklasy działo się niewiele. Na większości stadionów nie było opraw, a i liczby przyjezdnych nie mogą robić wrażenia. Jedynymi wyjątkami był mecz przyjaźni w Poznaniu, który obejrzało 1700 fanów Arki oraz spotkanie ŁKS-u z GKS-em Bełchatów. Bełchatowianie ustanowili swój nowy wyjazdowy rekord, a łodzianie pokazali ciekawą oprawę. Nudno było na derbach Krakowa - ze względu na remont, na stadion nie zostali wpuszczeni fani Cracovii, zaś wiślacy nie zaprezentowali oprawy. Tę co prawda przygotowali ultrasi "Białej Gwiazdy" i poświęcili na to wiele godzin, ale działacze Wisły nie pozwolili na jej zaprezentowanie.
Kibicowski
Na stadionach: Wkład kibiców w rozwój młodzieżowej piłki
16 mar 2009
Mimo pozamykanych sektorów gości na wielu stadionach, fani nie zamierzają zostawać w domach, tylko podejmują ryzyko i jeżdżą na obce obiekty. Tak było choćby w przypadku ŁKS-u, który wszedł na trybuny przy Konwiktorskiej. Legioniści obejrzeli mecz w Białymstoku dzięki uprzejmości "Jagi". Wiślacy tymczasem, mimo zakazu wyjazdowego, obejrzeli mecz w Bełchatowie. Jedynie Piast nie zaryzykował dalekiej podróży do Gdyni. Najciekawsza pod względem merytorycznym oprawa została zaprezentowana w Białymstoku. Jagiellończycy zauważyli, że dzięki odpalaniu pirotechniki na trybunach, ultrasi mają niemały wpływ na rozwój piłki młodzieżowej.
Kibicowski
Na stadionach: Podróż za jeden uśmiech
9 mar 2009
W drugiej wiosennej kolejce na trzech stadionach zabrakło kibiców gości. Tak "dobry" wynik możemy zawdzięczać niespodziewanej obecności fanów Odry w Warszawie i Jagiellonii w Poznaniu. Obejrzenie meczu wyjazdowego, pomimo przejechania 550 kilometrów w jedną stronę, nie dane było fanom Ruchu. 130 kibiców "Niebieskich", wspieranych przez Widzewa i Elanę, swoją podróż zakończyło na Dworcu Głównym w Gdańsku. Tam policja poinformowała chorzowian i ich przyjaciół, że drogę na stadion będą mogli przebyć tylko po uzyskaniu zapewnienia od działaczy Lechii, że wpuszczą ich na stadion.
Kibicowski
Na stadionach: Wielkie i małe derby
2 mar 2009
Za nami pierwsza kolejka rundy wiosennej, w której rozegrano dwa mecze "derbowe". Te w Warszawie zawiodły, ale nie mogło być inaczej, gdy mecz toczył się w obecności fanów jednej drużyny. Znacznie ciekawiej było na Górnym Śląsku. Choć media skupiają się jedynie na pozaboiskowych wybrykach, my opisujemy oprawy przygotowane przez fanów obu drużyn. Na uwagę zasługuje również liczba Widzewa wspierającego "Niebieskich" na tym meczu. To jedyne w naszej ekstraklasie derby, które zasługują na to miano. Aż trzy mecze pierwszej kolejki odbyły się bez udziału gości. O braku legionistów na Konwiktorskiej już było.
‹
1
…
19
20
21
›
Newsy
Terminarz
Tabela
Menu
MENU
Aktualności
Mecze
Drużyna
Historia
Klub
Multimedia
Kibice
Sporty
Redakcja
Polityka prywatności
Meczyki Lista Bukmacherów
Facebook
X / Twitter
Instagram
Telegram
TikTok
YouTube
RSS
Projekt i wykonanie:
24style.pl