LEGIONISCI
.COM
MENU
Aktualności
Drużyna
Terminarz
Tabela
Galerie
Koszykówka
LEGIONISCI
.COM
#
PIĘCIOBÓJ
315 artykułów
Pięciobój
Cztery medale legionistów na ME U-17 i U-19
12 lip 2022
Trzy medale zdobyli pięcioboiści Legii podczas kolejnego dnia mistrzostw Europy, które odbywają się w Krakowie. W rywalizacji mężczyzn do lat 17, Igor Radomyski w konkursie indywidualnym zajął miejsce ósme. Nasz zawodnik, wraz z Bartoszem Szmytkem, Krystianem Trepczykiem i Adamem Machajem zdobył srebrny medal w drużynie (U-17). Mistrzostwo Europy U-17 zdobyli Francuzi, brązowy medal - Węgrzy. Igor w pływaniu uzyskał trzeci najlepszy wynik w pływaniu - 2:00.48 min.
Pięciobój
Wolska złotą medalistką ME U-19 w sztafecie
10 lip 2022
W Krakowie rozgrywane są Mistrzostwa Europy do lat 19 w pięcioboju nowoczesnym. W rywalizacji sztafet, trzy zawodniczki Legii zajęły miejsca medalowe, ale ze względów regulaminowych, medal zawisł na szyi tylko jednej z nich... Złoto wywalczyła Pola Wolska, która startowała w parze z Mają Marcinkowską. Trzecie miejsce, niestety bez brązowych medali, zajęły dwie legionistki - Maja Biernacka oraz Małgorzata Karbownik.
Pięciobój
Siedmioro legionistów na ME U-19 i U-17
28 cze 2022
Bardzo mocna, 7-osobowa reprezentacja pięcioboistów Legii weźmie udział w mistrzostwach Europy U-19 i U-17 w pięcioboju nowoczesnym, które w dniach 5-15 lipca odbędą się w Krakowie.
AD · aktualnosci-inline-1
Pięciobój
Brąz Ławrynowicza w finale PŚ sztafet mieszanych
26 cze 2022
W tureckiej Ankarze dzisiaj zakończyły się zawody finału Pucharu Świata w pięcioboju nowoczesnym na sezon 2022. Na zakończenie rywalizowały sztafety mieszane, a świetny wynik i brązowy medal wywalczył legionista, Daniel Ławrynowicz startujący w parze z Natalią Dominiak.
Pięciobój
Wyniki legionistów w finale Pucharu Świata
25 cze 2022
Dwóch pięcioboistów Legii Warszawa wystartowało w finałowych zawodach Pucharu Świata w sezonie 2022. Do rywalizacji w tureckiej Ankarze zakwalifikowali się Łukasz Gutkowski oraz Daniel Ławrynowicz. Niestety obaj legioniści nie awansowali do finałowej 18-tki.
Pięciobój
Srebrny medal Biernackiej na MME
23 cze 2022
Pięcioboistka Legii Warszawa, Maja Biernacka zdobyła srebrny medal w drużynie (wraz z Ewą Pydyszewską i Adrianną Kapałą) na Młodzieżowych Mistrzostwach Europy, które odbywają się w Barcelonie. Indywidualnie Maja zajęła 14. miejsce w finale, do którego nie awansowała druga z legionistek - Michalina Wierzba, która zajęła miejsce 15. w grupie A w półfinale.
Pięciobój
Medale legionistów na MP w trójboju
21 cze 2022
W Szczecinku rozegrane zostały Letnie mistrzostwa Polski w trójboju juniorów młodszych. Zawodnicy Legii wywalczyli indywidualnie trzy medale. W kat. U-14 triumfowała Maja Biernacka, która uzyskała najlepszy wynik w pływaniu (1:04.31 min.) i biegu ze strzelaniem (3:20.40 min.). W kat. U-16 zwyciężyła Hanna Jakubowska, a brąz wywalczyła Olga Cisek. Jakubowska uzyskała najlepsze wyniki w pływaniu (2:14.50 min.) oraz biegu (7:16.65 min.), a także piąty rezultat w strzelaniu.
Pięciobój
Ławrynowicz skończył zawody PŚ w Ankarze na półfinale
11 cze 2022
W Ankarze odbywają się zawody Pucharu Świata w pięcioboju nowoczesnym, w których startował jeden legionista - Daniel Ławrynowicz. Zawodnik naszej sekcji zakończył zawody rozgrywane według nowej formuły, na półfinale. By awansować do finału Danielowi zabrakło 13 punktów. Na tym etapie najsłabiej zaprezentował się w szermierce, gdzie zajął 25. miejsce (200 pkt.) i nawet bardzo dobre wyniki w pływaniu (2:06.03 min., 7. wynik) i laser runie (siódmy czas), nie pozwoliły na awans do finałowej 18-tki.
AD · aktualnosci-inline-1
Pięciobój
Pięć medali na MP U-19 i U-22
7 cze 2022
W ostatni weekend w Zielonej Górze (Drzonkowie) odbyły się młodzieżowe mistrzostwa Polski w pięcioboju nowoczesnym. Legioniści oprócz medali w kategorii do lat 24 (srebro Mai Biernackiej, brąz Wiktorii Wierzby), zdobyli je również w kategoriach U-22 i U-19. W kat. do lat 22, podobnie jak w tej do lat 24, drugie miejsce zajęła Maja Biernacka, a trzecie siostra Wiktorii, Michalina Wierzba.
Pięciobój
Medale legionistów na MP U-24
5 cze 2022
Pięcioboistki Legii wywalczyły dwa medale podczas mistrzostw Polski do lat 24, które odbyły się w Zielonej Górze. Srebrny medal i wicemistrzostwo kraju wywalczyła Maja Biernacka, która miała 13. wynik w szermierce (20 wygranych pojedynków), siódmy wynik w pływaniu (2:16.82 min.), trzecią lokatę w jeździe konnej oraz szósty rezultat w laser-runie (12:22.47 min.).
Pięciobój
Wygrana Jakubowskiej w IV edycji PP
30 maj 2022
W Warszawie rozegrana została IV edycja Pucharu Polski w trójboju z udziałem zawodników sekcji pięcioboju nowoczesnego Legii. W kat. U-16 zwyciężyła legionistka, Hanna Jakubowska, a tuż za podium uplasowała się Olga Cisek. Drugi był Maksymilian Dobosz.
Pięciobój
Biernacka na podium 4. edycji PP
17 maj 2022
W Drzonkowie odbyła się czwarta edycja Pucharu Polski w pięcioboju nowoczesnym, w obsadzie międzynarodowej, przeprowadzona w nowej, skróconej, 90-minutowej formule. Podczas sobotniej odsłony imprezy wszyscy zgłoszeni zawodnicy przystąpili do rywalizacji półfinałowej, na podstawie której wyłoniona została najlepsza 18 pięcioboistek i pięcioboistów. Specjalnie dla młodszych zawodników (U-19) przeprowadzone zostały zawody w czwórboju (bez jazdy konnej), dzięki czemu juniorzy również mieli szanse na sprawdzenie swoich sił w nowo wprowadzonej formule zawodów.
Pięciobój
Złoto Jakubowskiej, srebro Dębskiej na MP U-17
15 maj 2022
Złoty medal mistrzostw Polski juniorów młodszych (U-17) w trójboju zdobyła zawodniczka Legii, Hanna Jakubowska, która uzyskała drugi wynik w pływaniu (2:16.14 min.) oraz miała zdecydowanie najlepszy rezultat w biegu ze strzelaniem (10:11.47 min.), dzięki czemu triumfowała ze sporą przewagą (28 pkt.) nad drugą zawodniczką na podium... A medal srebrny wywalczyła inna legionistka, Katarzyna Dębska, która miała 2:17.17 min. w pływaniu i 10:37.54 min. w laser-runie.
AD · aktualnosci-inline-1
Pięciobój
Kontuzja Gutkowskiego w półfinale PŚ
14 maj 2022
Pięcioboista Legii, Łukasz Gutkowski wziął udział w drugich w tym sezonie zawodach Pucharu Świata w pięcioboju nowoczesnym, które rozgrywane są w nowej formule i odbyły się w bułgarskiej Albenie. Legionista w eliminacjach zdołał awansować do półfinału, w dużej mierze, dzięki świetnemu wynikowi w biegu ze strzelaniem (piąty wynik tej konkurencji), podczas której odrobił straty i awansował z 19 miejsca, zajmowanego po szermierce (201 punktów) i pływaniu (2:05,19).
Pięciobój
Wyniki Ławrynowicza w PŚ w Budapeszcie
28 kwi 2022
Pięcioboista Legii, Daniel Ławrynowicz po bardzo dobrym występie w kwalifikacjach drugiej edycji Pucharu Świata w Budapeszcie, w półfinale zajął miejsce 12. w swojej grupie i nie wywalczył awansu do finałowej 18-tki. Łukasz Gutkowski ostatecznie nie poleciał do stolicy Węgier.
Pięciobój
Wygrane legionistek w PP juniorów młodszych
26 kwi 2022
Młodzi pięcioboiści Legii z bardzo dobrej strony zaprezentowali się w III edycji Pucharu Polski juniorów młodszych, w kat. U-14 i U-16. Zawody rozegrano na obiektach COS OPO w Cetniewie i wzięło w nim udział 145 dwuboistów oraz 57 trójboistów. W trójboju triumfowała Hanna Jakubowska, która uzyskała najlepszy wynik w pływaniu na 200m stylem dowolnym (2:14.75 min.) oraz drugi w biegu (6:57.36). Tuż za podium znalazła się Olga Cisek.
Pięciobój
Oktawia Nowacka odeszła do ZKS-u Drzonkow
23 kwi 2022
Brązowa medalistka Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro (2016), Oktawia Nowacka zmieniła barwy klubowe - pięcioboistka związana od wielu lat z Legią Warszawa, przeniosła się do Zielonogórskiego Klubu Sportowego Drzonków. Nowacka w najbliższych dniach startować będzie w zawodach Pucharu Świata w Budapeszcie i na te zawody pojedzie już jako zawodniczka ZKS-u.
Pięciobój
Wyniki legionistów w PP
12 kwi 2022
Na obiektach WOSiR Drzonków odbyły się trzecie w tym sezonie zawody Pucharu Polski w pięcioboju nowoczesnym w obsadzie międzynarodowej, z udziałem reprezentantów Czech, Izraela i Ukrainy. Pod nieobecność zawodników kadry seniorskiej, którzy przebywają na obozie szkoleniowym na Litwie, szansę na wysokie lokaty mieli młodzieżowcy i juniorzy. Pola Wolska zoskała sklasyfikowana na miejscu trzecim w rywalizacji kobiet U-19 (i szóstym w klasyfikacji Open). Z kolei w rywalizacji do lat 17 zwyciężyła Katarzyna Dębska, która wyprzedziła inną klubową koleżankę, Hannę Jakubowską.
AD · aktualnosci-inline-1
Pięciobój
Dobre wyniki legionistów w PŚ w Kairze
27 mar 2022
W Kairze odbyła się pierwsza edycja tegorocznego Pucharu Świata w pięcioboju nowoczesnym, w której wystartowało dwóch zawodników Legii. Legioniści uzyskali wyniki w kwalifikacjach, które zapewniły im awans do finału. Łukasz Gutkowski w półfinale był najskuteczniejszy na planszy, wygrywając 18 walk. W laser runie Łukasz finiszował na miejscu szóstym, a Daniel Ławrynowicz w tej konkurencji ustanowił najlepszy wynik obu półfinałów, i z 11. miejsca w swojej grupie, zapewnił sobie awans do finałowej 18-tki.
Pięciobój
Wyniki legionistów w PP
21 mar 2022
W Drzonkowie odbyły się drugie w tym sezonie zawody Pucharu Polski w pięcioboju nowoczesnym, w obsadzie międzynarodowej,, w których nie mogło zabraknąć zawodników naszego klubu. Wśród seniorów najlepiej wypadły Michalina Wierzba oraz Paulina Myrda, które zajęły miejsca 8 i 9., a wśród Polek miały rezultat trzeci i czwarty.
Pięciobój
Wyniki Gutkowskiego w Budapeszcie
25 lut 2022
Łukasz Gutkowski rozpoczął sezon 2022 od startu w międzynarodowych zawodach, które odbyły się w Budapeszcie już w nowej pięciobojowej formule. Powołanie do Węgier otrzymała również Oktawia Nowacka, ale legionistka w ostatniej chwili musiała zrezygnować, z powodu urazu kolana, którego nabawiła się przy okazji treningu szermierczego.
Pięciobój
Ławrynowicz drugi w 1. zawodach PP
21 lut 2022
W Drzonkowie rozegrano pierwsze w tym sezonie zawody Pucharu Polski w pięcioboju nowoczesnym, w międzynarodowej obsadzie. Drugie miejsce wśród mężczyzn zajął zawodnik Legii, Daniel Ławrynowicz. Wśród kobiet, miejsce dziewiąte zajęła 17-letnia Maja Biernacka. Maja Biernacka uzyskała najlepszy wynik w kategorii do lat 19.
Pięciobój
Wyniki legionistów w memoriale Zbigniewa Majewskiego
20 gru 2021
Na obiektach WOSiR Drzonków odbyła się ostatnia w tym roku impreza pięciobojowa - międzynarodowe zawody w ramach memoriału Zbigniewa Majewskiego. Drugie miejsce wśród kobiet zajęła Wiktoria Wierzba, która uzyskała 1323 pkt., o dziewięć mniej od Niemki, Cicelle Leh. Wierzba miała ósmy wynik w szermierce (27 wygranych), 12. czas w pływaniu (2:21.90 min.), piątą lokatę w jeździe konnej (293 pkt.) oraz drugi wynik w biegu ze strzelaniem (12:47.37 min.).
Pięciobój
Dwa złote medale Jakubowskiej na MMP
6 gru 2021
Zawodniczka sekcji pięcioboju nowoczesnego Legii Warszawa - Hanna Jakubowska zdobyła złote medale na mistrzostwach Polski w dwuboju (U-12) i trójboju (U-14). W dwuboju legionistka uzyskała najlepszy czas w pływaniu (1:02.10 min.) oraz drugi wynik w laser-runie (3:11.52 min.), co dało jej łącznie 611 punktów.
Pięciobój
Srebrny medal Gutkowskiego na MME
26 lis 2021
W Drzonkowie zakończyły się Młodzieżowe Mistrzostwa Europy w pięcioboju nowoczesnym. W rywalizacji sztafet, zawodnik Legii, Łukasz Gutkowski wywalczył wraz z Ewą Pydyszewską srebrny medal. Indywidualnie legionista zajął 12. miejsce, a drużynowo (wraz z Olafem Paradowskim i Kamilem Kasperczakiem) piąte miejsce.
Pięciobój
Karbownik na podium Nadziei Olimpijskich
27 paź 2021
W Spale rozegrano międzynarodowe zawody Nadziei Olimpijskich w pięcioboju nowoczesnym, w dwóch kategoriach wiekowych. W rywalizacji U-19 brązowy medal zdobyła 16-letnia Małgorzata Karbownik. Legionistka uzyskała najlepszy czas w pływaniu (2:09.52 min.), była dziesiąta w szermierce (15 wygranych) i piąta w biegu ze strzelaniem (13:07.37 min.). O pięć punktów lepsza była Adrianna Kapala, a zwyciężyła Czeszka, Lucie Hlavackova. Dziewiąte miejsce zajęła Pola Wolska.
Trójbój
Srebro Karbownik w sztafecie na MŚJ
21 wrz 2021
W Aleksandrii w Egipcie zakończyły się Mistrzostw Świata Juniorów Młodszych w trójboju, w których startowali zawodnicy naszego klubu. Srebrny medal w sztafecie kobiecej wywalczyła Małgorzata Karbownik, która wraz z Mają Marcinkowską zajęły miejsce na podium za Białorusinkami. Polki uzyskały najlepszy wynik w pływaniu - 2:01.36 min. Druga polska sztafeta, złożona z dwóch legionistek - Poli Wolskiej oraz Katarzyny Dębskiej ukończyła rywalizację na miejscu piątym, z 15 punktami straty do trzeciego miejsca na podium.
Pięciobój
Kolejne trzy medale legionistów na Wojskowych Mistrzostwach Świata
6 wrz 2021
W kolejnych startach zawodników Legii podczas Wojskowych Mistrzostw Świata w Zielonej Górze, pięcioboiści naszego klubu zdobyli kolejne medale. Oktawia Nowacka zdobyła brąz indywidualnie oraz złoto w drużynie, z kolei Łukasz Gutkowski zdobył srebrny medal w drużynie. W zawodach startował również Daniel Ławrynowicz.
Pięciobój
Srebro Karbownik i Dębskiej w sztafecie MEJ
3 wrz 2021
Dwie pięcioboistki Legii wywalczyły srebrny medal w sztafecie, podczas Mistrzostw Europy Juniorów w trójboju, które odbywają się w Portugalii. Katarzyna Dębska i Małgorzata Karbownik zostały wyprzedzone na mecie tylko przez Rosjanki, a minęły linię mety pięć sekund szybciej niż Czeszki.
Pięciobój
Złote medale Gutkowskiego i Nowackiej w sztafetach Wojskowych MŚ
3 wrz 2021
W Drzonkowie rozgrywane są 48. Wojskowe Mistrzostwa Świata w pięcioboju nowoczesnym, w których pierwszego dnia rywalizacji startował Łukasz Gutkowski z Legii Warszawa. Nasz pięcioboista, który parę tygodni temu startował na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio, w rywalizacji sztafet, wywalczył wraz z Sebastianem Stasiakiem złoty medal CISM 2021.
‹
1
…
5
6
7
…
11
›
Newsy
Terminarz
Tabela
Menu
MENU
Aktualności
Mecze
Drużyna
Historia
Klub
Multimedia
Kibice
Sporty
Redakcja
Polityka prywatności
Meczyki Lista Bukmacherów
Facebook
X / Twitter
Instagram
Telegram
TikTok
YouTube
RSS
Projekt i wykonanie:
24style.pl