LEGIONISCI
.COM
MENU
Aktualności
Drużyna
Terminarz
Tabela
Galerie
Koszykówka
LEGIONISCI
.COM
#
PZPN
206 artykułów
PZPN przeniesie się do nowej siedziby
17 cze 2009
Wilanów lub Włochy - w jednej z tych dzielnic Warszawy powstanie siedziba Polskiego Związku Piłki Nożnej - uchwalił w środę zarząd związku. Przeprowadzka ma nastąpić przed mistrzostwami Europy 2012 roku, których współorganizatorami są Polska i Ukraina. Budowa zostanie wsparta finansowo przez UEFA.
Rusko: Sytuacja jasna i klarowna
17 cze 2009
Choć wiele osób nadal nie wiem, kto w sezonie 2009/10 występować będzie w ekstraklasie, to prezes spółki prowadzącej rozgrywki nie ma żadnych wątpliwości. "Wszystko wiadomo. Dzisiaj mistrzem jest Wisła Kraków. Z ekstraklasy spadają ŁKS i Górnik Zabrze, a awansują Zagłębie Lubin i Korona Kielce. A baraży nie ma, bo zostały odwołane przez PZPN" - mówi prezes Ekstraklasy SA, Andrzej Rusko. W najwyższej klasie rozgrywkowej zabraknie ŁKS-u (który zajął 7. miejsce w lidze) oraz prawdopodobnie Widzewa Łódź (który wywalczył bezpośredni awans z I ligi).
Kto zagra w Ekstraklasie? Baraże odwołane
12 cze 2009
Nadal nie wiadomo, kto w przyszłym sezonie wystąpi na boiskach Ekstraklasy. Komisja do Spraw Nagłych Polskiego Związku Piłki Nożnej odwołała mecze barażowe o awans do Ekstraklasy pomiędzy Koroną Kielce a Cracovią. Głównym powodem odwołania meczów barażowych jest postanowienie Sądu Najwyższego, który w środę uchylił decyzję w sprawie cofnięcia degradacji Widzewa Łódź i przekazał ją do ponownego rozpatrzenia przez Trybunał Arbitrażowy przy Polskim Komitecie Olimpijskim.
AD · aktualnosci-inline-1
Legia z licencją. Pięć klubów bez
18 maj 2009
Legia Warszawa otrzymała licencję na grę w ekstraklasie na kolejny sezon. Przesunięciem do pierwszej ligi zagrożone są Polonia Warszawa, Cracovia, ŁKS Łódź, Piast Gliwice i Arka Gdynia. Komisja Licencyjna rozpatrzyła dzisiaj wnioski złożone przez wszystkie szesnaście klubów ekstraklasy. Aż pięć z nich zostało odrzuconych. Licencji na grę w ekstraklasie w przyszłym sezonie nie dostały Polonia Warszawa, ŁKS Łódź, Cracovia, Piast Gliwice i Arka Gdynia. Główny powód tej decyzji to stan stadionowej infrastruktury. Kluby mają czas do 26 maja na odwołanie się od decyzji Komisji Licencyjnej.
Legia wycofała się z inwestycji na terenach Hutnika
29 kwi 2009
KP Legia zrezygnował z inwestycji w tereny Hutnika przy ulicy Marymonckiej 42. Przypomnijmy, że klub z Łazienkowskiej planował budowę na Bielanach ośrodka, w którym szkolonych byłoby ponad tysiąc młodych chłopców. Tam miało się znaleźć kilka boisk oraz stadion na kilka tysięcy miejsc. Docelowo tam właśnie przed meczami mieli również przygotowywać się gracze pierwszej drużyny, którzy obecnie muszą wynajmować na ten cel pokoje w hotelu Boss w Miedzeszynie. Legia było gotowa na wyłożenie 15 milionów złotych na budowę szkółki piłkarskiej na tych terenach.
Coraz mniej czasu na decyzję ratusza w sprawie budowy ośrodka Akademii Piłkarskiej
4 gru 2008
Od dłuższego czasu KP Legia czyni starania w sprawie budowy na Bielanach ośrodka, w którym szkolona byłaby legijna młodzież. Czy do tego dojdzie nadal nie wiadomo. Działacze z Łazienkowskiej deklarowali, że jeśli do końca roku miasto nie wyrazi na to zgody, Legia zrezygnuje z tej lokalizacji i poszuka innej, prawdopodobnie poza granicami Warszawy. Na razie ratusz wyraził zgodę, by na terenach Hutnika PZPN, za własne pieniądze, wybudował swoją nową siedzibę. Polski Związek Piłki Nożnej zobowiązał się również dorzucić do budowy wartego 140 mln zł kompleksu sportowego, na terenie miejskiego klubu Hutnik przy Marymonckiej.
PZPN: Ograniczyć liczbę obcokrajowców
26 lis 2008
W PZPN powstał pomysł zakładający ograniczenie liczby zagranicznych piłkarzy, którzy mogą występować w polskich klubach. Formalnie nie można klubom zabronić zatrudniania obcokrajowców. Ale w Polskim Związku Piłki Nożnej dojrzewa pomysł, by kluby ligowe zawarły coś w rodzaju dżentelmeńskiej umowy - że ustalą rozsądne granice, tak by nie cierpiało szkolenie polskiej młodzieży, która ma kłopot nawet z występami w Młodej Ekstraklasie! Cudzoziemcy nie tylko blokują miejsca, ale i przejadają mnóstwo pieniędzy. Mikel Arruabarrena z Legii ma trzyletni kontrakt po 300 tys. euro rocznie – informuje dziennik "Polska The Times".
Pierwsze decyzje nowego zarządu PZPN
6 lis 2008
Każdy członek zarządu PZPN, na którym ciążyć będą prokuratorskie oskarżenia o przestępstwo umyślne, zostanie automatycznie zawieszony w swoich prawach - zdecydowały nowe władze związku podczas inauguracyjnego posiedzenia. Pierwsze posiedzenie wybranego przed tygodniem nowego zarządu PZPN trwało trzy godziny. Obradom, przy niemal stuprocentowej frekwencji, przewodniczył nowy prezes związku Grzegorz Lato.
AD · aktualnosci-inline-1
Lato prezesem PZPN
30 paź 2008
Grzegorz Lato został w czwartek nowym prezesem PZPN. Otrzymał 57 głosów. 36 głosów otrzymał Zdzisław Kręcina, a 19 Zbigniew Boniek. Czwarty z kandydatów do fotela, Tomasz Jagodziński wycofał się z ubiegania o stanowisko przed rozpoczęciem głosowania. Dotychczasowy prezes Michał Listkiewicz będzie odpowiedzialny za Euro 2012.
Minister Sportu wycofa kuratora z PZPN
6 paź 2008
Ministerstwo Sportu zgodziło się na wycofanie kuratora z PZPN. Według pisma przesłanego do Sekretarza generalnego PZPN Zdzisława Kręciny minister Mirosław Drzewiecki deklaruje "... po rozpoczęciu prac przez Niezależną Komisję Wyborczą złożę wniosek do Trybunału Arbitrażowego ds. Sportu przy PKOl o wycofanie kuratora tymczasowego z PZPN". Niezależna Komisja Wyborcza, z udziałem przedstawicieli ministerstwa, FIFA, UEFA, którą kieruje doradca prezydenta RP prof. Michał Kleiber, miałaby czuwać nad usunięciem uchybień w prawie związkowym, które były przyczyną wniosku ministra o ustanowienie kuratora.
Kurator w PZPN
29 wrz 2008
Trybunał Arbitrażowy przy Polskim Komitecie Olimpijskim zdecydował się ustanowić Roberta Zawłockiego kuratorem Polskiego Związku Piłki Nożnej. Decyzja taka została podjęta na wniosek Ministra Sportu i Turystyki Mirosława Drzewieckiego. Robert Zawłocki to były przewodniczący Wydziału Dyscypliny.
Kolejny puchar do kolekcji
9 sie 2008
Przed rozpoczęciem wczorajszego meczu z Polonią, kapitan Legii Wojciech Szala odebrał od przedstawicieli MZPN puchar za zdobycie wicemistrzostwa i Pucharu Polski w sezonie 2007/08. To kolejny puchar, który trafi do klubowego muzeum - wcześniej legioniści otrzymali Puchar za zdobycie Pucharu Polski (w Bełchatowie) i Superpucharu (w Ostrowcu Świętokrzyskim).
PZPN: 16 drużyn zagra w ekstraklasie. Druga kolejka odwołana
29 lip 2008
Zarząd Polskiego Związku Piłki Nożnej nie podjął we wtorek decyzji w sprawie rozpoczęcia rozgrywek piłkarskiej Ekstraklasy w sezonie 2008/09. Zdecydowano tylko, że w rozgrywkach będzie uczestniczyło 16 zespołów. Które? Tego nie wiadomo. Decyzja o składzie Ekstraklasy zostanie podjęta dopiero po czwartkowym posiedzeniu Trybunału Arbitrażowego ds. Sportu przy PKOl, który wyda orzeczenie w sprawie dwóch klubów - Zagłębia Lubin i Korony Kielce. Ekstraklasa SA zdecydowała tymczasem o odwołaniu drugiej kolejki ekstraklasy oraz Młodej Ekstraklasy, których mecze zaplanowane były na najbliższy weekend.
AD · aktualnosci-inline-1
Zmiana terminu zjazdu wyborczego PZPN
29 lip 2008
Obradujący we wtorek w Warszawie zarząd Polskiego Związku Piłki Nożnej podjął decyzję o zmianie terminu planowanego na 14 września zjazdu wyborczego. Wyznaczono nową datę - 30 października. Powodem zmiany jest nie uwzględnienie przez sąd rejestrowy w nowym statucie PZPN 45-dniowego terminu przeprowadzenia zjazdu. Utrzymany został 90-dniowy okres na zawiadomienie okręgowych związków piłki nożnej i przeprowadzenie wyboru delegatów na zjazd; dlatego zmieniono termin na 30 października.
Ekstraklasa: 18 drużyn - zgodne z prawem?
29 lip 2008
Start piłkarskiej ekstraklasy nadal pod znakiem zapytania. Pierwotnie rozpoczęcie rozgrywek przełożono o tydzień, ale już dziś można się spodziewać, że w najbliższy weekend nie odbędą się żadne zaplanowane spotkania 2. kolejki ekstraklasy. Wszystko z powodu kolejnego zjazdu Trybunału Arbitrażowego przy PKOl, który rozważa odwołania Korony Kielce i Zagłębia Lubin. W środowisku piłkarskim coraz głośniej mówi się o konieczności zwiększenia liczby drużyn z 16 do 18. Prezes Legii, Leszek Miklas uważa, że takie posunięcie jest niemożliwe. "To niezgodne ze statutem Ekstraklasy" - mówi prezes Legii. Innego zdania jest rzecznik PZPN.
Polska
U-16: Legioniści powołani na konsultację
12 lip 2008
Polski Związek Piłki Nożnej podał listę zawodników powołanych na konsultację szkoleniową Reprezentacji Polski U-16 (rocznik 1992) w miejscowości Pustynia k. Dębicy. Wśród nich znalazło się dwóch legionistów - Paweł Broniszewski i Michał Żyro. Mają oni szansę wyjechać na Międzynarodowy Turniej na Węgry w dniach 05-10.08.2008. Powołania otrzymali:
‹
1
2
3
4
5
6
7
Newsy
Terminarz
Tabela
Menu
MENU
Aktualności
Mecze
Drużyna
Historia
Klub
Multimedia
Kibice
Sporty
Redakcja
Polityka prywatności
Meczyki Lista Bukmacherów
Facebook
X / Twitter
Instagram
Telegram
TikTok
YouTube
RSS
Projekt i wykonanie:
24style.pl