LEGIONISCI
.COM
MENU
Aktualności
Drużyna
Terminarz
Tabela
Galerie
Koszykówka
LEGIONISCI
.COM
#
RACE
378 artykułów
Kibicowski
UEFA zamknęła Żyletę na mecz ze Slavią!
16 sie 2021
Legia Warszawa poinformowała, że decyzją UEFA Control, Ethics and Disciplinary Body (UEFA CEDB) z dnia 16 sierpnia 2021 r. na klub została nałożona kara częściowego zamknięcia stadionu (Trybuna Północna) na najbliższy mecz w ramach rozgrywek UEFA w Warszawie.
Legia ukarana za mecz z Florą
10 sie 2021
Komisja Dyscyplinarna UEFA ukarała Legię Warszawa za zachowanie kibiców podczas pierwszego spotkania 2. rundy eliminacyjnej Ligi Mistrzów z Florą Tallin. W sumie klub będzie musiał zapłacić ponad 67 tys. euro i otrzymał ostrzeżenie za opóźnienie rozpoczęcia meczu.
Kibicowski
Relacja z trybun: Legia i Radomiak, Radomiak i Legia [VIDEO]
1 sie 2021
W sobotę po 36 latach przerwy Radom doczekał się meczu Radomiaka w najwyższej klasie rozgrywkowej. Domowa inauguracja w Ekstraklasie wywoływała dodatkowe zainteresowanie, bo beniaminkowi przyszło zmierzyć się z aktualnym mistrzem Polski.
AD · aktualnosci-inline-1
Kibicowski
Na stadionach: Dziś zakładamy maski
22 wrz 2020
Na kolejnych stadionach ligowych wpuszczani są kibice gości, choć obecnie w ograniczonej liczbie, do 50 procent pojemności sektora - dokładnie tak samo jak ma to miejsce w przypadku trybun dla gospodarzy. W Szczecinie, chociaż stadion jest nadal w remoncie i sektora gości brak, Pogoń wpuściła na swoje sektory kibiców Śląska. W ostatni weekend co prawda meczu w Warszawie nie mogli obejrzeć fani Górnika, ale w tym przypadku problem dotyczył pozwolenia ze strony policji. W Poznaniu rozegrano pierwsze od 25 lat derby, ale niestety lechici nieładnie zachowali się wobec skromnej grupy kibiców Warty, zbywając ich przez kilkanaście dni poprzedzających mecz, a następnie już przed bramą sektora gości przy Bułgarskiej odesłano ich z kwitkiem.
Kibicowski
Na stadionach: Kluby znów mogą wpuszczać przyjezdnych
9 wrz 2020
Nareszcie kibice gości będą mogli wrócić na stadiony. PZPN przesłał do klubów uchwałę, zgodnie z którą mogą one, choć niestety nie są do tego zobowiązane, przyjmować zorganizowane grupy kibiców gości na swoich stadionach. Czyli kluby, które nie zamierzają robić pod górkę przyjezdnym, będą przesyłały wejściówki dla przyjezdnych, natomiast w przypadku meczów derbowych zapewne trzeba będzie poczekać na przymus, czyli konieczność zapewnienia odpowiedniej puli wejściówek. Na razie przeciwwskazania do przyjmowania kibiców gości mogą mieć przede wszystkim sanepid oraz policja.
Kibicowski
Na stadionach: Stali jak mur, gwiżdżąc na szwabską armatę
3 wrz 2020
Fani Legii podczas meczu z Jagiellonią protestowali przeciwko ogólnopolskiemu zakazowi wpuszczania kibiców gości, który ma obowiązywać do końca roku kalendarzowego. Niektóre ekipy co prawda na wyjazdy jeżdżą, ale muszą liczyć na uprzejmość ze strony gospodarzy. W ostatnim tygodniu na wyjazdowych meczach ekstraklasy pojawili się tylko fani Rakowa, Wisły Płock, Warty i Cracovii.
Kibicowski
Na stadionach: Wyjątkowy blask fanatyzmu
25 sie 2020
Za nami mecze pierwszej rundy Pucharu Polski, jak również spotkania pierwszej kolejki ekstraklasy sezonu 2020/21. Kibice na razie oficjalnie nie mają możliwości wspierania swoich klubów na wyjazdach, ale w niektórych przypadkach, we współpracy z gospodarzami, udaje się ominąć regulaminy. Tak też uczynili lechici najpierw w Opolu w Pucharze Polski, a następnie w Lubinie. W Zabrzu z kolei pojawiła się skromna grupa fanów Podbeskidzia.
Kibicowski
Na stadionach: Miasto jednego Boga
11 sie 2020
W ostatni weekend nie doszedł do skutku mecz o Superpuchar Polski, ze względu na zarażenie jednej osoby ze sztabu Legii. Można spodziewać się, że takich sytuacji w obecnych rozgrywkach będzie zdecydowanie więcej, szczególnie w niższych ligach, gdzie kluby nie będą robiły tak regularnych badań, jak kluby najwyższej klasy rozgrywkowej. Co prawda przed nadchodzącymi spotkaniami I rundy Pucharu Polski z udziałem choćby trzecioligowców badania na COVID-19 sfinansuje PZPN, ale wiadomo, że w dalszej części rozgrywek te same kluby nie będą mogły liczyć w tej kwestii na pomoc ze strony związku.
AD · aktualnosci-inline-1
Kibicowski
Na stadionach: Baraże i start nowego sezonu
4 sie 2020
W ostatnim tygodniu rozegrano barażowe spotkania o awans do ekstraklasy i pierwszej ligi, z kolei niższe klasy rozgrywkowe rozpoczęły już sezon 2020/21. Jak wiadomo do ekstraklasy awansowała Warta Poznań, która swoje mecze rozgrywać będzie w Grodzisku Wielkopolskim. Warciarze z tej okazji odpalili kilka rac. Derbowe spotkanie Resovia - Stal miało miejsce w finale barażu o I ligę - mecz rozegrano z ograniczeniem liczby widzów, a "Sovia" zaprezentowała oprawę i racowisko. To właśnie Resovia w nowym sezonie grać będzie na zapleczu ekstraklasy.
Kibicowski
NS: Race na 1 sierpnia i wymiana koszulek M15TRZ
28 lip 2020
W środę w godzinach 18-20 oraz w piątek w godzinach 17-19 w Źródełku, Nieznani Sprawcy będą prowadzić sprzedaż rac na nadchodzące obchody rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. Cena: 30 złotych, a cały zysk z ich sprzedaży przeznaczony zostanie na oprawy w nowym sezonie.
Kibicowski
Na stadionach: Pasiasta krucjata
28 lip 2020
W piątek w Lublinie rozegrano finał Pucharu Polski, który znacznie różnił się od tych rozgrywanych w ostatnich latach w stolicy. Tym razem pula biletów dla obu ekip była mocno ograniczona. Skromniej wyglądały również oprawy, nie mówiąc o ilości pirotechniki odpalonej na trybunach, tak przez Lechię, jak i Cracovię. Za rok PZPN planuje ponownie rozegranie finału PP na stadionie Narodowym, 2 maja, ale jak wyglądać będzie sytuacja w kraju za dziewięć miesięcy? Na razie trudno przewidywać.
Kibicowski
Na stadionach: Lepiej gonić króliczka, niż mieć w klubie Zająca
21 lip 2020
Sezon 2020/21 w ekstraklasie został zakończony. Znamy również dwóch z trzech beniaminków najwyższej klasy rozgrywkowej - są nimi Podbeskidzie oraz Stal Mielec. Ostatni zespół, który wywalczy awans poznamy 31 lipca, kiedy zakończą się baraże. Te rozgrywane będą również w drugiej lidze, a przed nami także finał Pucharu Polski.
Kibicowski
Na stadionach: Piłka albo śmierć
14 lip 2020
Na trybunach w Polsce nadal nie mogą pojawiać się kibice gości. Jedyną ekipą, która stara się jeździć wszędzie, bez względu na obostrzenia, są kibice Rakowa, którzy "wizytują" parkingi zlokalizowane przy sektorach gości. Do tego częstochowianie na mecze w roli gospodarza muszą podróżować do Bełchatowa i wiadomo już, że nie zmieni się to również na początku kolejnego sezonu.
AD · aktualnosci-inline-1
Mistrzowskie oprawy z Ł3
12 lip 2020
Podczas meczu z Cracovią kibice Legii zaprezentowali na Żylecie dwie oprawy. Pierwsza składała się z rac w barwach i świec dymnych, a drugą była ogromna sektorówka z napisem M15TRZ podświetlona od góry pirotechniką. Zapraszamy do obejrzenia filmu.
Kibicowski
NS: Race na fetę, zbiórka na oprawę
10 lip 2020
Dzisiaj będziecie mieli możliwość zakupu rac od Nieznanych Sprawców, które mogą przydać się na fecie mistrzowskiej, która mamy nadzieję, odbędzie się po sobotnim meczu z Cracovią. Race sprzedawane będą w piątek, w godzinach 18:00 - 19:30 w Źródełku w cenie 30 złotych. Cały zysk z ich sprzedaży przeznaczony zostanie na oprawy.
Kibicowski
Na stadionach: Pustki na trybunach
30 cze 2020
Na większości stadionów frekwencja nadal nie zachwyca. W mało którym przypadku udaje się wykorzystać pełne 25 procent powierzchni stadionu, a brak kibiców gości na pewno również ma nie najlepszy wpływ na atmosferę. Jedyną ekipą w ekstraklasie, która ruszyła na wyjazd był Raków. Częstochowianie na stadion w Kielcach nie weszli, ale nie pierwszy raz pokazali, że jak się chce, to jeździć można. Przypomnijmy, że wcześniej RKS obecny był także pod stadionem w Szczecinie, pomimo braku nadziei na wejście na obiekt.
Kibicowski
Na stadionach: Chociaż nadal są obawy, my wracamy do zabawy
23 cze 2020
Za nami pierwsze mecze w czasie pandemii koronawirusa, które rozegrano z udziałem publiczności. Na razie liczba widzów na trybunach jest mocno ograniczona - w większości przypadków do 25 procent pojemności obiektów, ale z niektórych przypadkach obostrzenia są jeszcze większe. Na przykład walczący o awans do ekstraklasy Radomiak do końca sezonu będzie musiał rozgrywać spotkania przy pustych trybunach, bo taka była decyzja wojewody mazowieckiego.
Kibicowski
Ultras Legia w czasach epidemii
11 cze 2020
Obecnie kibice nie mogą oglądać i dopingować swojej drużyny z trybun, ale ultrasi Legii stają na wysokości zadania i robią co się da, by maksymalnie zaznaczyć swoją obecność.
AD · aktualnosci-inline-1
Relacja z trybun: 29 lutego dopingowaliśmy na całego
3 mar 2020
Data sobotniego meczu była nie byle jaka – 29 lutego, czyli dzień, który z małymi odstępstwami mamy okazję przeżywać co cztery lata. W historii rozgrywek „Wojskowych” to dopiero drugie spotkanie rozgrywane tego właśnie dnia. Pojedynek z zespołem z Krakowa miał dla Legii arcyważne znaczenie w kontekście przewagi punktowej nad „Pasami”. W przypadku wygranej liderujący legioniści mieliby o sześć punktów więcej od zajmującej obecnie drugą lokatę „Craxy”. Było więc o co walczyć.
Kibicowski
Filmy z oprawą i dopingiem: Wielka Flaga i race
29 lut 2020
20813 kibiców stawiło się na Łazienkowskiej w sobotę by wspierać "Wojskowych". Poniżej możecie obejrzeć film z oprawą i film z dopingiem. Zapraszamy!
Kibicowski
Na stadionach: UltraDay
18 lut 2020
W ostatni weekend byliśmy świadkami znacznie mniejszej liczby choreografii na trybunach, a i liczby wyjazdowe na większości stadionów nie należały do najwyższych. Na dwóch stadionach w ogóle zabrakło przyjezdnych, z czego w jednym przypadku z powodów infrastrukturalnych (budowa stadionu w Szczecinie). Kibice Wisły Płock zostali wpuszczeni na sektory ŁKS-u, dzięki czemu mogli obejrzeć wyjazdowe spotkanie swojego klubu. Najliczniej na wyjazdowym szlaku pokazała się Wisła Kraków, robiąc niemałą niespodziankę.
Kibicowski
Relacja z trybun: Legia ponad każdym
11 lut 2020
Ostatnimi czasy zimowe przerwy w piłkarskich rozgrywkach ligowych są coraz krótsze. Podczas gdy jeszcze kilka lat temu na wznowienie ligi czekało się prawie trzy miesiące, ta z bieżącego sezonu trwała praktycznie o połowę krócej. Sytuacja ta jednak nas – fanów Legii – jakoś specjalnie nie zmartwiła, bo dzięki temu znacznie wcześniej mieliśmy szansę wybudzić się z zimowego snu, aby wspierać dopingiem naszych piłkarzy.
Filmy z oprawami: #JestSuper oraz Gdzie jest ta Legia?
20 paź 2019
Podczas sobotniego meczu z Lechem Poznań na stadionie Legii stawiło się 25401 kibiców. Fani z Łazienkowskiej zaprezentowali na trybunach dwie oprawy. Pierwsza na wyjście piłkarzy na trybunie Deyny, druga na Żylecie. Zapraszamy do obejrzenia filmów z oprawami i długi materiał z dopingiem.
Kibicowski
Na stadionach: Arka straciła oprawę i rozwiązała grupę ultras
15 paź 2019
Podczas meczu reprezentacji Polski w Rydze z polskiego sektora wyproszeni zostali kibice Chrobrego, jako ekipa bardzo blisko związana z Widzewem. Cała banda WRWE od dłuższego czasu nie jest mile widziana na kadrze. I pewnie to byłoby największym kibicowskim wydarzeniem ostatniego tygodnia, gdyby nie... kolejna udana akcja lechistów przed zbliżającymi się derbami Trójmiasta. Lechia najpierw ośmieszyła Arkę przy okazji meczu koszykarzy gdyńskiego klubu z Treflem (sektorówka w barwach Arki z hasłem "K... świnia"), a teraz poszła za ciosem i przegoniła ultrasów Arki szykujących choreografię na zbliżający się mecz. Arkowcy zostawili wszystkie ultra-fanty i salwowali się ucieczką. Opublikowana została dyskusja gdyńskiej grupy ultras z ekipą mocnych wrażeń Arki, a także transparenty przygotowane już przez gdynian - m.in. "Bitki odmawiacie, wasza banda to obsrańce, będziemy was k... ganiać jak po j... Żabiance" oraz sektorówka. Nie trzeba było długo czekać na oficjalną informację nt. zakończenia działalności przez grupę Ultras Arka 09.
Kibicowski
Na stadionach: Psikus lechistów na koszykarskich derbach Trójmiasta
8 paź 2019
Zdecydowanie najliczniejszym wyjazdem ostatniego tygodnia na krajowych stadionach był ponad 3-tysięczny wyjazd Widzewa na mecz przyjaźni do Torunia. Elana na tym meczu zaprezentowała oprawę. Tymczasem w Łodzi zamknięto sektor gości na najbliższy mecz z Pogonią Siedlce - naprawiane mają być szkody po ostatniej wizycie Śląska. Na tę chwilę zarówno GKS Katowice, jak i Legia (w PP) mają jednak zostać wpuszczeni na stadion RTS-u.
Relacja z trybun: Hasło wyborcze
1 paź 2019
Sobotni wieczór, podczas którego Legia mierzyła się z gdańską Lechią, przyciągnął na trybuny stadionu przy Łazienkowskiej ponad 20 tysięcy widzów, co jak na razie stanowi najlepszy wynik frekwencyjny na naszym obiekcie w bieżącym sezonie.
VIDEO
Oprawa i doping na meczu z Atromitosem
15 sie 2019
434 kibiców wspierało Legię podczas wyjazdowego meczu w Atromitosem. W drugiej części fani zaprezentowali pokaz pirotechniczny. Poniżej możecie obejrzeć film.
Kibicowski
Race od NS-ów na 1 sierpnia
24 lip 2019
W związku ze zbliżającą się 75. rocznicą wybuchu Powstania Warszawskiego, Nieznani Sprawcy przygotowali dla kibiców race, które można będzie zakupić w trzech terminach, a cały zysk z ich sprzedaży wesprze legijny ruch ultras, nie zaś prywatną kieszeń. Race w cenie 25 złotych będzie można kupić w najbliższy czwartek po meczu z KuPS w SportsBarze, jak również w poniedziałek (29.07) w godzinach 18-20 oraz w środę (31.07) od 17:00 do 19:00 również SportsBarze.
Kibicowski
Być albo nie być - film z oprawą
24 kwi 2019
Poniżej możecie obejrzeć filmy z oprawą i dopingiem legionistów w Poznaniu.
Ultras
Film z oprawami z Wrocławia!
7 paź 2018
Na wyjazdowym meczu we Wrocławiu kibice Legii zaprezentowali dwie efektowne oprawy. Najpierw sektor rozbłysł w blasku stroboskopów, które podświetliły dziesiątki flag na kijach, a w drugiej połowie sektorówka z Tadeuszem Sznukiem zadającym pytanie w teleturnieju "Jeden z dziesięciu" zasłoniła fanów, a następnie na całym sektorze odpalone zostały race.
‹
1
…
4
5
6
…
13
›
Newsy
Terminarz
Tabela
Menu
MENU
Aktualności
Mecze
Drużyna
Historia
Klub
Multimedia
Kibice
Sporty
Redakcja
Polityka prywatności
Meczyki Lista Bukmacherów
Facebook
X / Twitter
Instagram
Telegram
TikTok
YouTube
RSS
Projekt i wykonanie:
24style.pl