LEGIONISCI
.COM
MENU
Aktualności
Drużyna
Terminarz
Tabela
Galerie
Koszykówka
LEGIONISCI
.COM
#
RACE
378 artykułów
Kibicowski
Deyna Kazimierz, nie rusz Kazika, bo... zatrzyma cię policja!
5 wrz 2013
W niedzielę kibice Legii tradycyjnie w rocznicę śmierci Kazimierza Deyny oddali hołd legendzie stołecznego klubu. Niestety tuż po uroczystości doszło do groteskowej sytuacji. Trzech niepełnoletnich kibiców, którzy odpalili przed pomnikiem race zostało zatrzymanych przez policjantów.
Kibicowski
Organizacja meczu doskonała, zachowanie kibiców satysfakcjonujące
29 sie 2013
Serwis Warszawa.sport.pl opublikował raport delegatów UEFA po wtorkowym meczu Legii ze Steauą. Przedstawiciele europejskiej federacji odnotowali złamanie trzech punktów regulaminu, co oznacza wszczęcie postępowania dyscyplinarnego. Chodzi o użycie pirotechniki, niedrożne przejścia i... nielegalny plakat o treści "UEFA - zwycięstwo ślepej poprawności politycznej". Ogólnie zachowanie kibiców uznano za "satysfakcjonujące", a organizację meczu za "doskonałą".
Kibicowski
Film z oprawą i racowiskiem
28 sie 2013
Tuż przed rozpoczęciem meczu ze Steauą na Trybunie Południowej z folii i kartonów powstało wielkie serce i napis UEFA. Po chwili fani rozszyfrowali skrót europejskiej federacji jako "Ultra Extreme Fanatical Atmosphere", a następnie odliczono od 10 do 1 i cała trybuna zaświeciła się w blasku rac. Zapraszamy do obejrzenia video z tego momentu, które prezentujemy dzięki uprzejmości sport.tvp.pl.
AD · aktualnosci-inline-1
Kibicowski
Komunikat Legii: Klub przygotowuje odwołanie
14 sie 2013
Legia Warszawa poinformowała, że we wtorek otrzymała decyzję Control and Disciplinary Body UEFA z dnia 12 sierpnia 2013 r. dotyczącą meczów z The New Saints F.C., nakładającą na klub karę polegającą na zamknięciu Żylety na najbliższy mecz rozrywek UEFA oraz konieczności zapłaty kary finansowej w łącznej wysokości 45.000 EUR.
Kibicowski
Wojewoda zamknął młyn i sektor gości w Szczecinie
6 sie 2013
Decyzją Wojewody Zachodniopomorskiego Marcina Zydorowicza w najbliższych spotkaniach ze Śląskiem Wrocław oraz Zawiszą Bydgoszcz zamknięte zostaną sektory 10-14 oraz 22-23 na stadionie Pogoni Szczecin, tj. młyn i sektor gości. Kara jest konsekwencją odpalenia pirotechniki przez kibiców Pogoni i Legii podczas meczu przyjaźni rozegranego 27 lipca.
Kibicowski
Fotoreportaże z meczu i racowisko w Wrexham
17 lip 2013
W Walii piłkarzy Legii dopingowała grupa ponad 2 tysięcy kibiców. Fani ze stolicy Polski przygotowali na rozpoczęcie meczu efektowny pokaz pirotechniczny. U nas już teraz możecie obejrzeć je na video FULL HD. Zapraszamy również do obejrzenia dwóch fotoreportaży z Walii. Wkrótce kolejne materiały. Fotoreportaż z meczu - 66 zdjęć Mishki Fotoreportaż z meczu - 66 zdjęć Hagiego
Kibicowski
Legia chciała sektorówek na meczach
6 maj 2013
Pierwsze uwagi policji do Legii Warszawa pojawiły się już 23 kwietnia. Wówczas komendantowi rejonowemu policji nie spodobała się Wielka Flaga z napisem "Legia", która pojawiła się na Żylecie podczas meczu z Pogonią Szczecin, bo uniemożliwiła ona identyfikację osób odpalających race. Klub z Łazienkowskiej odpisał, że nie wyrażał zgody na pirotechnikę, ale kibice powinni mieć prawo do używania sektorówek. Czy we wtorek podtrzyma swoje stanowisko?
Kibicowski
Wyjazd, doping, race - video HD z Wrocławia
3 maj 2013
Zapraszamy do obejrzenia 3 materiałów video z czwartkowego spotkania Legii we Wrocławiu. Polecamy kibicowską wyjazdową kompilację przygotowaną przez JP85.pl. Ponadto prezentujemy filmy z dopingiem i z racowiskiem. Mecz ze Śląskiem obejrzało 2 tysiące kibiców Legii.
AD · aktualnosci-inline-1
Kibicowski
Doping i oprawa podczas meczu z Pogonią (HD)
21 kwi 2013
21412 osób obejrzało na żywo zwycięstwo Legii 3-1 nad Pogonią Szczecin. Ok. 1000 fanów ze Szczecina zasiadło na trybunach razem z legionistami. Pod koniec meczu na Żylecie pojawiła się Wielka Flaga, a po niej kilkadziesiąt rac. Zapraszamy do obejrzenia dwóch filmów z dopingiem i oprawą w jakości HD:
Kibicowski
Relacja z trybun: Niepokonane miasto, niepokonany klub
14 kwi 2013
Mecze Legii z Wisłą od dawna elektryzują zarówno kibiców z Warszawy, jak i z Krakowa. W ostatnich latach rzadko mieliśmy okazję zasiadać na trybunach stadionu przy Reymonta. Po raz pierwszy od dłuższego czasu mogliśmy dopingować tam Legię pod koniec marca ubiegłego roku, kiedy to nasi ultrasi zaprezentowali pomysłową oprawę "Klub nad Wisłą". Dwa tysiące wejściówek, które otrzymaliśmy od Wisły, rozeszły się w okamgnieniu, a chętnych do wspierania legionistów było znacznie więcej.
Kibicowski
Doping i oprawy kibiców Legii w Krakowie
14 kwi 2013
Podczas sobotniego meczu w Krakowie kibice Legii zaprezentowali bardzo efektowną oprawę. Była to pierwsza w historii trzystronna kartoniada. Najpierw pokazano herb Legii, później zbliżenie herbu, a na koniec "eLkę" w kółeczku. Całości towarzyszył transparent "Coraz bliżej mistrza". W drugiej miał miejsce spory pokaz pirotechniczny. Zapraszamy do obejrzenia trzech filmów w jakości FULL HD.
Kibicowski
Filmy z Łazienkowskiej
7 kwi 2013
Legia Warszawa pokonała 2-0 Zagłębie Lubin w meczu 21. kolejki ekstraklasy i utrzymała pozycję lidera. Spotkanie obejrzało 16608 widzów. W momencie wyjścia piłkarzy na murawę fani z Żylety zaprezentowali oprawę złożoną z sektorówki, folii i małych flag, która utworzyła wielką żyletkę, a wszystko podświetliły race. Doping tego dnia stał na dobrym równym poziomie. Zapraszamy do obejrzenia kilku materiałów filmowych!
Kibicowski
W Sejmie dyskusja o racach. Ekstraklasa, PZPN i kibice chcą zmian
9 sty 2013
W środę w Sejmie odbyła się konferencja poświęcona analizie stanu bezpieczeństwa na stadionach po zakończeniu jesiennej rundy rozgrywek piłkarskich. W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele klubów, kibiców, Ekstraklasy, PZPN, policji, MSW, urzędu miasta stołecznego Warszawy oraz posłowie i wojewoda mazowiecki. Głównym tematem była zmiana ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych, a przede wszystkim pirotechnika. Ponadto dyskutowano o kartach kibica, zakazach i trybunach z miejscami stojącymi.
AD · aktualnosci-inline-1
Kibicowski
Boniek: W racach nie ma nic niebezpiecznego
4 sty 2013
Zbigniew Boniek, który od niedawna sprawuje funkcję prezesa PZPN, na każdym kroku podkreśla, że race powinny być częścią kibicowskiego spektaklu na trybunach. "Zabranianie ich jest chore. Powinno się ze strażą pożarną ustalić, na jakich zasadach można ich używać i dopuścić.
Kibicowski
Prezes Legii: Jeśli chcą stać w przejściach, niech stoją. Race? OK
17 gru 2012
"Jestem warszawiakiem, jako student chodziłem na Żyletę i chyba marzeniem każdego chłopaka ze stolicy jest bycie prezesem tego klubu. Od właścicieli z ITI dostałem wolną rękę, ze sportem i zarządzaniem mam doświadczenie. To m.in. ja zakładałem pierwszą w Polsce sportową spółkę akcyjną Hoop-Mazowszanka Pruszków. Praca w Legii to gigantyczne wyzwanie, ale od paru dni budzę się bardzo szczęśliwy, dawno tak nie miałem" - mówi nowy prezes Legii Bogusław Leśnodorski.
Kibicowski
Ekstraklasa chce rac i miejsc stojących
30 lis 2012
W czwartek i piątek w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie odbyło się seminarium pt.: "Bezpieczeństwo masowych imprez sportowych; Perspektywa 2012-2016" pod honorowym patronatem Komendanta Głównego Policji. Na spotkaniu szef departamentu rozgrywek i logistyki Ekstraklasy SA Marcin Stefański powiedział: "Zalegalizujmy race i przywróćmy na stadionach Ekstraklasy miejsca stojące".
Kibicowski
PZPN chce legalizacji pirotechniki i miejsc stojących
7 lis 2012
Zalegalizowanie kontrolowanego stosowania pirotechniki oraz wprowadzenie miejsc stojących dla najbardziej zaangażowanych kibiców - za takimi rozwiązaniami mają lobbować władze PZPN oraz Ekstraklasy. Na XII Międzynarodowej Konferencji "Bezpieczny Stadion" wiceprezes PZPN Roman Kosecki zapowiedział także, że związek będzie dążył do nowelizacji ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych.
Kibicowski
Nowe filmy ze Szczecina
23 paź 2012
Zapraszamy do obejrzenia kilku materiałów filmowych z poniedziałkowego meczu Pogoń - Legia. Na trybunach działo się naprawdę dużo pod względem ultras. Fani Pogoni i Legii zaprezentowali aż 4 oprawy, które dopełniło mnóstwo pirotechniki. Mimo poniedziałku, do odległego Szczecina udały się ponad 2 tys. fanów z Warszawy.
AD · aktualnosci-inline-1
Kibicowski
UEFA ukarała Legię za mecz z SV Ried
3 paź 2012
Komitet Dyscyplinarny UEFA ukarał Legię Warszawa za zachowanie kibiców podczas meczu z SV Ried w Warszawie. Stołeczny klub będzie musiał zapłacić 35 tysięcy euro. Przyczyną nałożonej kary było użycie środków pirotechnicznych przez kibiców, rzucanie serpentyn na murawę, a także... niedrożność ciągów komunikacyjnych na trybunie północnej.
Kibicowski
Wojewoda zdecydował: Żyleta tylko dla karneciarzy!
1 paź 2012
"Po wnikliwej analizie wystąpień klubu i policji, i wszystkich okoliczności, podjąłem decyzję o wydaniu, na podstawie art. 34 ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych, zakazu uczestnictwa publiczności w najbliższym meczu ligowym z Wisłą Kraków w dolnej części trybuny północnej" - poinformował wojewoda mazowiecki.
Kibicowski
Relacja z trybun: W oparach absurdu
22 wrz 2012
Po meczu Legii z klubem grającym obecnie przy Konwiktorskiej... wszystko może się zdarzyć. Zaczęło się od skandalicznie zorganizowanego wejścia na stadion, a skończyło awanturą za trybuną, wygonieniem ochrony i na niszczeniu elementów stadionu. Fani klubu z Grodziska na stadion wejść nie mogli i tego dnia umówili się na krótkie zwiedzanie Warszawy, zakończone w miejscu przyszłego wybiegu dla słoni. Relacja z trybun
Kibicowski
Fotoreportaże i video z Łazienkowskiej
22 wrz 2012
Legia Warszawa zremisowała na Łazienkowskiej z Polonią 1-1. Spotkanie obejrzało ponad 26,5 tysiąca kibiców. Jedyna bramka dla Legii padła po skutecznie wykonanym rzucie karnym przez Danijela Ljuboję. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć: Fotoreportaż z meczu - 77 zdjęć Mishki Fotoreportaż z meczu - 43 zdjęcia Hagiego Poniżej prezentujemy film z dopingiem:
Kibicowski
Wojewoda: Nie zamknę Żylety chyba, że...
21 wrz 2012
W czwartek przeprowadziliśmy długi wywiad z wojewodą mazowieckim Jackiem Kozłowskim. "Nawet jeżeli jakiś wariat odpali racę na Żylecie, to z tego powodu nie będę jej zamykał na następny mecz pod jednym warunkiem: muszę widzieć, że klub wyeliminował wszystkie czynniki, które ułatwiają wniesienie pirotechniki i jej odpalenie" - mówi wojewoda. Co dalej z oprawami, sektorówkami, regulaminem, alkoholem? Zapraszamy do lektury całej rozmowy.
Kibicowski
Kara za mecz w Ried
13 wrz 2012
"Komitet Dyscyplinarny UEFA ukarał Legię Warszawa za niezgodne z przepisami zachowanie kibiców podczas meczu wyjazdowego z SV Ried w trzeciej rundzie kwalifikacyjnej Ligi Europy" - poinformowała Legia. Legioniści zaprezentowali wówczas okolicznościową oprawę, nawiązującą do rocznicy Powstania Warszawskiego.
Kibicowski
Kluby i Ekstraklasa chcą legalnych rac
11 wrz 2012
W poniedziałek odbyło się spotkanie wszystkich klubów pod auspicjami Ekstraklasy S.A., podczas którego ustalono, że kluby Ekstraklasy w pełni popierają inicjatywę związaną z legalizacją bezpiecznej pirotechniki, a organizator rozgrywek będzie wspierał kluby w tych działaniach.
Zygo: Konfrontacja przeniesie konflikt na ulice
4 wrz 2012
We wtorek na Łazienkowskiej odbyło się spotkanie przedstawicieli władz i klubu ws. zamknięcia Żylety. Poniżej prezentujemy wypowiedź wiceprezesa Legii Piotra Zygo: "Jeżeli w tym kraju obowiązuje prawo jedno dla wszystkich, to trzeba dążyć do tego, żeby wszędzie było tak samo respektowane. Nieprawdą jest to, że klub Legia daje przyzwolenie na wszystko, ale zachowanie 7 tysięcy ludzi na Żylecie w pewnych momentach jest nie do opanowania".
Kibicowski
Relacja z trybun: Tropikalna Austria
4 sie 2012
W 3. rundzie eliminacji Ligi Europy Legia mierzy się z austriackim SV Ried. Mecz wyjazdowy już za nami. Niestety piłkarze przegrali 1-2. Świetnie zaprezentowali się za to kibice warszawskiego zespołu, którzy, mimo że w stosunkowo niewielkiej grupie, bardzo dobrze dopingowali i przygotowali efektowną oprawę, nawiązującą do Powstania Warszawskiego. Relacja z trybun
Kibicowski
Relacja z trybun: Powtórki z Wilna nie było
20 lip 2012
Wyjazd do Lipawy w środku wakacji cieszył się sporym zainteresowaniem. Klub i miejscowa policja mieli dobrze w pamięci awantury sprzed 5 lat w Wilnie i auta legionistów przed wjazdem na Łotwę były dokładnie przeszukiwane. Wbrew powszechnym obawom "drugiego Wilna" nie było. Szkoda tylko, że oprócz dobrej prezentacji wizualnej, słabo pokazaliśmy się wokalnie. Relacja z trybun Fotoreportaż z wyjazdu - 67 zdjęć Hagiego
Kibicowski
Na stadionach świata: Torquay United - Bristol Rovers
23 maj 2012
W naszym cyklu "Na stadionach świata" zaglądamy nie tylko na mecze najwyższych klas rozgrywkowych czy derby odwiecznych rywali. Czasami relacjonujemy (lub robicie to Wy) spotkania niższych klas rozgrywkowych. Dziś relacja Michała ze spotkania IV ligi angielskiej pomiędzy Torquay United i Bristol Rovers. Goście w dobrej liczbie (700 osób), ale pod względem dopingu i kibicowskich atrakcji mecz wypadł słabo.
Kibicowski
Na stadionach świata: Europejskie puchary 2011/12 (24)
12 maj 2012
Finał Ligi Europy rozegrano w środę na stadionie narodowym w Bukareszcie. Zmierzyły się na nim dwie hiszpańskie drużyny - Atletico Madryt i Athletic Bilbao. Oba kluby otrzymały po 9 tysięcy biletów, z czego po 1,5 tys. trafiło do sponsorów. Prezesa UEFA na lotnisku w stolicy Rumunii przywitał transparent przygotowany przez rumuńskich ultrasów "FRF Mafia".
‹
1
…
7
8
9
…
13
›
Newsy
Terminarz
Tabela
Menu
MENU
Aktualności
Mecze
Drużyna
Historia
Klub
Multimedia
Kibice
Sporty
Redakcja
Polityka prywatności
Meczyki Lista Bukmacherów
Facebook
X / Twitter
Instagram
Telegram
TikTok
YouTube
RSS
Projekt i wykonanie:
24style.pl