LEGIONISCI
.COM
MENU
Aktualności
Drużyna
Terminarz
Tabela
Galerie
Koszykówka
LEGIONISCI
.COM
#
TRENER
871 artykułów
Petew: Musimy zagrać z chłodną głową i gorącym sercem
21 lut 2020
- Mecz w Warszawie będzie inny pod względem psychologicznym. Myślę, że jesteśmy do niego dobrze przygotowani. Chciałbym, żebyśmy przeciwko Legii zagrali z taką jakością, jak z Koroną, ale jednocześnie mecz zakończył się lepszym rezultatem. Potyczka z Koroną jest już historią, skupiamy się na spotkaniu z Legią i walce o trzy punkty. Musimy zagrać z chłodną głową i gorącym sercem. To nie pierwszy raz, kiedy Jagiellonia zagra przeciwko Legii, dlatego wierzę, że drużyna pokaże się z dobrej strony - powiedział na konferencji prasowej przed sobotnim spotkaniem z Legią trener Jagiellonii Białystok Iwajło Petew.
Trzciński: Widzę zespół w walce o pierwszą ligę
27 sty 2020
- Na szczęście utrzymujemy naszą dobrą passę, mamy nadzieję, że nic nie zmieni się w następnym spotkaniu. Po przegranym pojedynku w Międzyrzecu udało nam się zwyciężyć Warszawie. Cieszymy się z tego – powiedział po meczu z Huraganem trener Kamil Trzciński.
Łagożny odszedł ze sztabu Legii
23 sty 2020
Wraz z końcem stycznia pracę w Legii Warszawa zakończy Przemysław Łagożny, który do tej pory był jednym z dwóch analityków w pierwszej drużynie. Teraz w sztabie pozostanie Maciej Krzymień. 27-letni trener zdecydował się na odejście do beniaminka łotewskiej ekstraklasy FK Tukums 2000. Będzie tam asystentem pierwszego szkoleniowca, którym został właśnie Marek Zub.
AD · aktualnosci-inline-1
Trener o sparingu
Vuković: Praca, którą wykonujemy, ma sens
19 sty 2020
- Był to wartościowy sparing, bo naszym rywalem był zespół z wysokiej półki. Taki przeciwnik budzi w zawodnikach respekt, zmusza do koncentracji oraz do właściwego podejścia, a takie dzisiaj mieliśmy. Było w naszej grze kilka dobrych momentów oraz tych gorszych, co jest normalne. Jesteśmy po tym meczu zadowoleni, ale mamy nad czym pracować. Wiemy, że praca którą wykonujemy, ma sens – powiedział po sparingu z Dynamem Kijów Aleksandar Vuković.
Trzciński: Cel został zrealizowany
19 sty 2020
- Mecz wygraliśmy za dwa punkty, a nie za trzy, jednak jesteśmy zadowoleni. Przed spotkaniem zakładałem zwycięstwo, więc cel został zrealizowany. Przegrywaliśmy 0-2, spotkanie wydawało się już stracone. Teraz możemy się cieszyć – powiedział po meczu trener Kamil Trzciński.
Wywiad z trenerem - dogrywka
Vuković: Liczę na minimalne zmiany, które nas ulepszą i dodadzą jakości (cz. 2)
24 gru 2019
W drugiej części obszernego podsumowania ostatnich miesięcy szkoleniowiec Legii mówi m.in. o Niezgodzie, analizuje obecny skład, mówi o taktyce, współpracy z pionem sportowym i “trenerze na lata”. Zapraszamy do lektury!
Sa Pinto zwolniony z Bragi
23 gru 2019
"Zaskakujące" wieści dotarły dziś z Portugalii - klub Braga SC rozwiązał umowę Ricardo Sa Pinto. Były trener Legii rozpoczął pracę w portugalskim klubie w lipcu tego roku, zdążył poprowadzić zespół w 29 spotkaniach, czyli o jednym więcej niż w Polsce.
Trzciński: Za bardzo chcemy
21 gru 2019
- Nastawialiśmy się na korzystną grę, nie mówię o wyniku. Jesteśmy w dużym dołku, przegrywamy kolejny mecz z rzędu, co źle wpływa na zespól. Chleliśmy powalczyć, a po cichu liczyliśmy, że uda nam się urwać punkcik lub dwa sety. W pierwszym secie zagraliśmy bardzo fajnie, gdybyśmy powtórzyli to później to mogłoby to wyglądać inaczej. Nie wystarczyło nam siły mentalnej na drugi i trzeci set – powiedział po meczu trener Kamil Trzciński.
AD · aktualnosci-inline-1
Szef szkolenia Legii od nowego roku w Chelsea
26 lis 2019
Radosław Mozyrko, który jest aktualnie menadżerem Akademii, od nowego roku będzie pracował w Chelsea FC jako szef skautów na Europę Środkową i Wschodnią - pisze "Przegląd Sportowy". W Legii pracował od 2016 roku i jest autorem nowego systemu szkolenia, dzięki któremu do pierwszej drużyny trafiło kilku wychowanków m.in. Mateusz Wieteska, Radosław Majecki, Michał Karbownik, Maciej Rosołek oraz Mateusz Praszelik.
Trzciński: Spodziewaliśmy się więcej po naszej grze
24 lis 2019
- Gra opierała się na końcówkach, jednak my je przegrywaliśmy. Nie jesteśmy zadowoleni z tego meczu oraz z całokształtu naszej gry. Nie powinniśmy doprowadzać do takich nerwowych końcówek, tylko wcześniej rozstrzygać sety na naszą korzyść, tak jak to było na początku sezonu. Uważam, że nie tylko przegrywaliśmy w końcówkach, ale również w poszczególnych elementach. Na pewno spodziewaliśmy się więcej po naszej grze . Powiedział po meczu trener Kamil Trzciński.
Juchniewicz: Nie można było sobie wymarzyć lepszego startu sezonu
10 lis 2019
Psycholog w sztabie pierwszej drużyny
2 lis 2019
Do sztabu szkoleniowego pierwszej drużyny dołączyła nowa osoba. Jest nią Michał Dąbski, specjalista w pracy nad rozwojem umiejętności mentalnych oraz profesjonalną pomocą psychologiczną w sporcie. Jego praca opiera się na ukierunkowanym wykształceniu oraz doświadczeniu w sporcie na najwyższym światowym poziomie. Od października pracuje w klubie, a teraz oficjalnie klub poinformował, że został członkiem sztabu szkoleniowego pierwszej drużyny.
Kucharski: Musimy wesprzeć Vukovicia
8 paź 2019
- Jesteśmy niezadowoleni z wyników, które dzisiaj mamy. Wszyscy wiemy, o co gramy w tym sezonie. Chcemy zdobyć mistrzostwo Polski. Trener Vuković i sztab szkoleniowy mają wyznaczone cele. Ostatnie wydarzenia trzeba wziąć na klatę, spojrzeć w lustro i wszystko przeanalizować. Wymagamy dużo więcej - nie tylko od strony kibiców, ale również zarządu. Trener wie na jakim jest stanowisku i zdaje sobie z tego sprawę. Jestem jednak zwolennikiem większej analizy całej sytuacji, aniżeli radykalnych ruchów - mówi Radosław Kucharski, dyrektor sportowy Legii na łamach legia.com.
AD · aktualnosci-inline-1
Siatkówka
Nowy trener siatkarzy
12 sie 2019
Sekcja siatkarskiej Legii ma nowego szkoleniowca. Dotychczasowego trenera Daniela Kołodziejczyka, który przygotowywał legionistów do gry w sezonach 2017/2018 i 2018/2019 oraz doprowadził drużynę do finałów siatkarskiej II ligi, zastąpił Kamil Trzciński.
Sa Pinto znalazł pracę, Legia zaoszczędzi
3 lip 2019
Ricardo Sa Pinto został w środę ogłoszony nowym trenerem SC Braga. Oznacza to, że Legia przestanie płacić Portugalczykowi pieniądze z tytułu kontraktu. Sa Pinto został zwolniony z Legii 1 kwietnia, ale na mocy porozumienia stron jeszcze przez 12 miesięcy miał pobierać wypłatę w wysokości 35 tys. euro miesięcznie.
Wywiad z trenerem
Vuković: Widzimy teraz nową Legię
18 cze 2019
Po pierwszym dniu zgrupowania w Warce Aleksandar Vuković porozmawiał z dziennikarzami na temat przygotowań do nowego sezonu, o zmianach kadrowych, a także planach na najbliższe tygodnie. Trener Legii nie zaprzeczył, że do klubu mogą trafić Ivan Obradović oraz Arvydas Novikovas. - W kadrze mamy sporo wolnych miejsc. Jest to również szansa dla innych, żeby na te miejsca wskoczyć. Kadra musi liczyć minimum 20 zawodników, a w tej chwili na pewno nie mamy tylu "pewniaków", co do których jesteśmy przekonani, że będą realizowali to, czego będziemy od nich oczekiwali - uważa Serb.
Trwa kompletowanie sztabu
Bortnik nowym trenerem przygotowania fizycznego
27 maj 2019
Łukasz Bortnik został nowym szefem przygotowania fizycznego w Legii. Przez ostatnie cztery lata pracował w Hapoelu Beer Sheva, z którym zdobył trzy tytuły mistrzowskie, dwa Superpuchary Izraela, Puchar Ligi oraz uczestniczył dwukrotnie w fazie grupowej Ligi Europy UEFA.
Podsumowanie pracy trenera
Niemistrzowska runda Vukovicia
24 maj 2019
Runda mistrzowska była najpoważniejszym sprawdzianem w krótkiej karierze trenerskiej Aleksandara Vukovicia i nie zdał tego testu na najwyższą ocenę. Po zwolnieniu Ricardo Sa Pinto Serb starał się tchnąć w drużynę nowe życie i do pewnego momentu to zadziałało, ale w najważniejszej zabrakło wszystkiego, a kilku z jego decyzji nie można ocenić pozytywnie. Dość znamienny jest fakt, że w trakcie trwania rundy finałowej ani razu nie zagrała ta sama wyjściowa jedenastka w dwóch spotkaniach z rzędu.
AD · aktualnosci-inline-1
Oficjalnie!
Vuković pozostanie trenerem!
10 maj 2019
Aleksandar Vuković podpisał z Legią Warszawa nowy kontrakt, na mocy którego pozostanie trenerem pierwszej drużyny w przyszłym sezonie!
Siatkówka
Trener siatkarzy odszedł z Legii
1 maj 2019
Daniel Kołodziejczyk po dwóch latach zakończył pracę na stanowisku trenera Legii Warszawa. "Coś się kończy, coś zaczyna - to były dwa wspaniałe sezony" - napisał szkoleniowiec. Pod wodzą Kołodziejczyka drużyna ze stolicy do końca walczyła o awans do I ligi.
Konferencja trenera
Vuković: Nie będziemy kalkulować
19 kwi 2019
- Przed nami bardzo trudny tydzień, ale będę wymagał od drużyny, by skupiła się na sobotnim meczu. Wokół zespołu po trzech wygranych robi się dobrze mi znane, niczym nieuzasadnione, przesadzanie w drugą stronę, jeśli chodzi o naszą formę. Po porażce w Krakowie mało kto widział Legię walczącą o mistrzostwo, a teraz są już tacy, którzy nas koronują. To jest naszym dużym problemem, nie możemy zacząć w to wierzyć przed meczem - mówi przed najbliższym starciem Aleksandar Vuković.
Legia zastanawia się, kto będzie trenerem
4 kwi 2019
Henning Berg, Thorsten Fink i Michael Skibbe – takie nazwiska kandydatów na trenera przewijają się w gabinetach Łazienkowskiej 3 według najnowszych informacji Przeglądu Sportowego. Aleksandar Vuković otrzymał misję dokończenia sezonu.
Mamrot: Presja ciąży na naszych rywalach
3 kwi 2019
- Trudno nam teraz w jakikolwiek sposób przewidzieć skład rywali, bo nie wiemy, na co się zdecyduje nowy szkoleniowiec. Nawet jeśli to będzie trener tymczasowy, to on będzie podejmował decyzje. To nam nie ułatwia zadania, ale musimy patrzeć na siebie i na swoją grę. W Warszawie trzeba zagrać dobre spotkanie. Legia będzie pałała chęcią rehabilitacji za mecz w Krakowie i na pewno zaprezentuje się lepiej, ale liczę, że my również zagramy lepsze spotkanie niż w Szczecinie - mówi przed starciem z Legią Ireneusz Mamrot.
Szybko poszło...
Pa, Pinto. Portugalczyk zwolniony!
1 kwi 2019
Ricardo Sa Pinto nie poprowadzi drużyny Legii w środowym meczu z Jagiellonią Białystok. Zarzad klubu postanowił odsunąć Portugalczyka z funkcji trenera pierwszej drużyny. Jego miejsce zajmie Aleksandar Vuković.
Posada Sa Pinto wisi na włosku
1 kwi 2019
Wszystko wskazuje na to, że niedzielna porażka z Wisłą Kraków przypieczętowała los Ricardo Sa Pinto w stołecznym klubie. W zasadzie pewnym jest, że władze klubu z Łazienkowskiej zdecydują się zakończyć współpracę z portugalskim szkoleniowcem. Jedyną niewiadomą pozostaje, kiedy to nastąpi - czy będą to najbliższe godziny, dni, czy raczej tygodnie. Cienka czerwona linia została przekroczona.
Lavička: Wiemy, jak zaskoczyć Legię
16 mar 2019
- Kiedy spojrzymy na tabelę, to Legia jest najlepszym klubem, z którym będę miał okazję zmierzyć się jako trener Śląska. Oglądaliśmy starcie tej drużyny w Pucharze Polski. Wiemy już, jak możemy ich zaskoczyć. Dla naszego rywala to trudny tydzień. Zarówno pod względem fizycznym jak i mentalnym. Mają jednak szeroką kadrę i jestem pewny, że będą przygotowani na sobotni mecz. - mówi przed meczem z Legią trener Śląska Vítězslav Lavička
Sa Pinto: Należał się nam rzut karny
24 lut 2019
Kilka godzin po meczu z Lechem Ricardo Sa Pinto udzielił dodatkowego komentarza oficjalnej stronie Legii, w której po raz kolejny poruszył wątek sędziowania i używania systemu VAR. Zdaniem Portugalczyka, jego zespołowi należał się tego dnia rzut karny,
Vicuna: Chcemy znów wygrać z Legią
10 lut 2019
- Dobrze przepracowaliśmy okres przygotowawczy. Oczywiście, sparingi to nie to samo co mecze oficjalne, o stawkę. Testowaliśmy w przerwie nowe ustawienie, dużo uwagi poświęciliśmy na grę defensywną, bo to jesienią szwankowało. Jestem zadowolony z tego, jak drużyna pracowała - mówi przed dzisiejszym meczem z Legią trener Wisły Płock, Jose Antonio Vicuna.
Sa Pinto: Naszym celem jest zwycięstwo
8 lut 2019
- Wisła Płock jest bardzo dobrym zespołem. Mają niezły, zbalansowany skład. Wisła ma 4-5 wyróżniających się zawodników, m.in. Furman, Varela, Merebaszwili, Ricardinho. To jakościowi gracze, groźni. Musimy zagrać uważnie, bo pamiętamy nasz ostatni mecz z tą drużyną, który wysoko przegraliśmy. Liczymy na zwycięstwo - taki jest nasz cel - powiedział przed spotkaniem z Wisłą Płock trener Legii, Ricardo Sa Pinto.
Sa Pinto: Granie w zimę późnym wieczorem nie jest dobre dla piłkarzy
30 lis 2018
- Michał Pazdan i Jarosław Niezgoda rozpoczęli już treningi z zespołem, ale nie są gotowi na 100%. W meczu z Koroną nie zagra leczący kontuzję Domagoj Antolić. Jeśli chodzi o pogodę, to faktycznie z Zagłębiem zagraliśmy o godzinie 15:30, więc nie było tak zimno. Teraz przed nami mecze wieczorne, kiedy jest zimniej, i to na pewno nie jest dobre dla piłkarzy, a także dla murawy, która z pewnością będzie ciężka. Przez ostatnie dwa tygodnie nie trenowaliśmy na głównym boisku, żeby oszczędzić murawę - mówi przed meczem z Koroną Kielce trener Legii Ricardo Sa Pinto.
‹
1
…
10
11
12
…
29
›
Newsy
Terminarz
Tabela
Menu
MENU
Aktualności
Mecze
Drużyna
Historia
Klub
Multimedia
Kibice
Sporty
Redakcja
Polityka prywatności
Meczyki Lista Bukmacherów
Facebook
X / Twitter
Instagram
Telegram
TikTok
YouTube
RSS
Projekt i wykonanie:
24style.pl