LEGIONISCI
.COM
MENU
Aktualności
Drużyna
Terminarz
Tabela
Galerie
Koszykówka
LEGIONISCI
.COM
#
UEFA
323 artykułów
UEFA odrzuciła odwołanie Legii!
14 sie 2014
Komisja Odwoławcza UEFA nie uwzględniła odwołania Legii Warszawa od decyzji Komisji Dyscyplinarnej w sprawie anulowania weryfikacji meczu Celtic Glasgow - Legia Warszawa jako walkower dla Szkotów. UEFA Appeals Body nie zgodziła się z argumentacją Legii, która przekonywała, że Bereszyński mimo iż nie był zgłoszony na 2. rundę eliminacyjną Ligi Mistrzów, odcierpiał 3 mecze zawieszenia.
Oczekiwanie na wyrok
14 sie 2014
Nadal nie ma decyzji Komisji Odwoławczej UEFA w sprawie odwołania Legii od walkowera, nałożonego przez Komisję Dyscyplinarną UEFA. Sport.pl poinformował, że ma ona zostać wydana późnym popołudniem lub wieczorem. Legia Warszawa przesunęła także konferencję prasową trenera przed meczem z Jagiellonią. Miała odbyć się o godzinie 14:45, a w tej chwili wiadomo jedynie, że odbędzie się, po otrzymaniu decyzji UEFA.
Sonda: Wiara kibiców? Pół na pół
14 sie 2014
Już niebawem powinniśmy poznać decyzję Komisji Odwoławczej UEFA w sprawie meczu Celtic Glasgow - Legia Warszawa. Wczoraj przeprowadziliśmy wśród Was sondę, w której spytaliśmy o to jaka decyzja zostanie podjęta w Nyonie. 52,2% osób odpowiedziało, że UEFA utrzyma walkower, a 47,8% że go anuluje bądź zawiesi.
AD · aktualnosci-inline-1
Komisja Odwoławcza UEFA - decyzja w czwartek
13 sie 2014
O godzinie 8 w Nyonie zebrała się Komisja Odwoławcza UEFA. Przedstawiciele Legii przedstawili swoje stanowisko. Decyzja ma zostać wydana wydana w czwartek. Czego oczekujemy? Niczego, co by nas ucieszyło. Oczywiście wiara się tli się do końca, ale wolimy rano ostudzić trochę emocje. W przypadku niepowodzenia w UEFA ciekawiej może być w piątek, gdy sprawą w ekspresowym tempie zajmie się Trybunał Arbitrażowy ds. Sportu w Lozannie.
Dariusz Mioduski: Dlaczego to robimy
12 sie 2014
- Stosowanie się do obowiązujących przepisów, nie wyklucza rozmowy o tym, czy są one właściwe i sprawiedliwe. Przypadek Legii jest precedensowy i dlatego warto o nim głośno mówić. Czołowe europejskie i amerykańskie media zajmują swoje stanowisko w sprawie nie dlatego, że bronią Legii, ale dlatego, że bronią fundamentalnych wartości sportu, takich jak fair-play, sportowa rywalizacja i sprawiedliwość - pisze współwłaściciel Legii Warszawa i Przewodniczący Rady Nadzorczej Klubu, Dariusz Mioduski.
List otwarty Legii: Niech wygra futbol!
12 sie 2014
Legia Warszawa opublikowała list otwarty do całego środowiska piłkarskiego na świecie. "Wierzymy, że najważniejszym elementem gry jest wynik uczciwie wywalczony na boisku, zgodnie z pierwszą i naczelną zasadą zapisaną w „UEFA Values”: futbol jest najważniejszy" - pisze stołeczny klub. Poniżej treść całego listu.
Bereszyński: Kuciak przestrzegał
12 sie 2014
- Ja byłem przekonany, że ta kara została odbyta. Ale rzeczywiście, mogę to potwierdzić, Duszan pierwszy zareagował. Powiedział mi, że w Vaslui miał podobną sytuację, i żebym to sprawdził. Wtedy zacząłem się interesować. I na tym zakończmy - mówi w rozmowie z legia.sport.pl Bartosz Bereszyński.
Oświadczenie Legii ws. możliwości odwołania
11 sie 2014
Legia Warszawa wydała oświadczenie związane z przesyłanym dzisiaj uzasadnieniem decyzji UEFA dot. ukarania mistrzów Polski walkowerem za rewanżowe starcie z Celtikiem Glasgow. Czytamy w nim, że "Wojskowi" w swoim odwołaniu będą powoływać się na dwa artykuły - jeden z nich mówi m.in. o możliwym zastosowaniu środka dyscyplinarnego mniejszej wagi, a drugi o całkowitym zawieszeniu kary.
AD · aktualnosci-inline-1
W środę decyzja Komisji Odwoławczej UEFA
11 sie 2014
Legia otrzymała dziś uzasadnienie piątkowej decyzji o przyznaniu walkowera za rewanżowy mecz z Celtikiem Glasgow. Prezes Bogusław Leśnodorski zapowiedział, że odwołanie zostanie złożone we wtorek, a już wiadomo, że posiedzenie Komisji Odwoławczej UEFA zostało wyznaczone na środę na godz. 8.00 w Nyon.
Dzisiaj uzasadnienie, jutro odwołanie
11 sie 2014
Jak poinformował na Twitterze Bogusław Leśnodorski, UEFA dzisiaj ma przesłać Legii Warszawa uzasadnienie swojej decyzji dotyczącej ukarania mistrzów Polski walkowerem za rewanż z Celtikiem Glasgow. Oznacza to, że "Wojskowi" będą mogli już formalnie od nałożonej kary się odwołać. Stosowne pismo ma zostać wysłane jutro.
Komentarz: Konferencja Legii, czyli efekt osiągnięty
11 sie 2014
Szanse Legii na zmianę decyzji UEFA lub wygraną przed Trybunałem w Lozannie uważamy za bardzo, bardzo małe. Po prostu - w dzisiejszym świecie największa niedorzeczność, czy niesprawiedliwość, która jest zapisana na kartce papieru mającej znaczenie prawne, będzie dla wszystkich sędziów jedyną podstawą do wydania wyroku. Wyroku niekorzystnego, choć niesprawiedliwego i na nic zda się powoływanie się na rezultat z boiska, ducha sportu czy honor. Taka jest dzisiejsza piłka - co do tego nie mamy żadnych wątpliwości. Co w tej patowej sytuacji mogła zrobić Legia? Podkulić ogon i nic nie zrobić, albo spróbować powalczyć, a raczej poruszyć skałę (szczególnie media) słowem HONOR.
Kibicowski
Relacja z trybun: Fuck UEFA
10 sie 2014
To, co się wydarzyło w ciągu ostatnich kilkudziesięciu godzin, przypomina tragifarsę. Jeszcze w środę wieczorem wszyscy cieszyliśmy się jak dzieci, że po pokonaniu Celtiku Glasgow w dwumeczu aż 6-1 marzenia o Lidze Mistrzów są naprawdę realne. Wystarczyło tylko jeszcze pokonać ostatniego przeciwnika w 4. rundzie kwalifikacyjnej i nasz klub, po ponad 18 latach przerwy, walczyłby o najwyższe europejskie cele w fazie grupowej tych prestiżowych rozgrywek.
Komunikat Celtiku: Sprawa w gestii UEFA
10 sie 2014
Celtic Glasgow wydał pierwszy komunikat związany ze sprawą walkowera za środowe spotkanie z Legią. W odpowiedzi na oświadczenia wydane przez Legię Warszawa w dniu dzisiejszym rzecznik prasowy Celtic FC powiedział: "Jesteśmy rozczarowani komentarzami Legii Warszawa. Sprawa jest całkowicie w gestii UEFA i jej regulaminów. Jednakże zastrzegamy sobie możliwość skomentowania sprawy w odpowiednim czasie".
AD · aktualnosci-inline-1
Pisma Leśnodorskiego do UEFA i Mioduskiego do Celtiku
10 sie 2014
"Apeluję do Panów, abyście nawiązali do najlepszych tradycji honoru i uczciwości, jakie przez 126 lat cechowały Wasz wspaniały Klub. Nie niszczcie pięknego klubowego dziedzictwa, które zostawiły Wam w opiece poprzednie pokolenia „The Bhoys”. Wzywam Was, byście zgodnie z duchem gry i zasadami fair play oraz na podstawie art. 34 pkt 5 Regulaminu Dyscyplinarnego UEFA zajęli z Legią Warszawa wspólne stanowisko wobec organów dyscyplinarnych UEFA. Spotkajmy się w Warszawie lub w Glasgow i załatwmy tę sprawę honorowo." - napiał w liście do Celtiku Dariusz Mioduski.
Leśnodorski: Cztery osoby podały się do dyspozycji klubu
10 sie 2014
- Błąd papierkowy był po stronie klubu. Nie wyobrażam sobie, aby zdarzył się on w przyszłości. Za to, co się stało odpowiedzialne są osoby z działu sportowego. Nimi opiekują się dyrektor sportowy i kierownik drużyny. Konsekwencje na pewno zostaną wyciągnięte. Cztery osoby podały się do dyspozycji zarządu klubu. W najbliższych dniach zapadnie decyzja, co się z nimi stanie - powiedział na konferencji prasowej Bogusław Leśnodorski.
Konferencja właścicieli Legii
10 sie 2014
O godzinie 14 na Łazienkowskiej odbędzie się konferencja prasowa właścicieli Legii Dariusza Mioduskiego i Bogusława Leśnodorskiego dotyczaca stanowiska klubu w sprawie decyzji Control Ethics and Disciplinary Body UEFA z dnia 8 sierpnia 2014 roku. Na konferencji prasowej zostaną przedstawione wszystkie okoliczności zdarzenia, planowe konsekwencje personalne oraz dalsze kroki, jakie Klub zamierza podjąć w tej sprawie. Poniżej możecie oglądać konferencję na żywo.
Boniek: Jeśli były błędy formalne, to może uda się uchylić decyzję
10 sie 2014
- Są pewne kruczki prawne, np. błędy formalne popełnione przez samą Komisję Dyscyplinarną. Chyba nie wszystko tam w stu procentach przebiegło prawidłowo. Jest to badane przez wielu prawników. A jeśli były błędy formalne ze strony Komisji, to być może da się uchylić jej orzeczenie. Ale wiadomo: szanse nie są wielkie. Ale dopóki są jakiekolwiek, trzeba działać - mówi w rozmowie z Weszlo.com Zbigniew Boniek.
Legia zwołuje konferencję. Ebebenge bezpieczny
9 sie 2014
Legia Warszawa poinformowała o zaplanowanej na niedzielę konferencji prasowej dotyczącej stanowiska klubu w sprawie decyzji UEFA, która wykluczyła naszą drużynę z IV rundy eliminacji do Ligi Mistrzów. Jak udało nam się dowiedzieć wyciągnięte zostaną konsekwencje wobec osób, które zawiniły w sprawie. Z nieoficjalnych informacji uzyskanych u prezesa Legii Bogusława Leśnodorskiego wynika, że bezpieczny jest Dominik Ebebenge, którego nazwisko pojawiało się w artykułach prasowych opisujących błędne działanie Legii w sprawie Bartosza Bereszyńskiego.
AD · aktualnosci-inline-1
Walkower, bo innej kary być nie mogło
9 sie 2014
Serwis transfery.info przygotował bardzo szczegółową analizę piątkowej decyzji UEFA. Oczywiście wszystkich kibiców Legii ta decyzja nie miała nic wspólnego z duchem sportu, ale suche przepisy i fakty były niestety dla stołecznego klubu bezlitosne. Poniżej możecie przeczytać dokładną interpretacje przepisów, z których w tym przypadku korzystała Komisja Dyscyplinarna UEFA.
Legia złoży odwołanie od decyzji UEFA
8 sie 2014
Zgodnie z decyzją Control Ethics and Disciplinary Body UEFA wynik meczu Celtic FC - Legia Warszawa został zweryfikowany jako walkower dla drużyny Celtic FC. Ponadto Bartosz Bereszyński musi pauzować jeszcze przez trzy kolejne mecze w europejskich pucharach (2 zaległe + jeden dodatkowo). Legia złożyła wniosek o wydanie uzasadnienia i zapowiedziała, że po jego otrzymaniu wniesie stosowne odwołanie.
Berg: Kara niewspółmierna do błędu
8 sie 2014
- Ciężko przełożyć na słowa, jak ciężki był to dzień. Jesteśmy zszokowani decyzją UEFA, będziemy apelować do CAS (Court of Arbitration for Sport, Sportowy Sąd Arbitrażowy w Lozannie - red.). Czujemy, że ta decyzja nie jest sprawiedliwa. Bereszyński był zawieszony po czerwonej kartce, którą zobaczył w grudniu. Nie apelowaliśmy od czerwonej kartki. Zaakceptowaliśmy decyzję. Wiedzieliśmy o tym i przez całe lato graliśmy Łukaszem Broziem.
Kibicowski
Komunikat kibiców: Nie poddamy się!
8 sie 2014
Z niedowierzaniem i oburzeniem przyjęliśmy dzisiejszą decyzję UEFA, pozbawiającą nasz klub prawa dalszej walki o upragnioną Ligę Mistrzów. Ciężko uwierzyć, że kwestie awansów w najbardziej prestiżowych rozgrywkach na kontynencie rozstrzygają się przy zielonym stoliku. Swoją decyzją UEFA potwierdziła powszechnie panującą opinię o tym, że wszelkie regulaminy są stosowane w tej organizacji w sposób uznaniowy.
Mioduski: Popełniliśmy błąd, który nie powinien się zdarzyć
8 sie 2014
"Popełniliśmy papierkowy błąd, przez który w tym roku straciliśmy szansę na grę w upragnionej Lidze Mistrzów. Błąd, który nie powinien się zdarzyć. Choć kara jest niewspółmierna i trudno się z nią pogodzić, to teraz tym bardziej musimy pokazać, że ten Klub ma wielki charakter, że jest niepokonany" - pisze w liście właściciel Legii Dariusz Mioduski.
WALKOWER DLA CELTIKU! Zabite marzenia o Lidze Mistrzów...
8 sie 2014
Szok, niedowierzanie, kompromitacja, wstyd i łzy... Na boisku Legia Warszawa "zgwałciła" Celtic Glasgow aż 6-1 Poza boiskiem została "zgwałcona" przez UEFA. Na ostatnie 3 minuty rewanżowego spotkania na boisku pojawił się Bartosz Bereszyński, który nie miał prawa się na nim pojawić. W ubiegłym sezonie w meczu z Apollonem Limassol otrzymał czerwoną kartkę, za co został ukarany 3 meczami zawieszenia.
Decyzja ok. 10:30...
8 sie 2014
"Nie pozwolono Nam uczestniczyć... Dostaliśmy info ze decyzja za 30 min" - poinformował na Twitterze prezes Legii Bogusław Leśnodorski. W tej chwili komisja dyscyplinarna UEFA rozpatruje sprawę Legii.
UEFA wszczęła postępowanie ws. występu Bereszyńskiego: Będzie walkower?! Decyzja w piątek
7 sie 2014
Legia Warszawa poinformowała, że w związku z meczem rewanżowym III rundy eliminacyjnej Ligi Mistrzów Celtic FC - Legia Warszawa, UEFA wszczęła postępowanie wyjaśniające w sprawie udziału w nim Bartosza Bereszyńskiego. "Klub przygotowuje stosowne informacje i wyjaśnienia, które zostaną przesłane do UEFA w dniu dzisiejszym. O wyniku postępowania poinformujemy niezwłocznie po jego zakończeniu" - czytamy w komunikacie klubu. Decyzja ma zostać ogłoszona w piątek ok. godz. 9 rano, jeszcze przed losowaniem kolejnych rund LM i LE.
Przed losowaniem 4. rundy el. Ligi Mistrzów
7 sie 2014
W piątek o godz. 12 w Nyonie odbędzie się losowanie par 4. rundy eliminacyjnej do Ligi Mistrzów. Bezpośrednią transmisję z tego wydarzenia będzie można obejrzeć na antenie stacji Eurosport. Spotkania tej fazy rozgrywek zaplanowano na 19-20 i 26-27 sierpnia. Zespoły, które w dwumeczu okażą się słabsze, mają zagwarantowaną grę w fazie grupowej Ligi Europy.
Losowanie Ligi Mistrzów LIVE!
18 lip 2014
O godzinie 12 początek losowania trzeciej rundy eliminacyjnej do Ligi Mistrzów. W przypadku awansu Legia Warszawa trafi na FC Salzburg lub zwycięzcę jednej z czterech rozstawionych par. Zapraszamy do naszej tekstowej RELACJI LIVE! z tego wydarzenia.
Legia dostanie od UEFA 11,9 miliona
26 cze 2014
Legia otrzyma od UEFA niespełna 12 milionów złotych za występy w minionym sezonie w europejskich pucharach. 1,3 miliona euro stanowi premia za udział w rozgrywkach, 200 tysięcy za osiągnięty wynik, a 1,374 miliona - z tytułu praw medialnych. Łącznie na konto warszawskiego klubu trafi 2 874 648 euro.
Losowanie Ligi Mistrzów LIVE!
23 cze 2014
O godzinie 12 początek losowania pierwszych rund eliminacyjnych Ligi Mistrzów. Legia Warszawa trafi na jedną z sześciu nierozstawionych drużyn. "Wojskowych" czeka podróż do Irlandii, Norwegii, Macedonii, Luksemburga, Litwy lub na Maltę. Zapraszamy do naszej tekstowej RELACJI LIVE! z tego wydarzenia.
‹
1
…
7
8
9
…
11
›
Newsy
Terminarz
Tabela
Menu
MENU
Aktualności
Mecze
Drużyna
Historia
Klub
Multimedia
Kibice
Sporty
Redakcja
Polityka prywatności
Meczyki Lista Bukmacherów
Facebook
X / Twitter
Instagram
Telegram
TikTok
YouTube
RSS
Projekt i wykonanie:
24style.pl