LEGIONISCI
.COM
MENU
Aktualności
Drużyna
Terminarz
Tabela
Galerie
Koszykówka
LEGIONISCI
.COM
#
WYPOWIEDZI POMECZOWE
1941 artykułów
Slisz: Nasza dobra przygoda trwa dalej
27 wrz 2023
- Ten mecz to niesamowite przeżycie. Dzisiaj było widać, co dają naszej drużynie zmiany, zeszło kilku zawodników, nasz styl się nie pogorszył, a nawet poprawił. To jest pozytywne. Cieszymy się bardzo, bo nie wygraliśmy w Szczecinie od 2017 roku, co było nam wypominane. Fajnie to przełamaliśmy. Zwycięstwo 4-3 w "dziesiątkę" - coś niesamowitego. Nasza dobra przygoda trwa dalej - powiedział po meczu z Pogonią Szczecin pomocnik Legii, Bartosz Slisz.
Legia II
Ryczkowski: Pokazaliśmy, że mamy jakość
27 wrz 2023
- Awans jest super uczuciem. My gramy w trzeciej lidze, Ruch w Ekstraklasie, to spora różnica poziomów rozgrywkowych. Sprawiliśmy nie małą niespodziankę, choć byliśmy nastawieni, że możemy wygrać ten mecz. Pokazaliśmy, że mamy jakość i udało nam się pokonać chorzowian - powiedział po zwycięstwie w I rundzie Pucharu Polski z ekstraklasowym Ruchem Chorzów zawodnik rezerw Legii, Adam Ryczkowski.
Muci: Odnieśliśmy dziś ważne zwycięswo
24 wrz 2023
- Po meczu z Aston Villą otrzymałem bardzo dużo wiadomości, wiele gratulacji. Ludzie byli naprawdę dumni ze mnie, z drużyny. Osiągnęliśmy historyczne zwycięstwo. Jestem z tego powodu bardzo szczęśliwy, podobnie jak cała Warszawa. Dzisiaj również odnieśliśmy ważne zwycięstwo, które nie przyszło nam łatwo. Teraz czeka nas bardzo trudny mecz przeciwko Pogoni, na który czekamy - powiedział po spotkaniu z Górnikiem Zabrze Ernest Muci.
AD · aktualnosci-inline-1
Pekhart: Łatwiej gra nam się w Europie
24 wrz 2023
- Zaczęliśmy ten mecz dobrze, strzeliliśmy szybko bramkę. Potem znów zrobiliśmy "nasz" błąd. Z czasem Górnik czuł się coraz mocniej, ale my powinniśmy "zamknąć" to spotkanie już w pierwszej połowie, bo mieliśmy kilka okazji. Kontrolowaliśmy przebieg gry, ale nie mogliśmy sobie stworzyć nic klarownego. W końcu się udało, najważniejsze są trzy punkty - powiedział po zwycięstwie nad Górnikiem Zabrze napastnik Legii, Tomas Pekhart.
Kulka: Mam nadzieję, że w tym sezonie uda się zdobyć mistrzostwo
22 wrz 2023
- Cieszymy się, że udało nam się wygrać to pierwsze spotkanie w sezonie. Pierwsze spotkania nigdy nie są łatwe. Przed samym spotkaniem dowiedzieliśmy się też, że dwóch podstawowych graczy naszych przeciwników nie ma licencji na grę, a mocno przygotowywaliśmy się na nich. Byliśmy zdziwieni, musieliśmy zmienić plan gry - powiedział po zwycięstwie z Zastalem Zielona Góra Grzegorz Kulka.
Tobiasz: Wszystkie możliwości osiągnęły swój zenit
22 wrz 2023
- Marzy się, by grać z takimi drużynami jak Aston Villa. To jest ogromne przeżycie dla każdego i każdy daje z siebie 150, 200 czy może nawet więcej procent. Wszystkie możliwości osiągają swój zenit - powiedział po meczu z Aston Villą golkiper Legii, Kacper Tobiasz.
Wszołek: Jestem dumny z tej drużyny
22 wrz 2023
- Czuję dumę, jestem dumny z tej drużyny. Wczoraj rozmawialiśmy dużo o potencjale naszego zespołu, o naszym charakterze. Chcieliśmy podejść do tego spotkania skoncentrowani i uważam, że koncentracja panowała w nas przez 90 minut. Zasłużyliśmy na to zwycięstwo - powiedział po meczu z Aston Villą Paweł Wszołek.
Muci: Zapamiętamy to spotkanie na lata
22 wrz 2023
- To był fenomenalny wieczór. Świetnie bawiliśmy się dziś z naszymi kibicami. Również zebraliśmy niesamowite doświadczenie. Jestem dumny z naszej gry, całego zespołu. To spotkanie na pewno zapamiętamy na lata - powiedział po zwycięstwie z Aston Villą zdobywca dwóch bramek, Ernest Muci.
AD · aktualnosci-inline-1
Cash: Kibice Legii sprawili, że ten mecz był dla nas cięższy
21 wrz 2023
- To był bardzo ciężki wieczór dla nas. Mamy jeszcze kilka meczów, by się odbić, ale dziś nam nie wyszło. Nie tak planowaliśmy sobie to spotkanie. Oczywiście, wielkie gratulacje dla Legii. Ogólnie wydaje mi się, że to my mieliśmy więcej sytuacji na strzelenie bramek, ale to oni wykorzystali swoje, co pozwoliło na zwycięstwo - powiedział po porażce z Legią Matty Cash.
Pankov: Po to trenujemy, by sprawiać takie niespodzianki
21 wrz 2023
- Nawet dla nas na boisku to spotkanie było interesujące, co dopiero dla fanów. Mogli przeżywać zawał serca. Wiedzieliśmy, że Aston Villa jest topową drużyną, skończyli ostatni sezon na siódmym miejscu najlepszej ligi świata. Nie musimy jednak więcej o nich mówić. To było bardzo dobre zwycięstwo, ale nic jeszcze się nie skończyło. Mamy przed sobą jeszcze pięć spotkań, będziemy walczyć o awans z tej grupy i myślę, że jesteśmy na dobrej drodze - powiedział po meczu z Aston Villą obrońca Legii, Radovan Pankov.
Kun: Wynik dzisiejszego meczu nie jest przypadkowy
21 wrz 2023
- Od początku meczu graliśmy na swoich warunkach. Potwierdziła to też szybko zdobyta pierwsza bramka. Graliśmy bez jakiejś bojaźni, tylko z wiarą w zwycięstwo, z naszą dużą jakością. Wynik dzisiejszego meczu nie był przypadkowy - powiedział po zwycięstwie z Aston Villą wahadłowy Legii, Patryk Kun.
Slisz: Warto docenić dziś cały zespół
16 wrz 2023
- Czerwona kartka dla Josue i stracony gol to były dwa mocne ciosy w końcówce pierwszej połowy w odstępie kilku minut. Kartka była niesłuszna, ale gol padł po naszych błędach. Nie przesunęliśmy się dobrze w obronie i przegrywaliśmy - powiedział po meczu z Piastem Gliwice Bartosz Slisz.
Wszołek: To był dziwny mecz
16 wrz 2023
- Dziwny mecz. Druga żółta i w konsekwencji czerwona kartka dla Josue przed przerwą. Sędzia potem powiedział nam na początku drugiej połowy, że była niesłuszna, ale dając żółtą kartkę, nie mógł cofnąć tej decyzji. To wszystko jest trochę dziwne. Również niepotrzebnie straciliśmy bramkę w ostatniej akcji pierwszej połowy, ale w drugiej części drużyna pokazała charakter. Myślę, że ten remis nam się należał - powiedział po meczu z Piastem Gliwice Paweł Wszołek.
AD · aktualnosci-inline-1
Josue: Gil Dias może być dla nas ważnym ogniwem
3 wrz 2023
- To był ciężki mecz, zwłaszcza po tym czwartkowym. Pokazaliśmy naszą mentalność. Wiedzieliśmy, że musimy wygrać to spotkanie, bo jest ono ważne dla kibiców. Potrzebowaliśmy zwycięstwa, żeby zostać liderem, te trzy punkty były bardzo ważne - powiedział po spotkaniu z Widzewem Łódź kapitan Legii, Josue.
Piłkarze Widzewa po meczu z Legią
3 wrz 2023
Patryk Stępiński (obrońca, kapitan Widzewa): To było spotkanie, jak wszystkie przez ostatnie pół roku w wykonaniu Widzewa. Widzew walczy, jest równorzędnym przeciwnikiem do pewnego momentu, a później popełnia błędy, przez które przeciwnik strzela gole i przegrywa.
Wszołek: Jesteśmy w dobrej formie dzięki szerokiej kadrze
3 wrz 2023
- W lidze jest inaczej niż w eliminacjach do Ligi Konferencji Europy. Każdy mecz jest o trzy punkty. Dotychczas mamy ich 13, więc dobrze. Ale my jesteśmy Legia Warszawa i zawsze będziemy grać o jak najwięcej "oczek". Najważniejsze, że jesteśmy na pierwszym miejscu, mamy jeszcze dwa mecze mniej. Teraz skupiamy się na najbliższym spotkaniu z Piastem - powiedział po meczu z Widzewem Łódź Paweł Wszołek.
Kapuadi: Dobrze jest zadebiutować w Legii
3 wrz 2023
- Fajnie jest zadebiutować w Legii. Czekałem na ten transfer od dłuższego czasu. W końcu się to stało, a po tygodniu mogę już zagrać. Pierwszy mecz, pierwsze zwycięstwo - niesamowite uczucie - powiedział po spotkaniu z Widzewem Łódź debiutant w barwach Legii, Steve Kapuadi.
Kun: Jestem dumny, że zagraliśmy z bratem w takim meczu
3 wrz 2023
- Plan na dzisiejszy mecz był tylko jeden - wygrać. Mamy mniej rozegranych spotkań i musimy punktować, by trzymać się w czołówce ligi. Najważniejsze były trzy punkty i zdobyliśmy je. Zrobiliśmy to po dobrej grze, w której byliśmy stroną przeważającą - powiedział po zwycięstwie z Widzewem Łódź wahadłowy Legii, Patryk Kun.
AD · aktualnosci-inline-1
Tobiasz: Żyleta bardzo mnie motywowała
1 wrz 2023
- Okrzyki z Żylety bardzo mnie motywowały. Nie ma co ukrywać, że w takich momentach przechodzą ciarki przez całe ciało. Jest to kop motywacyjny, jakiego nie da żadna inna rzecz. Ciężko mi opisać, jest to dla mnie ogromnym przeżyciem - powiedział po rewanżowym meczu z FC Midtjylland Kacper Tobiasz.
Wszołek: To był pokaz naszego charakteru
1 wrz 2023
- Nie jest łatwo przejść przez trzy rundy. Zaczęliśmy tę historie w Kazachstanie, kończymy ją u siebie i kwalifikujemy się do fazy grupowej. Ogromny szacunek dla całej drużyny. To był pokaz naszego charakteru - powiedział po rewanżowym spotkaniu z FC Midtjylland Paweł Wszołek.
Pekhart: Wróciliśmy tam, gdzie Legia powinna być
1 wrz 2023
- Czuję się zaje..ście. Kolejny raz dogrywka i karne, a ja nie mogłem już grać i musiałem oglądać to wszystko z ławki, a było bardzo nerwowo. Myślę jednak, że awansowaliśmy zasłużenie - powiedział po rewanżu z FC Midtjylland Tomas Pekhart.
Josue: Jestem dumny z całego klubu
1 wrz 2023
- Skupialiśmy się na początku tego sezonu. Mecze, które dotychczas rozegraliśmy, były szalone pod względem goli i nie tylko. Gdy nikt w nas nie wierzył, my potrafiliśmy wrócić. Uważam, że naprawdę zasłużyliśmy na ten awans - powiedział po zwycięstwie w rewanżowym spotkaniu z FC Midtjylland i awansie do fazy grupowej Ligi Konferencji Europy kapitan Legii, Josue.
Slisz: Szklanka jest do połowy pełna
25 sie 2023
- Szklanka jest do połowy pełna. Niełatwo jest wracać do gry z takim rywalem i to trzykrotnie. Chwała nam za to, że się nam udało. Zarówno w Wiedniu, jak i dziś pokazaliśmy, że potrafimy walczyć do końca. Mam nadzieję, że tak samo będzie w Warszawie i awansujemy do fazy grupowej - powiedział po pierwszym meczu z FC Midtjylland Bartosz Slisz.
Gual: W rewanżu musimy uwypuklić nasze dobre strony
24 sie 2023
- Każdy nasz mecz w europejskich pucharach w tym sezonie jest szalony. Najważniejsze, że wracamy do Warszawy z dobrym rezultatem. Wszystko się zadecyduje u nas. Przegrywaliśmy trzykrotnie i za każdym razem wróciliśmy do gry, pokazywaliśmy co potrafimy. Nie możemy się doczekać spotkania w Warszawie - powiedział po pierwszym meczu z FC Midtjylland Marc Gual.
Kun: Wszystko jest w naszych nogach
24 sie 2023
- Straciliśmy bramki po stałych fragmentach gry, nad którymi pracujemy. Widać, że na razie jest tej pracy za mało, musimy być bardziej skoncentrowani. Duńczycy na początku zagrażali nam tylko ze stałych fragmentów gry. Szkoda tych bramek, bo złapali dzięki nim wiarę, czuli się lepiej na boisku. Byliśmy jednak zdeterminowani, graliśmy dobrze piłką, nie panikowaliśmy i potrafiliśmy wyciągać wyniki na remis. Teraz wszystko w naszych nogach, zwycięstwo w Warszawie da nam awans, prosty temat - powiedział po pierwszym spotkaniu z FC Midtjylland Patryk Kun.
Tobiasz: Rywale wypunktowali nasze słabe strony
24 sie 2023
- Z perspektywy bycia bramkarzem wolałbym, żeby było na przykład 1-0, a nie 3-3 czy inny wysoki wynik. Takie wyniki smakują inaczej dla obrońców niż dla napastników. Najważniejsze jest to, że doprowadziliśmy do wyrównania i wszystko się rozstrzygnie u nas, w Warszawie - powiedział po pierwszym meczu z FC Midtjylland Kacper Tobiasz.
Baku: Jestem tu już rok i muszę pokazywać więcej
20 sie 2023
- Jestem takim samym piłkarzem, jak w zeszłym sezonie. Myślę, że moja lepsza gra wynika ze zwiększonej pewności siebie. Kiedy otrzymujesz zaufanie od trenera, jest dużo łatwiej. Znam dobrze system, w którym gramy i dobrze się w nim czuję. Cieszę się, że mogłem pomóc dziś drużynie - powiedział po meczu z Koroną Kielce strzelec zwycięskiej bramki, Makana Baku.
Slisz: Nie zaprzątam sobie głowy transferem
20 sie 2023
- Jesteśmy przyzwyczajeni do dominacji, większego posiadania piłki, tak, jak to wyglądało w pierwszej połowie. Sytuacja jednak zmusza czasem, żeby się cofnąć. Jeśli się dostaje czerwoną kartkę, to przeciwnik gra w przewadze i musieliśmy stanąć niżej w obronie. Nie czujemy się z tym najlepiej, to Korona stwarzała sobie wtedy więcej okazji. Jeżeli masz piłkę nic ci się nie może stać i tak do tego podchodzimy - powiedział po meczu z Koroną Kielce Bartosz Slisz.
Kun: Spotkanie nie dla ludzi o słabych nerwach
18 sie 2023
- Ten mecz nie był dla ludzi o słabych nerwach. Uważam jednak, że był bardzo dobry. Od początku narzuciliśmy swój styl gry. Dostosowaliśmy się trochę do Austrii, bo wiedzieliśmy, że będą chcieli grać ostro i też tak podeszliśmy. Stwarzaliśmy sobie sytuacje, strzeliliśmy ładne bramki, a potem niepotrzebnie daliśmy przeciwnikom tlen i było nerwowo w końcówce. Na szczęście to my wygrywamy i przechodzimy do następnej rundy - powiedział po meczu z Austrią Wiedeń Patryk Kun.
Muci: Wspólny wysiłek zaowocował awansem
18 sie 2023
- To było bardzo szalone spotkanie. Daliśmy z siebie wszystko i zasługiwaliśmy na zwycięstwo. Ten awans jest dla nas bardzo ważny. Jestem zadowolony, że wszedłem na boisko i dołożyłem swoją cegiełkę, ale to wspólny wysiłek i wkład całej drużyny był najważniejszy - powiedział po meczu z Austrią Wiedeń strzelec decydującego gola, Ernest Muci.
‹
1
…
14
15
16
…
65
›
Newsy
Terminarz
Tabela
Menu
MENU
Aktualności
Mecze
Drużyna
Historia
Klub
Multimedia
Kibice
Sporty
Redakcja
Polityka prywatności
Meczyki Lista Bukmacherów
Facebook
X / Twitter
Instagram
Telegram
TikTok
YouTube
RSS
Projekt i wykonanie:
24style.pl