Ekstraklasa
26. kolejka
#LEGŚLĄ
18342
Warszawa
16.03.2019
20:30
Legia Warszawa
Śląsk Wrocław
Legia Warszawa
1-0
Śląsk Wrocław
53' Carlitos (k)
(0-0)
33 Radosław Cierzniak
20 Marko Vesović
4 Mateusz Wieteska
55 Artur Jędrzejczyk
16 Luis Rocha
45 Iuri Medeiros 69'
26 Cafu
24 Andre Martins
53 Sebastian Szymański
18 Michał Kucharczyk 37'
27 Carlitos 84'
35 Cezary Miszta
41 Paweł Stolarski 84'
34 Inaki Astiz
23 Salvador Agra
21 Dominik Nagy 37'
22 Kasper Hamalainen
99 Sandro Kulenović 69'
Jakub Słowik 27
81' Piotr Celeban 3
Wojciech Golla 14
Igors Tarasovs 32
Łukasz Broź 28
Lubambo Musonda 18
Krzysztof Mączyński 19
Michał Chrapek 6
75' Mateusz Radecki 23
65' Robert Pich 16
Marcin Robak 9
Jakub Wrąbel 1
75' Farshad Ahmadzadeh 10
Mariusz Pawelec 17
Jakub Łabojko 21
65' Damian Gąska 25
81' Arkadiusz Piech 29
Kamil Dankowski 30
Trener: Ricardo Sa Pinto
Asystent trenera: Rui Mota
Kierownik drużyny: Konrad Paśniewski
Lekarz: Mateusz Dawidziuk
Masażyści: Paweł Bamber, Marcin Bator, Michał Trzaskoma
Trener: Vitezslav Lavicka
Asystent trenera: Zdenek Svoboda
Kierownik drużyny: Zbigniew Słobodzian
Lekarz: Jakub Jonkisz
Masażyści: Jarosław Szandrocho, Krzysztof Bukowski
Sędziowie
Główny: Daniel Stefański
Asystent: Marcin Boniek
Asystent: Jakub Ślusarski
Techniczny: Paweł Malec
Relacja

Trzy punkty w thrillerze

Legia Warszawa wygrała u siebie ze Śląskiem w ostatnim sobotnim spotkaniu 26. kolejki ligowej kolejki. Spotkanie nie porwało kibiców. Obydwie drużyny, szczególnie w pierwszej połowie, grały bardzo zachowawczo. Dopiero w drugiej odsłonie o losach zwycięstwa przesądził Carlitos. Hiszpan okazał się skutecznym wykonawcą rzutu karnego, który został podyktowany za zagranie piłki ręką Igorsa Tarasovsa.


Przez długie minuty na boisku działo się niewiele. Nieco lepiej wyglądał Śląsk, który częściej był przy piłce i starał się w spokojny sposób budować swoje akcje. Z kolei ataki graczy Ricardo Sa Pinto były nerwowe i często kończyły się na defensywie gości. W 26. minucie to jednak mistrzowie Polski stworzyli sobie pierwszą dobrą okazję do wyjścia na prowadzenie. Marko Vesović dostał podanie od Iuriego Medeirosa, lecz jego próbę zdołał wybronić bramkarza Śląska. Za moment na odważną próbę z dystansu zdecydował się Andre Martins. Precyzja Portugalczyka pozostawiła jednak wiele do życzenia.

Niebawem ponownie do interwencji został zmuszony Jakub Słowik, który pewnie złapał piłkę kopniętą z powietrza przez Michała Kucharczyka. Jak się okazało, to zagranie było ostatnimi pomocnika tego wieczoru. „Kuchy” doznał kontuzji mięśniowej i musiał zostać zniesiony z boiska na noszach. Pierwsza połowa nie obfitowała w zbyt wiele okazji strzeleckich. Można było mieć tylko nadzieję, że po przerwie dyspozycja gospodarzy zmieni się na lepsze.

Zaraz po zmianie stron okazję miał Cafu. Futbolówkę dograł mu Martins, a Portugalczyk znakomicie odwrócił się z nią, lecz nieznacznie chybił. W 53. minucie los sprzyjał Legii. Arbiter słusznie podyktował rzut karny za zagranie ręką we własnej szesnastce Igorsa Tarasovsa. Do jego wykonania podszedł Carlitos i spokojnie pokonał golkipera z Wrocławia. Od tego momenty legioniści musieli być czujni, ponieważ przed tygodniem po objęciu prowadzenia oddali rywalowi zdecydowanie zbyt wiele pola.

Blisko kwadrans przed końcem regulaminowego czasu gry z dobrej strony pokazał się Krzysztof Mączyński. Pomocnik uderzył bardzo mocno z daleka i bardzo dobrą interwencją popisał się Radosław Cierzniak. Za moment raz jeszcze spisał się na medal. Tym razem poza linię boczną odbił mocną próbę Damiana Gąski. Potem wrocławianie starali się atakować z całych sił, ale cofnięta Legia spokojnie radziła sobie z ich atakami. Jeden raz jedynie zaspała defensywa, kiedy wprowadzony w drugiej połowie Gąska kopnął piłkę zza pola karnego. Uczynił to jednak niecelnie. W doliczonym czasie gry mieliśmy sporą kontrowersję. Stolarski starł się z Piechem i początkowo sędzia wskazał na "wapno", jednak po wideoweryfikacji VAR zmienił swoją decyzję. Powtórki pokazały, że słusznie.

Minuta po minucie

19:39 - Dobry wieczór! Sobotni wieczór u progu kalendarzowej wiosny. Jednak Legia już w pełni grze w rundzie wiosennej. Wyniki osiągane w tym roku są poniżej oczekiwań, a to oznacza, że nie ma miejsca na kolejne potknięcia. Szczególnie, że to Legia jest w roli ścigającego lidera. Na dziś, Śląsk to klub plasujący się w dolnej części tabeli. Trzeba wykorzystać różnicę klasy, pokazać, że różnica jaka dzieli oba zespoły jest proporcjonalna do umiejętności. Po prostu trzeba wygrać!
19:42 - Zarówno klub, jak i kibice starali się, aby atrakcyjne w treści ogłoszenia przyciągnęły na stadion największą liczbę kibiców. Czy tak się stanie? Na razie trybuny świecą pustkami.
19:47 - Radosław Cierzniak i Cezary Miszta zameldowali się na murawie. Przygotowania do meczu rozpoczynają także bramkarze Śląska.
19:51 - Czy Legia powinna się obawiać Śląska? Oczywiście każdego rywala należy respektować, ale wrocławianie nie potrafią wgrywać na wyjazdach. Ekipa z Dolnego Śląska wygrała jedynie w Białymstoku oraz Legnicy. Oba zwycięstwa miały miejsce w październiku. Bilans wyjazdowy ekipy trenera Lavicki to 2-4-6.
19:58 - Na murawie pojawili się Łukasz Broź z Krzysztofem Mączyńskim oraz kolegami. Po chwili na rozgrzewkę wybiegli legioniści. "Legia Warszawa!" poniosło się na cześć gospodarzy.
20:01 - Wobec absencji Radosława Majeckiego, który złapał uraz, między słupkami zobaczymy Radosława Cierzniaka. Zabraknie dziś także Adama Hlouska, którego postara się godnie zastąpić Luis Rocha. W ataku bez kombinacji. Ricardo Sa Pinto postawił na Carlitosa.
20:10 - Przeciągłe "CEEEEEEEEE!" na powitanie stołecznej publiczności od spikerów!
20:20 - Spikerzy prezentują składy obu ekip, a piłkarze Legii... wciąż na murawie. Gracze Śląska udali się do szatni kilka minut temu.
20:25 - Barwy w górę i "Sen o Warszawie"!
20:29 - "Mistrzem Polski jest Legia, Legia najlepsza jest!" na wyjście piłkarzy. Gospodarze w jednolitych białych strojach, zaś goście cali na zielono.

1' - Początek pierwszej połowy
1' - I jedziemy! Martins do Wieteski, wycofanie do Cierzniaka.
2' - "Warszawska Legio, zawsze o zwycięstwo walcz!" niosło się przed chwilą z trybun. Przekaz jest prosty.
2' - Vesović w walce o piłkę ostro potraktował Picha przy linii, ale sędzia nie zareagował.
4' - Trzeba przyznać, że liczba kibiców na 45 minut przed meczem nie napawała optymizmem. Ostatecznie możemy się spodziewać frekwencji na poziomie kilkunastu tysięcy widzów. Są też fani gości, którzy zajęli górną część dedykowanej im trybuny.
4' - Legioniści przy piłce,jednostajnie, bez pośpiechu. Zagranie do Rochy, który musi się ratować walką z przeciwnikiem. Nic z tego, Śląsk wznowi grę z własnej połowy.
5' - Broź w kierunku Picha, ale Medeiros dobrze odczytał zamiary wrocławian
5' - Pogubili się nieco przyjezdni, ale legioniści nie potrafili przycisnąć na połowie przeciwnika. Śląsk wychodzi obronną ręką w tej akcji.
6' - Tymczasem Szymański na wolne pole do Carlitosa. Hiszpan na prawej flance, zgrywa w kierunku Szymańskiego, ale pomocnik Legii został uprzedzony. Tylko aut na wysokości pola karnego rywali.
7' - WKS zamknięty na własnej połowie. Teraz Carlitos, szuka podania do środka, ale.. legioniści reklamują zagranie ręką w polu karnym! Sędzia Stefański posłuchał kolegów z wozu i... gramy dalej!
8' - Rzuciliśmy okiem na powtórkę spornej akcji. Sędzia miał rację. Nie może być mowy o ręce u zawodnika gości.
9' - Tymczasem wrocławianie mieli rzut wolny. Wrzutka w pole karne, ale stołeczny klub oddala zagrożenie od własnej bramki.
9' - Tymczasem Robak, próbuje swego tańca, kiwki, ale blok defensywny spisuje się bez zarzutu. Gorzej, jeśli Legia ma wyjść z akcją. Szybka strata i to Śląsk buduje atak.
10' - Cafu cofnięty między Jędrzejczyka i Wieteskę, żeby wyprowadzić piłkę. Podanie do Szymańskiego, który musiał uciekać się do faulu w środkowej strefie boiska.
11' - Wieteska do Carlitosa, który miał rywala na plecach. Złe odegranie Hiszpana do kolegów.
12' - Rzut z autu na wysokości pola karnego. Jest Michał Kucharczyk. Głęboka wrzutka, ale to zawodnik Śląska wybija głową.
13' - Słowik, dalekie wybicie w kierunku Radeckiego. Robak szedł z pomocą, był w pobliżu, ale legioniści również potrafią powalczyć.
13' - Szybkie wyprowadzenie piłki, ale Carlitos złapany na pozycji spalonej.
14' - Broź wyciąfa Medeirosa, pokazuje się Golla, rozegranie przez Słowika na prawą flankę. Legia stara się nadążyć. Musonda stara się uprzykrzać życie Roche...
15' - Medeiros dostał piłkę w pole karne i... zgłupiał! Mógł zdecydować się na zwód i strzał. Zamiast tego, poszedł w niepotrzebny drybling, który skończył się stratą.
17' - Celeban i spółka prowadzą akcję prawym skrzydłem, ale Jędrzejczyk do końca pilnował, żeby Radek Cierzniak nie musiał zmuszać się do wysiłku.
18' - Broź poszedł nieco jak w masło. Chyba był sam zaskoczony bezczynnością Legii. Podanie do Robaka, ale piłka jeszcze odbija się od gracza w białej koszulce... Arbiter uznał, że był spalony.
19' - "Wygrajcie dla nas, hej Legio wygrajcie dla nas!" oczekują kibice.
19' - Tymczasem Martins wpadł od lewej strony, zagrał gdzieś w okolice 18 metra i... strata. Bez zagrożenia. A szkoda, szkoda.
20' - Chrapek faulowany w środku pola przez Cafu. Tym razem kończy się na pogadance.
20' - Mączyński wykonawcą rzutu wolnego. Bliskie podanie do Chrapka, szukanie Musondy... zbyt mocne podanie. Od bramki zacznie Cierzniak.
22' - Legia buduje akcję, ale Medeiros nie zagrywa z pierwszej. Z kolei Carlitos tak się wraca z futbolówką, że wyjechał z nią na aut. A to wszystko w środkowej strefie...
23' - Radecki... Śląsk próbuje wyjść z groźną akcją, ale nim zaczęli na dobre, to już skończyli. Musonda dostaje podanie za plecy i nie jest w stanie wrócić się po futbolówkę. Po wszystkim.
23' - fot. Legionisci.com fot. Legionisci.com
23' - Broź, Pich, Chrapek idzie nieco na przebój, ale Wieteska studzi rozgrzaną głowę rywala.
24' - Broź, Golla, Mączyński, piłka krąży od lewej do prawej flanki. To nie podoba się stołecznej publiczności. Pojawiają się gwizdy...
25' - Carlitos z Kucharczykiem na lewej flance, ale mieli za mało przestrzeni, aby skutecznie rozwinąć skrzydła. Szczególnie, że u boku mieli rywali.
25' - Wieteska, gdzie by tu podać... To może do Cierzniaka? Pyk, a co!
26' - Stare wygi, czyli Robak z "Jędzą" tuż przy narożniku. Jednak to legionista przerasta napastnika gości umiejętnościami. Wznowi Cierzniak.
27' - Szymański uruchamia Cafu, ten wypatrzył Medeirosa, jest jeszcze Vesović, który wpada w pole karne od prawej flanki, strzał i... broni Słowik! To było pierwsze, celne uderzenie w tym spotkaniu.
28' - Swoją drogą, próba Vesovicia była dość ryzykowna. Niewielki kąt, mało przestrzeni, żeby zmieścić piłkę...
28' - fot. Legionisci.com fot. Legionisci.com
28' - Medeiros próbuje ponownie od prawej strony, ale tym razem kończy się na rzucie rożnym dla Legii.
29' - Martins w pole karne, ale rywale błyskawicznie oddalają zagrożenie. Legia nie poprzestaje na tym...
29' - Medeiros wyłuskał piłkę, oddał przed pole karne, gdzie Martins kropnął z dystansu! Mocno, niecelnie...
31' - Rocha do Szymańskiego, ale Tarasovs był blisko pomocnika Legii.
32' - "Mistrzem Polski jest, ukochana ma!" niesie się z Żylety. Sęk w tym, że gracze w białych koszulkach nie grają na miarę owego mistrza. Niestety.
33' - Składna akcja legionistów, wymiana kilku podań, Vesović z prawej strony, który szuka podania do środka...
33' - ...i jeszcze Legia przy piłce. Rzut wolny na prawej stronie, na wysokości pola karnego.
34' - Szymański dał znać kolegom jak będzie zagrywać... Wrzutka z lewej strony, ale piąstkuje Słowik. Kucharczyk posyła bombę, ale broni zawodnik Śląska!
34' - fot. Legionisci.com fot. Legionisci.com
34' - Wygląda na to, że "Kuchy"... W pierwszej chwili poczuł ból, chyba będzie zmiana. Już na rozgrzewkę wysłany potencjalny zmiennik.
35' - Kucharczyk pokazał, że niby jest ok, że rozbiega, że da radę, ale... widać wyraźnie, że utyka.
37' - Niestety, na murawie pojawili się medycy z noszami. "Kuchy" nie da rady zejść z murawy o własnych siłach.
37' - Zmiana Legia: Michał Kucharczyk Dominik Nagy
38' - fot. Legionisci.com fot. Legionisci.com
40' - Cafu do Vesovicia, który urywa się Pichowi po czym wpada na Gollę... Będzie potrzebna pomoc sztabu medycznego.
40' - Żółta kartka: Marko Vesović (Legia)
42' - Wieteska w stronę Carlitosa, idzie mu z pomocą Medeiros. Legia podchodzi na 25. metr od bramki Słowika, ale nie ma miejsca, żeby zaatakować mocniej.
42' - Tymczasem Rocha, Nagy z lewej strony w pole karne, ale Szymańskiego przeskakuje Tarasovs. Mamy rzut rożny.
43' - Vesović aktywny na prawej stronie, ale jego zagrania do środka nie znajdują adresatów, nie kreują realnego zagrożenia. To takie trochę nijakie. Niby zagrożenie jest, ale konkretów brak.
44' - Medeiros z Broziem na skrzydle. Wrzutka w obręb szesnastki, ale nic z tego. Od autu wrzuci Celeban.
45' - Musonda rozpędza się na lewej stronie, czujnie Vesović, zgranie do środka, ale... piłka opuszcza plac gry. Źle zawodnik Śląska. Wznawia Cierzniak.
46' - Sędzia dolicza jeszcze 2 minuty.
46' - Legia siadła nieco na połowie rywala, ale cały czas to nie przynosi efektów. Śląsk jest skoncentrowany w defensywie.
47' - Nagy wygarnia piłkę Pichowi, uruchamia Carlitosa. Wrzutka, ale piłka spada pod nogami Cafu przed polem karnym. Strzał, rykoszet, korner!
48' - Dośrodkowanie i... zamieszanie niemal na linii bramkowej! Ostatecznie górą Słowik!
48' - W odpowiedzi Celeban, który jest w polu karnym. Czysto Wieteska. Sędzia pokazuje, że nie ma mowy o karnym.
48' - Koniec pierwszej połowy

Przerwa. Oj, to nie są łatwe zawody. Ani dla kibiców, żeby je oglądać, ani dla Legii, żeby prowadzić grę i dominować.
"Mistrzem Polski jest Legia" na powrót legionistów na murawę.

46' - Początek drugiej połowy
47' - Zmiany w składzie? Brak. Gramy! Rozpoczął Śląsk i Mączyński od dalekiego przerzutu na skrzydło.
48' - Szymański spróbował uruchomić Carlitosa, ale zabrakło nieco precyzji. Słowik uprzedził Hiszpana.
49' - Martins, Carlitos, Nagy, włącza się Szymański... Akcja ofensywna nabiera tempa, zgranie do środka, ale niestety... wprost pod nogi gracza w zielonej koszulce.
51' - Aj! Cafu! Było naprawdę blisko, ale piłka po jego strzale poszła tuż obok dalszego słupka!
52' - Aczkolwiek brawa dla Cafu za przyjęcia piłki, obrót i oddanie strzału. Szczególnie, że tuż obok czaił się rywal. To było piękne. Zabrakło niewiele do szczęścia.
53' - Rocha, Jędrzejczyk, Wieteska, Jędrzejczyk.. piłka wróciła jak bumerang na lewą stronę, gdzie był Nagy.
53' - Wtem! Rzut karny dla Legii!
54' - Wygląda na to, że Tarasovs zagrał ręką w polu karnym. Tu nie było mowy o naturalnym ułożeniem wzdłuż ciała.
54' - Rocha podawał, Tarasovs machnął ręką i Stefański nie miał złudzeń. Sto procent karny.
54' - GOOOOOOLLLLLL!!!! Legia Warszawa!!!
55' - Carlitos kontra Słowik. Carlitos i...GOL!
55' - Strzelec gola: Carlitos (Legia) z karnego!
55' - "Legia, Legia, Legia goool!" wiwatuje stołeczna publiczność
55' - W tym roku, jak Śląsk przegrywał na wyjeździe, to do zera. Czy będzie dziś podobnie? Oby!
56' - Tymczasem Dominik Nagy leży w kółku. Będzie potrzebna pomoc lekarzy i... wszystko wskazuje na zmianę.
58' - Węgier schodzi z boiska o własnych siłach, ale nie ma nikogo obok do zmiany. Może jednak nie będzie konieczna?
58' - Musonda w pole karne, gdzie Radecki szukał karnego, ale gdzie tam, chłopie?!
59' - Zamiast wyimaginowanego karnego jest rzut rożny dla Śląska Wrocław.
59' - Słabo bita piłka. Na pierwszego, czyli w tym przypadku, na zawodnika Legii. Jednak mimo to, to goście są przy piłce.
61' - Płynne przejście od lewej do prawej strony, gdzie był Musonda i Rocha. Wrocławianie mają rzut rożny.
61' - Mączyński... odchodząca piłka, która spadła w polu karnym, kopnięcie i... było blisko samobója! Jest tylko róg. Znowu "Mąka".
62' - Wrzutka, Martins w powietrzu i będzie potrzebna pomoc lekarzy.
63' - Portugalczyk chwilowo poza boiskiem. Choć pierwotnie akcja stykowa z Radeckim sprawiała wrażenie nieco groźnej.
64' - Rzut wolny dla Śląska na połowie Legii. Podanie do prawej strony i... zawodnik gości nie opanował futbolówki. Nie był atakowany, nic. Po prostu aut. Pewnie wina boiska, bo przecież nie umiejętności.
65' - Sędzia Stefański upomina Ricardo Sa Pinto.
66' - Zmiana Śląsk: Robert Pich Damian Gąska
67' - Rzut wolny dla Śląska po faulu Rochy na Pichu. Akurat tuż przed zejściem z boiska. Mączyński w pole karne, próba strzału, wybicie, róg dla gości.
67' - Tak wrzucają, wrzucają goście i strzelić nie mogą. Teraz próbował jeszcze Robak, ale Cierzniak stanął na wysokości zadania.
68' - fot. Legionisci.com fot. Legionisci.com
69' - Zmiana Legia: Iuri Medeiros Sandro Kulenović
71' - Kulenović na placu gry, więc Szymański poszedł na prawą stronę. Na lewej flance biega Dominik Nagy.
71' - Mączyński na lewym skrzydle, przekłada piłkę na prawą nogę, stara się dograć do partnerów, ale legioniści czujni w obronie.
72' - Żółta kartka: Michał Chrapek (Śląsk)
73' - Ponownie rzut wolny dla Śląska. Daleko, bo daleko, ale Mączyński będzie wrzucać.
74' - Mocno Mączyński, ale za to Cierzniak wysoko. Poszedł w górę doświadczony bramkarz i przechwycił futbolówkę.
74' - Legia wpuszcza rywali na własną połowę raz po raz. Dawno nie widzieliśmy akcji ofensywnej w wykonaniu gospodarzy. Tymczasem to Śląsk dochodzi do głosu!
75' - Próba strzału z dystansu, ale Cierzniak sparował do boku.
75' - Radecki wyraźnie utyka, ale zmierza w stronę linii bocznej. Będzie zmiana za chwilę.
76' - Zmiana Śląsk: Mateusz Radecki Farshad Ahmadzadeh
77' - Mączyński w narożniku. Dośrodkowanie, ale Vesović wybija głową. Zagrożenie oddalone na chwilę. Natomiast gwizdy nie przestają milknąć...
78' - Rocha do Carlitosa, który mija Tarasovsa. Podanie do Kulenovicia, jest groźnie, ale Chorwat minimalnie uprzedzony. Tylko uderzenie w bandy, tylko róg!
78' - Andre Martins z narożnika... Futbolówka szybuje.. na głowę Celebana.
78' - Żółta kartka: Łukasz Broź (Śląsk)
79' - Broź z faulem na Szymańskim. Będzie okazja do wrzutki w pole karne przez legionistów.
79' - Szymański w szesnastkę, gdzie Wieteska próbował uderzyć głową... Bez zagrożenia. Piłka przeleciała poza plac gry. Słowik od bramki.
80' - Żółta kartka: Farshad Ahmadzadeh (Śląsk)
81' - Wypuszczenie do Gąski, ale zawodnika Śląska uprzedził Cierzniak, który odważnie wyszedł z bramki aż do bocznej linii pola karnego.
81' - Chrapek, Gąska, jest Mączyński. Oj, kręci się Śląsk niebezpiecznie w okolicach szesnastki.
82' - Zmiana Śląsk: Piotr Celeban Arkadiusz Piech
82' - Trener gości stawia na jedną kartę, idzie na całość. Na boisku zameldował się były gracz Legii, Arek Piech.
84' - Ajajajajaj! Kulenović poszedł przed siebie, oddał strzał, ale musiał zostać zablokowany. To był 15. metr. Poprawił Nagy, który technicznie chciał przerzucić piłkę tuż obok dalszego słupka. I poszło, ale obok celu.
85' - Zmiana Legia: Carlitos Paweł Stolarski
86' - Mączyński z wolnego na prawą stronę. Musonda, jest Nagy, Stolarski próbuje sięgnąć głową, ale to goście oddają strzał. Bardzo niecelny.
87' - Cafu do przodu, gdzie Szymański sprytnie wyczuł, że obrońca będzie zagrywał do Słowika. Sęk w tym, że zrobił to precyzyjnie i pomocnik Legii nie miał już szans na wykorzystanie ewentualnego błędu.
89' - Śląsk jeszcze próbuje, jeszcze się stara. Przerzutka na lewą stronę, jest Piech, ale są też Cafu i spółka. Akcja zablokowana i będzie tylko rzut rożny.
90' - fot. Legionisci.com fot. Legionisci.com
90' - "Legia walcząca, Legia walcząca do końca!" niesie się z Żylety. Tyleż tylko, że na razie to jest Legia broniąca...
92' - Sędzia dolicza aż 5 minut do drugiej połowy.
93' - I stało się. Karny dla Śląska Wrocław!
94' - Paweł Stolarski sygnalizuje, że nie przekroczył uprawnień, ale sędzia wie swoje. "Radek, Cierzniak!" skanduje Żyleta.
95' - I będzie wideo weryfikacja! Stefański biegnie do monitorka.
96' - Jaka decyzja sędziego? Nie ma karnego! Radość na trybunach jak po strzelonej bramce, albo i bardziej!
97' - Zagotowało się wśród piłkarzy, którzy nie zgadzają się z tą decyzją. Sędzia musi się odpędzić od wianuszka kopaczy.
99' - Sędzia znowu przy monitorze. Tu w grę wchodzą ewentualne czerwone kartki za avanti, ale jest...
99' - Żółta kartka: Arkadiusz Piech (Śląsk)
99' - Czerwona kartka: Cafu (Legia)
100' - Niezrozumiała decyzja arbitra. Będziemy analizować sytuację po zakończeniu spotkania. Podobno Cafu napluł w Piecha... Podobno.
100' - Jeszcze ostatnie podrygi Piecha i spółki, ale akcja ofensywna niedokładna.
102' - Śląsk nie wątpi. Jeszcze Robak z przewrotki, ale gdzież tam. Mocno niecelnie napastnik gości.
103' - Arbiter spogląda na zegarek. Powinien już kończyć zawody, ale te się ciągną w nieskończoność...
104' - Śląsk próbuje napierać, ale to Legia umiejętnie odpiera ataki rywala.
104' - Jeszcze Kulenović zrywa się Tarasovsowi. Wpadł w pole karne, wślizg rywala i będzie tylko róg na zwieńczenie wieczoru.
105' - Koniec meczu!

Koniec! Legia wygrywa 1-0 ze Śląskiem. Styl? Emocje, te były, ale głównie przy okazji VARu. Niemniej, wypada cieszyć się z 3 punktów. To czwarta wygrana legionistów w siedmiu spotkaniach w tym roku.
Przed nami przerwa na mecze reprezentacji. Wracamy do gry 31 marca, kiedy to Legia pojedzie do Krakowa na mecz z Wisłą.
FOTOREPORTAŻ Z MECZU
Dziękujemy za śledzenie naszej relacji i zapraszamy na więcej na stronę główną Legionisci.com!

Relacja z trybun

Wszystkie drogi prowadzą na Legię!

W promocję meczu pomiędzy Legią i Śląskiem kolejny raz bardzo poważnie zaangażowali się kibice. Tym razem legioniści zorganizowali akcję "Wszystkie drogi prowadzą #NaLegię", w ramach której m.in. w Warszawie oprócz licznych plakatów pojawiło się kilkadziesiąt banerów stylizowanych na drogowskazy, prowadzące na nasz stadionów.


Akcja fanów sprawiła, że Żyleta prezentowała się godnie, ale ostatecznie nie została wypełniona do ostatniego miejsca. Ponadto SKLW dzień przed meczem wykupiło pulę biletów na Żyletę, które osoby do 20 roku życia, mogły odbierać bezpłatnie w kasach stadionu. Miejmy nadzieję, że kibicowskie akcje sprawią, że w najbliższym czasie trybuna najbardziej zagorzałych kibiców prezentować się będzie na każdym meczu tak, jak na to zasługuje Legia Warszawa.

Przed rozpoczęciem meczu Nieznani Sprawcy prowadzili zbiórkę na kolejne oprawy. Już przed pierwszym gwizdkiem sędziego fani rozruszali się nieco, kiedy z głośników poleciała dobrze znana melodia z "Czterech pancernych i psa". Nie trzeba było długo czekać, by Żyleta podłapała melodię i wykonała pieśń, która od wieeeelu lat kojarzy się jednoznacznie z fanatykami z Ł3. Później także w trakcie meczu przyśpiewka została zaintonowana. Ciekawe, czy utwór "Nie ma fal", który dało się usłyszeć z głośników chwilę później, był przygotowywany na kolejny mecz na naszym stadionie, w którym podejmować będziemy Jagiellonię.Od samego początku meczu prowadziliśmy w miarę równy i głośny doping. Na Żylecie dumnie powiewało kilkadziesiąt flag na kijach, które obecne były na wszystkich sektorach. Ponadto na ogrodzeniu wywieszony został transparent dla naszych braci po drugiej stronie muru - "PDW - Chraniuk, Ufo, Bodek, Czerwus, Głowa, Ufa, Karp, Komiks, Cinek, Maniek, Mrówka, Bina, Kiler, Japa, Gazownik, Dolin, Jureczek, Maciek BB97".

Tym razem na trybunach (nie licząc zachodniej), nie było w sprzedaży piwa. Na razie nie wiemy, czy to jednorazowy przypadek, czy może klub zdecydował się na zmiany w tej kwestii. Na pewno brak piwa może mieć pozytywny wpływ na nasz doping. Tego dnia kilka razy zachęcaliśmy kibiców z pozostałych trybun do wspólnego dopingu, wykonując m.in. "Za nasze barwy", a najlepiej wychodziła pieśń "Legia, Legia, Legia" z powiewającymi nad głowami szalami. W drugiej połowie przypomniana została pieśń "Ja kocham Legię lalalalala" na melodię "I will survive", której być może młodsi kibice nie pamiętają, a ta debiutowała w naszym repertuarze dobrych kilkanaście lat temu. Podczas meczu ze Śląskiem pieśń ta wychodziła nam wyśmienicie.
W końcówce spotkania wszystkie flagi na kijach powiewały w innej konfiguracji, a mianowicie w pierwszym rzędzie górnej kondygnacji, co wyglądało naprawdę świetnie.Kibice Śląska do Warszawy przyjechali w 600 osób pociągiem specjalnym z odpowiednim zapasem czasowym. Oprócz pięciu flag w sektorze gości wywiesili transparent z przekreślonym "LGBT" oraz hasłem "Zawsze i wszędzie pedalstwo, pedofilia, dewiacja, tępione będzie!". Ponadto wywiesili transparent z pozdrowieniami dla kibiców po drugiej stronie muru. Na dolnym poziomie sektora gości miejsca zajęły osoby z KKN-u, które dodatkowo wywiesiły dwie swoje flagi.

W trakcie meczu wrocławianie słyszalni byli sporadycznie, a najlepiej niósł się rytm bębna wybijany przez przyjezdnych, nie zaś sam śpiew. Z obu stron nie mogło zabraknąć "uprzejmości". Tych jednak nie było wcale zbyt wiele. Zdecydowanie bardziej skupiliśmy się na wspieraniu Legii i to pomimo przeciętnej gry. Także w meczu ze Śląskiem długo nasi gracze "męczyli bułę", ale najważniejsze, że w końcu strzelili gola, który ostatecznie zapewnił naszej drużynie trzy punkty. Zanim jednak do tego doszło, nie brakowało nerwów. Kiedy sędzia w doliczonym czasie odgwizdał rzut karny dla gości, Żyleta skandowała "Radek Cierzniak". Po chwili jednak decyzja została zmieniona i rzut karny anulowany, a w stronę wrocławian niosło się głośne "Taaaaaaki ch...!".

W piłce nożnej nie styl jest najważniejszy, a zwycięstwa. Legioniści zaś trzy punkty wywalczyli i za to podziękowaliśmy im po końcowym gwizdku. Przed nami natomiast dłuższa przerwa. Ze względu na mecze kadry, najbliższy mecz legioniści zagrają dopiero za dwa tygodnie, ale niestety wiadomo już, że spotkanie z Wisłą w Krakowie odbędzie się bez naszego udziału. Najbliższy mecz przy Ł3 będzie miał miejsce dopiero w środę, 3 kwietnia z Jagiellonią. Mamy nadzieję, że po tak długiej przerwie nie trzeba będzie specjalnie wszystkich mobilizować do wspierania Legii. Tymczasem przerwę na kadrę najlepiej wykorzystać do wspierania sekcji - w przyszły weekend swoje mecze rozegrają zarówno koszykarze (17:00 na Bemowie), siatkarze (18:00 na Ursynowie), jak i piłkarze wodni (21:20 i 10:45 na Żoliborzu). Wspierajmy sekcje w myśl hasła "Cała Legia zawsze razem".

Frekwencja: 18 342
Kibiców gości: 600
Flagi gości: 5

Autor: Bodziach

Statystyki
Legia Warszawa-Śląsk Wrocław
10strzały10
4strzały celne4
5rzuty rożne6
18faule20
1spalone3
0słupki0
0poprzeczki0
1żółte kartki4
1czerwone kartki0
nrZawodnikMinutyBramkiAsystyStrzały
/ celne
FauleFaulowany SpaloneStratyOdbiory
/ udane
33.Cierzniak'90------4-
20.Vesović'90--1 / 124-126 / 5
4.Wieteska'90--1 / 0---6-
55.Jędrzejczyk'90---42-33 / 3
16.Luis Rocha'90---3--6-
45.Medeiros'69------92 / 2
26.Cafu'90--3 / 112-83 / 2
24.Andre Martins'90--1 / 022-85 / 3
53.Szymański'90---14-142 / 1
18.Kucharczyk'37--1 / 11--62 / 0
27.Carlitos'841-1 / 11-120-
21.Nagy'53--1 / 0-3-55 / 4
99.Kulenović'21--2 / 021-92 / 0
41.Stolarski'6----1--1 / 1


nrZawodnikpodania
/ celne
podania kluczowe / celnepodania
przyjete
pojedynki / wygranepojedynki w powietrzupojedynki na ziemizwody / wygrane
33.Cierzniak31 / 25   81%-12----
20.Vesović40 / 29   73%-2229 / 18   62%9 / 420 / 144 / 4
4.Wieteska59 / 52   88%-2918 / 8   44%13 / 65 / 21 / 1
55.Jędrzejczyk66 / 59   89%-3530 / 20   67%14 / 916 / 112 / 2
16.Luis Rocha47 / 36   77%-2814 / 6   43%8 / 36 / 32 / 2
45.Medeiros24 / 16   67%3 / 32721 / 9   43%4 / 217 / 74 / 2
26.Cafu36 / 27   75%1 / 03020 / 9   45%8 / 412 / 5-
24.Andre Martins55 / 43   78%3 / 14218 / 10   56%5 / 313 / 7-
53.Szymański27 / 13   48%2 / 13223 / 9   39%5 / 118 / 84 / 2
18.Kucharczyk13 / 8   62%-127 / 1   14%1 / 16 / 0-
27.Carlitos13 / 7   54%1 / 13226 / 6   23%13 / 113 / 53 / 1
21.Nagy17 / 15   88%-1417 / 8   47%3 / 114 / 72 / 1
99.Kulenović7 / 1   14%-1720 / 6   30%12 / 48 / 21 / 1
41.Stolarski5 / 3   60%-25 / 3   60%-5 / 3-
legenda: pojedynki w powietrzu / pojedynki w powietrzu wygraneOceń legionistów

Najwyższą notę za mecz ze Śląskiem przyznaliście Radosławowi Cierzniakowi. Dobre oceny uzyskali także Artur Jędrzejczyk i Mateusz Wieteska. Najniższa ocena trafiła do Cafu - 2,5 w skali 1-6. W sumie oceniało 1016 osób. Średnia ocena drużyny za to spotkanie to 3,4.

Cierzniak 4,4
Jędrzejczyk 4,2
Wieteska 4,0
Carlitos 3,7
Vesović 3,5
Andre Martins 3,4
Luis Rocha 3,2
Stolarski 3,2
Szymański 3,2
Medeiros 3,1
Kucharczyk 3,0
Nagy 3,0
Kulenović 3,0
Cafu 2,5

Komentarze (0)

Dodaj komentarz:

autor:

e-mail:

treść:

Serwis Legionisci.com nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje.
Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.

© 1999-2023 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.