Ekstraklasa
26. kolejka
#LEGŚLĄ
18342
Warszawa
16.03.2019
20:30
Legia Warszawa
Śląsk Wrocław
Legia Warszawa
1-0
Śląsk Wrocław
53' Carlitos (k)
(0-0)
33 Radosław Cierzniak
20 Marko Vesović
4 Mateusz Wieteska
55 Artur Jędrzejczyk
16 Luis Rocha
45 Iuri Medeiros 69'
26 Cafu
24 Andre Martins
53 Sebastian Szymański
18 Michał Kucharczyk 37'
27 Carlitos 84'
35 Cezary Miszta
41 Paweł Stolarski 84'
34 Inaki Astiz
23 Salvador Agra
21 Dominik Nagy 37'
22 Kasper Hamalainen
99 Sandro Kulenović 69'
Jakub Słowik 27
81' Piotr Celeban 3
Wojciech Golla 14
Igors Tarasovs 32
Łukasz Broź 28
Lubambo Musonda 18
Krzysztof Mączyński 19
Michał Chrapek 6
75' Mateusz Radecki 23
65' Robert Pich 16
Marcin Robak 9
Jakub Wrąbel 1
75' Farshad Ahmadzadeh 10
Mariusz Pawelec 17
Jakub Łabojko 21
65' Damian Gąska 25
81' Arkadiusz Piech 29
Kamil Dankowski 30
Trener: Ricardo Sa Pinto
Asystent trenera: Rui Mota
Kierownik drużyny: Konrad Paśniewski
Lekarz: Mateusz Dawidziuk
Masażyści: Paweł Bamber, Marcin Bator, Michał Trzaskoma
Trener: Vitezslav Lavicka
Asystent trenera: Zdenek Svoboda
Kierownik drużyny: Zbigniew Słobodzian
Lekarz: Jakub Jonkisz
Masażyści: Jarosław Szandrocho, Krzysztof Bukowski
Sędziowie
Główny: Daniel Stefański
Asystent: Marcin Boniek
Asystent: Jakub Ślusarski
Techniczny: Paweł Malec
Relacja

Trzy punkty w thrillerze

Legia Warszawa wygrała u siebie ze Śląskiem w ostatnim sobotnim spotkaniu 26. kolejki ligowej kolejki. Spotkanie nie porwało kibiców. Obydwie drużyny, szczególnie w pierwszej połowie, grały bardzo zachowawczo. Dopiero w drugiej odsłonie o losach zwycięstwa przesądził Carlitos. Hiszpan okazał się skutecznym wykonawcą rzutu karnego, który został podyktowany za zagranie piłki ręką Igorsa Tarasovsa.


Przez długie minuty na boisku działo się niewiele. Nieco lepiej wyglądał Śląsk, który częściej był przy piłce i starał się w spokojny sposób budować swoje akcje. Z kolei ataki graczy Ricardo Sa Pinto były nerwowe i często kończyły się na defensywie gości. W 26. minucie to jednak mistrzowie Polski stworzyli sobie pierwszą dobrą okazję do wyjścia na prowadzenie. Marko Vesović dostał podanie od Iuriego Medeirosa, lecz jego próbę zdołał wybronić bramkarza Śląska. Za moment na odważną próbę z dystansu zdecydował się Andre Martins. Precyzja Portugalczyka pozostawiła jednak wiele do życzenia.

Niebawem ponownie do interwencji został zmuszony Jakub Słowik, który pewnie złapał piłkę kopniętą z powietrza przez Michała Kucharczyka. Jak się okazało, to zagranie było ostatnimi pomocnika tego wieczoru. „Kuchy” doznał kontuzji mięśniowej i musiał zostać zniesiony z boiska na noszach. Pierwsza połowa nie obfitowała w zbyt wiele okazji strzeleckich. Można było mieć tylko nadzieję, że po przerwie dyspozycja gospodarzy zmieni się na lepsze.

Zaraz po zmianie stron okazję miał Cafu. Futbolówkę dograł mu Martins, a Portugalczyk znakomicie odwrócił się z nią, lecz nieznacznie chybił. W 53. minucie los sprzyjał Legii. Arbiter słusznie podyktował rzut karny za zagranie ręką we własnej szesnastce Igorsa Tarasovsa. Do jego wykonania podszedł Carlitos i spokojnie pokonał golkipera z Wrocławia. Od tego momenty legioniści musieli być czujni, ponieważ przed tygodniem po objęciu prowadzenia oddali rywalowi zdecydowanie zbyt wiele pola.

Blisko kwadrans przed końcem regulaminowego czasu gry z dobrej strony pokazał się Krzysztof Mączyński. Pomocnik uderzył bardzo mocno z daleka i bardzo dobrą interwencją popisał się Radosław Cierzniak. Za moment raz jeszcze spisał się na medal. Tym razem poza linię boczną odbił mocną próbę Damiana Gąski. Potem wrocławianie starali się atakować z całych sił, ale cofnięta Legia spokojnie radziła sobie z ich atakami. Jeden raz jedynie zaspała defensywa, kiedy wprowadzony w drugiej połowie Gąska kopnął piłkę zza pola karnego. Uczynił to jednak niecelnie. W doliczonym czasie gry mieliśmy sporą kontrowersję. Stolarski starł się z Piechem i początkowo sędzia wskazał na "wapno", jednak po wideoweryfikacji VAR zmienił swoją decyzję. Powtórki pokazały, że słusznie.

Minuta po minucie

19:39 - Dobry wieczór! Sobotni wieczór u progu kalendarzowej wiosny. Jednak Legia już w pełni grze w rundzie wiosennej. Wyniki osiągane w tym roku są poniżej oczekiwań, a to oznacza, że nie ma miejsca na kolejne potknięcia. Szczególnie, że to Legia jest w roli ścigającego lidera. Na dziś, Śląsk to klub plasujący się w dolnej części tabeli. Trzeba wykorzystać różnicę klasy, pokazać, że różnica jaka dzieli oba zespoły jest proporcjonalna do umiejętności. Po prostu trzeba wygrać!
19:42 - Zarówno klub, jak i kibice starali się, aby atrakcyjne w treści ogłoszenia przyciągnęły na stadion największą liczbę kibiców. Czy tak się stanie? Na razie trybuny świecą pustkami.
19:47 - Radosław Cierzniak i Cezary Miszta zameldowali się na murawie. Przygotowania do meczu rozpoczynają także bramkarze Śląska.
19:51 - Czy Legia powinna się obawiać Śląska? Oczywiście każdego rywala należy respektować, ale wrocławianie nie potrafią wgrywać na wyjazdach. Ekipa z Dolnego Śląska wygrała jedynie w Białymstoku oraz Legnicy. Oba zwycięstwa miały miejsce w październiku. Bilans wyjazdowy ekipy trenera Lavicki to 2-4-6.
19:58 - Na murawie pojawili się Łukasz Broź z Krzysztofem Mączyńskim oraz kolegami. Po chwili na rozgrzewkę wybiegli legioniści. "Legia Warszawa!" poniosło się na cześć gospodarzy.
20:01 - Wobec absencji Radosława Majeckiego, który złapał uraz, między słupkami zobaczymy Radosława Cierzniaka. Zabraknie dziś także Adama Hlouska, którego postara się godnie zastąpić Luis Rocha. W ataku bez kombinacji. Ricardo Sa Pinto postawił na Carlitosa.
20:10 - Przeciągłe "CEEEEEEEEE!" na powitanie stołecznej publiczności od spikerów!
20:20 - Spikerzy prezentują składy obu ekip, a piłkarze Legii... wciąż na murawie. Gracze Śląska udali się do szatni kilka minut temu.
20:25 - Barwy w górę i "Sen o Warszawie"!
20:29 - "Mistrzem Polski jest Legia, Legia najlepsza jest!" na wyjście piłkarzy. Gospodarze w jednolitych białych strojach, zaś goście cali na zielono.

1' - Początek pierwszej połowy
1' - I jedziemy! Martins do Wieteski, wycofanie do Cierzniaka.
2' - "Warszawska Legio, zawsze o zwycięstwo walcz!" niosło się przed chwilą z trybun. Przekaz jest prosty.
2' - Vesović w walce o piłkę ostro potraktował Picha przy linii, ale sędzia nie zareagował.
4' - Trzeba przyznać, że liczba kibiców na 45 minut przed meczem nie napawała optymizmem. Ostatecznie możemy się spodziewać frekwencji na poziomie kilkunastu tysięcy widzów. Są też fani gości, którzy zajęli górną część dedykowanej im trybuny.
4' - Legioniści przy piłce,jednostajnie, bez pośpiechu. Zagranie do Rochy, który musi się ratować walką z przeciwnikiem. Nic z tego, Śląsk wznowi grę z własnej połowy.
5' - Broź w kierunku Picha, ale Medeiros dobrze odczytał zamiary wrocławian
5' - Pogubili się nieco przyjezdni, ale legioniści nie potrafili przycisnąć na połowie przeciwnika. Śląsk wychodzi obronną ręką w tej akcji.
6' - Tymczasem Szymański na wolne pole do Carlitosa. Hiszpan na prawej flance, zgrywa w kierunku Szymańskiego, ale pomocnik Legii został uprzedzony. Tylko aut na wysokości pola karnego rywali.
7' - WKS zamknięty na własnej połowie. Teraz Carlitos, szuka podania do środka, ale.. legioniści reklamują zagranie ręką w polu karnym! Sędzia Stefański posłuchał kolegów z wozu i... gramy dalej!
8' - Rzuciliśmy okiem na powtórkę spornej akcji. Sędzia miał rację. Nie może być mowy o ręce u zawodnika gości.
9' - Tymczasem wrocławianie mieli rzut wolny. Wrzutka w pole karne, ale stołeczny klub oddala zagrożenie od własnej bramki.
9' - Tymczasem Robak, próbuje swego tańca, kiwki, ale blok defensywny spisuje się bez zarzutu. Gorzej, jeśli Legia ma wyjść z akcją. Szybka strata i to Śląsk buduje atak.
10' - Cafu cofnięty między Jędrzejczyka i Wieteskę, żeby wyprowadzić piłkę. Podanie do Szymańskiego, który musiał uciekać się do faulu w środkowej strefie boiska.
11' - Wieteska do Carlitosa, który miał rywala na plecach. Złe odegranie Hiszpana do kolegów.
12' - Rzut z autu na wysokości pola karnego. Jest Michał Kucharczyk. Głęboka wrzutka, ale to zawodnik Śląska wybija głową.
13' - Słowik, dalekie wybicie w kierunku Radeckiego. Robak szedł z pomocą, był w pobliżu, ale legioniści również potrafią powalczyć.
13' - Szybkie wyprowadzenie piłki, ale Carlitos złapany na pozycji spalonej.
14' - Broź wyciąfa Medeirosa, pokazuje się Golla, rozegranie przez Słowika na prawą flankę. Legia stara się nadążyć. Musonda stara się uprzykrzać życie Roche...
15' - Medeiros dostał piłkę w pole karne i... zgłupiał! Mógł zdecydować się na zwód i strzał. Zamiast tego, poszedł w niepotrzebny drybling, który skończył się stratą.
17' - Celeban i spółka prowadzą akcję prawym skrzydłem, ale Jędrzejczyk do końca pilnował, żeby Radek Cierzniak nie musiał zmuszać się do wysiłku.
18' - Broź poszedł nieco jak w masło. Chyba był sam zaskoczony bezczynnością Legii. Podanie do Robaka, ale piłka jeszcze odbija się od gracza w białej koszulce... Arbiter uznał, że był spalony.
19' - "Wygrajcie dla nas, hej Legio wygrajcie dla nas!" oczekują kibice.
19' - Tymczasem Martins wpadł od lewej strony, zagrał gdzieś w okolice 18 metra i... strata. Bez zagrożenia. A szkoda, szkoda.
20' - Chrapek faulowany w środku pola przez Cafu. Tym razem kończy się na pogadance.
20' - Mączyński wykonawcą rzutu wolnego. Bliskie podanie do Chrapka, szukanie Musondy... zbyt mocne podanie. Od bramki zacznie Cierzniak.
22' - Legia buduje akcję, ale Medeiros nie zagrywa z pierwszej. Z kolei Carlitos tak się wraca z futbolówką, że wyjechał z nią na aut. A to wszystko w środkowej strefie...
23' - Radecki... Śląsk próbuje wyjść z groźną akcją, ale nim zaczęli na dobre, to już skończyli. Musonda dostaje podanie za plecy i nie jest w stanie wrócić się po futbolówkę. Po wszystkim.
23' - fot. Legionisci.com fot. Legionisci.com
23' - Broź, Pich, Chrapek idzie nieco na przebój, ale Wieteska studzi rozgrzaną głowę rywala.
24' - Broź, Golla, Mączyński, piłka krąży od lewej do prawej flanki. To nie podoba się stołecznej publiczności. Pojawiają się gwizdy...
25' - Carlitos z Kucharczykiem na lewej flance, ale mieli za mało przestrzeni, aby skutecznie rozwinąć skrzydła. Szczególnie, że u boku mieli rywali.
25' - Wieteska, gdzie by tu podać... To może do Cierzniaka? Pyk, a co!
26' - Stare wygi, czyli Robak z "Jędzą" tuż przy narożniku. Jednak to legionista przerasta napastnika gości umiejętnościami. Wznowi Cierzniak.
27' - Szymański uruchamia Cafu, ten wypatrzył Medeirosa, jest jeszcze Vesović, który wpada w pole karne od prawej flanki, strzał i... broni Słowik! To było pierwsze, celne uderzenie w tym spotkaniu.
28' - Swoją drogą, próba Vesovicia była dość ryzykowna. Niewielki kąt, mało przestrzeni, żeby zmieścić piłkę...
28' - fot. Legionisci.com fot. Legionisci.com
28' - Medeiros próbuje ponownie od prawej strony, ale tym razem kończy się na rzucie rożnym dla Legii.
29' - Martins w pole karne, ale rywale błyskawicznie oddalają zagrożenie. Legia nie poprzestaje na tym...
29' - Medeiros wyłuskał piłkę, oddał przed pole karne, gdzie Martins kropnął z dystansu! Mocno, niecelnie...
31' - Rocha do Szymańskiego, ale Tarasovs był blisko pomocnika Legii.
32' - "Mistrzem Polski jest, ukochana ma!" niesie się z Żylety. Sęk w tym, że gracze w białych koszulkach nie grają na miarę owego mistrza. Niestety.
33' - Składna akcja legionistów, wymiana kilku podań, Vesović z prawej strony, który szuka podania do środka...
33' - ...i jeszcze Legia przy piłce. Rzut wolny na prawej stronie, na wysokości pola karnego.
34' - Szymański dał znać kolegom jak będzie zagrywać... Wrzutka z lewej strony, ale piąstkuje Słowik. Kucharczyk posyła bombę, ale broni zawodnik Śląska!
34' - fot. Legionisci.com fot. Legionisci.com
34' - Wygląda na to, że "Kuchy"... W pierwszej chwili poczuł ból, chyba będzie zmiana. Już na rozgrzewkę wysłany potencjalny zmiennik.
35' - Kucharczyk pokazał, że niby jest ok, że rozbiega, że da radę, ale... widać wyraźnie, że utyka.
37' - Niestety, na murawie pojawili się medycy z noszami. "Kuchy" nie da rady zejść z murawy o własnych siłach.
37' - Zmiana Legia: Michał Kucharczyk Dominik Nagy
38' - fot. Legionisci.com fot. Legionisci.com
40' - Cafu do Vesovicia, który urywa się Pichowi po czym wpada na Gollę... Będzie potrzebna pomoc sztabu medycznego.
40' - Żółta kartka: Marko Vesović (Legia)
42' - Wieteska w stronę Carlitosa, idzie mu z pomocą Medeiros. Legia podchodzi na 25. metr od bramki Słowika, ale nie ma miejsca, żeby zaatakować mocniej.
42' - Tymczasem Rocha, Nagy z lewej strony w pole karne, ale Szymańskiego przeskakuje Tarasovs. Mamy rzut rożny.
43' - Vesović aktywny na prawej stronie, ale jego zagrania do środka nie znajdują adresatów, nie kreują realnego zagrożenia. To takie trochę nijakie. Niby zagrożenie jest, ale konkretów brak.
44' - Medeiros z Broziem na skrzydle. Wrzutka w obręb szesnastki, ale nic z tego. Od autu wrzuci Celeban.
45' - Musonda rozpędza się na lewej stronie, czujnie Vesović, zgranie do środka, ale... piłka opuszcza plac gry. Źle zawodnik Śląska. Wznawia Cierzniak.
46' - Sędzia dolicza jeszcze 2 minuty.
46' - Legia siadła nieco na połowie rywala, ale cały czas to nie przynosi efektów. Śląsk jest skoncentrowany w defensywie.
47' - Nagy wygarnia piłkę Pichowi, uruchamia Carlitosa. Wrzutka, ale piłka spada pod nogami Cafu przed polem karnym. Strzał, rykoszet, korner!
48' - Dośrodkowanie i... zamieszanie niemal na linii bramkowej! Ostatecznie górą Słowik!
48' - W odpowiedzi Celeban, który jest w polu karnym. Czysto Wieteska. Sędzia pokazuje, że nie ma mowy o karnym.
48' - Koniec pierwszej połowy

Przerwa. Oj, to nie są łatwe zawody. Ani dla kibiców, żeby je oglądać, ani dla Legii, żeby prowadzić grę i dominować.
"Mistrzem Polski jest Legia" na powrót legionistów na murawę.

46' - Początek drugiej połowy
47' - Zmiany w składzie? Brak. Gramy! Rozpoczął Śląsk i Mączyński od dalekiego przerzutu na skrzydło.
48' - Szymański spróbował uruchomić Carlitosa, ale zabrakło nieco precyzji. Słowik uprzedził Hiszpana.
49' - Martins, Carlitos, Nagy, włącza się Szymański... Akcja ofensywna nabiera tempa, zgranie do środka, ale niestety... wprost pod nogi gracza w zielonej koszulce.
51' - Aj! Cafu! Było naprawdę blisko, ale piłka po jego strzale poszła tuż obok dalszego słupka!
52' - Aczkolwiek brawa dla Cafu za przyjęcia piłki, obrót i oddanie strzału. Szczególnie, że tuż obok czaił się rywal. To było piękne. Zabrakło niewiele do szczęścia.
53' - Rocha, Jędrzejczyk, Wieteska, Jędrzejczyk.. piłka wróciła jak bumerang na lewą stronę, gdzie był Nagy.
53' - Wtem! Rzut karny dla Legii!
54' - Wygląda na to, że Tarasovs zagrał ręką w polu karnym. Tu nie było mowy o naturalnym ułożeniem wzdłuż ciała.
54' - Rocha podawał, Tarasovs machnął ręką i Stefański nie miał złudzeń. Sto procent karny.
54' - GOOOOOOLLLLLL!!!! Legia Warszawa!!!
55' - Carlitos kontra Słowik. Carlitos i...GOL!
55' - Strzelec gola: Carlitos (Legia) z karnego!
55' - "Legia, Legia, Legia goool!" wiwatuje stołeczna publiczność
55' - W tym roku, jak Śląsk przegrywał na wyjeździe, to do zera. Czy będzie dziś podobnie? Oby!
56' - Tymczasem Dominik Nagy leży w kółku. Będzie potrzebna pomoc lekarzy i... wszystko wskazuje na zmianę.
58' - Węgier schodzi z boiska o własnych siłach, ale nie ma nikogo obok do zmiany. Może jednak nie będzie konieczna?
58' - Musonda w pole karne, gdzie Radecki szukał karnego, ale gdzie tam, chłopie?!
59' - Zamiast wyimaginowanego karnego jest rzut rożny dla Śląska Wrocław.
59' - Słabo bita piłka. Na pierwszego, czyli w tym przypadku, na zawodnika Legii. Jednak mimo to, to goście są przy piłce.
61' - Płynne przejście od lewej do prawej strony, gdzie był Musonda i Rocha. Wrocławianie mają rzut rożny.
61' - Mączyński... odchodząca piłka, która spadła w polu karnym, kopnięcie i... było blisko samobója! Jest tylko róg. Znowu "Mąka".
62' - Wrzutka, Martins w powietrzu i będzie potrzebna pomoc lekarzy.
63' - Portugalczyk chwilowo poza boiskiem. Choć pierwotnie akcja stykowa z Radeckim sprawiała wrażenie nieco groźnej.
64' - Rzut wolny dla Śląska na połowie Legii. Podanie do prawej strony i... zawodnik gości nie opanował futbolówki. Nie był atakowany, nic. Po prostu aut. Pewnie wina boiska, bo przecież nie umiejętności.
65' - Sędzia Stefański upomina Ricardo Sa Pinto.
66' - Zmiana Śląsk: Robert Pich Damian Gąska
67' - Rzut wolny dla Śląska po faulu Rochy na Pichu. Akurat tuż przed zejściem z boiska. Mączyński w pole karne, próba strzału, wybicie, róg dla gości.
67' - Tak wrzucają, wrzucają goście i strzelić nie mogą. Teraz próbował jeszcze Robak, ale Cierzniak stanął na wysokości zadania.
68' - fot. Legionisci.com fot. Legionisci.com
69' - Zmiana Legia: Iuri Medeiros Sandro Kulenović
71' - Kulenović na placu gry, więc Szymański poszedł na prawą stronę. Na lewej flance biega Dominik Nagy.
71' - Mączyński na lewym skrzydle, przekłada piłkę na prawą nogę, stara się dograć do partnerów, ale legioniści czujni w obronie.
72' - Żółta kartka: Michał Chrapek (Śląsk)
73' - Ponownie rzut wolny dla Śląska. Daleko, bo daleko, ale Mączyński będzie wrzucać.
74' - Mocno Mączyński, ale za to Cierzniak wysoko. Poszedł w górę doświadczony bramkarz i przechwycił futbolówkę.
74' - Legia wpuszcza rywali na własną połowę raz po raz. Dawno nie widzieliśmy akcji ofensywnej w wykonaniu gospodarzy. Tymczasem to Śląsk dochodzi do głosu!
75' - Próba strzału z dystansu, ale Cierzniak sparował do boku.
75' - Radecki wyraźnie utyka, ale zmierza w stronę linii bocznej. Będzie zmiana za chwilę.
76' - Zmiana Śląsk: Mateusz Radecki Farshad Ahmadzadeh
77' - Mączyński w narożniku. Dośrodkowanie, ale Vesović wybija głową. Zagrożenie oddalone na chwilę. Natomiast gwizdy nie przestają milknąć...
78' - Rocha do Carlitosa, który mija Tarasovsa. Podanie do Kulenovicia, jest groźnie, ale Chorwat minimalnie uprzedzony. Tylko uderzenie w bandy, tylko róg!
78' - Andre Martins z narożnika... Futbolówka szybuje.. na głowę Celebana.
78' - Żółta kartka: Łukasz Broź (Śląsk)
79' - Broź z faulem na Szymańskim. Będzie okazja do wrzutki w pole karne przez legionistów.
79' - Szymański w szesnastkę, gdzie Wieteska próbował uderzyć głową... Bez zagrożenia. Piłka przeleciała poza plac gry. Słowik od bramki.
80' - Żółta kartka: Farshad Ahmadzadeh (Śląsk)
81' - Wypuszczenie do Gąski, ale zawodnika Śląska uprzedził Cierzniak, który odważnie wyszedł z bramki aż do bocznej linii pola karnego.
81' - Chrapek, Gąska, jest Mączyński. Oj, kręci się Śląsk niebezpiecznie w okolicach szesnastki.
82' - Zmiana Śląsk: Piotr Celeban Arkadiusz Piech
82' - Trener gości stawia na jedną kartę, idzie na całość. Na boisku zameldował się były gracz Legii, Arek Piech.
84' - Ajajajajaj! Kulenović poszedł przed siebie, oddał strzał, ale musiał zostać zablokowany. To był 15. metr. Poprawił Nagy, który technicznie chciał przerzucić piłkę tuż obok dalszego słupka. I poszło, ale obok celu.
85' - Zmiana Legia: Carlitos Paweł Stolarski
86' - Mączyński z wolnego na prawą stronę. Musonda, jest Nagy, Stolarski próbuje sięgnąć głową, ale to goście oddają strzał. Bardzo niecelny.
87' - Cafu do przodu, gdzie Szymański sprytnie wyczuł, że obrońca będzie zagrywał do Słowika. Sęk w tym, że zrobił to precyzyjnie i pomocnik Legii nie miał już szans na wykorzystanie ewentualnego błędu.
89' - Śląsk jeszcze próbuje, jeszcze się stara. Przerzutka na lewą stronę, jest Piech, ale są też Cafu i spółka. Akcja zablokowana i będzie tylko rzut rożny.
90' - fot. Legionisci.com fot. Legionisci.com
90' - "Legia walcząca, Legia walcząca do końca!" niesie się z Żylety. Tyleż tylko, że na razie to jest Legia broniąca...
92' - Sędzia dolicza aż 5 minut do drugiej połowy.
93' - I stało się. Karny dla Śląska Wrocław!
94' - Paweł Stolarski sygnalizuje, że nie przekroczył uprawnień, ale sędzia wie swoje. "Radek, Cierzniak!" skanduje Żyleta.
95' - I będzie wideo weryfikacja! Stefański biegnie do monitorka.
96' - Jaka decyzja sędziego? Nie ma karnego! Radość na trybunach jak po strzelonej bramce, albo i bardziej!
97' - Zagotowało się wśród piłkarzy, którzy nie zgadzają się z tą decyzją. Sędzia musi się odpędzić od wianuszka kopaczy.
99' - Sędzia znowu przy monitorze. Tu w grę wchodzą ewentualne czerwone kartki za avanti, ale jest...
99' - Żółta kartka: Arkadiusz Piech (Śląsk)
99' - Czerwona kartka: Cafu (Legia)
100' - Niezrozumiała decyzja arbitra. Będziemy analizować sytuację po zakończeniu spotkania. Podobno Cafu napluł w Piecha... Podobno.
100' - Jeszcze ostatnie podrygi Piecha i spółki, ale akcja ofensywna niedokładna.
102' - Śląsk nie wątpi. Jeszcze Robak z przewrotki, ale gdzież tam. Mocno niecelnie napastnik gości.
103' - Arbiter spogląda na zegarek. Powinien już kończyć zawody, ale te się ciągną w nieskończoność...
104' - Śląsk próbuje napierać, ale to Legia umiejętnie odpiera ataki rywala.
104' - Jeszcze Kulenović zrywa się Tarasovsowi. Wpadł w pole karne, wślizg rywala i będzie tylko róg na zwieńczenie wieczoru.
105' - Koniec meczu!

Koniec! Legia wygrywa 1-0 ze Śląskiem. Styl? Emocje, te były, ale głównie przy okazji VARu. Niemniej, wypada cieszyć się z 3 punktów. To czwarta wygrana legionistów w siedmiu spotkaniach w tym roku.
Przed nami przerwa na mecze reprezentacji. Wracamy do gry 31 marca, kiedy to Legia pojedzie do Krakowa na mecz z Wisłą.
FOTOREPORTAŻ Z MECZU
Dziękujemy za śledzenie naszej relacji i zapraszamy na więcej na stronę główną Legionisci.com!

Relacja z trybun

Wszystkie drogi prowadzą na Legię!

W promocję meczu pomiędzy Legią i Śląskiem kolejny raz bardzo poważnie zaangażowali się kibice. Tym razem legioniści zorganizowali akcję "Wszystkie drogi prowadzą #NaLegię", w ramach której m.in. w Warszawie oprócz licznych plakatów pojawiło się kilkadziesiąt banerów stylizowanych na drogowskazy, prowadzące na nasz stadionów.


Akcja fanów sprawiła, że Żyleta prezentowała się godnie, ale ostatecznie nie została wypełniona do ostatniego miejsca. Ponadto SKLW dzień przed meczem wykupiło pulę biletów na Żyletę, które osoby do 20 roku życia, mogły odbierać bezpłatnie w kasach stadionu. Miejmy nadzieję, że kibicowskie akcje sprawią, że w najbliższym czasie trybuna najbardziej zagorzałych kibiców prezentować się będzie na każdym meczu tak, jak na to zasługuje Legia Warszawa.

Przed rozpoczęciem meczu Nieznani Sprawcy prowadzili zbiórkę na kolejne oprawy. Już przed pierwszym gwizdkiem sędziego fani rozruszali się nieco, kiedy z głośników poleciała dobrze znana melodia z "Czterech pancernych i psa". Nie trzeba było długo czekać, by Żyleta podłapała melodię i wykonała pieśń, która od wieeeelu lat kojarzy się jednoznacznie z fanatykami z Ł3. Później także w trakcie meczu przyśpiewka została zaintonowana. Ciekawe, czy utwór "Nie ma fal", który dało się usłyszeć z głośników chwilę później, był przygotowywany na kolejny mecz na naszym stadionie, w którym podejmować będziemy Jagiellonię.Od samego początku meczu prowadziliśmy w miarę równy i głośny doping. Na Żylecie dumnie powiewało kilkadziesiąt flag na kijach, które obecne były na wszystkich sektorach. Ponadto na ogrodzeniu wywieszony został transparent dla naszych braci po drugiej stronie muru - "PDW - Chraniuk, Ufo, Bodek, Czerwus, Głowa, Ufa, Karp, Komiks, Cinek, Maniek, Mrówka, Bina, Kiler, Japa, Gazownik, Dolin, Jureczek, Maciek BB97".

Tym razem na trybunach (nie licząc zachodniej), nie było w sprzedaży piwa. Na razie nie wiemy, czy to jednorazowy przypadek, czy może klub zdecydował się na zmiany w tej kwestii. Na pewno brak piwa może mieć pozytywny wpływ na nasz doping. Tego dnia kilka razy zachęcaliśmy kibiców z pozostałych trybun do wspólnego dopingu, wykonując m.in. "Za nasze barwy", a najlepiej wychodziła pieśń "Legia, Legia, Legia" z powiewającymi nad głowami szalami. W drugiej połowie przypomniana została pieśń "Ja kocham Legię lalalalala" na melodię "I will survive", której być może młodsi kibice nie pamiętają, a ta debiutowała w naszym repertuarze dobrych kilkanaście lat temu. Podczas meczu ze Śląskiem pieśń ta wychodziła nam wyśmienicie.
W końcówce spotkania wszystkie flagi na kijach powiewały w innej konfiguracji, a mianowicie w pierwszym rzędzie górnej kondygnacji, co wyglądało naprawdę świetnie.Kibice Śląska do Warszawy przyjechali w 600 osób pociągiem specjalnym z odpowiednim zapasem czasowym. Oprócz pięciu flag w sektorze gości wywiesili transparent z przekreślonym "LGBT" oraz hasłem "Zawsze i wszędzie pedalstwo, pedofilia, dewiacja, tępione będzie!". Ponadto wywiesili transparent z pozdrowieniami dla kibiców po drugiej stronie muru. Na dolnym poziomie sektora gości miejsca zajęły osoby z KKN-u, które dodatkowo wywiesiły dwie swoje flagi.

W trakcie meczu wrocławianie słyszalni byli sporadycznie, a najlepiej niósł się rytm bębna wybijany przez przyjezdnych, nie zaś sam śpiew. Z obu stron nie mogło zabraknąć "uprzejmości". Tych jednak nie było wcale zbyt wiele. Zdecydowanie bardziej skupiliśmy się na wspieraniu Legii i to pomimo przeciętnej gry. Także w meczu ze Śląskiem długo nasi gracze "męczyli bułę", ale najważniejsze, że w końcu strzelili gola, który ostatecznie zapewnił naszej drużynie trzy punkty. Zanim jednak do tego doszło, nie brakowało nerwów. Kiedy sędzia w doliczonym czasie odgwizdał rzut karny dla gości, Żyleta skandowała "Radek Cierzniak". Po chwili jednak decyzja została zmieniona i rzut karny anulowany, a w stronę wrocławian niosło się głośne "Taaaaaaki ch...!".

W piłce nożnej nie styl jest najważniejszy, a zwycięstwa. Legioniści zaś trzy punkty wywalczyli i za to podziękowaliśmy im po końcowym gwizdku. Przed nami natomiast dłuższa przerwa. Ze względu na mecze kadry, najbliższy mecz legioniści zagrają dopiero za dwa tygodnie, ale niestety wiadomo już, że spotkanie z Wisłą w Krakowie odbędzie się bez naszego udziału. Najbliższy mecz przy Ł3 będzie miał miejsce dopiero w środę, 3 kwietnia z Jagiellonią. Mamy nadzieję, że po tak długiej przerwie nie trzeba będzie specjalnie wszystkich mobilizować do wspierania Legii. Tymczasem przerwę na kadrę najlepiej wykorzystać do wspierania sekcji - w przyszły weekend swoje mecze rozegrają zarówno koszykarze (17:00 na Bemowie), siatkarze (18:00 na Ursynowie), jak i piłkarze wodni (21:20 i 10:45 na Żoliborzu). Wspierajmy sekcje w myśl hasła "Cała Legia zawsze razem".

Frekwencja: 18 342
Kibiców gości: 600
Flagi gości: 5

Autor: Bodziach

Statystyki
Legia Warszawa-Śląsk Wrocław
10strzały10
4strzały celne4
5rzuty rożne6
18faule20
1spalone3
0słupki0
0poprzeczki0
1żółte kartki4
1czerwone kartki0
nrZawodnikMinutyBramkiAsystyStrzały
/ celne
FauleFaulowany SpaloneStratyOdbiory
/ udane
33.Cierzniak'90------4-
20.Vesović'90--1 / 124-126 / 5
4.Wieteska'90--1 / 0---6-
55.Jędrzejczyk'90---42-33 / 3
16.Luis Rocha'90---3--6-
45.Medeiros'69------92 / 2
26.Cafu'90--3 / 112-83 / 2
24.Andre Martins'90--1 / 022-85 / 3
53.Szymański'90---14-142 / 1
18.Kucharczyk'37--1 / 11--62 / 0
27.Carlitos'841-1 / 11-120-
21.Nagy'53--1 / 0-3-55 / 4
99.Kulenović'21--2 / 021-92 / 0
41.Stolarski'6----1--1 / 1


nrZawodnikpodania
/ celne
podania kluczowe / celnepodania
przyjete
pojedynki / wygranepojedynki w powietrzupojedynki na ziemizwody / wygrane
33.Cierzniak31 / 25   81%-12----
20.Vesović40 / 29   73%-2229 / 18   62%9 / 420 / 144 / 4
4.Wieteska59 / 52   88%-2918 / 8   44%13 / 65 / 21 / 1
55.Jędrzejczyk66 / 59   89%-3530 / 20   67%14 / 916 / 112 / 2
16.Luis Rocha47 / 36   77%-2814 / 6   43%8 / 36 / 32 / 2
45.Medeiros24 / 16   67%3 / 32721 / 9   43%4 / 217 / 74 / 2
26.Cafu36 / 27   75%1 / 03020 / 9   45%8 / 412 / 5-
24.Andre Martins55 / 43   78%3 / 14218 / 10   56%5 / 313 / 7-
53.Szymański27 / 13   48%2 / 13223 / 9   39%5 / 118 / 84 / 2
18.Kucharczyk13 / 8   62%-127 / 1   14%1 / 16 / 0-
27.Carlitos13 / 7   54%1 / 13226 / 6   23%13 / 113 / 53 / 1
21.Nagy17 / 15   88%-1417 / 8   47%3 / 114 / 72 / 1
99.Kulenović7 / 1   14%-1720 / 6   30%12 / 48 / 21 / 1
41.Stolarski5 / 3   60%-25 / 3   60%-5 / 3-
legenda: pojedynki w powietrzu / pojedynki w powietrzu wygraneOceń legionistów

Najwyższą notę za mecz ze Śląskiem przyznaliście Radosławowi Cierzniakowi. Dobre oceny uzyskali także Artur Jędrzejczyk i Mateusz Wieteska. Najniższa ocena trafiła do Cafu - 2,5 w skali 1-6. W sumie oceniało 1016 osób. Średnia ocena drużyny za to spotkanie to 3,4.

Cierzniak 4,4
Jędrzejczyk 4,2
Wieteska 4,0
Carlitos 3,7
Vesović 3,5
Andre Martins 3,4
Luis Rocha 3,2
Stolarski 3,2
Szymański 3,2
Medeiros 3,1
Kucharczyk 3,0
Nagy 3,0
Kulenović 3,0
Cafu 2,5

Komentarze (88)

kamyk

Profanacja futbolu a ten pajac się cieszy z 3 punktów , to się już oglądać nawet nie da , u siebie obrona Częstochowy , dokąd zmierzasz LEGIO.............

Kaktus

Niezły piach, ale wymęczylismy 3 punkty i to najważniejsze. Tylko Legia.

tmn

DNOOOOOOOOOOOOOO i Syyyyyyyyyyyf Legia nic nie pokazali a Sląsk jak Barca się nimi bawiła.
I co znów ten szmaciarz Pinto powie byliśmy lepsi ??? Pedał

J

niestety tego nie da sie juz odzobaczyc...

maf20

Zawsze powstrzymywałem się od krytyki, szczególnie gdy wynik nas bronił, ale dzisiaj podsumuje to krótko. Jesteśmy ch..owi! Wynik niesprawiedliwy.

wodz

Ja pitole zęby bolą od oglądania naszej Legii, co za padaka. Kiepskich powinni pociągnąć 3 : 0. A tu sensacja wisiała w powietrzu.

Remek

Mecz generalnie średni. Obejrzeć i zapomnieć. Gdyby nie fartowny karny a mieliby grać jeszcze z 15 minut to Śląsk by wrócił z kompletem oczek. Niemniej punkty dla nas więc to najważniejsze.
Nagy dobra zmiana, Cierzniak dał radę i nie zawiódł, Kuchy wiadomo, swój średni poziom, Jędza filar obrony, cieszy też odważne decyzje Stolarskiego! Zagrał on bardzo dobrze.

Widgett

Pinto co Ty atmosferę psujesz i niszczysz tych piłkarzy. Myślałem że będziesz lepszy. Magierze prawdziwemu Legioniście nigdy nie dorównają. A Stasiowi naszemu niedźwiedziowi i Arkowi Malarz czyszczenie butów cię czeka. Won z Legii

Kipkorir

Czy tym dobrze opalonym ktoś przemówi do rozsądku? Pierw Remy, teraz Cafu osłabiają drużynę na kilka spotkań! Co do widowiska, to już tradycyjnie... piach i wymęczone 3 punkty.

RafRasz

Kolejny mecz kolejny brak sytuacji z gry po prostu ręce opadają i oczy krwawią jak się to ogląda a Pinto cieszy się jakby zdobyli mistrza

Groch

NajgorsZe jest to że spora grupa kibiców bedzie z tego meczu zadowolona. Tak samo jak spora grupa była niezadowolona z przegranej w Poznaniu. A oba wyniki to jest czysty przypadek ,równie dobrze mogliśmy w Poznaniu wygrać ,a dziś przegrać. Ta drużyna bazuje na farcie

jim

Słabośc naszej drużyny jest porażająca, nie potrafimy skonstruowac pół akcji mało tego kilku podań nie potrafimy wymienic, niestety lepiej Ci panowie chyba grac nie potrafią chociaż za każdym następnym meczem mam nadzieje.

Pacho

@Kipkorir: O ile głupia kartka Cafu - w sumie nie wiadomo czy plunął czy ma "soczysty usmiech" - stefanska miała pretekst ale skorumpowane grono fryzjerów tego nie cofnie, o tyle Remy to kartka powinna być anulowana żadnego faulu nie było. Co do wymęczonego zgodzę się takie to Zwycięstwo było, ale było.

Gienek

Beznadziejny mecz, tego nie dało sie oglądać. Jeśli tak ma wyglądać gra Legii to w pucharach zje nas każdy przeciętniak z Gruzji czy Armenii. Punto gdzie te Twoje fajerwerki dla których zamykałeś sparingi???

Tomek Mokotów

@Widgett:
Czekaj, piszesz o tym ruskim co to najbrzydsze mecze w historii Legii prowadził?

Nasz niedźwiedź?

Rozumiem, od dekad pierwszy mistrz więc i bohater?

(L)ucek

Jak się nie da wygrać ładnie, to trzeba wygrać brzydko. W obecnej chwili w tym składzie i układzie niczego wielkiego nie trzeba sie spodziewać.A 3 punkty to jednak 3 punkty, nawet na farcie...

m4

Fatalczyk kopnal w pilke raz celenie mu naszla z pierwszej i kontuzji dostal ...ludzie won z tym gosciem to zenada jakas jest

Kojot44

Cafu nie opluł przeciwnika, tylko powiedział puta

Pacho

@Oldboy: a najgorzej kupić mecz i jeszcze walczyć i przegrać

Tesniacy za niko, prio i vadisem...

@Groch : a cytujac rsp mozna dopisac "gospodarze wcale nie byli lepsi i nie zasluzyli na wygrana".
Ciesza punkty, ale gra... jak 11 x agra

Yeti

Cafu chyba powinien z liścia na otrzezwienie debil dostać bo już drugi raz z rzędu nie potrafi się ogarnąć na boisku i osłabia zespół.

Widgett

@Tomek Mokotów : tak dokładnie o tym. Przypomnij sobie jaka wtedy panowała atmosfera. Był lubiany. Nie gadał głupot. Nie zwalał winy na murawę i sędziów. Źle mówię? Popraw mnie

Hawryl74

Słabo, słabo, słabo i to jest duży problem.
Piłkarsko poziom 1 ligi.
Jeżeli to ma tak wyglądać do końca sezonu, to nie ma co liczyć na obrone Mistrza.
Faktycznie było 24 tys kibiców.

Saska Kępa (L)

@Widgett: Dokładnie kolego, masz w 100 proc. rację. Ten portugalski fircyk może co najwyżej buty czyścić Stasiowi Czerczesowowi.

Albert

Zeby tak grac, jak obecnie gra Legia, to trzeba miec nieliche umiejetnosci.

ŁUKASZ323

Ufffff....niedosyt,wk....nie , niewiem co myslec po takim meczu ,liczyłem na majowke w Stolicy (odpadli),wciaz mam nadzieje na swietowanie mistrza.Czy ktos ma info co o formie mysli Vukovic,bo chyba On jest najblizej zespołu(ze starego sztabu).Tylko mistrzostwo ,hej Legio tylko mistrzostwo!!!!!!!!

michau kócharz

@m4:
dokładnie, zenada mega :D

Kipkorir

@Pacho:
Dokładnie, chodziło mi o właśnie o to, że w takich sytuacja Komisja zachowuje się wiadomo jak... więc powinni uważać.

(L)eo

Ja powiem tak,mecz bardzo słaby,ale widzę ogólnie pozytyw. Rocha dzisiaj bardzo dobry mecz,mam nadzieję,że czas Hlouska dobiegł w Legii końca,bo nie mogę na niego patrzeć. Medeiros, jeszcze 2-3 mecze i będzie z niego kocur, idealny na pozycję na której teraz gra Sebek, będzie z niego kocur,szkoda tylko że do lata..

hajdukL

Medeiros leń patentowy. Umiejętności swoją drogą.

hajdukL

Nie ma komu umierać za Legię w tym składzie piłkarsko-trenerskim. Tylko kilku trochę zależy. Smutne ale prawdziwe.

Bear

Jedyny plus to 3 pkt dla Legii.
Po meczu w Częstochowie i tak będę powtarzał to do końca sezonu : Nawet jeżeli Legia cudem obroni mistrzostwo , Sa Pinto powinien zostać zwolniony.
Mioduski powinien postawić ponownie na Magiere i dać mu dużo więcej czasu, a Legia powinna stawiać na Polaków.
Drużynę należy budować powoli i z głową, ja osobiście mam już dosyć przeplaconego szrotu z zagranicy w postaci trenerów i zawodników.

AAA

Największy plus brak Hlouska i Fatalczyka w drugiej połowie.

Alex Bielany

Pitolicie Hipolicie, jak dla mnie moga grac jeszcze bardziej brzydki dla oka futbol, a strzelic mozna nawet lewym jajem albo brwiami czy rzesami wazne zeby byl mistrz na koniec tylko to sie liczy

Darek

W 92 minucie jak byl karny dla slaska to padlem na podloge i prosilem Boga by nie bylo karnego.Stary a glupi jestem.Legia tak gra ze trzeba się modlic by wygrac mecz.
Znowu szalu nie bylo ale 3 punkty najwazniejsze przy wygranej lechii.

Tak tylko pytam

@Alex Bielany : tylko co dalej

Cohones

@Alex Bielany : odwal sie od lewego jaja

Pan Mietek

Bracia
To było dno a nie gra Mistrza Polski
Niby 3 punkty są ale styl DRAMAT
Wiem że to ekstraklapa ale europejskie puchary to inna para kaloszy
Wydaje mi się że cała ta portugalska zmiana to jedna wielka kicha
Miodek DAJ NAM TRENERA A NIE TAKĄ PINDĘ

StaryChlopzBielan

Ceeeleban! Git mecz :) Legio gdzie jestes? Gdzie z taką grą? Do przodu do tyłu w górę i w dół. Wam coś chyba się po.. Jeb... Nie ta sala. Nie jesteśmy u loczka na weselu. Grać!!

lhm

@(L)eo:
Kocur? Możliwości to on może i ma ale dziś był najgorszy w Legii. Psuł wszystko czego się tknął. Za to Rocha, który miał być tym najgorszym zagrał całkiem przyzwoicie

Cohones2

@Cohones: Od prawego również. Jesteś między nami, jajcami. Pytanie, kim jesteś?

Yto

Farba złazi z ścian ja na to patrzy!!!!!!

Pędzel

@Yto : Malarza potrzeba!

Oset

@AAA: A dla mnie będzie największy plus jak ty fanie kuchenek znikniesz z tego forum

Hugon

@michau kócharz: chłopcy do piaskownicy

znajca |

@Widgett:
Pamiętam wiadra żółci wylewane na Staśka za grę, od oglądania której zęby bolały. Później stał się bohaterem, bo wygrał MP żelazną konsekwencją, posiadając równie gówniany skład, co obecny. Czas pokaże, czy z RSP nie będzie podobnie....

BR(L)DNO

Dokąd zmierza Mój Klub? Oddaje się Polaków:Pazdan,Mączyński,Broź, no i najważniejszy Michalak (celowo pominąłem A.Malarza,bo ma już swoje lata) a sprowadza się szrot z Portugalii ,coś na zasadzie F.Smudy (Łapiński,Citko).Panie prezesie ogarnij się i nie idź tą drogą.Postaw na młodych Polaków i J.Magierę jako trenera.To jest polski klub,to jest LEGIA,LEGIA WARSZAWA!!!

pezet

Generalnie jest jakiś problem w głowach czarnoskórych zawodników. Dostają oni często czerwone kartki. Może to być związane z faktem, że jako grupa w społeczeństwie mają oni niższe IQ (co popierają liczne badania i opracowania statystyczne). Jest to po prostu naukowy fakt podobnie jak badania, że Azjaci są niżsi itp.

Dodam, że są to tak samo wartościowi ludzie (żeby ktoś mnie nie posądził o rasizm), ale niestety przez swoją niską inteligencję są bardziej narażeni na kary indywidualne

Krzysiek

Wygraliśmy bo Majecki nie wpuścił żadnej szmaty bo był na trybunach.

Filip

Druzyna nieprzygotowana kondycyjnie. Trener pieniacz i to przechodzi na pilkarzy. Remmy Cafu w zeszlym sezonie nie bylo tyle czerwonych kartek. Stasiek byl ostry ale za czerwona kartke to by opier... takiego Cafu a nie bronil ze nie chcial opluc tylko wiatr zawial

Bubu

Slowem na niedziele ,powinien byc ,VAR

Rozbawiony

@pezet: ty uważaj, bo z twoim poziomem IQ mogą cię wziąć za murzyna!To co napisałeś to nie rasizm tylko zwyczajna glupota!

gazza

@pezet:
hahahaha Generalnie to całkowita prawda :)
Zresztą ta czerwona kartka tego dowodzi...Dostać ją w takiej sytuacji to głupota...

LWL

Mecz trzymajacy w napieciu i nerwowa koncowka ! "L" !!!

rdzenny

tego się już nie da oglądać oczy pękają !!! ale serce choć boli nie pozwala nie patrzeć na ukochany klub , takiej bandy patałachów dawno nie było , oni albo nie mają umiejętności albo maja to w dupie (poza kilkoma wyjątkami) ten cały śląsk to jeszcze gorsza banda patałachów i tak w meczu patałachy kontra gorsi patałachy jakoś fartem się udało dopisać 3 pkt , aż strach pomyśleć nad meczami z drużynami które coś tam graja piłką albo zaczeły nagle bronić się przed spadkiem i coś tam gra w tej marnej lidze np z Lubinem , Szczecinem czy odbijającym się od dna Zabrzem , taki Piast który się nagle zgrał przyjechałby jak po swoje 3 pkt jak te śmierdziele z Cracowi , każdy mecz teraz to niemal do zawału doprowadza nie pomaga już piwo czy wóda tu po meczu trzeba chyba prozak nap... ten trener to chyba najgorszy trener Legii w historii klubu !!!

Tommybielany

Największy wygrany moim zdaniem tego meczu był Louis Rocha,bo na błedy Hlouska nie mogę już patrzeć i te jego zawrotki i podanie do tyłu.

RyanfromL

@rdzenny:
W punkt.
Takiego piachu nie było od kilku ładnych lat.

(L)eo

@lhm: przecież on ewidentnie nie gra na swojej pozycji,to jest typowy OP,nie skrzydłowy,to jak ma pokazać swoje możliwości?

L fan

@rdzenny:

Lepiej nie można tego podsumować Quo Vadis Legio?

L fan

@Bubu:

Słowem na niedziele powinno być „żal.pl”

Szymon

Tradycyjnie. Pudel won

Piotr (L)

Co za wstyd nie ma się z czego cieszyć z takiej wygranej dzięki tylko rzutu karnego zamiast z stworzonej sytuacji gdyby nie karny to był by remis kolejny Puchar Polski w plecy i to z kim z pierwszej ligi dramat z taką formą ciężko widzę te Mistrzostwo Polski pamiętam Puchar Polski z Górnikiem Zabrze jak prowadziliśmy 2 zero a wyszło 3-2 dla Górnika taki wstyd i to po pierwszej rundzie Legia powinna być prawdziwa Warszawska anie same ciapate z których i tak nic nie ma

Igor

Moje spostrzeżenia: gra Legii bardzo słaba, nie ma tu żadnej taktyki, żadnego przemyślenia, żadnej konsekwencji. Straty piłek są tak częste jak w jakiejś lidze podworkowej, dramat. Porównując Majeckiego do Cierzniaka to zdecydowanie wolę Cierzniaka, jest jednak dużo pewniejszy w interwencjach. Wiem że młody musi się ogrywać ale nie mamy 15 pkt przewagi aby pozwolić sobie na takie eksperymenty. W końcu Rocha coś pozytywnie zabłysną, oby to był trwały trend.

LW1916

Do momentu strzelenia gola jeszcze jako tako to wyglądało choć w ofensywie słabo praktycznie zero jakiegoś większego zagrożenia a o tyle dobrze w defensywie że Śląsk w ogóle nam nie zagroził. Po strzelonej bramce... DRAMAT Żadnej akcji z naszej strony. Jak Śląsk przycisnął bo musiał to w obronie całkowity chaos i panika. Wygrana wymęczona w bólach i dużym szczęściu. Nie tak to ma wyglądać. Cieszą tylko i wyłącznie 3 pkt i zupełnie nic więcej. Znów piłkarze nie radzą sobie w trudnych sytuacjach z nerwami (Remy z Cracovią a wczoraj Cafu-pewnie będzie zawieszony na kilka meczy).

rdzenny

@Piotr (L) : Szanowny Piotrze tego Górnika mamy jeszcze niestety w terminarzu a wiadomo te sk... zerzrą piach zboiska aby tylko Legia nie zdobyła MP

Romek

@Igor: 100% racji. Dodalbym tylko tyle że grają tak jakby pierwszy raz zobaczyli się kilka godzin przed meczem. Przecież Śląsk nie był gorszy a końcówkę meczu mieli bardzo dobra, i teraz porównajmy budżety ich i Legii. Może trzeba ułożyć skład na nowo, wszystkich zwolnić i postawić na młode talenty z niższych lig za wielokrotnie niższe kontrakty. Taki zawodnik to będzie głodny gry i będzie się jeszcze starał.

oLaf

@(L)eo: no nie wiem.... a widzialeś że z lewej strony Legia dzisiaj tylko dreptała?? bo nie byłó Hlouska który zasuwa i centruje w pole karne!!

Hlousek jak koń biera tam i z powrotem, walczy mocno, jest przydatny.

Bubu

@gazza: bo czarnym trzeba sie urodzic w Polsce by znac nasza mentalnosc ,

Blackhalo

Rocha zagrał wcale nieźle, jednak Hlousek zapier...la cały mecz i się nie oszczędza jako jeden z nielicznych, braków technicznych już nie nadrobi.
Vesović powinienien zagrać pare meczy pod rząd na prawym skrzydle bo pod wzdględem techniki użytkowej to jest chyba najlepszy w Legii teraz, a motaja nim jak po różnych pozycjach że juz sam on chyba nie wie co ma robic

Legia Zyrardow

thriller ? Nie rozsmieszac klienta (cytat "zmiennicy") ....
Dno i nudy. Zero pomyslu I stylu.
Rodowity Bydgoszczanin niech kupi Zawisze i tam bawi sie eksperymentujac, najlepiej razem z Ryskiem - dwoch kudlatych, cyrk gotowy

Jerry

@Tommybielany: 100 % racji

(L)eo

@oLaf: No właśnie,tylko biega,daje drużynie tylko kilometrówkę,nic więcej

Sam

Jak tam gwiazdor Szymański? Cos pobiegał?

kyle

doliczony czas gry to jakaś parodia... wcześniej też nie lepiej. A ta radość Sa Pinto po meczu - jakby Ligę Mistrzów wygrał XD.

LWL

Dobry mecz Louisa Rochy ! "L" !!!

LWL

Carlitos najlepszy w tym meczu ! "L" !!!

News⚽️Legia

#rspout !

Janek

@News⚽️Legia: To nie wina Sa Pinto że piłkarze Legii grają jakby byli na poziomie 4 ligi. Sa Pinto to dobry trener tylko grajków ma nieco leniwych.

Biała Łapa

@Legia Żyrardów:
Redakcja naszego serwisu od dłuższego czasu nadużywa określeń chwytliwych PR ponieważ musi czymś przykryć marazm i dziadostwo ekipy Sa Pinto. Niewdzięczna rola, ale ktoś musi, oczywiście w ramach niezależności...
Wytyczony przez Ciebie drogowskaz dla obecnego prezesa i szkoleniowca Legii absolutnie trafny. Jednak nie sądzę, aby Bydgoszczanie - na dłuższą metę - tak familiarnie traktowali wyczyny ww. cyrkowców życiowych, jak Warszawiacy.

ZBIG

STRASZNA KICHA!!KIEDY W KOŃCU ZACZNĄ GRAĆ?CZYŻBY CZEKALI AŻ POSYPIĄ SIĘ "LIŚCIE"

KowaL

@Sam: pobiegał po piwko

Bartek

Brakuje mi takiej Legii, która od pierwszego gwizdka próbuje stłamsić rywala, wgnieść go w murawę, po prostu zajechać. Legii której czasem zdarzały się błędy i pomimo ostrej walki, 3 punkty odjeżdżały ale każdy wracał z podniesioną głową. Rywal nie dostawał nic za darmo. Pamiętam taki mecz z trabzonem gdy do odrobienia było kilka bramek. Trabzon w dwu meczu był po prostu lepszy ale Legia walczyła. To była Legia walcząca do końca. Legia z pomysłem na grę. W tym sezonie pewnie znowu zdobędziemy mistrza ale jakoś tak nie czuję się zżyty z tą drużyną, a zwłaszcza z tym trenerem. Na grę po prostu czasem nie mogę patrzeć.

leon

Zawsze można grac lepiej ale trzeba też szanować to co się ma, na stronach jagi i łacha na Marnota i Zawałkę nie ma tyle pomyj i plucia jadem co u nas na RSP i Loczka.

bbk

@Pędzel: buhahahh dobre

lhm

@leon:
Naprawdę zaglądasz na ich strony? :-O

lhm

@Janek:
A czyja to niby wina? Kto miesza we łbach zawodnikom wystawiając ich co chwila na innej pozycji? Kto pokazuje, że nie trzeba być dobrym, żeby mieć miejsce w "11-stce" i lansuje beznadziejnego Agrę? Kto po dobrym meczu sadza piłkarza na ławce albo zmienia mu pozycję? Ten barani geniusz trenerski...
Vesović najlepszy mecz zaliczył z Wisłą Płock w pomocy - w nagrodę już ani razu nie zagrał na tej pozycji. Carlitos fajnie współpracował z Kulenoviciem w Gdyni - no to z Rakowem obaj ławka! Stolarski z Rakowem bardzo dobrze więc ze Śląskiem rzecz jasna ławka. Teraz Rocha pokazał się z dobrej strony to pewnie w następnym meczu zagra Hlousek.
A z Rakowem to był trenerski sabotaż. Wiedział baran, że jest tylko jeden mecz i że TRZEBA go wygrać. I wstawia do I składu Antolicia i Hamalainena co nic ostatnio nie grali????. Carlitos z Kulenoviciem ława? Po raz kolejny nieudacznik Agra... a już przeszedł sam siebie wpuszczając w dogrywce, gdy gramy z nożem na gardle absolutnego debiutanta - Praszelika...

Więc tak, TO JEST WINA SA PINTO

Biała Łapa

@leon:
A nie naszła Cię obiektywna kibicowska refleksja, że tych dwóch życiowych cyrkowców na takie, a nie inne traktowanie mocno sobie zapracowali?!

Janek

@lhm: pewne rzeczy oceniamy po fakcie, więc łatwo jest być wtedy cenzorem, gdyby coś poszło lepiej to pewnie inaczej pisalbys. Ja nadal twierdzę że główna wina leży w samych zawodnikach. Wiele drużyn rotuje składem, szczególnie gdy przychodzą mecze pucharowe i jakiś grają normalnie. W Legii jest w ogóle problem z prowadzeniem prostej gry. Czy Ty naprawdę nie dostrzegasz że większość klubów gra ładniejsza piłkę niż obecna Legia? Zobacz np. na Wisłę Kraków, która po poważnych perturbacjach potrafiła rozgromić Koronę chyba 6:2, o ile dobrze
pamiętam a tydzień później rozjechali Crakowie 3:2. Tłumaczenie że jeden czy drugi grajek nie potrafi celnie podać bo ostatnio grał na innej pozycji jest po prostu zenujace. Piłkarze biorą wielką kasę za to aby celnie podać, strzelić bramkę, zrobić wślizg... Tu nie ma wielkiej filozofii, tylko trzeba chcieć. Czy zauważyłeś że Legia nie tworzy żadnych składnych akcji, że jej gra to zazwyczaj przypadkowa kopanina?
A ile bramek pada? Wymęczone 1:0 przy takim budżecie na pensje to jest kompromitacja. Zgodzę się co do jednego, że trener za szybko chciał wkomponować Agre i tu rzeczywiście nie udało się. Poza tym forsował Kulenovicia kosztem Carlitisa i to też uważam było błędem.

Dodaj komentarz:

autor:

e-mail:

treść:

Serwis Legionisci.com nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje.
Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.

© 1999-2019 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.