Lasyk sędzią meczu z Lechem

Piotr Lasyk | fot. Maciek Gronau

Piotr Lasyk z Bytomia został wyznaczony do sędziowania meczu 30. kolejki Ekstraklasy pomiędzy Lechem Poznań i Legią Warszawa. Na liniach pomagać mu będą Marcin Boniek i Damian Rokosz, sędzią technicznym będzie Mateusz Piszczelok, a w wozie VAR zasiądą Tomasz Musiał i Paweł Sokolnicki.

REKLAMA
W obecnym sezonie Lasyk prowadził 5 meczów Legii - 4 zremisowane i 1 przegrany:

03.08.2025 (Warszawa) - Legia 0-0 Arka (Ekstraklasa - 3. kolejka)
31.08.2025 (Kraków) - Cracovia 2-1 Legia (Ekstraklasa - 7. kolejka)
26.10.2025 (Warszawa) - Legia 0-0 Lech (Ekstraklasa - 13. kolejka)
01.12.2025 (Lublin) - Motor 1-1 Legia (Ekstraklasa - 17. kolejka)
13.03.2026 (Radom) - Radomiak 1-1 Legia (Ekstraklasa - 25. kolejka)


Spotkanie Lech - Legia zostanie rozegrane w niedzielę, 26 kwietnia o godz. 17:30.

 

Obsada sędziowska 30. kolejki:
Zagłębie Lubin - Bruk-Bet Termalica Nieciecza: Damian Kos (Gdańsk)
Jagiellonia Białystok - Górnik Zabrze: Tomasz Kwiatkowski (Warszawa)
Korona Kielce - GKS Katowice: Bartosz Frankowski (Toruń)
Lechia Gdańsk - Raków Częstochowa: Kōki Nagamine (Japonia)
Cracovia - Pogoń Szczecin: Damian Sylwestrzak (Wrocław).
Wisła Płock - Radomiak Radom: Daniel Stefański (Bydgoszcz)
Widzew Łódź - Motor Lublin: Łukasz Kuźma (Białystok)
Lech Poznań - Legia Warszawa: Piotr Lasyk (Bytom)
Piast Gliwice - Arka Gdynia: Szymon Marciniak (Płock)



REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (21)

+dodaj komentarz
🙂 😊 😃 😁 😂 🤣 😇 😉 😜 😎 😍 🤩 😤 🤨 😐 🤔 🧐 🥳 😟 ☹️ 😢 😭 😡 🤬 🤯 👍 👎 💪 👏 🤝 🖐 🙏 🎉 👀 🤡 💩 ☠️ ❤️ 🤍 💚 🖤 🔥 💥 🚀 🔴 ⚪️ 🟢 ⚫️ ⭐️ ⚽️ 🏀 🏉 🏐 🥇 🥈 🥉 🏅 🏆 🍺 🍻 🕯

BRNB - 26.04.2026 / 20:07, *.orange.pl

Pan nie powinien sedziowac meczy z udzialem LEGII tak drugi Pan !!! Za co czerwona ?

odpowiedz
Jasio - 24.04.2026 / 21:36, *.play.pl

Dobry wybór.

odpowiedz
exsa - 24.04.2026 / 18:35, *.orange.pl

Sedziujemy obiektywnie nie wspierajac Lecha i korzystamy z War-u !!!

odpowiedz
U4L - 24.04.2026 / 10:06, *.t-mobile.pl

Trudno winić Lasyka, że w tym sezonie nie sędziował zwycięskiego meczu Legii 😒 Może czas najwyższy. Jakieś papszunowe 1:0

odpowiedz
Paco - 24.04.2026 / 08:17, *.130.104

Dalej Pyry rządzą sędziami to jawna kpina. Można obstawiać karny lub czerwoną kartkę

odpowiedz
Arek - 23.04.2026 / 23:42, *.tpnet.pl

Szkoda, że tego Japończyka nie dali.

odpowiedz
szyder gang - 23.04.2026 / 22:43, *.play.pl

Lasyk? będzie klasyk

odpowiedz
Koneser polskiej piłki klubowej - 23.04.2026 / 22:36, *.orange.pl

Szkoda, że nie Bartuś Frankowski

odpowiedz
Maverick - 23.04.2026 / 21:40, *.play-internet.pl

Sędzia niema znacznia.Legia w obecnym sezonie w słabiej formie.Transfery typu Colak Rajovic i byli reprezentanci Polski,nie przyniosły spodziewanego efektu.Kiedys był łódzki zaciąg z Markiem Citko na czele i zakończyło się na 6 miejscu a miało być MP i liga mistrzów.A w tym sezonie ściągało się gwiazdy i gówno z tego wyszło.Wątpie aby przyszły sezon przyniosł jaki kolwiek pozytywny efekt.Trza ściągać piłkarzy którzy będą chcieli grać,a nazwiska to w szkole podstawowej pozostawić

odpowiedz
Żmija - 23.04.2026 / 17:03, *.vectranet.pl

No to pograne…

odpowiedz
KAMI(L) - 23.04.2026 / 16:36, *.plus.pl

No to pograne

odpowiedz
legia to my - 23.04.2026 / 16:06, *.95.100

No to pierwszy karny dla Łacha już w 5-7 min.

odpowiedz
POPPPP - 23.04.2026 / 15:12, *.208.103

TOMASZ MUSIAL PAWEL SOKOLNICKI😂🤣

odpowiedz
Piotrek Ochota - 24.04.2026 / 08:16, *.t-mobile.pl

@POPPPP: Dokładnie. Pół biedy Musiał, tam mój ulubieniec Tomasz M. na VAR siedzi.

odpowiedz
Piotrek Ochota - 24.04.2026 / 09:34, *.t-mobile.pl

@Piotrek Ochota: pół biedy Lasyk miało być.

odpowiedz
Tym - 23.04.2026 / 14:49, *.net.pl

Wolę tęga jak łysego Marcinkiewicza

odpowiedz
Barnaba Król Portalu Legionisci.com - 23.04.2026 / 14:47, *.110.18

Sędzia załatwiony z którym Legia nie wygrała ani jednego meczu. Spółdzielnia na spadek Legii działa.

odpowiedz
L - 23.04.2026 / 17:00, *.play.pl

@Barnaba Król Portalu Legionisci.com: W zeszlym sezonie za to sedziowal nam 5 razy i 5 razy wygralismy.

odpowiedz
oho... - 23.04.2026 / 13:54, *.virtuaoperator.pl

no to pograne...

odpowiedz
nieznamsietosiewypowiem - 23.04.2026 / 13:54, *.play.pl

obrodziło Piszczelokami...

odpowiedz
MK - 23.04.2026 / 15:39, *.187.2

@nieznamsietosiewypowiem: ten to musi hajs kosić😉

odpowiedz
REKLAMA
Serwis Legionisci.com nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje.
Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.
© 1999-2026 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.