Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Zobacz szczegóły.    Rozumiem, ZAMKNIJ
Legioniści - niezależny serwis informacyjny
HokejKoszykówka
NewsyNewsy
Newsy
RSS  |  WAP  |  Kosz  |  Siatka  |  Hokej
Wtorek, 30 września 2008 r. godz. 12:10

Uwaga: Wiadomość archiwalna!

Nowa książka o Legii dostępna na rynku

Bodziach, źródło: własne

Wczoraj na rynku pojawiła się książka z Biblioteki Gazety Wyborczej traktująca o naszym klubie. Docelowo seria opisywać ma najbardziej znane kluby piłkarskie. Autorem tomu o Legii jest dziennikarz Gazety Wyborczej, Robert Błoński. Książka liczy sobie 128 stron i jest niewielkiego formatu (wygodna do czytania w środkach komunikacji). W środku znajdziemy sporo zdjęć, tak więc przeczytanie całości zajmie nam dosłownie chwilę. Książka kosztuje 19,99 zł i jest do kupienia w sieciach kolporterskich oraz salonach Empik w całym kraju.

Co znajdziemy w środku? Jest właściwie o wszystkim, ale raczej w telegraficznym skrócie. Czytelnik dowie się m.in. skąd wzięła się nazwa Legia (w kilku zdaniach), zapozna się z historią i stadionem. Ponadto trochę miejsca poświęcono trenerom i zawodnikom, którzy zapisali się w historii naszego klubu. Przedstawiono sylwetki następujących trenerów: Wacława Kuchara, Jaraslava Vejvody, Edmunda Zientary, Kazimierza Górskiego, Andrzeja Strejlaua, Jerzego Engela, Pawła Janasa, Dragomira Okuki, Dariusza Wdowczyka i Jana Urbana.

Rozdział piąty poświęcono słynnym meczom, które Legia rozegrała w 92-letniej historii. "Załapało" się spotkanie Legii z Wisłą (12-0), oba mecze z Feyenoordem, pożegnanie Kazimierza Deyny, finał PP z Jagiellonią, spotkania z IFK Goteborg, mecze z Panathinaikosem (LM i UEFA) oraz 2-3 z Widzewem.

W książce znajdziemy też trochę statystyk oraz podstawowe informacje o klubowym muzeum.

Z jednej strony niewiele, ale na pewno znajdą się i tacy, dla których będą to wystarczające informacje o naszym klubie. Tym, którzy historię Legii chcą poznać od podszewki, zdecydowanie polecam inne pozycje dostępne na rynku.

Legia Warszawa - Biblioteka Gazety Wyborczej
Autor: Robert Błoński
Cena: 19,99 złZgłoś newsa!

Jeżeli masz informację, której nie ma na tej stronie, a Twoim zdaniem powinna się znaleźć, zgłoś ją nam! Wystarczy wypełnić prosty formularz, a informacja zostanie dodana do naszej bazy.
Zgłoś newsa!