REKLAMA
REKLAMA

Legioniści w jedenastce roku

Fumen - Wiadomość archiwalna

Koniec roku to czas podsumowań. Tydzień temu informowaliśmy, iż trzech legionistów zostało wybranych do jedenastki rundy jesiennej. Teraz przyszedł czas na krajowy top, czyli najlepszych polskich zawodników grających zarówno w kraju, jak i w klubach zagranicznych. Także i tym razem znalazło się miejsce dla piłkarzy z Łazienkowskiej.
Na bramce - Artur Boruc, który zdaniem dziennikarzy "Piłki Nożnej" prezentował w 2008 roku klasę międzynarodową. Były gracz Legii wyprzedza w zestawieniu m.in. Łukasza Fabiańskiego, Tomasza Kuszczaka, Łukasza Załuskę oraz Wojciecha Kowalewskiego.

Na prawej obronie bryluje Marcin Wasilewski, ale już na 3. miejscu wybrano Tomasza Jarzębowskiego, a dwie lokaty niżej uplasował się Jakub Rzeźniczak. Obaj gracze warszawskiej ekipy prezentują klasę krajową. W środku obrony próżno wypatrywać legionistów, ale już na lewą stronę wybrano Jakuba Wawrzyniaka, który wyprzedził m.in. Piotra Brożka oraz Seweryna Gancarczyka z ukraińskiego Metalista Charków.

W linii pomocy mamy dwóch przedstawicieli stołecznego klubu. Lewe skrzydło należy do Rogera Guerreiro. Pomocnik rodem z Brazylii na ten wybór zasłużył głównie występami na Euro 2008, bo w ligowych potyczkach nie prezentował w pełni swoich umiejętności. Tuż obok Rogera znalazł się w środku Maciej Iwański. Letni nabytek Legii tworzy duet ze swoim rówieśnikiem z Lecha Poznań, Rafała Murawskiego. Natomiast na prawą flankę powędrował Piłkarz Roku według tygodnika "Piłka Nożna", czyli Jakub Błaszczykowski.

W najbardziej wysuniętej formacji na boisku wybrano Pawła Brożka oraz Artura Wichniarka. Bolesny upadek zaliczył z kolei Euzebiusz Smolarek, który rok temu był pierwszy, a teraz wylądował na ósmym miejscu. Legionistów w ataku tradycyjnie próżno szukać.

Jedenastka roku 2008 według "Piłki Nożnej"
Artur Boruc - Jakub Wawrzyniak, Dariusz Dudka, Michał Żewłakow, Marcin Wasilewski - Roger Guerreiro, Maciej Iwański, Rafał Murawski, Jakub Błaszczykowski - Artur Wichniarek, Paweł Brożek

REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2024 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.