REKLAMA

Klub i kibice o oprawie i bębnach. W sobotę będzie oprawa!

Bodziach - Wiadomość archiwalna

Sześć dni po meczu z Broendby Legia wydała komunikat odnoszący się do zasad wnoszenia i eksponowania flag na meczach przy Łazienkowskiej. Klub wyjaśnił, że zgodnie z uchwałą Zarządu PZPN flagi, bannery i transparenty, które kibice chcą wnieść na stadion, muszą być wcześniej zgłaszane i weryfikowane w klubie. "Zgłoszeniu podlegają także używane przez prowadzących doping akcesoria takie jak megafon czy bębny" - czytamy w komunikacie, choć próżno szukać takich obostrzeń w uchwale związku.

Fani mają więc zastrzeżenia do klubu, ponieważ nigdy do tej pory akcesoria takie jak bęben czy megafon nie były zgłaszane, a to właśnie ich (oprócz oprawy) nie udało się wnieść na spotkanie z Broendby Kopenhaga. Uchwała PZPN w sprawie eksponowania flag i innych przedmiotów na meczach nie mówi nic na temat wnoszenia ich na stadion.
"Nasuwa się pytanie, pod jakim kątem ma być zgłaszany megafon? Czy nie zawiera niedozwolonych treści? Co jest w nim tak niebezpiecznego, że jego 'poprawności' nie może sprawdzić ochrona przy wejściu" - zastanawiają się Nieznani Sprawcy. Tym bardziej, że do tej pory bez żadnych zgłoszeń megafon na stadion pozwalano wnosić. Co ciekawe, Duńczycy, którzy co prawda zgłosili Legii chęć wniesienia flag na płot i na kiju, ale o bębnie nic nie wspomnieli, problemów z jego wniesieniem nie mieli.

W komunikacie klubu czytamy, że zgodnie z wynegocjowanym, choć ciągle niepodpisanym, porozumieniem każda prezentacja musi być zgłaszana do klubu. Z kolei legijni ultrasi zapewniają, że w porozumieniu dotyczącym opraw meczowych nie było mowy o tym, że oprawy będą sprawdzane pod kątem zabronionych haseł. "Ustaliliśmy wówczas, że ufamy sobie, bo wspólnie chcemy jak najlepiej dla Legii" - mówią LL! Nieznani Sprawcy. "Zgłaszanie opraw" miało na celu jedynie poinformowanie klubu o ewentualnej możliwości wcześniejszego wejścia na stadion konkretnych osób.

Czas na podpisanie porozumienia strony dały sobie do 30 lipca. Jako że do tego czasu nie zostało ono sygnowane przez nikogo, ultrasi uznali, że przestaje ono obowiązywać. "Od tego czasu nie wchodzimy na stadion wcześniej niż inni" - zapewniają NS. Na szczęście w najbliższą sobotę na meczu z Cracovią ponownie może być kolorowo. Kibice dziś rano zgłosili w klubie flagi, które zamierzają wnieść, a także elementy oprawy, które zamierzają zaprezentować.

Komunikat KP Legia:
KP Legia Warszawa uprzejmie informuje, iż zgodnie z uchwałą Zarządu PZPN nr VIII/201 z dnia 29.05.2009, w sprawie szczegółowych zasad eksponowania transparentów, flag i banerów na zawodach piłkarskich Ekstraklasy S.A., wszystkie flagi wywieszane przez naszych Kibiców na stadionie powinny zostać zgłoszone do Wydziału Bezpieczeństwa PZPN do 17 lipca 2009 roku. Przed wypełnieniem powyższego zobowiązania, żadna z flag nie może zostać wniesiona na stadion i eksponowana w czasie meczu, gdyż wiąże się to z nałożeniem na organizatora meczu sankcji określonych w regulaminie dyscyplinarnym PZPN. W wyznaczonym przez PZPN terminie nie zostały niestety zgłoszone żadne flagi.

Chcielibyśmy poinformować, że zgodnie z wynegocjowanym (lecz do chwili obecnej wciąż niepodpisanym) z kibicami porozumieniem ustalono w zakresie opraw, iż każda prezentacja ultras na naszym stadionie musi zostać wcześniej zgłoszona do klubu. Informację o szczegółach planowanej oprawy należy wysyłać w dniu meczu do godz. 12:00 (jeśli mecz rozgrywany jest w dzień powszedni) lub do piątku do godz. 12:00 (jeśli mecz rozgrywany jest w sobotę lub niedzielę) na adres: bezpieczenstwo@legia.pl. Zgłoszeniu podlegają także używane przez prowadzących doping akcesoria takie jak megafon czy bębny. Wymóg wcześniejszego przesłania informacji dotyczących meczowych prezentacji wnika z konieczności sprawdzenia czy oprawa nie zawiera elementów zabronionych przepisami (niedozwolone treści, symbole, środki pirotechniczne, etc.).

REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2022 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.