Młodzież: mecze niedzielne

Raffi, źródło: własne - Wiadomość archiwalna

W najciekawszym spotkaniu niedzielnym Młode Wilki 94 pokonały 1-0 broniącą tytułu mistrza Mazowsza Agrykolę, po golu Kamila Mazka. W innym spotkaniu tej ligi CWKS uległ niestety 1-6 Juniorowi Ursynów. Ich rok młodsi koledzy wygrali za to 7-3 z Orłem Baniocha. Drużyna Młodych Wilków 96 wygrała w Radomiu 4-1 z miejscowym Młodzikiem-18, zaś najmłodsi legioniści z rocznika 2000 rozgromili aż 20-1 Wisłę Jabłonna w swoim pierwszym meczu o punkty.

Fotoreportaż z meczu Agrykola 94 - CWKS - 19 zdjęć

Agrykola 94 0-1 (0-0) Legia 94
gol: 78 min. Kamil Mazek (as. Przemysław Przysowa)
Skład: Brzeziański - Mąka (41' Pielaciński), Dankowski, Drożdżal, Przysowa (80' Fabiszewski) - Kurowski, Sokołowski (Kpt), Ochman, Misiak (61' Mazek) - Kacprzak (41' Janusiewicz), Żegleń (71' Sosnowski)
Trenerzy: Tomasz Sokołowski, Jakub Sowiński.
Widzów: 100

Pojedynek z Agrykolą, aktualnym mistrzem Mazowsza, był od początku sezonu oczekiwany jako jeden z tych, które zadecydują o losach tegorocznego mistrzostwa. Pierwsza połowa nie obfitowała w sytuacje podbramkowe, ale lekką przewagę w polu posiadali legioniści. W słupek trafił Dominik Ochman, sytuacji sam na sam nie zdołał wykorzystać Filip Kacprzak, podobnie Przemysław Żegleń w końcówce pierwszej odsłony. W najgroźniejszej kontrze Agrykoli do interwencji zmuszony został z kolei Kamil Brzeziański.

Po przerwie z początku lepiej zorganizowaną drużyną była Agrykola, jednak po 10 minutach Młode Wilki zwarły szyki i przystąpiły do ofensywy. Gospodarze momentami nie wychodzili z własnej połowy, mimo to gol dla Legii nie padał, dzięki nieskuteczności jej zawodników i ofiarnym interwencjom bramkarza MKS. Sytuacji sam na sam nie wykorzystali: Misiak, trzykrotnie Żegleń, dwukrotnie Janusiewicz i Kamil Kurowski. Gospodarze najlepszą sytuację mieli w 75. minucie, ale napastnik MKS padł w starciu z Brzeziańskim. Sędzia mimo - chyba słusznych - protestów graczy Agrykoli podyktował jedynie rzut wolny uznając, że starcie miało miejsce przed linią pola karnego, a uderzenie zza pola karnego, choć znalazło lukę w murze, padło łupem naszego bramkarza. Gdy wydawało się, że gol już nie padnie, na 2 minuty przed końcem meczu po szybkim rozegraniu autu do piłki dopadł wprowadzony kilkanaście minut wcześniej na boisko Kamil Mazek i zdobył upragnioną bramkę. W końcówce na 2-0 mógł podwyższyć Dominik Ochman, ale jego strzał z rzutu wolnego zdołał obronić golkiper gospodarzy.
Fotoreportaż z meczu - 19 zdjęć Raffiego

CWKS Legia 94 1-6 Junior Ursynów
gol dla CWKS Legii: Bartłomiej Bogucki

Spotkanie z jedną z czołowych drużyn na Mazowszu skończyło się niestety dla drużyny trampkarzy starszych CWKS porażką. Honorowego gola dla "Wojskowych" zdobył Bartek Bogucki. Po 3 kolejkach legioniści zajmują ostatnie miejsce w tabeli, z 1 meczem zaległym.

CWKS Legia 95 7-4 Orzeł Baniocha
gole dla Legii: Marcin Dołoszyński 5, Kamil Bielecki 1, 1 sam.

Skład Legii: Jakub Biedula (60' Łukasz Przesmycki) - Patryk Gołębiowski, Adam Jaworek, Kamil Bielecki, Adam Słowik, Konrad Witek, Mateusz Kołakowski, Kacper Puza, Daniel Katri, Adrian Masny, Marcin Dołoszyński oraz Jakub Przygoda, Michał Kułakowski.

Młodzik 18 Radom 1-4 (0-3) Legia 96
gole: Eryk Rakowski 2, Jakub Nidzgorski, Mateusz Baranowski

Legioniści już po pierwszej połowie mogli prowadzić 5-6 bramkami, ale i tak mimo słabej skuteczności utrzymywali wysokie prowadzenie. W drugiej połowie gposdarze zdobyli gola kontaktowego, ale szybko odpowiedział Eryk Rakowski, ustalając wynik meczu na 1-4.

Wisła Jabłonna '99 1-20 Legia 2000

Dla podopiecznych Piotra Głazowskiego było to pierwsze spotkanie o punkty. W tym roku obok rówieśników będą się potykali również z zawodnikami o rok starszymi. Rozpoczęcie sezonu było wprost wymarzone - zaaplikowali Wiśle Jabłonna aż 20 goli, tracąc samemu zaledwie jednego.