Mirosław Trzeciak już wypatruje kolejnych wzmocnień Legii - fot. LegiaLive!
REKLAMA
REKLAMA

Ranking letnich transferów

Tomek Janus - Wiadomość archiwalna

Wraz z początkiem stycznia na dobre ruszy transferowa karuzela. Znów pojawią się spekulacje kto z Legii odejdzie, a kto pojawi się przy Łazienkowskiej. Często w momencie zakupu trudno oceniać wartość pozyskanego zawodnika. Dlatego dziś zapraszamy do lektury rankingu letnich transferów Legii. Trzej nowi gracze mieli pół roku na pokazanie swoich mocnych stron. Czy udała się im ta sztuka?
Transfery Legii ocenialiśmy już we wrześniu i listopadzie. Swoje notowania poprawił Marcin Smoliński. Pogorszyła się za to sytuacja Artura Jędrzejczyka.

TRAFIONE

Marcin Mięciel
Uczciwie trzeba przyznać, że z przyjściem Mięciela wiązano wielkie nadzieje i piłkarz nie dał rady spełnić wszystkich z nich. Wielu kibiców zarzuca "Miętowemu" zbyt rzadkie wpisywanie się na listę strzelców. Jednak Mięciel i tak jest najlepszym strzelcem Legii. Oczekiwania spowodowały jednak, że gra 34-letniego mogła zawodzić. Fani oczekiwali przewrotek i efektownych dryblingów, a "Miętowy" gra zdecydowanie inaczej. Częściej cofa się i dogrywa piłki kolegom.
Jednak Mięciel nadal potrafi wygrywać mecz w pojedynkę. Pokazał to choćby w spotkaniu z Ruchem Chorzów, gdy dwoma trafieniami zapewnił Legii wygraną. Na tle pozostałych letnich zakupów Mirosława Trzeciaka "Miętowy" wyróżnia się spokojem i dużym doświadczeniem. Wiadomo, że przyszłość "wojskowych" to młodsi napastnicy, ale przez najbliższe trzy rundy Mięciel może być dla nich dobrym wsparciem.
Jednym zdaniem:Nie jest to Mięciel z lat 90-ych, ale i tak dobrze, że wrócił do Legii.

STATYSTYKA
Liczba meczów: 18
W pierwszym składzie: 9
Czas gry: 1051 min
Gole strzelone: 5
Strzały celne*: 13
Strzały niecelne*: 12
Odbiory*: 8
Straty*: 47
Faulował*: 6
Faulowany*: 18
Żółte kartki: 1
Czerwone kartki: 0PÓŁ NA PÓŁ

Marcin Smoliński
Jeżeli faktycznie dwa razy nie wchodzi się do tej samej rzeki, to "Smoły" w Legii w ogóle nie powinno być. Tym bardziej, że warszawiak wrócił na Łazienkowską trzeci raz w swojej karierze. Początek obecnego podejścia miał fatalny. W lidze grywał ogony, a na dodatek prezentował się słabo. Jan Urban nie miał zamiaru stawiać na Smolińskiego.
Gdy można było mieć wrażenie, że 24-letni piłkarz definitywnie przekreśla swoje szanse na zwojowanie czegokolwiek w składzie "wojskowych", nagle zaczął grać lepiej. Nie jest to jeszcze "Smoła" z 2004 czy 2005, ale jego gra może się coraz bardziej podobać. Byle tylko Smoliński po raz kolejny nie zadowolił się małymi sukcesami, bo czwartej szansy w Legii może już nie dostać.
Jednym zdaniem: Musi grać jeszcze lepiej, bo inaczej znów wróci do Wodzisławia Śląskiego.

STATYSTYKA
Liczba meczów: 16
W pierwszym składzie: 7
Czas gry: 728 min
Gole strzelone: 1
Strzały celne*: 6
Strzały niecelne*: 6
Odbiory*: 35
Straty*: 45
Faulował*: 12
Faulowany*: 12
Żółte kartki: 0
Czerwone kartki: 0CHYBIONE

Artur Jędrzejczyk
Po dobrym początku wydawało się, że "Jędza" płynnie wkomponuje się w drużynę i zyska uznanie w oczach Jana Urbana. Po porażce z Odrą w Wodzisławiu Śląskim 22-letni obrońca długo musiał czekać, żeby dostać od trenera kolejną szansę. Okazja pojawiła się dopiero wówczas, gdy kontuzje lub kartki wyeliminowały z gry innych defensorów.
Po powrocie do pierwszej drużyny Jędrzejczyk był zadowolony ze swojej postawy. Innego zdania był jednak Urban, który uznał, że "Jędza" zagrał bardzo nerwowo. Rację trzeba przyznać trenerowi, bo gra urodzonego w Dębicy piłkarza nie wyglądała za dobrze. Poważnym zagrożeniem dla Jakuba Rzeźniczaka Jędrzejczyk nie jest. Wydaje się, że Urban miał rację nie stawiając na niego. "Jędza" dostawał mało szans, ale gdy już pojawiał się na boisku, to nie zachwycał.
Jednym zdaniem: Gdyby grał tak, jak na początku sezonu, miałby pewne miejsce w pierwszej drużynie.

STATYSTYKA
Liczba meczów: 7
W pierwszym składzie: 6
Czas gry: 577 min
Gole strzelone: 1
Strzały celne*: 1
Strzały niecelne*: 1
Odbiory*: 27
Straty*: 12
Faulował*: 11
Faulowany*: 5
Żółte kartki: 1
Czerwone kartki: 0* - bez meczów Ligi Europy

Ranking letnich transferów 2008r.
Ranking zimowych transferów 2009r.

REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2024 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.