Przenosiny Choto do Turcji dłużą się jak brazylijska telenowela - fot. LegiaLive!
REKLAMA

Fenerbahce nie rezygnuje z Choto

Tomek Janus - Wiadomość archiwalna

W tureckich mediach znów powraca sprawa przenosin Dicksona Choto do Fenerbahce Stambuł. Jak informuje serwis sabah.com.tr, Turcy nie zrezygnowali z pozyskania obrońcy warszawskiej Legii. Transfer "Dixiego" do Fenerbahce był bliski finalizacji już w czerwcu. Obie strony nie doszły jednak wówczas do porozumienia.
Jak donoszą media nad Bosforem, Turcy znów chcą wrócić do rozmów i oferują 2 mln euro za legionistę.

Pierwsze informacje o przeprowadzce Choto do Turcji pojawiły się pod koniec kwietnia. Z zapewnień strony tureckiej wynikało, że Legia miałaby zarobić na tej transakcji od 2,5 do 3 milionów euro. Pod koniec maja Turcję obiegła informacja, że "Dixi" ustalił warunki przenosin do nowego klubu. Zaprzeczał temu Marek Jóźwiak, dodając jednak, że jeżeli ktoś zaoferuje odpowiednio wysoką sumę za defensora z Zimbabwe, to klub ją rozważy.

Dickson Choto jest związany z Legią umową ważną do końca 2012 r. W okresie przygotowawczym przed sezonem 2010/2011 nabawił się kontuzji mięśnia czworogłowego. Do normalnych treningów "Dixi" ma wrócić w przyszłym tygodniu.

REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2024 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.