Młode Wilki 2001 nie miały litości dla przeciwników ani dla piłki - fot. Raffi

Młodzież: remisowe derby (foto + video)

Redakcja, źródło: własne - Wiadomość archiwalna

W obu dzisiejszych meczach derbowych padły wyniki remisowe. Młode Wilki 95 po dramatycznym i ostrym meczu dzięki bramce Jagiełły w ostatniej minucie zremisowały 1-1 z Polonią. W derbach rocznika CWKS zremisował z "Czarnymi Koszulami" 2-2, dzięki czemu na prowadzeniu umocniły się Młode Wilki 2001, po wygranej 4-1 z Hutnikiem. Po 3-0 wygrały oba zespoły juniorów, jeszcze wyżej zaś wygrały młodsze drużyny MW. Piłkarze CWKS 95, 97 i 98 zgodnie odnieśli zwycięstwa.

Błękitni Gąbin 92/3 0-3 (0-1) Legia 92/3
0-1 19 min. Bartłomiej Siwak (as. Kordian Latos)
0-2 50 min. Marko Lukač (as. Michał Kępka)
0-3 65 min. Piotr Karniszewski (as. Michał Kępka)

Legia: Chrostowski - Kępka, Cichocki, Siwak, Todorović (5' Dzięgielewski) - Karniszewski, Latos, Rzuchowski, K. Grudniewski (60' Gołębiewski) - Tietz (46' Lukač), Czarnecki (46' Długołęcki)

Gra w piłkę i piłką na nierównej nawierzchni stadionu w Gąbinie stanowiła nie lada problem, o czym szczególnie boleśnie przekonał się Nikola Todorović, dla którego mecz zakończył się po 30 sekundach wpadnięciem w dziurę i skręceniem kostki. Legioniści przystąpili do ataków, ale dwukrotnie groźnie kontrowali ich gracze Błękitnych.Zdecydowanie więcej okazji do zdobycia gola mieli jednak legioniści, którzy jeszcze przed przerwą objęli prowadzenie, gdy podanie dobrze spisującego się dziś Kordiana Latosa zamienił na gola Bartek Siwak. Kolejną bramkę dołożył po soczystym uderzeniu w okienko Marko Lukač, a wynik ustalił na kwadrans przed końcem Piotr Karniszewski. Oba te gole padły po akcjach bardzo dobrze dysponowanego Michała Kępki. Wynik mógł być zdecydowanie wyższy, ale zabrakło skuteczności oraz większej dokładności w rozgrywaniu akcji (co jednak nie było łatwe z uwagi na stan boiska). Legioniści mają do tej pory na koncie komplet punktów.

Wilga Garwolin 0-3 (0-0) Legia 94
0-1 48 min. Maciej Mąka (as. Kamil Mazek)
0-2 52 min. Patryk Sokołowski (as. Kamil Mazek)
0-3 65 min. Łukasz Turzyniecki (as. Maciej Mąka)

Legia: Zieliński - Przysowa, Fabiszewski (41' Dankowski), Okieńczyc [95], Rozmus - Turzyniecki, Sokołowski, Pielaciński (41' Janusiewicz), Mazek (60' Żegleń) - Sosnowski (41' Mąka), Kurowski

Bardzo pewne zwycięstwo juniorów młodszych Legii. O ile w pierwszej połowie z uwagi na dużą nieskuteczność Młodych Wilków można jeszcze było mieć wątpliwości co do końcowego wyniku, to po przerwie gospodarze nie opuszczali niemal własnej połowy. Dobrze zaprezentowali się również gracze wprowadzeni na boisko po przerwie. Ostatecznie udało się legionistom zdobyć trzy bramki, ale sam Kamil Kurowski mógł zdobyć dwa razy tyle, wybierał jednak niekiedy zbyt ambitne rozwiązania sytuacji. Po kontuzjach do składu wrócili Przemysław Żegleń i Kamil Dankowski.

Polonia Warszawa 95 1-1 (1-0) Legia 95 Zdjęcia z meczu
1-0 3 min. Konrad Cichowski
1-1 80+3 min. Aleksander Jagiełło (rzut karny)

Legia: Śmiłowski - Waszkiewicz, Piórkowski (11' Najemski), Kucharski, Piwowarczyk (41' Juźwik) - Romachów (52' Stolarz), Parobczyk, Dziewicki, Jagiełło - Śmigielski (71' Milewski), Arak (49' Chmielewski)

Po twardym i zaciętym, a momentami niestety dość brutalnym meczu Młode Wilki 95 zremisowały 1-1 z Polonią. "Czarne Koszule" objęły bardzo szybko prowadzenie i zdominowały środek pola. Dopiero po przerwie legioniści zapechnęli przeciwników na ich połowę, ale tylko sporadycznie stwarzali sobie okazje bramkowe (Jagiełło, Dziewicki, Stolarz). Wyrównanie padło w doliczonym czasie gry po rzucie karnym za zagranie ręką. Za wcześniejszy faul i późniejszą dyskusję z arbitrem boisko opuściło trzech polonistów, z ławki został usunięty również trener Legii Robert Lewandowski. Wszystkich nerwów można było uniknąć, gdyby sędzia uznał prawidłowo zdobytego przez Stolarza gola, od którego zaczęło się całe zamieszanie. Do gry powrócił po dłuższej przerwie zdrowotnej Damian Kucharski, za to w najbliższym czasie Legia będzie musiał się obyć bez Marcina Piórkowskiego (po kopnięciu w twarz wyladował w szpitalu) oraz Marcina Piwowarczyka (mocne stłuczenie kolana).

CWKS Legia 95 2-1 (1-0) Perła Złotokłos
1-0 18 min. Adam Słowik (as. Daniel Katri)
2-0 77 min. Bartłomiej Sosnowski
2-1 79 min. Adam Strzeszewski

Po bardzo ciężkim spotkaniu trampkarze starsi pokonali Perłę Złotokłos. Drużyna przeciwna posiada w swoich szeregach kilku reprezentantów Mazowsza, a nawet Polski, jednak głównie w młodszych rocznikach (96/7). Gracze ze Złotokłosu dobrze radzili sobie z piłką, i po okresie przewagi legionistów uwieńczonej golem sami przeszli do ofensywy, a pod bramką Legii momentami było gorąco. Trzeba jednak dodać, że spotkanie nie obfitowało w sytuacje podbramkowe. Mimo wszystko to dysponujący bardziej wyrównanym składem legioniści okazali się bardziej skuteczni i podwyższyli prowadzenie na 2-0. Perła odpowiedziała golem w doliczonym czasie gry, ale zwycięstwo nie mogło się już podopiecznym Piotra Zasady wymknąć z rąk.

Partyzant Leszno 0-3 (0-2) CWKS Legia 97 Zdjęcia z meczu
0-1 16 min. Mariusz Cybulski
0-2 23 min. Filip Figielski (as. Tomasz Rzepliński)
0-3 58 min. Krystian Ampulski (as. Mariusz Cybulski)

CWKS Legia: Żukowski - Bratkowski (53' Dudek), Lewiński, Skałkowski, Kulczyński - Rzepliński (51' Ampulski), Kupiec, Królak (Kpt), Olek - Figielski (62' Pietrzak), Cybulski (65' Wójcik)

Niezłe spotkanie rozegrali młodzicy CWKS Legii, którzy pewnie pokonali 3-0 Partyzanta Leszno. Cieszy poprawiająca się dyscyplina taktyczna legionistów, którzy dzięki kilku bardzo ciekawym podaniom prostopadłym i krzyżowym oraz następującym po nich strzałom często niepokoili golkipera gospodarzy. Zabrakło tylko skuteczności, by wynik był dużo wyższy.

CWKS Legia 98 5-1 Agrykola Warszawa 98
1-0 21 min. 1:0 Kacper Gąstał (as. Maciej Pietrzykowski)
2-0 41 min. 2:0 Kacper Gąstał (as. Mateusz Bui)
3-0 48 min. 3:0 Alek Osowski
4-0 64 min. 4:0 Kacper Gąstał
4-1 68 min.
5-1 70 min. Kewin Przygoda (as. Kacper Gąstał)

CWKS Legia: Nowakowski - Androsiuk, Liber, Skowroński - Chmielewski, Osowski, Bui - Gąstał, Pietrzykowski
oraz Sędziak, Przygoda

Drużyna młodzików CWKS Legii pewnie pokonała Agrykolę, a hat-trickiem popisał się Kacper Gąstał, mający na już koncie 11 goli. Tym samym "Wojskowi" obronili pozycję lidera w grupie.

Mazowsze Miętne 0-11 (0-5) Legia 98
Gole: Marwin Leidewall 3, Aleksander Waniek, Igor Korczakowski, Wiktor Wiszorowski po 2, Szymon Świerszcz, Mateusz Kijewski po 1.
Asysty: Korczakowski i Kijewski po 2, Świerszcz, Waniek i Wiszorowski po 1

Legia: Ceran (J. Ławcewicz, Balawejder) - Gregorczuk (Najemski), S. Ławcewicz, Żyro - Leleno (Sauczek), Świerszcz (Kaniecki), Korczakowski (Kijewski) - Wiszorowski (Leidewall), Waniek (Jabłoński)

Podopieczni Ernesta Wasia stosunkowo łatwo poradzili sobie z Mazowszem Miętne, mimo nieobecności kilku graczy podstawowego składu (m.in. reprezentanci Mazowsza Orłowski i Wojtkowski). Legioniści nie dopuszczali gospodarzy pod swoje pole karne, wiele akcji w zarodku przecinali pomocnicy, pozostały kończyły się na bloku obronnym, gdzie bardzo dobrze dysponowany był Staszek Ławcewicz. Linią pomocy sprawne dyrygował Szymek Świerszcz, i mimo początkowego braku goli, nieuchronne było, że w końcu padną. W sumie legioniści zdobyli ich aż 1, a hat-trickiem popisał się Marwin Leidewall.

Już w następnej kolejce mecz na szczycie Legia-Polonia. W następną niedzielę o 16 "Czarne Koszule" będą próbowały wziąć odwet za wysoką porażkę w niedawnych finałach Mistrzostw Warszawy.

Legia 99 9-0 (3-0) Ursus Warszawa Zdjęcia z meczu
1-0 11 min. Jakub Skrzyński b.a.
2-0 15 min. Bruno Parzych (as. Emil Możdżonek)
3-0 25 min. Bruno Parzych (as. Jurek Hryniuk)
4-0 36 min. Emil Możdżonek (as. Łukasz Pruszyński)
5-0 37 min. Radosław Rosiński (as. Emil Możdżonek)
6-0 42 min. Łukasz Pruszyński (as. Emil Możdżonek)
7-0 45 min. Krystian Wawrzyn (as. Łukasz Pruszyński)
8-0 47 min. Bruno Parzych (as. Przemysław Kostrzycki)
9-0 58 min. Emil Możdżonek (as. Jakub Skrzyński)

Legia: Śmigielski (46' Rybak) - Rybak (Kpt), Skrzyński, Kostrzycki - Pruszyński - Możdżonek, Waśniowski oraz Rosiński, Witkowski, Hryniuk, Parzych, Musiał, Wawrzyn

19-1 Piotr Goljasz

Legia: Filip Białoruski, Tomasz Warszawski - Nikodem Zawistowski, Daniel Cichocki, Sebastian Blok, Mikołaj Zawistowski, Stanisław Machnacki, Daniel Janaśkiewicz, Jan Różański, Michał Struzik, Piotr Goljasz, Mikołaj Neuman

CWKS Legia 2000/01 2-2 (2-0) Polonia Warszawa 2000
1-0 Szymon Milczarek (rzut wolny)
2-0 Szymon Milczarek (rzut wolny)
2-1 53 min. Igor Tokarski
2-2 56 min. Szymon Dudzik

CWKS Legia: Aleksander Grabowski (Hubert Kowalski) - Jakub Buliński, Karol Pyka, Jakub Piórkowski - Rafał Sierajewski - Szymon Milczarek, Marcin Szymański

Bardzo bliscy zwycięstwa nad faworyzowaną Polonią byli orlicy CWKS Legii, którzy jeszcze na 10 minut przed końcem prowadzili 2-0 po golach Szymona Milczarka i całkiem dobrej postawie. Trzeba wszakże przyznać, że drużyna gościa kilkakrotnie również stworzyła sobie okazje strzeleckie pod bramką strzeżoną przez Alka Grabowskiego. Niestety, kontuzje i choroby spowodowały, że drużyna trenera Apczyńskiego nie dysponowała żadnymi rezerwowymi z pola. Zmęczenie dało o sobie znać w ostatniej kwarcie, w której do głosu doszli poloniści. Goście w końcówce zdołali doprowadzić do wyrównania, za sprawą Szymona Dudzika, jeszcze niedawno występującego w barwach CWKS; mimo wszystko występ legionistów należy uznać za w miarę udany.

Legia 2001 4-1 (1-1) Hutnik Warszawa 00 Zdjęcia z meczu
0-1 Maciej Cieślak
1-1 30 min. Maciej Anusik (as. Jakub Bartnicki)
2-1 40 min. Szymon Sharma (as. Jan Goliński)
3-1 48 min. Błażej Bartkiewicz b.a.
4-1 58 min. Maciej Anusik

Pewne zwycięstwo odnieśli najmłodsi legioniści. Choć do 30. minuci prowadzili młodzi hutnicy, tuż przed przerwą wyrównał Maciej Anusik. Prowadzenie Legii dał Szymon Szarma, który po pięknym dryblingu i okiwaniu trzech przeciwników skierował piłkę do siatki. Na 3-1 podwyższył efektownym strzałem z dystansu, Błażej Bartkiewicz, zaś wynik meczu ustalił Anusik, który najlepiej odnalazł się w polu karnym HKS w końcówce spotkania.