fot. Hugollek
REKLAMA
REKLAMA

Kibice Legii uczcili pamięć Powstańców

Hugollek - Wiadomość archiwalna

W niedzielę w stolicy odbyły się uroczystości związane z 66. rocznicą zakończenia Powstania Warszawskiego. Kibice warszawskiej Legii, którzy każdego roku bardzo aktywnie włączają się w obchody, i tym razem nie zawiedli. Około siedemdziesięcioosobowa delegacja legionistów z wieńcem w kształcie herbu naszego klubu przemaszerowała spod Torwaru ulicami Łazienkowską, Czerniakowską oraz Bartycką na szczyt Kopca Czerniakowskiego, gdzie o godzinie 18 rozpoczęła się główna ceremonia.

Generał Zbigniew Ścibor-Rylski, którego poproszono o zabranie głosu, z nieukrywanym wzruszeniem podkreślił, iż ucieszyła go tak liczna obecność młodych ludzi pod pomnikiem Polski Walczącej. Zaznaczył, że to właśnie kolejne pokolenia będą pielęgnowały pamięć o Powstaniu Warszawskim.
Po złożeniu wieńców Zastępca Prezydenta Warszawy Jacek Wojciechowicz zapalił znicz od płonącego na górze ogniska, który następnie został przeniesiony przez "sztafetę pokoleń" pod Grób Nieznanego Żołnierza.

Gdy uroczystości zostały oficjalnie zakończone, kibice Legii odpalili race i odśpiewali hymn narodowy. Przedstawiciele fanów podziękowali wszystkim za obecność i tak samo jak ponad dwa miesiące temu powiedzieli, że wyrażają nadzieję, iż przemarsz wraz z racowiskiem staną się początkiem nowej tradycji związanej z powstańczymi obchodami.


fot. Hugollek
REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2024 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.