Jakub Kosecki należy do wyróżniających się graczy I ligi - fot. LegiaLive!
REKLAMA

Bilans wypożyczonych legionistów

Fumen - Wiadomość archiwalna

Sześciu piłkarzy zostało wypożyczonych z Legii do innych klubów. Jakub Kosecki, Adam Banasiak, Maciej Górski i Radosław Mikołajczak trafili na zaplecze Ekstraklasy. Natomiast Wojciech Trochim oraz Piotr Wasikowski zbierali doświadczenie na boiskach II ligi. Wszyscy zawodnicy zgodnie stwierdzili, iż kilka miesięcy spędzonych poza Warszawą dobrze im zrobiło. Szczególne powody do zadowolenia może mieć Jakub Kosecki.

Syn "Kosy" był za słaby, aby przebić się w zespole Macieja Skorży, ale jego umiejętności pozwalały na coś więcej niż bieganie po boiskach Młodej Ekstraklasy. Idealnym rozwiązaniem okazało się wypożyczenie do ŁKS-u Łódź, gdzie latem trafili dwaj inni legioniści, Marcin Mięciel oraz Marcin Smoliński. Grono dobrych znajomych, niewielka odległość od stolicy sprawiły, że Kosecki nie miał problemów z aklimatyzacją. Niemal z miejsca stał się podstawowym graczem, na czym zyskiwał cały zespół. 20-latek będąc częścią legijnego trio regularnie pojawiał się w wyjściowej jedenastce. Zaufanie trenera odpłacał dobrą grą. Zarówno otwierał wyniki spotkania, jak i przesądzał o ich losach. Okrzyknięty jednym z wyróżniających się graczy I ligi, zwrócił uwagę działaczy z Łazienkowskiej, którzy rozważali wcześniejsze ściągnięcie piłkarza z powrotem do Warszawy. Ostatecznie Jakub Kosecki w barwach ŁKS-u zaliczył 17 występów, w których zdobył 6 bramek, a jego ekipa jest na dobrej drodze do wywalczenia awansu do ekstraklasy. Czy zimą będzie się przygotowywał z Legią do rundy wiosennej? Czas pokaże.

Okazję do gry na pierwszoligowych boiskach mieli również Adam Banasiak, Maciej Górski oraz Radosław Mikołajczak. Wspomniane trio trafiło w pakiecie do Stilonu Gorzów. Co ciekawe, każdy z nich dwukrotnie trafiał do siatki w ligowych meczach. Najwięcej okazji do gry miał ostatni z nich. Jest to powód do szczególnej radości, gdyż wcześniej Mikołajczak borykał się z poważnymi problemami zdrowotnymi. Ostatecznie zanotował 18 występów (w tym 2 w Pucharze Polski) będąc często podstawowym graczem gorzowian. Nieco więcej można było oczekiwać od Maciej Górskiego. 20-latek miał pokazać, że potrafi regularnie trafiać do siatki. Jednak dwie bramki w PP i tyle samo w ligowych bojach to mimo wszystko trochę za mało jak na napastnika. Jednak jak przekonuje sam zawodnik, wpływ na jego formę miały uraz głowy, a także sprawy organizacyjne klubu. Mimo to, fakt spędzenia kilku miesięcy na wypożyczeniu Górski zalicza na plus. Ostatni z legionistów występujących w Gorzowie był tyle samo razy podstawowym graczem, co i rezerwowym. Tym samym 12 razy wybiegał na murawę, strzelając wspomniane dwa gole. Jeden z nich, w meczu z LKS Nieciecza, okazał się na wagę zwycięstwa. W chwili obecnej wszystko wskazuje na to, iż wspomniane trio nadal będzie zdobywać doświadczenie na zapleczu ekstraklasy.

O chęci powrotu na Łazienkowską głośno mówi Wojciech Trochim. Dla urodzonego w Mińsku Mazowieckim zawodnika była to druga runda w barwach Bałtyku Gdynia. Wiosną zaliczył 14 meczów (wszystkie w wyjściowej jedenastce), w których trzykrotnie trafiał do siatki rywali. W rundzie jesiennej było podobnie. 21-latek dał się poznać jako solidny pomocnik, który potrafi dobrze podać do partnerów, jak i wpisać się na listę strzelców. Spora w tym zasługa szkoleniowca gdynian, Piotra Rzepki, który zaufał legioniście. Wkrótce Trochim ponownie będzie graczem Legii i chętnie pokazałby Maciejowi Skorży, na co go stać. Jednak, jeżeli działacze zdecydują inaczej, to piłkarz chciałby trafić do innego klubu z ekstraklasy lub do I ligi.

Ostatnim z wypożyczonych legionistów jest Piotr Wasikowski. 19-letni obrońca trafił do Zawiszy Bydgoszcz i... mimo młodego wieku stał się jednym z podstawowych graczy "Zetki". W rozegraniu w pełni udanej rundy na przeszkodzie "Wasika" stanęły problemy z pachwinami. W związku z tym piłkarz wypadł z gry na dobry miesiąc. Jednak po powrocie zawodnika po kontuzji, trener ponownie zaufał młodemu legioniście.

Wypożyczeni legioniści
Adam Banasiak (Stilon Gorzów) – 12 meczów, 2 bramki, 672 minuty
Maciej Górski (Stilon Gorzów) – 12 meczów, 4 bramki, 671 minut
Jakub Kosecki (ŁKS Łódź) – 17 meczów, 6 bramek, 1322 minuty
Radosław Mikołajczak (Stilon Gorzów) – 18 meczów, 2 bramki, 1196 minut
Wojciech Trochim (Bałtyk Gdynia) – 19 meczów, 4 bramki, 1551 minut
Piotr Wasikowski (Zawisza Bydgoszcz) – 11 meczów, 0 bramek, 942 minuty

REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2020 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.