Cztery gole stracone w Krakowie - fot. Mishka

eLki 2010 - Najgorszy mecz: Wisła Kraków 4-0 Legia

Woytek - Wiadomość archiwalna

O miano Najgorszego Meczu Legii w 2010 roku trwała zacięta rywalizacja. Kilka wyników osiągniętych przez legionistów w 2010 roku było naprawdę kompromitujących. Najwięcej głosów (3487) w Plebiscycie eLki otrzymał jesienny pojedynek Legii w Krakowie z Wisłą przegrany przez podopiecznych Macieja Skorży aż 0-4. Niewiele mniej głosów (3168) zyskał mecz z Polonią Warszawa, w którym Legia uległa 0-3.

Do Krakowa legioniści pojechali podbudowani serią pięciu ligowych zwycięstw z rzędu. Warszawianie we wcześniejszych kolejkach ograli Jagiellonię (2-0) i Koronę Kielce (4-1). Nic nie zapowiadało, by na stadionie Wisły miało dojść do kompromitacji. Niestety, mimo niezłej gry w pierwszej połowie i kilku niewykorzystanych okazji, do przerwy Legia przegrywała 0-1 po bramce Pawła Brożka. To co zobaczyliśmy po zmianie stron trudno opisać słowami - wiślacy robili na boisku co chcieli, a kolejne bramki zdobyli Małecki, Brożek i Wilk. "Wynik jest dla nas okrutny" - skomentował wówczas na gorąco Maciej Skorża.