Zakończenie budowy stadionu Wisły opóźnia się po raz kolejny - fot. Mishka
REKLAMA
REKLAMA

Stadiony: Opóźnienie w Krakowie, na czas w Gdyni i Gdańsku

Bodziach - Wiadomość archiwalna

Oddanie do użytku ostatniej trybuny na stadionie Wisły Kraków przedłuża się znacznie. Najpierw cały stadion miał zostać otwarty na mecz z Legią, rozegrany w listopadzie ubiegłego roku. Teraz natomiast nie jest pewne czy przy Reymonta skończą prace do 15 marca.
Wiele wskazuje na to, że tej daty nie da się dotrzymać, biorąc pod uwagę źle wylany beton na jednej z trybun, co opóźni prace wykończeniowe o miesiąc. Przypomnijmy, że zarówno Legia, jak i Wisła grają nadal w rozgrywkach Pucharu Polski. Obie drużyny mogą trafić na siebie w 1/2 finału - jeśli tak by się stało, prawdopodobnie kibice Legii nie zobaczyliby meczu wyjazdowego. Spotkania tej fazy rozgrywek zaplanowano na 5-6 i 19-20 kwietnia.

Zgodnie z planem oddany do użytku zostanie natomiast nowy stadion w Gdyni, na którym swoje mecze rozgrywać będą Arka i Bałtyk. Gdynianie początkowo byli mocno oburzeni przesunięciem ostatniego meczu jesiennego na wiosnę, co oznaczało, że meczem otwarcia nowego obiektu byłoby spotkanie Arka - Wisła zamiast Arka - Lech. Arka wystąpiła o zmianę terminu meczu z Białą Gwiazdą, a gdy ta nic nie dała, dogadano się z bułgarskim zespołem Beroe Stara Zagora - zespołem, z którym Arka grała w europejskich pucharach w 1979 roku. Mecz rozegrany zostanie w Gdyni 19 lutego. Kibice Legii spotkanie na nowym stadionie w Gdyni zobaczą 25 maja.

Niebawem zakończona zostanie również budowa nowego stadionu na Euro 2012 w Gdańsku. Prace mają się zakończyć 30 kwietnia 2011 roku i na tym właśnie stadionie mecze w roli gospodarza od początku sezonu 2011/12 rozgrywać będzie Lechia.

Pełną parą idą także prace przy stadionie we Wrocławiu, na który niebawem przeprowadzi się Śląsk. Obecnie trwa montaż stalowej konstrukcji dachu, która ma być gotowa w pierwszej połowie kwietnia tego roku. Na dniach rozpocznie się montaż membrany dachowej, która podobnie jak na stadionie Legii wyblaknie pod wpływem promieni słonecznych. Rozpoczęto już sprzedaż 1700 miejsc biznesowych (w cenie od 4800 do 6500 zł). Stadion ma być gotowy latem tego roku - prawdopodobnie już po rozpoczęciu rozgrywek ligowych nowego sezonu. Pierwszy mecz reprezentacja Polski rozegra na nim 11 listopada 2011.

REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2024 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.